Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 13:39:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191910 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: юли 28, 2012, 21:51:17 »

Мами, доколко стриктна трябва да бъда в стерилизирането? Чета че трябва да подсушавам всичко добре, но понякога нямам време да го чакам да изсъхне. Освен това да не го пипам отвътре. побърквам се в тези детайли, нужно ли е?
Ангелче,аз стерилизирах веднъж на 24 часа помпата,контейнерите за кърма и шишета.Тъй като не ги ползвах на всяко хранене,те си изсъхваха и не съм подсушавала.Ако не е изсъхнало,не мисля,че е кой знае какъв проблем.
На едно шише не виждам какво има да пипаш отвътре,но помпата например докато не наместиш хубаво всяка част,няма начин да я ползваш. smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: юли 28, 2012, 23:49:59 »

Ние се родихме на 8.10 и си спомням, че тогава прехвърчаше сняг. Ралица я изкарах 10 дена по-късно, но беше се позатоплило и беше около 14 градуса през деня. и от тогава дните, в които да не е изкарвана се броят на пръстите ми на едната ръка. Дори когато е валяло било сняг или дъжд сме излизали. Пропускала съм само дните с мъгла. Ако духа вятър я извеждам някъде на завет. Миналата година я извеждах даже и в най-големите студове. Може и да е за 20 мин., но да подиша чист въздух и да я 'види" слънчицето. Ако имах лятно бебе не бих го държала и ден вкъщи. Ние както живеем до парк просто си представям как си взимам храна, нещо за четене и в най-сенчестите скамейки в парка. Щях да се прибирам вечер към 5-6. Това съм се опитвала да го практикувам, но Ралица вече ми беше 8-9 месечна и изобщо не искаше да спи в количката.
И по темата с даването на вода...ако имах лятно бебе БИХ му давала вода, толкова, колкото и се пие между двете кърмения. Има много случаи на дехидратирани деца точно от пазенето да не им се пълни стомахчето. А тази глюкоза, за която прочетох...ако не е предписана от педиатър (подозирам че е ) а е за заместител на водата не го разбирам изобщо. На Ралица и дадох вода на 20-ия ден и тя толкова лакомо засмука шишето, че аз реших да излезна от тази крайност - изобщо да не давам вода - и да се ръководя от желанието на детето.От тогава не съм спирала и това никак не и повлия на желанието да суче, че и до ден днешен...само да вмъкна, че през първите 20 дена, когато давах само кърма на поискване, постигнахме следният резултат - в неонтология, защото малката преяждала и с ужасни колики. Лекарката като я разсъблече и ми вика..."абе жена, ще му гръмне стомаха на това дете, не виждаш ли как е подуто, давай някакъв режим, че то се мъчи детето" Кантара показа 1 кг за 20 дена отгоре! Това го казвам, за да не се изпада в излишни крайности.
« Последна редакция: юли 29, 2012, 00:05:11 от m_eleva19 » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: юли 29, 2012, 19:23:23 »

Princess_of_the_Dawn, и ние от 5-6 наакани памперса минахме на 2-3. Обаче, за двете седмици, в които много акаше наддадохме 300гр.За една седмица с по-рядко акане-300гр. Явно, наистина се усвоява кърмата. За водата-ние тук даваме глюкоза. Всички ме юркат да давам вода, за да не и излезели афти pleasantry и да не се дехидратира, че е много горещо. Давам страшно малко количество-два пъти да цокне и дърпам шишето, защото също като теб се страхувам да и пълня малкото стомахче с излишни течности.

angel4e и ние наддаваме доста добре, явно е нормално да се променя режима с изакването. Четох една статия, в която пишеше, че до 11 дни се считало за нормално да не се изака, но пък после се изаквало като за световно. Първият месец бяхме много редовни, но сега се промени. Ето последните няколко дни акаше всеки ден, а единият ден 3 пъти и то по много. И после пак 2 дена не се е изаквала. Утре съм на консултация, ще питам пак за всеки случай.

Иначе за водичката, дадох й малко преварена и си я зацока, не искаше да пусне, явно обича водичка детенцето. После прочетох, че подлсадена трябвало да бъде, така я направих и пак си я хареса, но малко й давам като теб, веднъж в деня. В топлите дни.

За стерилизирането, аз ги стерилизирам веднъж в деня, но не ги подсушавам, държа си ги в стерилизатора и като ми потрябва нещо, просто го вземам от там.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: юли 29, 2012, 22:11:57 »

После прочетох, че подлсадена трябвало да бъде, така я направих и пак си я хареса

Защо даваш подсладена? Извинявай, че се намесвам, но е напълно излишно, да не кажа и вредно. Ако бебенцето кара жълтеница се дава вода с глюкоза, да, но ако не - не е необходимо. Излишно се приучава на сладкия вкус. След като си я пие и неподсладена, възползвай се good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: юли 30, 2012, 13:11:46 »

Защо даваш подсладена? Извинявай, че се намесвам, но е напълно излишно, да не кажа и вредно. Ако бебенцето кара жълтеница се дава вода с глюкоза, да, но ако не - не е необходимо. Излишно се приучава на сладкия вкус. След като си я пие и неподсладена, възползвай се good

Няма проблем, че се намесваш, даже напротив.  smile
Прочетох в една статия, че до 3-4 месеца се дава подсладена, а след това само преварена. Нямам представа защо, по принцип бялата захар не е полезна. Може би за да накарат да я суче. Но следващия път когато ще давам вода, наистина ще е без захар. Ние нямаме много горещи дни, така че не се знае въобще кога ще й дам.  good
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: юли 30, 2012, 13:53:03 »

Момичета да ви питам днес ни предписаха капки против коликите защото лека полека ни хващат- казаха ми да си избера между Ентерокинд или Биогая. Кое е по добро. Кажете преди да съм се запътила към аптеката.
А за подсладената вода , на нас педиатърката ни каза само докато се изчисти жълтеницата, след това само преварена водица ако поиска.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: юли 30, 2012, 14:11:58 »

Елиминик, всичко е на принципа "проба" - за капките. Ние пробвахме какво ли не, докато разберем кое ни помага. Моята педи смята, че сама по себе си Био Гайа-та не намалява коликите, но не пречи да се дава в комбинация с друго. Ние опитахме много неща, първо самостоятелно, като Л-еспумизан, Ентерокинд, Био Гайа, Колийф. Накрая коктейла от последните три се оказа, че помага на Ели.
Така че каквото си избереш. И двете са хомеопатични все пак.
Не помогнах особено, но всичко е толкова индивидуално откъм действие. Късмет в борбата с коликите!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: юли 30, 2012, 17:56:25 »

А как давате Био Гаята, сутрун или вечер, с лъжичка или го разтваряте в нещо?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: юли 30, 2012, 18:04:24 »

А как давате Био Гаята, сутрун или вечер, с лъжичка или го разтваряте в нещо?


Аз разтварям 5 капки в малко кърма и й го давам с капкомер преди ядене някъде към обяд.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: юли 30, 2012, 18:14:38 »

Давах я разтворена в кърма, в лъжичка. Не помня кога я давахме, но беше по упътването в кутийката с капките.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: юли 30, 2012, 22:30:52 »

Май не пише в листовката кога, но мисля че няма значение, всъщност лекаря ми каза че няма значение кога. Отварям устата на малката и ги капвам, защото с тези лъжици се обърквам колко е останало по лъжицата и колко е глътнала.
По предното ти питане знам че Биогаята облекчава коликите в комбинация с капки против колики. Сама по себе си тя просто укрепва стомахчето и имунната система, но не изкарва газове.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: юли 30, 2012, 22:37:35 »

по въпроса за водата със захар/глюкоза и защо се дава в началните месеци така - според педиатърката на мойта племеница, това се прави само защото успокоява стомахчето при колики ..
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: юли 30, 2012, 22:41:16 »

Това са остарели разбирания huhhuh.gif Как по-точно захарта успокоява неразвитото бебешко стомахче...Не целя да обидя никой.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: юли 31, 2012, 00:11:21 »

ами ти и да целиш, не е мое твърдение, та няма как да се обидя biggrin обаче честно казано и аз нямам представа как точно ще помогне, споделих информативно какво съм чувала и понеже не съм го изпитала практически само до там се изчерпва натрупания ми опит .. надявам се и да не ми се налага, защото дай боже бебка ще има спокойно стомахче blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: юли 31, 2012, 07:41:03 »

Свикването на децата от най-ранна детска възраст със сладкия вкус е най-грешното нещо спред мен.

То и меда помагал да не болят венците като растат зъбките, ма елате да видите после черни млени зъбки.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines