Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 13:39:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191912 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: юли 25, 2012, 12:31:55 »

bubi_baby пробвай с Био гайя. Това са пробиотични капки, които помагат при такива проблеми. Има и едно лекарство - Лактулоза се казва.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: юли 25, 2012, 13:51:05 »

Освен Био Гайа-та, за която съм съгласна със Светли, защо не смениш и АМ? Доста отзиви имам за запичащи се от НАН-а бебенца. Лактана био например е регулиращо, ние сме много доволни от него.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #452 -: юли 25, 2012, 14:27:33 »

И аз съветвам за смяна на млякото. За Нан-а също съм чувала, при нас запичащия агент беше Аптамил. Лактана Био ни подейства супер,регулира му стомахчето, като не съм давала допълнително пробиотици. Сега сме на Хип с про- и пребиотици,също е добре.И за двете млека мога да кажа само добри отзиви.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: юли 25, 2012, 15:26:36 »

По повод разговорите за гърнето, днес прочетох това http://jenite.bg/%D0%94%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%91%D0%B5%D0%B7-%D0%B3%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8-_l.a_c.192468_i.205013.html
Може да е интересно за някого!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: юли 25, 2012, 15:45:50 »

Момичета два въпроса и от мен.  blush
Първият месец хранех малката на всеки 2 часа: имаше на ден по 6-7 напишани памперса и 2-4 наакани.   от 2 седмици някъде храненията се поразредиха през 2.30 - 3 часа. Продължава да има поне 6 напикани памперса, но изакванията са понякога 1 на ден, или 2 през 2 дена. На консистенция и цвят са нормални. Също храненията преди бяха между 20-40 минути, а сега се нахранва за 10-20 минути. Акушерката ми каза, че е нормално, понеже усвоява кърмата напълно, но аз пак да попитам мамите, преминали през това. Също тук не ми дават да й давам вода до 6-тия месец, ако е на кърма, понеже се получавало взаимодействие и някакви хранителни добавки се разграждали, а били важни, също създавало фалшива пълнота на коремчето. От няколко дена при нас е голяма жега и се притеснявам да не я дехидратирам, въпреки че я кърмя редовно, но си плюнчи устичката на всеки час и се чудя дали да не й преваря малко водичка.  blush
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #455 -: юли 25, 2012, 16:52:50 »

Аз за водата да кажа: ако те притеснява да не се дехидратира, можеш да намокриш чиста кърпа и да й слагаш на устичката, като съвсем малко изцеждаш - две-три капки. Това ме беше съветвала педиатърката.

Това за взаимодействието на водата с хранителни съставки малко в повече ми се вижда... чак пък толкоз... но не споря  Girl_hide. Аз знам, че е възможно с водата да се създаде фалшиво чувство на ситост и детето да се чувства нахранено, което не е хубаво, пък и като не иска да яде, не се стимулира лактацията и може кърмата да намалее.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: юли 25, 2012, 22:20:54 »

Пак за отучването от памперсите smile

Прочетох статията. Някак не се изненадах, че се осветлява поредното откритие на американски лекари. По принцип в чужбина децата май май остават с памперси доста по- до късно. А и да не говорим за търговията на памперси - печалба отвсякъде.
Никого не ангажирам с поста си и не търся конфликт. Но това е едната страна на монетата.
Знаете ли, че вероятността детето да получи пикочна инфекция, особено момиченцата, заради дългото носене на памперси, също е доста голяма. Заради изпаряването на урината.
За спарването от памперса през горещините няма да говорим. То е бял кахър на фона на гореспоменатото.

Стискането не е полезно, да, но когато е редовно и за дълго. Ако се налага да постиска 2-3 минути, докато се донесе гърнето или му се събуят гащичките, не е опасно.

Против твърде ранните опити за махане на памперса съм (около годинка), но и на 3 годинки ми се струва твърде късно пък.

Пак моля да не се възприема поста ми като нападка. Това е само моето мнение give_rose
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #457 -: юли 26, 2012, 11:50:34 »

Понеже сме родени с ниско тегло и сме не доносени трябва да пием такова мляко докато станем 3 кг./сега сме 2,300/.И тай акто подобно мляко има само Нан и Фризо.От вчера следобяд сме на Фризо прематюр.До момента все ще няма изхождане от него.Но се оказа, че Фризото е по-сладко от Нана и го пие с нежелание.Питах педиатърката и тя ми каза да давам Нан 1 лъжичка и Фризо 1 лъжичка.И сега в 12 ч. дадох така и го изпи без да се мръщи, пък дано да има ефект така.Ако не стане и с това АМ, и аз съм на мнение като svetli и ще пробвам с Био гая.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: юли 27, 2012, 15:43:59 »

Princess_of_the_Dawn, и ние от 5-6 наакани памперса минахме на 2-3. Обаче, за двете седмици, в които много акаше наддадохме 300гр.За една седмица с по-рядко акане-300гр. Явно, наистина се усвоява кърмата. За водата-ние тук даваме глюкоза. Всички ме юркат да давам вода, за да не и излезели афти pleasantry и да не се дехидратира, че е много горещо. Давам страшно малко количество-два пъти да цокне и дърпам шишето, защото също като теб се страхувам да и пълня малкото стомахче с излишни течности.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: юли 27, 2012, 18:23:05 »

bubi_baby, вие не се кърмите, а даваш АМ защото сте с малко тегло ли? Защото ние сме с такова тегло и аз се боря със зъби и нокти да го кърмя, въпреки че май в тази борба съм от губещата страна , защото не ми достига. Но защо ти даваш АМ, само защото сте с ниско тегло ли?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: юли 27, 2012, 18:25:06 »

Това е за темата с кърменето, но, мами, да ви окуража: Направете всичко възможно, щом искате да кърмите! Можете, повярвайте си! Няма такова нещо като "липса на кърма". Тя идва с пердлагането и сукането. Колкото повече, толкова повече. Дерзайте, защото това е най-доброто. Ако имате нужда от съвети по този въпрос, споделяйте спокойно в другата темичка good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: юли 27, 2012, 19:23:44 »

Мами, доколко стриктна трябва да бъда в стерилизирането? Чета че трябва да подсушавам всичко добре, но понякога нямам време да го чакам да изсъхне. Освен това да не го пипам отвътре. побърквам се в тези детайли, нужно ли е?
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #462 -: юли 28, 2012, 09:17:32 »

ellimink давам АМ защото сме с ниско тегло и се роди 1 ден в 9 месец и лекарите ми казаха да давам такова АМ докато не стане 3 кг.А кърма имах точно 3 дни/от стрес тя спря/ и не можах дори един път да й дам.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: юли 28, 2012, 11:27:13 »

Момичета ние сме вече на 14 дни и излизаме днес за 3ти път, т.к седяхме 7 дена в болницата.Днес излязохме за 1 час по хладното до към 11.30ч, вие от кой ден почнахте да излизате и сутрин и вече и за повече време.Иска ми се да използваме вечерната хладинка, но ме е страх че още сме малки.Но пък сега е времето за разходка,не зимата.Дайте съвет
Искам да питам и др - момичетата от София, как се справяте с градският транспорт- нямам  кола и за да спестим малко време някопи път ще трябва да ползвам "услугите " му , но това си е направо плашещо.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: юли 28, 2012, 13:22:41 »

Елиминик, извеждането зависи и от месеца на раждане все пак. Ели се роди на 15.02 и затова първата й разходка навън беше след около месец. Пак беше хладно, но я бяхме екипирали добре. Преди това 1-2 пъти на терасата за по 15-на минути и това беше. По 2 пъти започнахме да излизаме когато се постопли, но не помня кога точно - може би след като дойде пролетта... crazy
Но пък вие с жегите трябва да внимавате. В 11.30 не е ли много горещо вече и при вас? Тук по обяд е около 35 градуса shok Мисля си, че сте доста малки и може би е добре да излизате доста по-рано, и после късно надвечер - пазете се от жегите. Нито студът, нито те са препоръчителни. Дори претоплянето е по-опасно за съвсем мъничките бебчета.
Аз не съм от София, но направо ми настръхва косата от мисълта за градски транспорт и невръстно бебенце girl_impossible Ако ще е за разходка, по-добре си го спести. По-добре наблизо, но през цялото време на чист въздух и на безопасно, отколкото лашкане и миризми. Вече ако е по работа, няма спасение предполагам.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines