Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 17:30:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191992 пъти)
 
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #405 -: юни 25, 2012, 10:34:29 »

Благодаря sunray и svetli. Ще купим биберон, а пък ще видим дали ще го иска детето.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #406 -: юни 25, 2012, 13:39:30 »

Момичета, от 2-3 дни забелязах, че малкият доста намали грамажа на млякото. По принцип е лакомичък и си хапваше около 120 мл. През уикенда обаче със зор прави по 60-70 максимум 80 мл и отказва повече. Първо си помислих, че е от жегата и може да му се отразява на апетита, но вечерта пак не си изяде дажбата, въпреки че беше по-хладно, същото се случи и в 5 сутринта, макар че пропусна през нощта да се събуди за хранене (ако е от значение вече и трета нощ не се буди за ядене, а чак в 5-6 сутринта) и му се събраха почти 7 часа без храна. В други случаи щеше да ми изяде ръката от глад, камо ли млякото. Мислех, че може да е и защото не се беше изхождал 2 дни, но днес го направи най-после и пак на дозата по обяд се случи същото, останаха му около 50 мл, които додадохме с мъка след половин час. Също се чудех дали не се получава така, защото през изминалите няколко дни, близо седмица, имаше ужасни колики и чак пищеше от болка почти при всяко ядене и да не би да свързва млякото с болката по някакъв начин, защото чая си го пие с удоволствие?! И последното нещо, за което се сетих беше т.нар. млечница, та се опитах да му надникна в устата, но не съвсем успешно, все пак ако е това би ли поемал въобще дори и немногото мляко, както досега? ЩЕ съм ви много благодарна за мнения и съвети, а ако до ден-два не се нормализират нещата ще го заведа на лекар, че сериозно започвам да се притеснявам. П.С. Да вметна, че малкият (на лентичката си пише на колко е вече Wink) на моменти е киселичък, но пък като го успокоя гука и се смее, та не изглежда да е одреман.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: юни 27, 2012, 18:45:48 »

Момичета, исках да ви попитам за мнение в каква позиция е правилно да спи кърмачето. Навсякъде срещам различна информация. Лекарят ми каза, че по гръб трябва да го слагам, приятелки ми казват, че настрани трябвало, защото като върне храна да не се задави, което прави смисъл. Засега през нощта го слагам настрани, но през деня гледам да е по гръб понякога, защото си мисля, че като е настрани, гръбначето му се изкривява.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юни 27, 2012, 22:27:57 »

Навсякъде вече се тръби по гръб, за да се предпази детето от синдромът на внезапната смърт на кърмачето (извинявам се никога не съм знаела точния израз на български).
Бяха ме предупредили, че това води до сплескани главички и от лично наблюдение го видях у няколко деца. Моят се отърва, защото си е голямо диване и спеше много в шала през деня или настрани нощем, сложил ръка на гърдите ми, но това е защото спеше (и все още спи ) с нас. Ако беше сам на легло едва ли бих се престрашила да го слагам настрани или по корем.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: юни 27, 2012, 22:50:07 »

Ели спеше на една страна, но за кратко - първите 3-4 месеца. Много бързо почна да си намира удобна поза за спане. Редувах ляво и дясно, за да няма сплескване и нямахме проблеми. Аз обаче ползвах и ето тази възглавничка, която лично на нас ни свърши чудесна работа няколко месеца:



Както и да спеше, все щях да я проверявам по няколко пъти, както правех.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юни 29, 2012, 23:47:59 »

sunray, много добра идея за тази възглавничка, не знаех, че има такива специални.  good Мисля да взема една и аз. Иначе когато я слагам настрани да спи сменям и аз страните, за да не се сплесква главичката. Всички познати ме съветват настрани, и не знам и аз. През деня я държа по гръб като я гледам.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юли 02, 2012, 14:08:33 »

И ние имахме такава възглавничка,но малко я ползвахме.Понеже както го остаях ,така го намирах и все на страни си спеше,само редувахме посоките.
« Последна редакция: юли 02, 2012, 21:49:20 от matsinka » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #412 -: юли 03, 2012, 14:27:05 »

Здравейте мами

Аз имам въпрос към мамите с по-големи дечица ние сме на почти 10 месеца въпроса ми е как да започнем да се отказваме от бибата/залъгалката при положение, че нямаме нито едно зъбче още а венците много сърбят/болят и приплакваме понякога и само тя ни успокоява??? Идеята е не да го отуча напълно но и да не сме чак толкова зависими от нея, не искам да ми е в ръцете и да се носим за успокоение (че и преди не сме го правили или е било единичен случай)...Ще се радвам да чуя съвет...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юли 03, 2012, 14:37:05 »

Мацинка, не ти е шавливо детенцето, затова blum Да видиш моята госпожица как спи. Откакто беше се научила да се преобръща, а после и да препълзява, кошарата бива обходена безброй пъти и съм я сварвала в най-чудати пози.

Ивето, според мен не е удачен момента за отучване от биба, при положение, че го почват зъбките huhhuh.gif Много ми помага тя и на мен, но пък Ели не я търси освен при заспиване. Може би повлия факта, че й дадох биберон чак на 6 месеца, не знам...Аз мисля, например, към есента да махна биберона (че сега се опитваме да се отучим от памперса).
Ако обаче твърдо си решила, по-добре от раз - не знам дали ще мине номера ту да му го даваш, тоест да не го забрави, ту да не го даваш като е кисел, защото той ще го асоциира винаги с утеха и облекчение.
Пробвай да предлагаш водичка, но без да дъвче биберона. Друго не се сещам аз. Чела съм за много начини, но те са за 100%-во махане на бибата. Дано някой бъде по-полезен от мен, успех!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юли 05, 2012, 13:18:47 »

Момичета, на малката й излязоха малки пъпчици по цялото личице и малко на врата. Тук ми казаха, че нормално било и се получавали на хормоналана основа. Минавали си от самосебе си. Все пак се чудя дали има начин да ги третирам. В момента само я чистя с вода по-често.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юли 05, 2012, 13:46:21 »

И според мен се "изчиства" бебенцето ти. Няма нужда да я мажеш с нищо - ще си минат. Цял живот й предстои мацотене, поне сега да си почива кожичката й good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #416 -: юли 05, 2012, 16:25:41 »

Ина, пъпчиците от жегата ги обливаме с отвара от лайка и се успокояват. Пробвайте и така да видите дали ще ви се отрази добре.
Относно спането - такава възглавничка не сме ползвали, защото в началото спеше така както го оставиш, а след 1 месец започна само по гръб (колкото и да го въртях настрани  pardon ). Но при лежането на гръб главата си я слагаше настрани и всичко е било ок. Сега е голям вече и спи както му е удобно (това включва пози, които аз не мога да повторя  lol.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юли 06, 2012, 12:32:59 »

Принцеска,може пъпките да са еритема на новороденото.Дара имаше такива и ги третирахме с цинкова паста по лекарско предписание.
Консултирай се с педиатър,както момичетата казват може да е и от топлото и в този случай няма нужда да мажеш с нищо.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #418 -: юли 06, 2012, 15:12:52 »

На тези пьпки тук им се казва "бебешко акне" и си минават сами, не е нужно да се мажат.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юли 09, 2012, 13:13:30 »

Вчера попаднах на нещо което мистана интересно и реших да споделя и да се допитам до вашето мение.
Една мама с момченце, от опита на нейна приятелса с момиче на 4 години, ме посъветва да съм правела масаж на срамните устни на малките момиченца, че имало някаква ципа, която трябвало да се отлепи (нещо като оголването на пишлетата на момчетата) докато са малки, иначе почвало да ги боли и да им причинява дискомфорт и трябвало хирург да го прави.  crazy чували ли сте за нещо подобно?
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines