Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 19:31:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192079 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #375 -: май 19, 2012, 13:39:24 »

Много се радвам за яслата. Браво !!!!

Опитай се да изпозлваш част от времето, за да си починеш доколкото можеш  gu6
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: май 19, 2012, 17:33:46 »

момичета, много Ви благодаря за съветите и съчувствието give_rose
Ина, ще пробвам с кърма в ушето.
Давала съм ампули от Камилия, както и още 2 хомеопатични и за съжаление не сме имали успех.
Трябва да започна да чета повече по темата, за да мога да поставям по-добра диагноза, съответно хапчета.

Вчера, както писах отидохме отново на лекар. Друг доктор от екипа я прегледа и диагнозата беше категорична - ушна инфекция на ляво уше.
Предписаха й антибиотик за 10 дни. Обясниха ми, че капките в ушенцето само успокояват болката, но не лекуват бактерията, която предизвиква да се събере течност в средното уше (не съм сигурна дали се превежда точно така). Аз се чувствам ужасно виновна, че на 9м се стигна до антибиотик. Бях на 99% сигурна, че хремата и слабата темп са от зъбоникненето, а не от настинка. Според книгите, ушната инфекция се появява в края на настинка...Ако бях обърнала внимание на настинката, нямаше да сме до тук...

Леа е определено с болка в ушето/главата. Тази сутрин плака неутешимо 30 мин сгушена в мен, държейки си лявото ушенце. Взех я в 4 сутринта да спим заедно, а нашия матрак не е повдигнат като нейния (нарочно го повдигнахме) и явно доста я е заболяло. През нощта имаше отново висока температура. Горния зъб не е пробил. Продължава да не желае да яде. Едвам по малко кърма цока.

албенчик, много се радвам, че Сиянка й харесва градината. Подкрепям Ина - пробвай да си почиваш, ако можеш, защото умората се наслагва доста.
« Последна редакция: май 19, 2012, 17:50:30 от Anichka » Активен
titikaka
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #377 -: май 28, 2012, 11:11:23 »

Беше категоричен, че от никнене на зъби температура не се вдигало. Аз не съм съгласна с него, но си замълчах.

и според мен не се вдига температура от зъби.аз си го обяснявам така.При прорязване, умунитета много пада , детето лепва нещо и ако е достатъчно силен организма се справя сам с инфекцията и всичко отшумява и затова мн майки си мислят че т е  от зъби.Ако не е силен организма стават ангини , бронхити и т.н.зъбите просто влияят на цялостното състояние на детето.Това е мое мнение и не ангажирам никой.
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #378 -: май 30, 2012, 09:34:45 »

Здравейте скъпи майки,

аз скоро се сдобих с дъщеричка..smile
сега е на 20 дни, но имам въпосче.
Понеже така и нямам около мен майки с моята съдба, някой от от вас да си е хранил бебчето с адаптирано мляко за някой съвет.

Благодаря предварително..!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: май 30, 2012, 10:01:04 »

Ами питай,каквото те интересува. smile
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #380 -: май 30, 2012, 11:12:56 »

Бебето ми се роди голямо 3 680 и си е доста лакомо, но с това изкуствено хранене голям зор виждам.
Храни се засега с 80- 100 и после ми заспива в ръцете, мине към час и половина пак гладно.
Вече залъгалки са му в устата че да мине поне час и да го нахраня отново.
Като опитни майки бихте ли ми дали съвет как поне да се опитам да се справя с тази ситуация..
Най голямата ирония е, че не наддава много на фона че търси да яде толкова често:) засега 350 гр. за 19 дни..
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: май 30, 2012, 11:32:59 »

Като за начало,гледай да му направите някакъв режим на хранене,примерно на 2 часа и половина-3, като това време се счита от приключване на храненето.Често при малките бебета се получава така,че заспиват или ядат бавничко,нищо че е от шише.Това е съвсем нормално.При нас се е случвало да я храним по 30-40мин-пийне,заспи,пийне,пусне и така нататък.Ако сте на АМ,няма как да огладнява на всеки час и не мисля,че е редно да му и предлагате толкова скоро пак.Пробвайте да му дадете преварена водичка,може да е жаден.Според мен си наддава напълно нормално,нито е много,нито малко. smile
Какво казва педиатърът ви?
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #382 -: май 30, 2012, 14:05:20 »

Ами като цяло каза, че не е много, но в крайна сметка не мога да го тъпча че покриваме норматив.
Колкото до режима, мъчим се но сега пресен случай, 110 изяде и пак търси..
А иначе тези дни повърна еднократно жълто,
това нормално ли е, случвало ли се е и при вас?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: май 30, 2012, 18:38:25 »

Да,нормално е,като хапне повечко.Повръщано се счита,ако петното е по-голямо от човешка длан.Другото си е плюене.Правете му повече,като не му стигат 110мл.,не го ограничавайте.Само така може да се засити до другото хранене.Ние винаги сме правели по малко повече мляко,тоест ако пие 3 дози,ние правим 4,защото не се знае кога ще реши да го изпие.След хранене е нормално да остава по 1 пръст течност на дъното на шишето. smile
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #384 -: май 31, 2012, 11:51:43 »

Благодаря ти,
би трябвало с времето да си свикнем:)
Ще чакаме до следващото теглене..smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: май 31, 2012, 16:15:13 »

Да,така е,свиква се и караш от теглене до теглене,ако нямате кантар.  smile
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #386 -: юни 13, 2012, 21:17:15 »

Да ви питам как носите кашата навън, ако си я приготвяте с мляко, сега в топлото време се втечнява, ето днес я направих много гъста, но пак се втечни за час и също от кога започнахте да давате млечна каша, ако изобщо сте предлагали?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юни 14, 2012, 07:31:54 »

Аз навън носех каша само, ако веднага ще отидем в парка и ще я изядем, разбирай до 15-20 минути максимум. Това за забърканата  в къщи с кърма каша. И пак ставаше течна, въпреки всичко. Иначе по-късно, ако трябва да ядем навън купувах от готовите бурканчета каша на Хип. Има и на други фирми.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #388 -: юни 14, 2012, 08:07:53 »

Купувах млечни каши. В контейнер с капачка си нося сухото, на място си наливам вода и бъркам. Ако е била безмлечна кашата, в контейнера слагам кашата и млякото, като после си наливам вода и бъркам. С кърма не съм правила, но предполагам пак така бих я правила, контейнера+ кърмата от термос/шише в термобокс.
Много съм доволна от контейнерите на Авент. Изобщо не пропускат,още си ги ползвам.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #389 -: юни 22, 2012, 14:36:38 »

Момичета, Марта има ситен обрив около шията и врата, явно от горещината. Някой има ли опит по темата??

И друго: Вашите деца пишкат ли както обикновено когато е горещо?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines