Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 00:29:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192169 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 08, 2012, 22:35:43 »

Сънрей, затова мисля да не купувам проходилка.

good Изкарва се и този период. Е, вярно, малко повече стоене прегърбена, но пък е по-добре за детето. Това го знам от не един или двама ортопеди.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #316 -: март 09, 2012, 23:51:19 »

Момичета, хемоглобинът ни е 100, днес док. ме притесни, трябвало да е 110, фатално ли е?
Искам да ви попитам как вземате урина на бебенцата. Пробвахме с тези колекторчета, които се лепят, но всичко беше отишло в памперса. Другото, което е ни показа как се натиска леко пикочния мехур след хранене, но в стерилно шишенце ли да се събере, може би трябва да вземем от лабораторията.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 10, 2012, 00:04:21 »

Юлия, по-нагоре го коментирахме наскоро - ако е с колектор, не слагай памперса. Аз също не успях първия път.
За стерилното контейнерче - зависи каква урина трябва да дадете. Ако искат стерилна - значи стерилно контейнерче, което се продава и в аптеките good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #318 -: март 10, 2012, 00:06:55 »

На Марта хемоглобиньт е 80. Т.е 100 не е фатално.

Урина сьм взимала, издьржайки я в стерилно шишенце след сьбуждане (трябва хубаво да измиеш дупето преди това).
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: март 10, 2012, 15:06:22 »

аз също първия път неможах да събера урина в пликчетата, но ми казаха че като ги залепя да оставя памперса по-свободен и да не слагам отгоре боди или друго което да притиска.

и сега един въпрос : с какво предпазвате врътките на пералня, фурна и т.н. влезне ли в кухнята и немога да опазя, всичко иска да завърти и ме хваща страх, но немога винаги да изключвам от захранващия кабел.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: март 10, 2012, 18:36:50 »

echy_ , при нас предпазването става изключване от контакта и слагане на столове пред печката, пералнята, ако няма нищо отива и ги върти. В къщи няма стол за сядане, всичките са сложени да предпазят нещо. Едната пералня е с заключване срещу малки деца, но другите не са и е ужас просто.
Цецко, вече почна да маха предпазителите от контактите и съм се видяла в чудо girl_impossible
Много са изобретателни tease
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #321 -: март 10, 2012, 21:52:23 »

Благодаря ви за разясненията, не са уточнявали за стерилна, но ще я измия задължително преди да поставя колектора, взели сме нови и ще пробваме. Предният път беше с памперс, боди и "изпънато" по нея гащеризонче, затова се е разляло.  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 10, 2012, 22:53:14 »

На нас също пералнята ни е със защита от деца, та я оставям да врътка на воля pleasantry Обаче печката и съдомиялната не са. Айде, съдомиялната няма как да тръгне, като не е затворен плътно капака, но печката...Просто вървя след нея постоянно като е около нея. Добре че поне е в дъното на бокса, та не й се набива на очи и по-рядко се сеща именно за нея.
Има разни предпазни прегради за тези места, ама те не са евтини, а и постоянно да се отваря и затваря би било неудобно. Ние сме сложили на всички шкафове и чекмеджета заключващи механизми, и е голяма досада като трябва да отворя бързо. Но така ще е известно време.... smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: март 11, 2012, 19:32:38 »

момичета, а защо не сложите предпазители на ел.уредите?
като тези например:



http://www.ikea.com/us/en/catalog/categories/departments/childrens_ikea/16249/

http://www.diapers.com/buy?freetext=shopbykitchen&viewheader=n&cm_mmc=mrkt_email-_-agebased-_-baby8-_-prod5image
« Последна редакция: март 11, 2012, 19:36:56 от Anichka » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #324 -: март 11, 2012, 20:43:39 »

Предпазителя на първата снимка не го препоръчвам, счупи го от второто увисване на вратата на печката
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: март 12, 2012, 00:43:52 »

Аничка, тези предпазители решават проблеми с отварянето, вкл. и на фурната - да. Но за копчетата... huhhuh.gif

Ние дадохме сума пари за подобни предпазители - много чекмеджета, шкафове, какво да се прави. Някои наистина обаче не са стабилни и поддадоха лесно.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 12, 2012, 04:33:25 »

sunray  give_rose,
има и предпазители  за копчетата (за пари всичко са измислили pardon)

http://www.amazon.com/Safety-1st-Clear-Covers-5-Pack/dp/B00068O22S/ref=pd_bxgy_ba_text_b
http://www.sears.com/shc/s/p_10153_12605_SP101A12130S3778186301P?sid=IDx20101019x00001a&ci_src=14110944&ci_sku=SPM5787748901

И ние скоро трябва да купим предпазни средства за шкафове и контакти.
За моя радост копчетата на печката са на нивото на котлоните и докато Леа не се научи да стъпва на стол, няма да може да ги достигне. Вратата на фурната има опция да се заключва. Трябва да съм много предлазлива с печката, защото сме на газ.
« Последна редакция: март 12, 2012, 05:01:19 от Anichka » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 12, 2012, 06:22:20 »

Момичета, ще ми позволите ли да ви дам един много лесен вариант за предпазване /разбира се, ако шкафовете ви го позволяват/. Ние в кухнята и всекидневната махнахме всички дръжки от долните шкафове. Аз имам малко различно мнение за тези предпазители, които сте показали. Първо, като поотраснат малко и заякнат в ръцете си ги отварят сами /намират им цакта повярвайте/ и второ лично мен ме беше страх да не си прищипе пръстчетата, защото те имат някакво минимално отваряне и като мушне пръстче там да види какво има, а с другата ръчичка да натисне и белята  е готова. Затова един ден хванах винтоверта и за няма и пет минути махнах всички дръжки. За печката някак си и обяснихме, че е голямо ох и не припарва там, единствено ползва стъклото на вратата й за огледало.  Girl_hide
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: март 12, 2012, 06:36:25 »

plamik,

ние сме още без дръжки на шкафчетата в кухнята..Ремонт, Ремонт...Казваш да се забавим още малко. Мерси, ще приложа съвета ти give_rose

Целувки на Зара пред огледалото в кухнята  heart
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 12, 2012, 23:00:47 »

Ще си изкажа и аз мнението Аз процедирам така - седя говоря обяснявам докато не ми излезне пяна на устата понякога се карам и даже и плескам през ръцете Мисля си че то е полесно за известен период от време да сложиш предпазители- не че не я видях как бърка с пръстчета и почти беше извадила предпазителя от контакта- ама ти като не обясниш то как ще разбере че не трябва да пипа или че може да се нарани С пералнята за копчетата бях категорична в тона и в строгия поглед с който я погледнах така 2-3 пъти и се приключи Спря да си играе с вратата и когато единият път си затисна пръстетата А за печката урока за мое съжаление го научи по трудния начин Бяхме си на село и там има печка с дърва Аз и треперих два дена да не се залепи на нея а тя колкото и да и говорех че пари че ще боли тя все едно магнит я привлича и накрая като беше поизстинала не чак да не усети като се опари но и не да и изгори пръстчето просто я оставих да пипне и след това последва лек плач и от тогава знае че пари означава боли и се приключи Сега остана само борбата с шкафчетата но след като и обяснявам гледам все по-рядко посяга към тях - всъщност само когато и е скучно и знае че веднага ще реагирам ако започне да ги отваря
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines