Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 04:35:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192280 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #255 -: февруари 17, 2012, 11:39:35 »

Вчера научих от една позната за чай на Хип за спокоен сън, може да се дава на бебета над два месеца. Някоя от вас давала ли е и дали действа?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: февруари 17, 2012, 11:48:03 »

Да,давах от 2-рия месец нататък,но честно казано нямаше никакъв ефект.Давах го,защото не искаше да пие неподсладена вода,а беше страшна жега.Ако е за да спи детето по-добре,при нас не действаше. smile
Вече отдавна не го даваме,защото започна да си пие водичка.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: февруари 17, 2012, 12:11:24 »

Никога не съм давала, предвид многото съставки в тези гранулирани чайове nea По-добре вземи лайка и сама приготви. Тя по принцип успокоява. А дали ще помогне на детето ти, е относително.
Защо исакш да даваш такъв чай?
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #258 -: февруари 17, 2012, 13:24:19 »

Разбрах за него, затова питам, аз по принцип пия ча за кърмачки, не знам колко има ефект, аз го пия за успокоение, че правя всичко възможно, за да имам кърма. Светла прави по 5-6 часа сън, на две или три по-големи паузи през нощта и заспива сравнително бързо, но ми се иска да има една по-голяма.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 17, 2012, 13:52:59 »

Ами както вече казах,и ние за това го взехме,но ефект при нас нямаше-пак се будеше за храна. pardon
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: февруари 17, 2012, 16:18:57 »

Давах на Никола този чай за спокоен сън, но ефект не видях и накрая аз го изпих.

Мисля че 5-6 часа пауза за бебе на вашата възраст си е ок. Никола като беше колкото нея спеше ядеше на 3 часа, няма нощ, няма ден smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: февруари 17, 2012, 16:28:50 »

Е, че 5-6 часа за тази възраст са си супер. Много малко са бебенцата, дето не се будят през нощта  pardon И на мен ми се иска по-дълга пауза, ама нямаааа pardon
Не давам Ели за пример, защото знам, че и много други са така. Но аз не помня нито една непробудна нощ - имам предвид да заспи след баня и да се събуди на сутринта tease Нито преди да я почнат зъбите, сега пък съвсем.
Зареди се с търпение и каквото дойде. Ако не я боли нищо, значи просто си се буди и спи неспокойно.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #262 -: февруари 17, 2012, 16:42:17 »

Аз имам предвид между храненията, иначе са по-малко. Снощи например спа от 8 и нещо до 2 и нещо. Много ме тревожи, че й е неспокоен сънят, спи малко, после се пробуди, маха с ръце. А през деня спи 30-40 мин, нали казват, че бебетата растат докато спят. Всъщност кога се очаква бебето да спи цяла нощ? Все някога трябва да настъпи такъв момент.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 17, 2012, 16:49:08 »

uliaulia , твоето бебче е едва на 2 месеца, не знам защо очакваш да спи по цяла нощ. Вярно е, че има и такива бебета, но по-скоро са рядкост. Моя син е на 1г и 8 месеца и все още няма здрав сън по цяла нощ. Или ще се събуди за вода, или да суче, или ще помрънка за нещо си, но цяла нощ без прекъсване за целия си живот е имал точно 4 пъти .
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: февруари 17, 2012, 17:09:44 »

Явно ние сме от тези малкото бебета,дето спят по цяяяла нощ без да се будят.Като заспи към 20:30-21ч и се събужда сутринта чааак към 7-8ч.По никакъв начин не съм го мъчила на режим или нещо подобно,през първите 1-2 седмици след като се прибрахме в къщи се будеше към 3ч за ядене и след това вече край...спи си по цяла нощ непробудно! pardon
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: февруари 17, 2012, 20:14:55 »

Мамчета, има следното запитване. Този понеделинк като ходихме на контролен преглед педито каза да махам АМ и да преминавам на мляко. Обаче аз реших да почна с козе мляко , защото уж се води по-леко за храносмилането, да но детето се запече... и не знам какво да правя. Днес му дадох две лъжици масло от риба треска, изяде едно цяло киви, знам ,че ще отнеме време, докато подейства, но се чудя , дали да не го върна пак на АМ crazy crazy .Освен това съм купила едни полезни бактерии (бифидус) на прах , които почнах да прибавям към млякото. Някакви идеи или съвет??
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: февруари 17, 2012, 20:46:35 »

Да ти кажа,тук в БГ,повечето деца пият АМ доста над годинката,така че не знам какво да те посъветвам.Аз лично смятам да си давам 3-ка АМ докато й се пие. smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #267 -: февруари 17, 2012, 20:52:45 »

Овесени ядки? При нас действат бомбастично-едно ядене и 3-4 пълни памперса.А за АМ не знам защо трябва да го спирате. Тук има 1+,2+,бих давала от него.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: февруари 17, 2012, 20:56:27 »

Тук АМ е от 0-12 месеца и след това 12-18 месеца. Овесени ядки не съм давала. Пробвала съм овесена каша , но я изплю с погнуса. Пробвала съм после няколко пъти, но не я иска. Ще пробвам с ядките , защото консистенцията все пак е по-различна от тази на кашата. Само не знам, защо педито ни каза да спираме АМ crazy . Освен да почна да му давам и АМ и козето мляко.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #269 -: февруари 17, 2012, 21:05:42 »

Може и овесена вода,ако пие течности. Аз купувам фини ядни,но пак минавам през чопъра. И тиквата също е разхлабваща-при нас поне.  Попари ядките с вряла вода,после му сложи любимото АМ и круша или слива,ако нямаш сладка тиква. Дано отпушите положението.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines