Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 04:37:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192284 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 08, 2012, 15:14:29 »

Мерси за дозировката.

Петя, и ти ли за зъби си го давала?

Ина, и вие ли от зъбите не спите? Дано скоро започне да спи Мартичка и да си починеш и ти.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 08, 2012, 16:31:04 »

Ели,не знам дали беше от зъби,но вдигна температура ей така от нищото.Беше и доста раздразнителна,а това не е типично за нея.След като й дадохме "Панадол"-а,заспа и се успокои.Предполагам,че са зъби,но такива за сега няма.Напоследък и тя се буди често през нощта и е доста неспокойна.Не знам на какво се дължи.Май ще стискаме зъби и няма да даваме нищо,освен ако нещата не загрубеят. sad
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 08, 2012, 16:51:50 »

Аз 2-3 пъти досега съм давала Панадол, след 2 ваксини и веднъж заради рев от зъби. И също не давам точно дозата от опаковката. Може да не е наполовина по-малка, но поне 1 мл smile
Капризче, ами заради лидокаина не искам да я мажа. Все пак си е силно лекарство и се старая да не мисля за него като вариант въобще. Пък и за такъв краткотраен ефект, за мен поне не си струва.
Не че и нашите нощи не са били тежки, напротив - някои с по 6-7 събуждания. Не е плакала често, но когато го е правила само веднъж опрях до Панадола, защото и с гушкане и пеене не се успокояваше. Иначе залагам на гушкането, пеенето и взаимната близост.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 08, 2012, 17:14:09 »

Ох, то да бяха само 7 пъти, но са много повече за съжаление. Особено снощи беше някакъв кошмар. Първите 2 часа след като го сложих да спи на 15 мин се будеше и нищо не го успокояваше... Надявам се тази нощ да е по-кротко положението. Ако не, ще стискам зъби и това е. До сега никога не съм давала Панадол, дано не ми се налага скоро...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 08, 2012, 17:53:33 »

Капризче и ние сме на вашето 'дереже'. Леа е дори с някаква ниска температура, която варира между 37.4 и 38. Отказва и да суче - хапе ме sad
Давам тези хомеопатични ампули:

Дадох и панадол 2 вечери. Просто физически не издържам. Леа е топла от температурата (главичката й е топла) + вкисната.
От панадола спи по-добре, НО ето снощи не дадох и днес съм парцал, както и тя - буквално тази сутрин Леа беше със сенки под очите + червени очи.
Панадола давам 1/2 доза - 1-2 деления, както Петя е написала.
Купих и едно гелче - уж няма екстри - било натурално. Според майка я успокоявало през деня.

Чета и книга за спането на детето. Който го интересува - мога да я изпратя на pdf -но е на английски.
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 18:00:08 от Anichka » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: февруари 08, 2012, 18:15:16 »

Точно същия случай,който е описала Ани, беше и при нас-37.4 Т и раздразнителност.Бузките й бяха зачервени,а челцето топло. sad Не мажа венците с нищо по простата причина,че не вярвам да действа.Много съм предубедена,какво да се прави. pardon
Добре,че е мъжът ми да става в половината от дните,че вече силички не ми останаха. angry
Всеки ден проверявам за зъбче,но няма.Дори вече не съм сигурна дали венецът е подут.Определено е побелял,но дали ще пробие нещо,не мога да кажа.
Ники Т имал ли е покрай зъбите? Стискам палци нещата да се успокоят,че безсънието е страшна работа..
Ани,това гелче намира ли се в Б-я или не?
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 08, 2012, 18:29:00 »

Ани,това гелче намира ли се в Б-я или не?
Петя, не зная. Съжалявам. Не сме си идвали в БГ от 2008.
Има ли хомеопатични аптеки в БГ  - да попиташ там за подобно гелче.. Успех Good luck
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #247 -: февруари 08, 2012, 18:39:10 »

При нас от зъбите се вдигна до 39 градуса. Ходихме на лекар,всичко беше наред. Температура, р-во, обилно повръщане-аз така съм вадила зъби. Избиха зъбите, и всички симптоми се загубиха. Ако Т мине 38 градуса, и се задържи,давам Панадол. Не искам да се мъчи и не искам да му натоварвам сърчицето.
Иначе съм ползвала Дологел,хомеопатично е. По скоро млъква заради сладкото май..
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: февруари 08, 2012, 19:43:19 »

Аничка, би ли ми пратила на мен книжката give_rose

При нас няма как - аз си спя с Ели през седмицата, че нашият тате става в 5.30 за работа и пътува извън града, така че би било жестоко да му го причиня. Но в петък и събота спи при нея. Аз и затова не виждам смисъл все още да я оставям в отделна стая - само ще вършея между спалните....
При нас нощите станаха такива след малка пауза от коликите sad Докато се усетим и хоп - почнаха зъбите. Доста месеци вече. Но съм се подготвила за поне още половин-една годинка така pardon
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 08, 2012, 21:56:38 »

Sunray, напълно те разбирам. Ние бяхме с колики до началото на 5-тия месец и след месец някъде, даже не знам дали имаше толкова хайде ново 20. Мисля, че са зъби. Просто няма какво друго да е... Тази вечер от 8:30ч до сега се е будил само 2 пъти и бързо се размина... Дано да имаме по-лека вечер. Температура не е вдигал или поне не толкова висока, че да се усети. Дано се разминем и с тази драма...

Ани, и Никола отказва да суче. И водата отказва. А по принцип и двете неща са му любими и никога не ми ги е отказвал преди.

Петя, и ние нямаме нито един зъб. И аз вече не съм сигурна дали е подут венеца или си въобразявам...

mwpo тези неразположения изникването на всеки нов ли придружават? Ако е така, просто не знам как издържаш...

Ох, голяма гадост са тези зъби... Ама няма как...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: февруари 08, 2012, 22:27:12 »

Сънрай,и ние сме така-мъжът ми става в 4.55ч. за работа,с тази разлика,че е през седмица.В седмицата,когато е 1-ва смяна,аз ставам през нощта,а когато е 2-ра-той.Така сме се комбинирали,иначе ще колабирам. angry
Ели,и аз мисля,че вече си въобразявам. crazy
Кураж на всички.. /все това си повтарям,ама като стана в 3ч. го забравям.../  blum
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #251 -: февруари 09, 2012, 09:12:50 »

Капризче да,но избор няма. Всъщност два пъти ми се случи досега, добре че излизат по двойки зъбчетата:)
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 14, 2012, 22:14:34 »

Привет.
Преди време бяхме писали, или по - скоро аз се изказвах надълго и широко, за етапите в детското развитие. За това, как една по-добра информираност ще ни спести доста нерви, притеснения и ще ни даде спокойствието , че сме едни добре справящи се майки. Доста от вас поискаха да посоча някаква литература и аз , очевидно, не го направих тогава. Истината е, че започнах да събирам оттук оттам разни материали, които смятах да събера в един документ. Защото се затруднявам да посоча литература по тези въпроси. Аз се занимавам с това от 1996-та година до ден днешен като обучение и от десет години вече като работа. Сами се сещате, че повечето от нещата са ми в главата, отколкото на рафта с  книгите.
Но тези дни попаднах на един чудесен сайт. Толкова, чудесен, че е свършил моята задача по събиране на инфо, научно, но добре обяснено и прочие.
И сега - извинявам се, че не отговорих на очакването ви да посоча литература, и ви споделям тази уникално добра, според мен, находка за ДЕТСКОТО РАЗВИТИЕ, И НЕ САМО   danceg danceg danceg
И още един, малко по-различен, но също доста полезен ПЪРВИТЕ СЕДЕМ
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 22:25:11 от ina_lemon » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #253 -: февруари 16, 2012, 18:31:36 »

ina_lemon, благодаря за линковете. give_rose Тъкмо ми е време да понауча повече за детското развитие. Първите Седем го познавам под формата на списание - имам няколко броя.

Anichka, може ли и на мен да пратиш книжката blush
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: февруари 16, 2012, 22:18:40 »

Ина,благодаря за линковете! give_rose
Ще чета с интерес.
Предполагам,че публикациите,ще породят някаква полемика тук и се надявам да се включваш с мнения.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines