Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 14:33:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192513 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 24, 2012, 00:10:24 »

Изобщо не си досадила!Напълно си права. good Добре е да почерпим опит от мами на по-големи дечица. smile Права си за всичко казано,включително и за биберона.Донякъде и нетърпението на родителите е фактор за предприемането на дадено действие спрямо детето. give_rose
За биберона-днес моя колежка ми каза,че са го махнали на сина й.Той е на 1год и 3 месеца.Имали са 4 безсънни нощи,но е спрял да го търси.Не е толкова страшно. smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 24, 2012, 00:42:40 »

Ина, винаги чета постовете ти с голямо удоволствие и въобще не си досадна. Доводите ти са  много добре аргументирани и всеки според мен ще намери най-подходящото решение. Аз пробвах ЕБХ, но при нас ситуацията се оказа стресова за детето. Всеки път като го държах над мивката започваше един рев и реших ,че не искам да го травмирам и да асоциира процедурата с нещо негативно. От тогава не съм се пробвала. След като навърши годинка,ще предложа гърне, но ако пак има същата реакция ще изчакам отново. При някои деца ЕБХ е по-лесно приложимо и се възхищавам на майките, които успяват да го прилагат. Живот и здраве един ден с второ дете ще пробвам отново и то ще ми покаже, дали е готово или не.
По повод един спор в друга темичка пускам един линк за УЗ.
http://www.naturalnews.com/028853_ultrasound_fetus.html
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: януари 24, 2012, 14:24:48 »

Ина, и аз с голям интерес прочетох постовете ти и въпреки че за гърнето съм на съвсем друго мнение, е много хубаво, че мога да погледна и другата гледна точка от едни по-различен ъгъл, а не само "бебето не задържа", "бебето не си казва" и тн.

Аз разгледах Дребчо още вчера и поизчетох доста статийки. Някои от тях са много интересни, някои, лично аз намирам, че са за свръх амбициозни родители. Аз от моето детенце генийче не искам да произвеждам  blum
А иначе за игрите, песничките, рисуването, четенето и другите занимания - това ни е стихията на нас, въпреки че колкото повече расте, толкова повече нови игри ще можем да играем, но и на този етап също имаме много интересни занимания. Вчера например Сиана идва при мен и в едната си ръка държи книжката за оцветяване, в другата един пастел - и ми ги подава. Щях да падна от учудване  Oh my ... Бях супер изненадана, защото аз си мислех, че е още малка и книжката я купих, защото имаше много хубави картинки на животни и оцветих няколко, като съответно тя /поне на пръв поглед/, не прояви абсолютно никакъв интерес, освен да пробва на вкус всички пастели.... Като не и беше интересно, не сме се занимавали повече с това, книжката си стоеше захвърлена под масичката, а вчера мъничето идва и ми носи книжката и хванала пастела вече драска нещо върху картинката  heart Как работи вътре нейното мозъче не мога да разбера, но очевидно научава много повече неща, отколкото предполагам ?!?!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 24, 2012, 19:43:22 »

Ина, отдавна те чакам да се включиш, защото от теб има много какво да се научи!  good А и обясни много точно това, за което говоря. Аз все пак все още не смея да се нарека психолог.
Всъщност много съм се чудила защо във форума, а и не само в този, има теми за какво ли не, но не и за възпитанието и то относно психичното развитие на детето! Все пак, поне за мен, това е един от най-важните въпроси относно отглеждането му! Мисля, че трябва да си имаме такава тема. Ако одобрите - да си направим!  smile

Offtopic Ина, аз съм фенка на Фройд, но по определени причини. Иначе понеже мисля, че си много права съвсем не се ограничавам с него.  smile Даже бях писала преди за това, но отдавна!


Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 24, 2012, 22:01:33 »

Ето един полезен линк, всичко толкова е вярно! http://www.drebcho.bg/stories/598/Vyzpitanie_na_deteto/Neponosimite_deca.htm
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 25, 2012, 15:04:27 »

На мен пък ми е странно защо толкова се обсъжда въпроса с гърнето и с махането на памперса Когато детето започне да може да седи седнало има физическата възможност да сяда на гърнето Малката я слагам от 7-ми месец когато става от сън и тя му се радва играе си на него но все още не съм и  махнала памперса защото чакам да се стопли Когато се стопли просто и го махам и толкоз Ще има една две седмици напикани и наакани гащи и всичко ще приключи Свикнала е с гърнето и коклото по-отрано се предложи според мен толкова по-добре ще има време да свикне с него Никой не е казал че хоп днес го слагаш и от утре започваш да му се караш защо се е напикал ама като съм говорила с майака ми на 1 година вече не съм имала пелени и съм си казвала и даже съм претърпяла едно завиране на аканите гащи в лицето защото съм се криела зад вратата и съм се нааквала била съм на около 2 год. Изобщо не знам точно това да ми се е отразило на детската психика просто не го помня този момент Аз си мисля че е хубаво да четем по-малко из форумите да обръщаме повече внимание на децата и да се ръководим повече от инстинкта си. Това е моето мнение.
А сега и да попитам за нещо което ме вълнува...на последната консултация - бяхме при нова лекарка за 1-ви път- ни откри шум в сърцето Днес я водих на кардиолог - на Ами Буе - д-р Демирев и той ни каза че има остатък от формирането на клапата който като циркулира кръвта издава шум Каза ни че на около 12-13 години ще го израсте но искам да се консултирам с още един лекар и да попитам има ли някоя мама такъв случай и добър лекар Знам че в 3-та градска са много добри ама там се чака много
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 25, 2012, 18:28:22 »

M_eleva19, аз имах шум на сърцето и точно около тази възраст изчезна.


Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 31, 2012, 22:57:00 »

Мерси за отговора Значи и при теб може би е бил такъв проблемът Аз като четох а пък и лекарите така ми обясниха извън нашия случай може да се появи и следствие на бързото израстване на децата тъй-като сърцето в даден такъв период израства по-бавно и се получава шум от по-бързата циркулация на кръвта но това се долавя рядко и до към 2-3 тата година отшумява Но аз съм много чувствителна на тема сърце Имах приятел който почина от сърце съвсем млад и много ме е страх Засега само ще я наблюдават
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #218 -: февруари 06, 2012, 10:22:08 »

Аз да попитам нещо - момичета, на каква възраст се дърпа решетката на детското легло надолу, така че детето само да може да излиза от него? Знам, че "то детето само си показва"  smile, но моля споделете малко опит. На две години? На три?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: февруари 06, 2012, 11:07:56 »

Rozovka,детето,което гледах беше с подобно легло с решетка.На 2год и 3 месеца още не му я бяха смъкнали.Понякога сам се прехвърляше/незнайно как/ и си излизаше,но всеки път изпадах в ужас да не би да се нарани.Случвало се е само няколко пъти,когато не му се спеше.Според мен е рано за махане на решетката,но нека и друг се включи с мнение. girl_wink
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: февруари 06, 2012, 14:45:07 »

Момичета, с какви натурални средста мога да облекча хрема и кашлица с храчки???

От вчера имаме този проблем. Сутринта му слушаха гърдичките и казаха, че е чист, но чак довечера ще го прегледа педиатър.
А аз ако мога междувременно да направя нещо ...

Благодаря.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #221 -: февруари 06, 2012, 15:44:07 »

За хремата мий редовно носа с физиологичен разтвор (евентуално смучи с аспиратор, ако е много запушен и не може да диша), преди да заспи капи вьтре кьрма, а кашлицата - нека кашля, трябва да изкара слузта дето му се е сьбрала  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: февруари 07, 2012, 10:59:49 »

Аз да попитам нещо - момичета, на каква възраст се дърпа решетката на детското легло надолу, така че детето само да може да излиза от него? Знам, че "то детето само си показва"  smile, но моля споделете малко опит. На две години? На три?
На 1г.6м. горе долу махнахме решетките три по средата,а по принцип от 1г.8м. спеше без предпазители на голямо легло единично smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #223 -: февруари 07, 2012, 14:46:27 »

Мерси, Дани  give_rose!
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #224 -: февруари 07, 2012, 14:59:25 »

Момичета, с какви натурални средста мога да облекча хрема и кашлица с храчки???

Алиум Цепа 9СН
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines