Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 08:33:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192407 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: януари 21, 2012, 16:22:49 »

Хехехе, едва ли някоя мама иска да сменя до 3 годинки памперси blum И мисля, че са много, много малко тези, на които им се налага в крайна сметка. Наистина се радвам за Сисето - че бързо е привикнала към гърнето, нека все така да е Bravo
Простичката истина е, че си е до дете - както не всяко прохожда по едно и също време и по един и същи начин, не проговарят по едно време и не се хранят с еднакъв апетит, така и с гърнето е много различно при всеки. Ели съм я слагала вече 2 пъти, но с дълга пауза между тях, защото първия път се разплака. Вчера я сложих пак - ами, пак й се напълниха очичките със сълзи. Няма да я измъчвам скоро пак. Гърнето стои при играчките й, разглежда го, сяда чат пат с дрехите на него, но за повече - не е готова. А за много други неща е супер схватлива и адаптивна. Ето обаче че с гърнето не е така. Ще й припомням за гърнето и целта му периодично, но пак ще изчакам да минат 1-2 седмици поне.

Бени, знам, че това е твоето мнение и вашата конкретна ситуация, затова не го приемай като сблъсък, а като гореща дискусия, да речем blum give_rose
« Последна редакция: януари 21, 2012, 16:24:21 от sunray » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 21, 2012, 16:24:46 »

За наддаването и сантиметрите зависи и от това какви са родителите Също така зависи и с какво се хранят тези деца. И аз съм чела теорията от дебелите деца стават дебели възрастни обаче не съм съгласна Моя позната си държа детето гладно защото той постоянно ревеше и искаше да суче и да яде и никага не връщаше а тя имаше мания за надебеляването и сега на 12 години е пухкав да не кажа дебел защото тя постоянно му се кара и му прави забележка и ефекта е че се тъпче когато я няма От друга страна любимите му храни са колбаси и пържени картофи а в тях никога не съм виждала плодове и като се прибере  от работа и му дава по 2-3 лева да си купи нещо сладко А сега ми кажете кое е правилно Ралица ми качи за първия месец 1630 грама а за втория 1200 и напрактика до третия месец си беше удвоила теглото че и отгоре Отбелязвам че е била само на кърма Качваше по кило до 5-ти месец и в момента 1020 Съвсем нормална с леко пухкави ръчички и крачета Висока е 78 см и ако се е метнала на родата на мъжът ми едва ли ще е висока. Изобщо искам да кажа че това е толкова относително и субективно Ако детето е на кърма и на поискване не виждам място за притеснение Ако е на АМ тогава е много по-сложно Изобщо не знам как бих се ориентирала -сигурно пак по детето но не бих робувала на никакви мерки и мл Моята братовчедка има бебе на 5 месеца и постоянно е в истерия че не ядяла там по 160 мл мляко АМ колкото трябвало а малката е дооста пухкава Така че детето ако е спокойно значи всичко е ОК
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: януари 21, 2012, 18:44:05 »

alben4ik, аз не се ръководя от това дали ще ми се сменят памперси до късно или не. А и чак до три годишна възраст... nea Но за мен е най-важно психичното развитие на детето ми. А повярвай ми въпросът със задържането е една от най-важните "кризи" в човешкия живот, както и да ви звучи. И повярвай ми дете на годинка няма как да те разбере какво искаш от него, не по отношение на това дали е правилно или не (което за него се изчерпва с "мама ми се скара" или "мама ми се усмихва"), а защо точно това е правилно. А това е важно все пак. good Никой не ангажирам с мнението си, просто така ги виждам аз нещата. Иначе всеки родител си знае за него кое е най-добро.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 21, 2012, 19:51:38 »

Момичета, станало е изследването на бебе, притеснявах се да не е свързано с бъбречетата, но се оказа, че  няма , имало бактерия - ешерихия коли. Сега чета, че се случвало ако се замърси от ако. Ама как ще се замърси от ако, като аз винаги я бърша отпред назад към дупенцето и после я измивам под чешмата.
Сега си мисля, че ако е от това значи е било когато акаше по-рядко, когато беше само на мляко, защото на два пъти мисля че беше се случвало така да се омаже, че ми се струваше, че влиза във влагалището. Освен тогава да се е случило, инач4е не виждам как. Не искам да пие антибиотик, ще гледам да взема стерилна урина, но не вярвам да стане.
Дано се махнат, че като чета колко са упорити направо не ми се мисли...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: януари 21, 2012, 20:08:42 »


Бени, знам, че това е твоето мнение и вашата конкретна ситуация, затова не го приемай като сблъсък, а като гореща дискусия, да речем blum give_rose


Ооо, да, Дани, аз просто се изказвам малко по-емоционално понякога  give_rose

Аз знам, че всяко детенце е различно и че не винаги се получава толкова лесно, колкото при нас. Аз лично нямам абсолютно никаква заслуга за това, че Сиана свикна на гърне, освен разбира се, че я слагам - тя просто още от първия път си се изпишка там и от тогава, вече пет месеца, ми се е случвало само два или три пъти да не иска да седне и аз естествено нито я карам насила, нито нищо /не че пък има как да я накарам да седи, ако не иска де/.
Според мен е по-важно майката да пробва /както си пробвала ти например/, а не просто да си казва, ааа то не задържа, то не знам си какво....

Тук в Англия например масово децата започват да ги слагат на гърне след 18 месеца.

Monikamaria, позволи ми, от позицията на мама с детенце точно на 1на годинка, да ти кажа, че децата на една година разбират мнооооооооого повече от "мама ми се кара" и "мама ми се усмихва". Нямам намерение да споря с теб, явно много си чела по въпроса, а аз не съм. Просто така и не ми се наложи специално за това, защото лесно ни се получиха нещата  pardon. Освен това не мисля, че бих могла да си гледам детето по книга  pardon

Туиити, радвам се, че не е нещо свързано с бъбреците, дано скоро да се отървете от тази бактерия.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 21, 2012, 23:01:03 »

На мен ми  направи много кофти впечатление как на 4 год. едно германче подтичваше с памперс. angry
И изобщо като цяло не си дават много зор в тая насока и оставят децата до късно с памперси.Да не говорим,че на 6год. не се бършат сами,а викат мама и тати. huhhuh.gif
И аз я слагам сутрин след сън.Тогава обикновено ходи по голяма нужда.Не я държа с часове,а 3-5мин. smile
Няма дете не научено да ходи до тоалетна само,но бих искала да опитам.За сега не й е дискомфортно,заиграва се с нещо пред нея и не обръща особено внимание.  Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 21, 2012, 23:08:47 »

alben4ik, аз затова и казвам, че всеки родител си знае най-добре как да си гледа детето.  good Аз между другото съм чела не от позицията на бъдеща мама и не книги за майки, просто това уча и това ще специализирам другата година, живот и здраве.  smile Та именно от такава гледна точка ми позволи да се усъмня, че децата на тази възраст разбират съображенията относно това защо трябва едно дете да се научи да се сдържа и да пишка само на точно определено място.  blush За тях това е конфликт. И всъщност тяхното виждане за твоето "правилно" и "неправилно" се изчерпва точно с това, което писах в предишния пост.
Относно как точно ще науча детето си "на гърне" - идеи имам, но какво точно ще става - не знам, по разбираеми причини.  smile Но когато му дойде времето - ще видим.  pardon

П.П. Понеже видях поста на carlyangel - това пък с толкова големи деца и с памперси вече ми е направо лудост!  shok Аз лично под "късно учене на гърне" имам предвид годинка и половина - до две, да се научи. Това поне е моето разбиране.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 22, 2012, 12:48:10 »

Внимавайте с р-ра Стеримар!  angry
Ето тук има повече информация:
http://fakti.bg/zdrave/28335-na-ostrova-izteglat-partidi-sterimar-isotonic

Тук могат да се проверят и номерата на изтеглените партиди:
http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/9018130/Nasal-spray-recalled-over-contamination.html
« Последна редакция: януари 22, 2012, 12:49:58 от carlyangel » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 23, 2012, 10:54:53 »

Аз се изказах като родител, а не като психолог. И не си падам по тези масови предположения на еди коя си възраст какво разбира и какво трябва да прави едно дете/бебе.
Моя син за пръв път го сложих в седнало положение на 6 м  и няколко дни и от самото начало стоеше стабилно , без да се кандилка и без да го подпирам с възглавници.
На 7 месеца като го сложих на гърнето, по никакъв начин не е показал, че му е неприятно. Аз прилагах ЕБХ още от началото и може би и това е спомогнало. Всяка сутрин започна да си ака в гърнето.
Сега е на 1 година и 7 месеца. Сам си взима гърнето , казва като има пиш (и за ако и за пиш е "писсс") , чурка прав почти всеки път .
Трябва да се водим по детето- ако ми отказваше да седне на гърнето, едва ли сега щяхме да имаме тези успехи.
А до това дали разбира или не- разбираааа и то много добре  smile
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 23, 2012, 16:16:53 »

Подкрепям напълно Лени в написаното. И Ники от 7-я месец е на гърне, като преди това го държах над легена. Ние сме с многократни пелени от самото начало и не знам дали те спомагат толкова за ранното приучаване към гърне или всичко си опира до детето. Когато времето беше хубаво сме имали дни с изцяло суха пелена за целия ден. Изпишквала съм го в навън много често, а акането задължително е на гърне след сутрешния сън. От скоро започва да кляка преди това и така ми дава сигнал.....не може още да казва. Един единствен път не искаше да седне, беше кисел, но не съм го и насилвала. Гърнето му стои в стаята и често се случва сам да си го носи. Според мен е добре да се започне рано с приучаването към гърне, без разбира се да се затормозява детето. Аз лично имам познати които на 5 години махнаха памперса на сина си,но пак казвам всичко зависи и от детето и от родителите разбира се.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 23, 2012, 19:03:55 »

Мен ако ме питате има възрастни, които не разбират защо точно се ходи то тоалетната, а не където ни падне, някои пък го правят просто машинално, какво остава за дете на годинка да знае защо точно то не трябва да пишка в памперса, а трябва да пишка на гърнето.  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 23, 2012, 23:23:02 »

Момичета, ще ми се да препоръчам един сайт, който вероятно повечето от вас вече знаят и използват. Това е ДРЕБЧО .
Много старателно подбрани статии, изключително елегантно поднесена информация, която се прочита и разбира без да се чудим и кумим какво искат да кажат с тези термини големите умове.
Не веднъж съм се изказвала тук по въпроса за етапите на детското развитие, по темата за гърнето - кога, как и защо, и прочие. Намерете време да се разровите в статиите тук, убедена съм, че ще намерите много полезно инфо, което ще ви прозвучи убедително.

Ще взема отношение по темата за гърнето отново обаче, защото ми е на сърце много. Ето една от статиите тук http://www.drebcho.bg/stories/58/Razvitie_na_deteto/Ot_pampers-prez_gyrne-do_toalet_%280_%29.htm?keywords=%D0%B3%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B5
Силно се надявам тези от вас, които си слагат на гърне детето на безумната възраст от шест месеца да разберат, че има огромна разлика между това детето да осъзнава, знае и контролира това, което прави и се случва в гърнето и между това, мама да го е "дресирала" да пишка еди кога си и да му е "създала" навика за това. Моля ви, нека никой не реши сега да се обижда от думите, поставени в кавички.
В първия случай водещи са нуждите и индивидуалното развитие на детето. Във втория случай водещи са нашите потребности като родители - да спрем да купуваме памперси, да се изтъкнем в градинката колко рано детето е тръгнало на гърне / в най-добродушния смисъл го споменавам това/, да подхраним самочувствието си на добри родители и прочие....... Ако кажа, че единият подход е грешен, а другия правилен на 100 процента -  ще излъжа. Всеки от нас ще открие и плюсовете и минусите и в двата, на всеки единия ще е по-логичен от другия. Всеки си знае. Но нека наистина потребностите на детето са водещи в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ, а не само в съзнанието ни, а на практика да си правим каквото и когато решим.

Моника, един френдли съвет от мен  give_rose give_rose give_rose зарежи Фройд. Никой не отрича заслугите му, евала на човека, но обърни поглед към далеч по-съвременните теории и практики. Защото забиването във фройдизма няма да ти позволи да се развиваш много продуктивно на практическо ниво.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 23, 2012, 23:34:31 »

Ина,благодаря ти за сайта,ще го разгледам със сигурност. give_rose
Аз я слагам само сутрин,не съм я слагала през останалото време и мисля да остане така до навършване на по-подходяща възраст. smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 23, 2012, 23:41:37 »

Ина, аз не съм чела в този сайт. Досега за инфо съм ползвала сайта "па па", но ще разгледам и този.
По въпроса за гърнето...това с петгодишното дете ми се струва супер прецедент и смятам, че родителите са били изключително невежи и неглиже по отношение на навиците на детето си, за да го допуснат. Всички останали, нормално загрижени родители, правят каквото е по силите им и децата им едва ли са с памперси след 2-2.5 годишна възраст, което смятам, че е също в рамките на нормалното време за махане на памперса.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 23, 2012, 23:57:25 »

Ще ви споделя моя опит, без да казвам, че е миродавен, грешки има навсякъде.
Моят син остана без памперс на 3 години без 1 месец. Точно, ни по-рано, ни по-късно.
Махнах го отведнъж /с изключение на нощния сън/, свикна с новите неща за един ден точно, в който поля няколко пъти гранитогреса в хола, но то това си върви като бонус smile
За мен свалянето на памперса мина по най-безболезнения начин, по най-бързия и най-малко стресиращ детето, или пък изнервящ мен. Защото, повярвайте, това е от огромно значение. Процеса е травматичен, дори и в положителен смисъл, и за двете страни, затова е важно да сведем до минимум ситуациите, които биха провокирали нервна реакция.
Каква е разликата между случаи подобни на моя, и останалите. Аз не съм се изнервяла месеци наред от изпускане в гащите, когато "трябва" да се пишка и ака в гърне. Не съм се надявала този пакет памперси да е последният купен, защото докато свърши и детето вече ще се е научило. Не съм действала по два различни начина - вкъщи на гърне, навън с памперс, което дали не е объркващо за децата? Ми объркващо е, и то точно защото вие им показвате какво искате от тях, и те се чудят сега - вкъщи иска едно, навън не го иска мама. А по-голямото дете няма да удовлетвори вашето желание, а ще задоволи неговата си физиологична нужда, която вече е свързана функционално на ниво нервна система.
Та ....., такива ми ти работи. В моето съзнание аз закъснях с около половин година със свалянето на памперс. Но понеже бях решила да го сваля от раз, е не на етапи, изчаках да стане лято, че да избегна евентуалното подмокряне в студен сезон.

Някой по-нагоре беше писал, и аз подкрепям напълно, - няма дете останало с памперс. Както няма дете останало с биберон, за което също четем какви ли не хули и обвинения. И двете неща се премахват в един момент от живота на детето и на родителите му. Важно е обаче този въпросен период да бъде съ образен с развитието на детето, а не с общественото мнение за какво детето е вече голямо, и как може това или онова.
Навремето може и да са ни учили на гърне от 6-7 месеца, ама също така са перяли на ръка всяка една пелена и са искали да се отърват от това си задължение.

Доста пописах тази вечер, момичета, ще ме прощавате ако съм досадила. Ама нали ... рядко пиша - полага ми се да е по много  blum blum blum
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines