Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 10:21:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192435 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 10, 2012, 16:46:37 »

Капризче, Ели дори като я сложа настрани, сама си се обръща по корем, даже и с вирнато дупе и на колене спи shok tease Много често като заспива върху мен, пак се обръща по корем, като жабче heart
Мисля, че вече Дани е достатъчно голям и няма опасност да спинка по коремче, остави го good Много бебета обичат.


Малко  Offtopic обаче мъжът ми се казва Даниел, а малкия е Никола. А ти вече 2 пъти го наричаш Дани. Не че ми пречи, но като прочета и си представям как мъжа ми спи по корем. А миналия път беше писала за кърменето и Дани и пак ми стана смешно smile Не те критикувам, да не си помислиш нещо. Просто да внеса яснота кой кой е blum

Петя, представям си я Лорка как заспива душицата smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #166 -: януари 10, 2012, 18:12:10 »

Влади също последния месец започна да спи по корем. В началото малко ме притесняваше, но вече съм по-спокойна. Виждам, че си се върти и си се нагажда както на него му е удобно  Wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 10, 2012, 18:35:03 »

Капризче, добре дошла в клуба  shok shok
Леа преди спеше винаги по гръб. Някъде от 2-3 седмици започна да заспива на една страна, а от 2 седмици се захлупва по очи/корем. Първата нощ, когато откри, че може да се завърта не спах нито аз, нито тя...На втората нощ се предадох и я оставих да спи по корем. Само гледам главата да и е на една страна, че тя си забива носа в чаршафа...Кофтито е, че не винаги може да се обърне от корем по гръб и се разплаква... Съответно се буди и angry
Ние сме си в кофти период за сън сега и аз пак ходя като цапната с мокър парцал. Почти се е показало второто зъбче и искрено се надявам да имам няколко дни почивка скоро...Това изплакване на сън, цокане по цяла нощ  girl_impossible.. Май умората ми се е натрупала. Ники как е със съня сега? Преди Коледа пишеше, че се буди често...
Момичета, а по колко часа спят вашите бебета на ден? Леа е почти на 5.5 месеца и понякога спи и по 6часа на ден..Според мен това е много и вече станах строга с майка ми да не я оставя да спи по 2-3 часа преди обяд и 2-3 часа след обяд...Нека да спи, но по 1-2 часа максимум.. През нощта е ужасно трудно да приспиш играещо/наспало се бебе в 3, 4, 5 сутринта...
« Последна редакция: януари 10, 2012, 18:45:03 от Anichka » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 10, 2012, 19:24:09 »

Ани,ще ти пиша колко горе долу спи Лора.
Преди обяд ляга за около 1-1.30ч.,следобед за повече-2-2.30ч. и преди вечеря пак за около 1ч.  Това е около 5ч. сън за деня.През нощта спи до към 6.30ч.-7ч. сутрин.Аз лично смятам,че детето трябва да си спи колкото иска през деня и съм забелязала,че за нас важи правилото,колкото повече спи през деня,толкова повече спи през нощта. pardon В смисъл,че ако пропусне примерно сънят преди вечерята,после заспива трудно и е неспокойна през нощта.Може би Леа се буди заради зъбчетата. smile
Освен да стискате и вие зъби,то друго май не може да се направи. pardon
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #169 -: януари 10, 2012, 19:25:02 »

Anichka, когато беше горе долу на вашата възраст Влади спеше 1-1,30 мин преди обяд и 2 часа след обяд и цяла нощ. По-малко няма как според мен - аз се притеснявах не спи ли малко. Дават го по 16 часа май че е добре да спят бебетата до годинка.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 10, 2012, 19:37:29 »

Благодаря Ви carlyangel и malinkata give_rose
Леа сега спи в следния график:
  • 40мин между 7 и 8
  • 2-3 часа между 10 и 14
  • 2 часа между 15 и 17
  • 40 мин около 18 часа
Буквално има 1 час неспане по обяд...
Вечер я къпем в 20 часа, играе, цока и заспива към 21, 21:30...
Но ако каже, че не иска да спи - може и в 10 часа да се 'наспи' и да започне отново да цока и така до 2-3-4 сутринта нон стоп...И после си играе  tease А аз започвам да се оправям за работа в 7 smile
Дано да е поредния дълъг период и скоро да приключи...
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #171 -: януари 10, 2012, 19:43:37 »

Благодаря Ви carlyangel и malinkata give_rose
Леа сега спи в следния график:
  • 40мин между 7 и 8
  • 2-3 часа между 10 и 14
  • 2 часа между 15 и 17
  • 40 мин около 18 часа
Буквално има 1 час неспане по обяд...
Вечер я къпем в 20 часа, играе, цока и заспива към 21, 21:30...
Но ако каже, че не иска да спи - може и в 10 часа да се 'наспи' и да започне отново да цока и така до 2-3-4 сутринта нон стоп...И после си играе  tease А аз започвам да се оправям за работа в 7 smile
Дано да е поредния дълъг период и скоро да приключи...
Ами да, най-вероятно е някакъв период. Влади също имаше такъв и беше много тежко, а сега се сещаме за него само със смях.  crazy pardon Детето беше решило всяка сутрин в 4 да се буди и да си играе  Boy и някъде към 6 пак заспиваше, но тези 2 часа всички трябваше да са на крак и да го забавляват girl_wink. Дано бързо мине при вас и нощта да си я ползвате за спане heart
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 10, 2012, 19:47:10 »

Капризче,и при Дара на тази възраст започна спането по корем.Продължи за кратко,сега рядко се обръща,но както казва Аничка и тя не може да се обърне от корем по гръб;буди се,пропълзява,сяда и започва да плаче.
Никой не можа да ми отговори дали е безопасно,но ако не повръща често,за мен няма проблем.

Аничка,и при нас има нощи в игра.По правило след няколко такива избива зъб.
По-скоро го свързвам с болката и безпокойството,отколкото с многото сън.Моето детенце спи много по-малко(и като цяло спи повече от преди),и бих се радвала на съня на Леа good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 10, 2012, 20:16:50 »

Капризче, извинявай.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 10, 2012, 22:46:13 »

Еее, значи не сме сами  tease Ами аз го оставих само веднъж по корем и то спа върху мен, за да мога да го наблюдавам. Не повръща често, даже от както се храни с друга храна май не е повръщал, само се лигави.

sunray, няма за какво да се извиняваш. Нищо лошо не е станало smile

Ани, Никола никога не е спал много, освен около преди месец спеше по 3 пъти на ден по около 1ч  и май едното спане му беше 2ч някъде. Третият му сън беше точно около 18:00ч и ако го нямаше ставаше супер нервен и не можеше да заспи изобщо. Обаче сега става към 8:30-9:00ч., заспива за 1ч около 10:00ч и после за около час и половина следобяд около 3:00ч и това е. После вечерта заспива около 9ч и се буди 1 път около 1:30ч за хранене и 1 път около 6:00ч и няколко пъти и аз не знам от какво. Аз стигнах до извода че спи ли след 5:00ч следобяд вечерта играем до 10:00-11:00ч и тогава заспива чак и то с много нерви и рев. Обаче буден ли е поне 3-4 часа преди вечерния сън се изморява от игра и заспива без проблеми.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 19, 2012, 15:25:34 »

Момичета, много съм притеснена, защото правихме ПКК на бебека, тя е на 7м и урина.
На кръвта изследванията са й добри, няма нищо, но в урината имала бактерии, обадих се на педиатърката и ми каза утре пак да пусна една урина, ако можела в гърне, ама тя още може да пишка в гърне. не съм я учила, явно иска да е много стерилна. Аз й взех от колекторите за момиченца. Като и сменям памперса я забърсвам много хубаво с кърпички и слагам новия. Като се наака винаги й мия дупенцето. Сега си мисля дали, защото не се съобразих да я измия само с вода, а по навик я избърсах, залепих колектора и после се сетих, че допуснах грешка, но беше късно.
Сега се надявам да е от кърпичките нещо, ако има проблем с бъбреците не трябва ли да има Т,
другото, което го отчетох за моя грешка е , че я къпем със бебешки шампоан като с него измивам и дупето. Хем знам, че не трябва със сапуни да се мием, дори и на мен ми е забранено , само с топла вода, за да не си докарам някоя беля.
Много ми е притеснено дали са бъбреците. Утре ще я измия със топла вода и ще й взема урина, дано няма проблем. Някоя от вас има ли е такива бактерии при бебе?
Дано да е само замърсяване това.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #176 -: януари 19, 2012, 16:41:10 »

Може да е грешка, не се панирай. Дано на повторението няма нищо.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 19, 2012, 18:04:52 »

tweety bird може би е грешка заради мокрите кърпички. Не се притеснявай предварително. Стискам палци всичко да е ок. give_rose
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 19, 2012, 18:33:02 »

Най- вероятно е грешка - всичко трябва да е напълно стерилно за да е точен резултатът.

Имам познато бебе при което имаше бактерия, но детето поддържаше постояяно Т. Правиха изследвания и с антибиотик всияко се оправи.

Дано да е грешка  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 19, 2012, 22:14:41 »

Благодаря ви, момичета !

Говорих с лелята на мъжа ми, тя е лаборантка и прави изследването, каза ми, че ако има проблем с черния дроб или бъбреците щеше да покаже албумина, но всичко друго й е наред, каза правих всякакви изследвания, което ме навеждат на мисълта, че щом няма показатели е просто замърсяване. Каза да я мия само с вода и да не ползвам кърпичките. Цял ден при смяна на памперса я мия с топла вода само.
Как може да съм така да не я измия, като постоянно се грижа за хигиената ми, просто по навик я избърсах и не съобразих. ДОри шишета си изварявам още, дрехите винаги й ги гладя, а около мен майките вече са спряли да го правят.
Както и да е, дано да е замърсяване, утре пак ще й пусна. В този ред на мисли кога започнахте да слагате бебче на гърне?
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines