Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 12:28:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192485 пъти)
 
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 09, 2012, 11:07:53 »

Здравейте, на 14 ставаме на 6 месеца на 17 сме на ваксина и педито ми каза да си носим епруветка защото ще й взимат кръв сигурно от пръста незная
Знаете ли защо се прави това какво ще й изследват
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: януари 09, 2012, 12:16:20 »

Ванчи,на 6м възраст задължително се изследват кръв и урина.Изследванията се правят профилактично,следи се за инфекции и за нивото на хемоглобина (и др.показатели)в кръвта.
Кръвта се взима от пръста.
Не знам защо ти искат епруветка(нас ни пратиха в лаборатория и консуматива си е от там),но трябва да занесеш урина.В аптеките се продават едни пликчета за тази цел.На мен ми беше трудно с тях,ползвах леген.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 09, 2012, 12:40:42 »

Ванчи, аз успях с втория колектор да взема урина. Най-добре е да не слагаш памперса и да държиш Ели в себе си, докато се изпишка. Като е по голо дупе, обикновено става по-бързо. Просто, ако сложиш памперс, може да се прегъне нанякъде колектора. Зареди се с търпение и ще стане, но си вземи поне 2-3 за всеки случай.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #153 -: януари 09, 2012, 14:22:13 »

Не знам какво представлява колектора, но тази информация може да е от полза: децата пишкат няколко минути след като се сьбудят (било след нощен или следобеден сьн). Ако ти трябва урина, сьс сигурност тогава ще имаш  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 09, 2012, 14:58:52 »

Ето го, Ина:
Има щадящо залепващо, което се закрепя, но определено не е болезнено, спомняйки си реакцията на Ели. А за изпишкването след сън - така е, да. Само дето тогава Ели по поръчка, реши, че ще пишка 15-20 мин след това... sarcastic Може и да съм изпуснала първото изпишкване.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 09, 2012, 15:53:31 »

аз цял ден се пробвах с тези пликчета и все не успавах, но кой да и каже да не слагам памперс и дрешки отгоре. иначе са много лесни за употеба.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 09, 2012, 16:01:33 »

Аз успях да събера урина с тях за изследванията.Когато се опитах по другия начин,на "голо" в бурканче,тя започна да върши другата работа. tease
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #157 -: януари 09, 2012, 21:17:54 »

И аз да споделя-залепих колектора, натиснах мехура-много ниско долу на коремчето, и на секундата се изпиша. Два пъти го правих и става за секунда.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 09, 2012, 21:40:30 »

Ние утре сутрин сме на консултация и ще даваме кръв и урина. Преди да отидем ще се пробвам с колекторите. Да видим каква ще я свърша. Аз мислех като се събуди в 6ч да хапва да му сложа колектора и памперс и в 8ч като се събуди преди консултацията да го махна. Нашата педиатърка ни иска още в 8:30ч при нея така че няма да имам друго време преди това. Много ли е да седи колектора 2 часа под пампата? И изобщо ще стане ли с памперса? И колко горе долу като количество трябва да е урината?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #159 -: януари 10, 2012, 08:04:36 »

Урината се носела до 2 часа.Трябват капки, не е задължително да е много. Аз затова я взех в лабораторията,докато до боцкаха.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 10, 2012, 09:33:21 »

2 часа са много. Добре е възможно най-скоро, защото се замърсява допълнително.
При момченцата се взима доста по-лесно по разкази от мои познати, споко. По-добре без памперса, като се събуди в 6 му го сложи, до 10-ина мин би трябвало да е свършил работата.
И, да, количеството не е от значение. Може и малко да е.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 10, 2012, 13:04:20 »

Като количество трябва да е около 4мл.  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 10, 2012, 16:14:50 »

Наистина супер лесно се взима проба с тези колектори. Стана за 2-3 минути, леко му натиснах коремчето ниско долу след като сложих пликчето и стана smile

Вие оставяте ли бебетата да спят по корем? Никола от 2-3 дни ме побърква с това спане по корем. Заспива на една страна и след малко е по корем и продължава да спи. Аз го въртя, след малко той пак е по корем и така докато не се събуди с рев и недоволство.
« Последна редакция: януари 10, 2012, 16:23:36 от Капризче » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: януари 10, 2012, 16:26:21 »

Капризче, Ели дори като я сложа настрани, сама си се обръща по корем, даже и с вирнато дупе и на колене спи shok tease Много често като заспива върху мен, пак се обръща по корем, като жабче heart
Мисля, че вече Дани е достатъчно голям и няма опасност да спинка по коремче, остави го good Много бебета обичат.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 10, 2012, 16:32:32 »

Ooo,за спането по корем не знам,ама ако видиш Лора как заспива. biggrin В някакво полу-седнало положение. crazy Става да докопа някоя играчка и както си е станала заспива. pardon Бутам я назад,но понякога пак си става в просъница. tease Нека си спинка както му е удобно. smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines