Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 14:31:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192509 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #135 -: декември 16, 2011, 19:35:51 »

 goodpost goodpost goodpost

Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #136 -: декември 16, 2011, 21:28:53 »

Михаела е от същата партия!От 4 месец моето дете се будеше през час вечерта.Тя като бебе спеше непрекъснато,а след 4 месец кошмар!Рев,мрънкане,крясъци...Излизала съм на терасата с нея вън за да се разсее и да спреда плаче!Защото тя спи и реве.Първото зъбче излезе на годинка и месец.За мен причината беше че толкова месеци зъбите си се намества,растът рътре и елате да видите,после за 2 месеца изкара 12 зъба.Също така и емоциите играят роля.Децата се развиват,всеки ден се сблъскват с нещо ново и го изживяват вечер.Моята кукла е много чувствителна и това играе роля.
С две думи ще заключа,ча това реване е съвсем нормално.И аз се замислих по едно време че й има нещо.Чак сега когато стана на годинка и половина положението се укроти,вече си спи непробудно вечер.И въпреки това,мацки няма наспиване!Умората се натрупва и тва е!
И в този ред да ви поискам мнение.Моята дама стой будна до 11 вечерта и като я приспим и се събужда в 9 и 30.На нас това късно заспиване ни идва лошо,защото се преуморяваме,да не кажа че нямаме време за нас или филмче.Заспива тя и ние си лягаме.Имала ли е някоя моя проблем и как да й променя режима?Следобед заспива в 2 и спи по 2-3 часа.Да,някои ми казват да я будя,ама не е ли гадно като детето е недоспано,защото Михаела ако не се наспи е адски крива и после един час ми реве.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: декември 16, 2011, 21:50:28 »

Ина, дай насоки къде да прочета, защото в книгите, които имам бебетата заспиват в 9 и се будят в 6 и ако не е така, значи са болни... Имам книги от преди 30 години и някакви уж актуални, ами то навсякъде едно и също пише. А в нета избягвам да чета без препоръка, защото има неща от които може да ти се изправи косата и да са абсолютно грешни... Аз от четене в нета му поставих на дребния диагноза рахит и от тогава педиатърката ми е забранила да чета в "клюкарника", както тя го нарича.

Рубин и Никола до 4 месец си спеше и се будеше веднъж за хранене, но сега ела да видиш. За късното заспиване идея си нямам как може да се коригира. И Никола 2 седмици някъде заспиваше по-късно, но после сам си върна режима и сега заспива към 9ч.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: декември 16, 2011, 22:51:11 »

Диде, Дари започна ли да спи през нощта хубаво?
Не!
До мето лягане при нея се буди между един и три пъти.След като легна,не успявам да ги преброя.Поне два пъти се събужда за да яде-суче стабилно,приключва и заспива в рамките на по-малко от 5минути.Поне още 2 пъти се събужда ей така.Тогава суче дълго и вяло,или заспива на ръце.Често се случва да играем 1-2ч преди да заспи пак.Рядко плаче при тези събуждания.Напоследък предпочита да заспива по корем,но по някое време се надига и започва да пълзи.Минава доста време,докато я накарам да легне пак.
Следобед спи доста по-спокойно.Дори по 3 и 1/2ч без да се събужда.
Не й минава номер с вода,бута шишето дори да има кърма в него.Не приема залъгалка,не смуче пръст-смуче мен.

Тези дни прочетох в един форум,че свикналото да заспива на гърда бебе,не може самостоятелно да премине от една фаза на съня в следваща и за това се буди,за да му "помогне" гърдата.Не съм съгласна с това твърдение,но ме провокира да помисля....


Относно споделеното от ina_lemon,за натрупаните емоции и връзката с безпокойството съм напълно съгласна.При Дара беше същото!Изпадах в парадоксалната ситуация да отказвам помощ от бабите,защото си я взимах превъзбудена и натоварена,и ми беше в пъти по-трудно да я гледам и приспивам.Спрях и да я къпя преди лягане,по същата причина.Извадих си извода,че Дара е много емоционална натура и внимавам с телевизора,с компанията на разходка,с игрите вечер.
Ина,и на мен ще е потребна информация.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: декември 16, 2011, 23:15:07 »

И аз се присъединявам към желаещите повече информация, Ина give_rose

Диде, аз също отдавна съм разбрала, че вечер не е време за събиране с много хора, трябва да се играе спокойно и да не е много шумно. Ели също е много впечатлителна и емоционална. И компанията през деня подбирам внимателно и основно гледам детето ми да е добре. Кой какво иска и казва - не ме вълнува особено.
Дари му удря голям сън през деня! Преди да почне да спи така дълго, пак ли нощите бяха така изтощителни? Да не би да й идва в повече този сън, при това следобед?
Аз, и докато Ели спи, не мога да свърша нищо, защото тя пък се буди точно на 35-тата минута, като часовник е shok Сравнително бързо пак заспива, но трябва да съм на една ръка разстояние, за да не се разсъни и разсее, че тогава ще е мисия невъзможна. След това или спи още 40-50 мин, или се събужда поне още веднъж. То не остава време да стана и да правя нещо друго. Спи по час-час и 15 мин, три пъти дневно. Но все така накъсано. ИЗвестно време се тормозех как съм зарязала всичко друго на заден план (домакинстване, готвене и т.н.), но после си казах, че детето е по-важно от сготвената манджа и чистата къща и малко ми поолекна blum Е, добре, че и Миро е съгласен.

Чувствам се много, много променена. Сигурно и при някои от вас е така. Сякаш центъра на вселената е Елица. Каквото и да правя, говоря, мисля - все тя е там. Дори и на кафе с приятели да сме, а тя в сигурни ръце при баба си, при това само за 2 часа - пак си мисля за нея. Не е тревога, просто като обсебване smile Не мога да си представя да отида на екскурзия или почивка без нея, поне не на този етап. Ето сега, например, стои на дневен ред въпроса с посрещането на новата година. Имаме две баби - готини, спокойни, Ели се чувства сигурна с тях. Ние можем да отидем да посрещнем новата година извън дома, а да я оставим на тях за една вечер и нощ. Но ми е едно такова шантаво и непонятно как ще се справя аз без нея, някъде. Улавям се как аз започвам да търся нейната близост, защото тя пък вече изучава околния свят и не е толкова дълго заинтересована от моята особа. Все по-често я гушкам, докато спи и я мириша... heart Въобще, нещата май се обръщат - аз търся нейното гуш все повече и повече. А като знам, че с израстването си, тя няма да е все така глезанка и... blush
« Последна редакция: декември 16, 2011, 23:23:42 от sunray » Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #140 -: декември 17, 2011, 12:58:06 »

И ние сме в отбора на недоспалите мамита и татита след 5-ия месец.Откакто се роди до 4-тия месец се будеше първо по 2 пъти и постепенно по 1 път на нощ. Като стана на 4 месеца цял месец спеше непробудно.Рахат yahoo.Но после ни хвана едно разстройство 3 седмици. Будеше се през нощта, често и с пълен памперс, а аз му давах да суче , за да не се обезводни /той вода не пиеше/. И така разстройството мина, но навикът да се буди и да се успокоява с мама остана... и така до днес. Лятото се будеш през 1/2час през 1 час всяка нощ. Редовно си дремвах с него на обяд, за да компенсирам малко недоспиването. Сега обикновено се буди 2-3 пъти преди 4:00 часа, и след 4:00 часа пак почва голямото цокане, а последните дни мрънкане и дори плач. Има дни, вкоито се буди към 12:00-1:00 и не иска да спи. Аз също съм чела теорията, че детето си помага да премине от една фаза на съня в друга, сучейки и ми се вижда много логично. А и зъбките много ги мъчат в този прериод. Те растат на тласъци и ги боли много преди да пробие. А момента на пробиване си е истинска драма. Аз се чудя как ще се научи да заспива без мен/той и през деня без да цока не заспива  angry,освен в количката./ Как да го отуча от този лош навик? Кога децата вече нямат нужда мама да им държи ръката? Той и през деня спи само ако съм до него и в просъница ме вижда и докосва, иначе се буди с рев и пак цок-цок и заспива. Никъде не мога да мръдна така, а когато съм излизала гледам да в радиус 50м. от нас /веднъж ме изкара от киното по средата на филма и аз тичам нахраних го, и понеже филмът ми беше много интересен се върнах да си го догледам  blum/ При нас гушкането не помага, вода пие с чашка, биберон не ползваме. Иска да суче- нищо друго, и се успокоява . Аз съм префектната биба. pardon
« Последна редакция: декември 17, 2011, 14:18:46 от kokiche » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: декември 21, 2011, 22:25:46 »

kokiche sarcastic ами то си е до детето ама ние още сме така Имам приятелка с бебе 1 месец по-голяма от Раличка и тя сподели че когато малката е била на 7 месеца не издържала и я оставила 2-3 нощи да реве без да я кърми като предлагала само шишето с вода или мляко АМ До този момент и тя кърмеше и все още кърми но само сутрин и вечер и имало бунт 2-3 вечери и малката започнала да спи по цели нощи
Аз реших да го направя но ние вече бяхме на 1 година Що рев изрева дърпа ме по цели нощи но аз започнах да лягам по корем че спим заедно и тя се научи за около 2 седмици Като се събудеше вечер само ме поглеждаше че съм по корем ставаше взимаше си шишето с водата което винаги оставях на едно и също място и заспиваше сама И точно постигнах желания резултат с най-много едно събуждане и ето че се разболяхме и какво Сега сме с по 5 кърменията нощем като 4 са до 1 и едно в 5-6 и после от 6 до осем още 2-3 и после по цял ден ме преследва Изобщщо достигнах до следния извод добре трябва да сме наясно какво искаме от децата и да го направим в точния момент 1седмица по-късно и вече е късно Сестра ми например кърми малката която е на 1.9 месеца и те чак от миналия месец са спрели да се будят нощем. Но нея не я притеснява факта и е решила да спре да кърми когато малката сама се отбие.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #142 -: декември 24, 2011, 11:54:10 »

Момичета,моля за съвет!Малката днес  падна от леглото и аз като чух станах и щом я гушнах видях че има кръв на нослето.Тя падна,а лошото е,че не знаем какво си е ударила,защото баба й я е оставила сама за 1 сек.Ако знете как се ядосах!Сега така ме е страх и се претеснявам да не й  естанало нещо с тази кръв?Мисля,че не си е ударила нслето понеже не и беше зачевено.Моля някои ако  му се е случвало да ми сподели какво трябва да направя!Много се претеснявам за малката дали й има нещо! cray
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #143 -: декември 24, 2011, 12:14:44 »

Обади се на педиатъра си за съвет, ако не ти вдига звънни в някои частен център или на бърза помощ и ги попитай какво да направиш. Ако детето е спокойно не би трябвало да има проблем, ако има нещо необичайно в поведението му го закарай на ренген бързо.
Дано всичко е наред и да имате хубав празник yea
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #144 -: декември 24, 2011, 12:40:18 »

Ами тя е весела,говори,ходи да събужда баща си,играе си...За сега нищо необичаино,даже си хапна преди малко,а знам че щом детето яде значи е хубаво.Като падна се изреа веднага и даже бързо и мина.Лошото е,че в момента сме на гости на наште и тук няма даже болница на която да разчиташ. nea
Знам,че ако почне да повръща е опасно.Ох,милички стискайтени палци,че в момента съм тооолкова притеснена,че ще се побъркам вече! :'(Как да имаш доверие и да оставиш детенце за повече време и да си починеш.То за 1 ден това дете ту синеци,ту рани,писна ми!!!
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: декември 24, 2011, 19:15:01 »

Рубин, трябва да следиш за повръщане и неадекватно поведение.

Дано всичко да е наред и да изкарате весело и спокойно празника smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 25, 2011, 19:05:12 »

Рубин как сте? Не се сърди на бабата, какво като е паднала, всички падат  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #147 -: декември 26, 2011, 17:42:59 »

Добре е за голяма радост малката.Нищо необичайно няма в поведението и състоянието й.Аз не се сърдя на бабата,ама както мъжа ми се изрази като искат да я гледат да я гледат.Защото тук навсякъде има остри неща и опасни мебели,на които тя не е свикнала ищом я карат в други стаи няма да я оставят сама без надзор!Просто не е обезопасено!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 26, 2011, 19:57:38 »

Рубин, много неприятна история. В такива ситуации можеш превантивно да даваш арника. Ники като падна от дивана педиатърката ни изписа арника и още едно хомеопатично. Ако искаш ще видя какво беше точно.
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 30, 2011, 18:32:45 »

Момичета да се включа и за с един в-с.Дребен е на 8 месеца , получи едни ситни пъпчици по двете бузки и по брадичката.Постоянно ръчичката му е в устата.От обриви обаче, преди няколко дни станаха като ранички.Интересно то е,че понеже се плези и търка със ръчичка цялото си лице, сега има мн ситни пъпчици, които са сухички и по челцето.Днес бяхме при педи, но и тя е  чуденска  crazy.Не съм ползвала нов препарат, въвеждах само рибата и дроб, но ги спрях.Какво може да е?
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines