Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:20:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191564 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: декември 06, 2011, 15:02:57 »

Ето и отговора на мамата от другия форум,която е слагала "Ротарикс". Попитах я и дали е имало някакви странични ефекти:
Цитат
128лв е едната доза,понесе го много леко-никакви странични,само веднъж се изака повечко-това беше.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: декември 06, 2011, 19:36:49 »

Момичета,

знаете ли как се пресмята нормалната температура, ако се знае температурата в дупето?
На Леа снощи й сложиха 3 ваксини и тази сутрин в 5 започна полека да вдига температура. В 8 сутринта беше с 38.4(в дупето) и приплакваше без причина и аз дадох Панадол...Успива се доста. В 11 вече беше свалила температурата. Между 8 и 11 постоянно заспиваше и се будеше. Предлагам й да цока по-често от нормалното.
А колко време трябва да се дава Панадол след ваксинация, ако веднъж вече е даден? Да не се дава, ако детето няма температура, или да се даде още 1-2 пъти профилактично?

carlyangel,  а колко пъти се слага Ротарикса в БГ? Тук 3 пъти...И ако за всяка доза се плаща по 128 лева, направо спирам да пиша.
« Последна редакция: декември 06, 2011, 19:38:34 от Anichka » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: декември 06, 2011, 20:27:08 »

Да,и тук са 3 курса.За всеки по 128лв..3=384лв. Доста солено излиза...
Аз знам,че температурата в дупето е с 0.5 градуса повече от телесната.  good
Като спадне температурата,не виждам защо да й даваш профилактично. pardon
Скорошно оправяне на малката Леа. give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 06, 2011, 22:37:45 »

Рубин по това което съм чела за Ротавирусите и това което преживя племнницата няма как да сбъркаш инфекцията - висока температура повръщания и диария които могат да достигнат до 15 в денонощиетол А заразяването става по орално-фекален път и бума на тези инфекции е лятото Зимата има минимален шанс да не кажа никакъв Заразяването става предимно от немити ръце и затова децата от 1-3 год са най -уязвими заради навика всичко да слагат в устата.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: декември 06, 2011, 22:40:06 »

Момичета, благодаря за коментарите. Май и ние ще се въздържим от ваксината... А за цената нашата педиатърка каза че е на 2 приема по 185 лв всеки.

Ани, нямам представа за температурата как се смята. А за Панадола вероятно се дава през определен интервал на време, който би трябвало да е описан на опаковката. Нашите хомеопатични свещички се поставят на 6 часа, може и Панадола да е някакъв такъв интервал.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: декември 06, 2011, 22:46:50 »

Аничка, Панадол не давай, щом температурата е спаднала, особено като ваксината е вече поставена. Той се дава превантивно, преди самото поставяне.
Иначе, то си пише на опаковката до колко пъти на 24 часа можеш да го даваш, не помня в момента, за да ти кажа.

Ротарикс ваксината не сме я били на Елица. Консултирах се с педиатърката ни и тя каза, че е безсмислена и така.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: декември 07, 2011, 01:57:00 »

Момичета, благодаря за бързите отговори  give_rose
Спрях Панадола. Аз прочетох на опаковката, че се дава на всеки 4 часа, като не повече от 6 дози за 24ч. Просто ме интересуваше дали да й дам 1 доза да кажем след свалянето на температурата. Но няма де.
Сега вечерта повиши отново температура, но сука и заспа. Ако има темп, след като се събуди ще я свалям с компреси с вода и оцет.
sunray, стана ми любопитно - а защо се дава превантивно Панадола? Чела съм го като мнение, но не обосновано с факти и за това не дадох. Чаках да видя дали ще има реакция. Тук доктор ми каза да дам Панадол, само ако детето има темп и/или е раздразнително без причина.
Отново сбърках с ваксините. Другият път ще ги насроча по една на месец, а не три на веднъж. Дано Леа ги понесе по-добре. Мисля си - а другите деца как се справят? Явно всеки си е индивидуален за себе си..
« Последна редакция: декември 07, 2011, 02:10:35 от Anichka » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #97 -: декември 07, 2011, 08:48:56 »

Превантивно Панадол не давам. Слагах -на Инфанрикса-свещичка Вибуркол,хомеопатична. рИ компреси риванол на боцнатото место.
Само на първия прием на Синфлорикс и Инфанрикс вдигна Т,не надвиши 38, но беше повече от 12 часа. Панадола тогава не я свали, дадох и Нурофен. След Нурофена веднага я свали.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 07, 2011, 09:14:42 »

Ани,ние до сега сме нямали Т след ваксинация.Слагаме ги по 2.И аз смятам,че е индивидуално.Не давам абсолютно нищо превантивно. smile
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: декември 07, 2011, 10:31:28 »

Ани, кои ваксини слагахте? Питам, защото тук полио-дифт-колклюш-тетанус се продават само комбинирани.
Не ми се искаше да слагам толкова наведнъж, но като няма как. При вас намират ли се поотделно?
За Панадола не мога да помогна - не са ми казвали досега да давам превантивно.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: декември 07, 2011, 10:38:03 »

Аз давам хомеопатия като ще слагаме ваксина. До сега винаги съм ги разделяла и слагам само по 1, за да може ако има реакция (недай си Боже) да знам от коя ваксина е .
Панадол или Нурофен след като няма Т по-добре да не се дава. Аз избягвам по принцип и само в краен случай давам
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: декември 07, 2011, 11:02:36 »

Лени, каква хомеопатия даваш?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: декември 07, 2011, 11:35:37 »

Лени, каква хомеопатия даваш?
Давам Туя 15 СН , по 5 гранулки в деня преди ваксината, в деня на ваксината и на следващия  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: декември 07, 2011, 13:04:31 »

Да, всичко си е до детенце. Ели не плачеше, например, не ставаше сънлива или кисела след това, но пък в повечето случаи качваше малко температурата - нищо фрапиращо.
Аз дадох Панадол преди последната от онези гадните ваксини, защото предните 2 пъти й се повишаваше Т. До тогава й давах само СЛЕД като се вдигне. Така че - според детето. Та, когато дадох Панадол-а преди последния трети прием на ваксината, тогава не се повиши и Т въобще. При всеки различно.
Иначе също не съм фен на лекарствата и досега това е единственото, което съм давала, различно от хомеопатия.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #104 -: декември 07, 2011, 16:46:18 »

Не изчетох всичко в подробности, но бьрзам да си изкажа мнението, че нямам много батерия:

Според мен всичко е индивидуално.

Панадол не бих давала превантивно. Струва ми се нормално да дадеш, ако виждаш, че детето (дори без да има температура) не се чувства добре, но при здраво, право и щастливо дете пьк било то и след ваксина - не.

Вьв Франция за температура под 38,5 и до три дни не се дава нищо. Но в коя част на тялото е взимана тази температура не знам. Най-вероятно е "дупна" такава, че франсетата са доста анални, но ще попитам  good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines