Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 18:22:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 185019 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #75 -: декември 05, 2011, 12:58:58 »

Относно смукането на пръст и биба нямам личен опит,но от това което съм видяла около мен, стигам до извода, че детето само се отказва от смукането на пръст или биба. Нито лепенки помагат, нито мазане с люто. Сестра ми си смучеше 2пръста до към 4-5 год  shok,един ден сама си беше олютила ръцете от чушка, която майка ми не е знаела че е люта.След това реве от лютото, но продължава да си смуче пръстите.Един ден каза, че е голяма вече и няма да си ги смуче.След това по навик, докато гледа ТB си слага ръката в устата, но с другата си я изваждаше и така беше доста време,докато  навика изчезна.За бибата е сащото,според мен, ако се махне рязко в момент когато детето още не е готово,травмата е голяма.На моя близка детето 1.5год след махането на бибата,все още си я търси и дори ходи и смуче бибата на по-малката си сестричка.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #76 -: декември 05, 2011, 15:02:58 »

Не го приемам като заяждано,но няма спор,че пръста е в пъти по вреден от бибата.Аз бибата я скривам през ден и не се сеща за нея,а ако искаше пръста то е винаги на разположение.На мен са ми казали,че са дали бибата на кученцето и край няма я,а ако бх с пръст в уста не знам.А и мисля,че от към хигиена е по добре биба,отколкото пръста.Не знам за другите деца,ама ние като излезем навън малката бара всичко,от камъни до гумите на колите.И ако си лапне пръста не ми се мисли колко афти ще си отгледаме.Имам две приятелки,едната искаше да го научи на биба по тези причини,но не успя и той знаете ли сега как вади зъби и какво дъвче-едно пърцалче със жабка,в ДМ ги продават.Тя ми казва,че се тревожи понеже заспива с напъхана в устата кърпа и лекар и казал,че е много опасно.И за задушаване и микроби...Пристрастен е към това и товае,без него не заспива.Друга прителка пък беше против бибите и никога не  е предлагала,сега малката която е колкото Миши върви със всякакви предмети в устата,даже веднъж бяхме заедно когато от едно шише за вода,не знам как отвила капачката и й застана на гърлото.
Не казвам,че това се случва само на деца които са без биби,ама съм сигурна,че ако имаш биба в устата нямаше да лапа разни боклуци.Аз дори като малката беше по малка и я закарах за пръв път на пясъчника и давах биба,за да не го яде,а другите без биба не знаех как да се спавят.Лошо е когато детето отказва,а си лапа пръста,за мен е така.Всеки има право на мнение и избор във всичко свързано с детето му.Затова никога не съм критикувала приятелките ми.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: декември 05, 2011, 16:34:21 »

Боги , аз на Никола още не му слагам възглавница. По едно време сложих в кошарата, ама той не спи мирен и хич не спи на нея, а само му пречи и я махнах. Мисля, че няма нужда все още  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #78 -: декември 05, 2011, 17:46:29 »

Аз сложих на Бо възглавница в леглото на около годинка и два месеца. Но той не я отразява много-много, не си я мести в леглото като си търси местенце за заспиване или нещо такова, та явно може да се изчака и още.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #79 -: декември 05, 2011, 19:08:34 »

Доколкото знам, вьзглавница се слага, когато детето проходи и трябва да е толкова дебела, колкото са му широки раменцата напряко.

Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: декември 05, 2011, 19:59:02 »

Аз извън темата искам да попитам нещо. Чудя се да слагаме ли Ротарикс ваксината? Нашата педиатърка ме увещава да я слагаме. Дори ми каза, че била задължителна в цяла Европа, само не и Бг, защото била скъпа. Вие слагахте ли? Наистина ли извън Бг е задължителна? И каква цена платихте, защото аз чух нещо за 140 лв на слагане, а нашата педиатърка ни иска по 185 лв.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: декември 05, 2011, 20:21:17 »

Ели,

искам да споделя мнението на педиатъра ни, както и моето мнение относно ротавирус ваксината.
Извинявам се предварително, че терминологията ми може да не е много точна.
Ротавируса е чревен вирус, който е много често срещан. Ако хване детенце е неприятно (повръща се до припадък +акане + загубва тегло много бързо), защото не се дават никакви лекарства, освен подсладена вода. До една седмица минава всичко.
Мнението на нашия педиатър беше, че при кърмено бебе вероятността да протече толкова тежко вируса е малък. По-вероятно е да премине чрез разстройство и по-често сукане и бебето да е ОК. В книгата, която четох за ваксините, пишеше, че тази ваксина е направена от жив вирус. Нашият педиатър препоръча ние да НЕ слагаме ротавирус ваксината. Ние с мъжа ми се съгласихме с мнението му. За цена не мога да помогна. Ваксината се 'изсипва' в устата на детето.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: декември 05, 2011, 20:58:04 »

Капризче, не знам какво е имало изобщо предвид под Европа, но мен лично би ме съмнявало да е задължителна в повечето европейски страни, поне от това, което досега съм чела (точни и съвсем пресни данни не мога да претендирам да имам). Във Франция не е задължителна и даже не е поета от здравната каса (за разлика oт други ваксини, които не са задължителни, но са препоръчителни). Цената съм чувала, че от 50 евро нагоре. Дават се 2 или 3 дози в зависимост от ваксината. 
Ваксината не ми е по-вкуса, предпочитам пред нея кърменето, което отгоре на всичко си е и безплатно.
« Последна редакция: декември 05, 2011, 21:03:23 от minalina » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: декември 05, 2011, 22:32:56 »

Ние сложихме само задължителните ваксини и не от всичко, което съм чела за ваксините, съжалявам, че даже и тях сложихме, ама в БГ все още е много сложно без тях. В този смисъл - не бих сложила препоръчителна или изобщо каквато и да е измислена ваксина. Всичко си е фармацевтичен бизнес. Ние имахме проблем с повръщане и разстройство на година и два месеца и единственото спасение беше кърменето. Мисля, че тези неща се случват на всички и не са толкова страшни, а решението е навременна грижа за болното. (сега го казвам това, ама познайте как плаках и аз с него като беше болен - страшничко си беше  cray )
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: декември 05, 2011, 22:39:42 »

 Offtopic В темата за ваксините се разискваше точно Ротавирусната ваксина и там съм си изказала мнението те педиатрите ми е много чудно защо толкова се опитват да я пробутат тази ваксина  като ефекта от нея е неясен като мъглявина Ротавирусните инфекции са мнооого Не е една или две а ваксината обхваща много малка част от тях Освен това има карантинен период и се отделя в акито и според мен тя е в основата на бума на ротавирусните инфекции И като се има предвид многото противопоказания и странични ефекти и съмнителния успех на ваксината който дори в листовката е указан мисля че няма смисъл Ако се колебаеш извади листовката на ваксината и прочети и прецени Все пак Ротавирусните са по-опасни за по-малки деца и вилнеят предимно лятото С една по-добра хигиена и кърмене няма от какво да се притесняваш Племенницата ми това лято изкара една беше си зле ама за една семица го преболедува
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: декември 05, 2011, 22:54:03 »

Аз съм привърженик на ваксините и смятам,че е редно да се слагат,но тази специално-не. nea
За задължителните съм абсолютно съгласна,но не и за пожелателните от рода на "Ротарикс".За мен тя си е чисто и просто начин за правене на пари.Скоро ме анкетираха по телефона дали съм щяла да я поставям.Казах не.Попитаха ме защо,отговорих,защото ми е прекалено скъпа и не знам от какво точно предпазва.Казаха разбираме и това беше. pardon Това си е чистата истина.
Аз съм чувала дори за цени около 200лв. smile
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: декември 06, 2011, 14:12:56 »

Момичета благодаря зя мненията smile
Принципно и аз съм привърженик на ваксините, направихме на Цецко задължителните. За Ротавирусната ваксина нашата педи беше против да я слагаме, за нея не беше толкова необходима. Върти ми се в главата 250 лв - цена, но може и да бъркам. Тя ни препоръча към 2 г да си купим и да му сложи - хепатита - на мръсните ръце, защото тогава децата тръгвали на ясла и било добре. Явно си е до педиатрите, защото много майки от парка ни са я слагали на бебетата.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #87 -: декември 06, 2011, 14:17:18 »

Съгласна съм с carlyangel. С ваксините не бива да се прекалява. Освен това, чревните инфекции са много и дори да предпазиш детето от една, няма гаранция за всички останали. Не можем да се имунизираме против всичко. Аз затова и никога не съм си слагала противогрипни ваксини например - има толкова грипни щамове, а ти се имунизираш срещу един-единствен.

Според мен не бива ваксините да се рекламират като някакви лакомства по телевизията, а трябва да има някакви по-строги правила за това. Много лошо манипулират страховете на родителите.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: декември 06, 2011, 14:20:39 »

Розовка е абсолютно права.Майка ми направо е изненадана,че има ваксина против този чревен вирус,като съществуват още 100 такива.Явно някой е намерил ниша и се опитва да я експлоатира. pardon
За цената съм отправила запитване до една мама в друг форум,която каза,че я е сложила съвсем наскоро. good
И на мен ми се върти към 200лв.,но да видим.  smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #89 -: декември 06, 2011, 14:39:31 »

Момичета,какво представлява този вирус,какви са му симптомите?Аз малко се шашнах,защото снощи Миши повърна точно преди заспиване.Повече не е,но днес имаше разстройство.Не знам съвпадение ли е,но от вчера на мен ми е кофти на стомаха,все ми се гади и ме понаболява.За мен бих предполоила,че е от гастрита,които имам,ама се тревожа за малката.Като се събуди ще я закарам на преглед.Имам съмнение,че е някакъв вирус.
А иначе и аз съм шротив тази ваксина и като цяло против всички пожелание.ези задължителните-да,ама отделно да товаря с други не бих могла
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines