Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 05:29:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 181001 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: август 05, 2012, 22:33:46 »

Сиана постоянно нещо я нахапва или пък и излизат някакви обривчета тук там по тялото. Надявам се да не прозвучи много несериозно, но никога с нищо не съм ги третирала, мажа я със зехтин цялата и това е, обикновено всичко изчезва. Един единствен път, вместо да изчезнат за 2 дни, както обикновено, те се увеличиха и ходихме на лекар тук, но ми казаха с нищо да не я мажа, не било алергия, най-вероятно прегряване. Аз бях сигурна, че не е от претопляне, но ги послушах и наистина изчезнаха. Моят съвет е просто да изчакаш, повечето такива нещица си отминават от самосебе си. Ако се увеличат,  вместо да изчезнат, тогава се обърни за помощ към джипито ви.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #496 -: август 05, 2012, 22:43:31 »

Да бе, точно това смятам да направя. Нали знаеш, че не сьм фен на мазането.
Но ми е любопитно какво са. Не мисля, че е нахапване, защото се появиха постепенно и не изглеждат като нахапано и никой друг от нас ги няма. Прегряване вече е имала и не изглежда така.

Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: август 06, 2012, 10:34:06 »

Ина, миналата година моето детенце получи много гъст и ситен обрив по лицето и по гръбчето. По скоро го усетих като грапава кожа в началото. Прилича ми на това, което описваш, та педиатърът каза, че е от слънцето и топлото и наистина си мина сам. Докторът се изказа, че те децата често получавали такива обриви и не би следвало да им се обръща голямо внимание. Сега пак има някакви пъпки по ръчичката, ама не изглежда да го притесняват и съответно и аз не им обръщам внимание.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: август 07, 2012, 12:35:27 »

Мами,кога заведохте детето за първи път на зъболекар?При специализиран детски стоматолог ли бяхте или при вашия личен?
Днес като си поисках здравно-осигурителната книжка на Дара,сестрата от детската консултация ми заяви,че дете се водело на преглед,ако има криви зъби или някакъв изявен проблем.Профилактичен преглед се правело чак след 3г възраст.
Аз останах буквално втрещена от тези твърдения.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: август 07, 2012, 15:15:33 »

Аз бях чела някъде, че към две години трябва да се отиде за първи път. Ставаше дума за някаква болест свързана с емайла, която не се забелязва от непрофесионалисти и трябва да се хване на време. Моето дете за пръв път ходи на зъболекар точно по това време и зъболекарката каза, че е точно на време. Поводът беше моето посещение, но комбинирах нещата. След като прегледа мен зъболекарката, взех детето да седне в мен на стола, той отвори уста и го прегледаха. Много интересен беше - един такъв сериозен  smile От тогава сме ходили още два пъти мисля и него го преглеждат всеки път. Веселата част е, че като види зъболекарката и от вратата си отваря устата.
При всички положения си мисля, че няма да е излишен прегледа, а и аз искам детето ми да свиква от рано със зъболекаря и да не се страхува от него.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: август 07, 2012, 15:29:00 »

И аз мисля да заведа Ели към втората годинка. Сега, когато педи й отваря устата, за профилактичния преглед на гърлото, настава истински ужас. Никак не й харесва, не разбира нещата още. Може би на 2 вече ще можем да се разберем лесно защо е хубаво да отвори устичка и че няма да й направят нищо неприятно. Така че, напролет ще отидем. Имаме позната на свеки, която е детски стоматолог - при нея.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: август 07, 2012, 23:11:01 »

Диде, ние вече бяхме на зъболекар  pleasantry преди 2-3 месеца. В устата не ѝ бъркаха, но ни обясниха защо не се дават сокове, мляко и т.н. през шише с биберон след годинката  pardon . Как се мият зъбките и различни трикове как да ѝ бръкна в устата да ѝ измия зъбките. Това беше организирано от бебешкият ни център. Моят зъболекар каза да я заведа сега, при него. Като първите няколко пъти каза, че ще ѝ даде нещо да си играе и е по-скоро да свикне с него и едва след като се опознаят ще я прегледа. Имам приятел зъболекар в България и той твърди, че колкото по-рано толкова по-добре, но не говорихме какво е това като възраст.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #502 -: август 07, 2012, 23:17:27 »

Павла. разкажи в детайли какво ви обясниха. Мисля, че на всички ще ни е от полза  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: август 07, 2012, 23:23:22 »

И на мен ми е любопитно да разбера.

Ние нямаме проблем с миенето на зъбките, дори напротив! Все иска да ги мием като сме в банята и си види четката. Съвсем доброволно и гордо отваря уста и чака да ги мия. Накрая винаги, като съм ги изчеткала аз хубаво, давам и на нея - да свикне и сама какво се прави с четката. От 3-4 месеца го правим това, всяка вечер по време на къпането.
А каква е разликата, що се отнася до здравето на зъбките, дали ще си изпие млякото вечер, например, от шише с биберон или от чаша? Знам, че шишето с биберон е кофти нещо, ако детето си играе с него, тоест има по-дълъг допир до течността, която пие. Но ако използва шишето само докато млякото свърши... Щото аз не виждам как ще почне да се унася, както става сега, пиейки си млякото от шише, легнала и в сумрак, ако трябва да й дам млякото от чашка, на светло, за да не се олее funnytooth
И преди съм си мислела, но ето че сега имам повод да разбера smile
« Последна редакция: август 07, 2012, 23:26:13 от sunray » Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #504 -: август 08, 2012, 13:17:52 »

Момичета, имам два въпроса, които ме притесняват, ще съм благодарна да споделите мнения, може и на лични. Първо - днес бяхме на редовна консултация, малкият е вече на 3 мес., тежи 6,650 кг при ръст 65 см. По принцип си е в нормите, но това, което направи впечатление на личната лекарка е, че за последния месец е наддал "само" 650 гр. И препоръча захранване с плодови пюрета, тъй като бебокът е много активен - изпреварва си месеците що се касае до моторно развитие, малко спи през деня, няма хранене нито в 24 ч., нито през нощта (сам се отказа о тях още след първия месец) и "изгаря" бързо храната (изцяло на АМ е). Знам, че има тема за захранването, но като че ли тя е предимно свързана с продуктите за тази цел, а на мен въпросът ми е - не е ли прекалено рано за пюрета?! Бях решила след всичко прочетено да започна от 5-ти месец с това, но сега съм в дилема, особено че и другият ни педиатър (ходим и при частен) ни препоръча същото, водейки се по наблюденията си за детето. И вторият ми въпрос е - той се къса да реве в количката, не иска да е в нея дори за няколко минути, ако е буден и се носим на ръце по улиците. Пробвах да го оставям да си плаче по десетина-петнадесет минути, но той не спира, почервенява целият, та чак се дави и хората почват да се обръщат да ни зяпат, не се впечатлява и в полулегнало положение, от което може да гледа наоколо.. Период ли е само това ( от интерес към заобикалящия го свят), кога може да го израсте и как сте постъпвали вие в такива ситуации, защото започват да ми натякват, че си лигавя детето и аз съм виновна, че не може да стои в количка?!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: август 08, 2012, 13:36:28 »

Как така "само" 650 г?! shok Не знам защо повечето се стремят към пухкави бебета, а не гледат да е просто ЗДРАВО girl_impossible Елица пък не веднъж е наддавала и по-малко от това, без педи да каже и дума по въпроса. Не се е притеснявала, тоест.
А за това, че и двамата лекари ти препоръчват захранване, не знам. Двама да го кажат е интересно. Може би наистина имат доводи, но лично за мен е много рано да се захранвате. Поне 5-ти месец да стане...
А за плача в количката опит нямам. Опитвала ли си в слинг или кенгуру? Да не би да има колики и те да го мъчат? Или пък му е твърде горещо, как го обличаш навън? След като и леко повдигнат не му олеква, значи има друга причина.

Само да вметна - Ели тежеше 6кг и нещо на 6 месеца. Да, момиче е, но определено вървите повече от добре good
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: август 08, 2012, 13:47:47 »

Според мен също 650 гр не е "само" . И за мен е твърде рано за захранване, още повече, че ти си си решила да започнете от 5-тия месец . А и ако започнеш с пюретата , може и още по-малко да наддава.
За количката - Никола до 8-мия месец изобщо не стоеше в количката. Слагах го след като е заспал, защото рядко заспиваше в нея, колкото и да му се спи. Проходи на 10 месеца и малко след това категорично ми я отказа пак  pardon
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: август 08, 2012, 13:57:47 »

Моята дъщеря много ревеше по начало,още повече в количката.Пробвах какво ли не,не ревеше само когато е на ръце.Не мога да обясня причината.Не мога да се съглася,че детето е глезено.Не се оставяй да ти натякват-само ти си знаеш какво ти е да правиш всичко по силите си да успокоиш детето.Моето спря да реве през септември,когато се разхлади-може би проблема е бил в горещините.
Опитай слинг или кенгуру.По повод на количките бях чела,че са удобни и практични за майката,а не за детето(както акушерския стол е удобен за акушерката,а не за родилката).Имаше изброени и редица причини,заради които да не се използва количка.Съжалявам,че не пазя статията.

Относно захранването,не мисля,че някоя от нас може да ти даде съвет дали да започнеш сега или не.Щом двама лекари стигат до едно заключение,по вероятно е да има данни за необходимост от това.Щом едно дете прохожда на 10м,а друго на 14м,то е възможно едно дете да има нужда от повече/различна храна по-рано от друго.
Аз бих повдигнала въпроса защо да се започва с плодови пюрета-счита се,че те не заместват хранене?Може би именно,защото са по-леки и не биха натоварили храносмилателната система.Поискай още информация от лекарите и сподели възгледите ти за късно захранване.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: август 08, 2012, 14:02:15 »

И на мен 650гр не ми се виждат малко. Още повече, че изглежда сте си "в норма" от всякъде. От всичко, което съм прочела стигнах до заключението, че за пъхане в устата на бебето на нещо различно от мляко, трябва да се изчака поне до 4 навършени месеца. И аз като leni мисля, че ако започнеш с пюрета ще наддава още по-малко.

sunray И моето чудо не дава на педиатъра да му гледа гърлото, но при зъболекаря е друга работа. За там му беше обяснено предварително, че ще му разгледа зъбките и той с отговорност и сериозно си отвори устата. А и видя преди него какво се случи с моя преглед. За гърлото между другото, все още стиска здраво зъби и с голям зор му го преглеждат.
Това, което аз съм чела за млякото от шише вечер е, че когато бебето заспива смучейки го, известно количество се задържа по-дълго време в устата и така благоприятства развитието на кариес и бактерии. Препоръката винаги е да се изпива млякото и да се мият зъбите след това, а не да се заспива с него. Само че всички знаем, че не винаги е възможно  pardon
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #509 -: август 09, 2012, 10:49:34 »

Благодаря за споделеното! Наистина няма да избързвам със захранването. Sunray, обличам малкия предимно с боди на разходка, босичък, без покривало. Не съм пробвала слинг, таткото опита с кенгуру, защото ни бяха подарили такова, но се оказа за по-голяма възраст, клатушка се в него и също реве. Dodo, по същия начин е и при нас - не плаче, когато е на ръце, но задължително трябва да се движим, а не просто да стоим на едно място. Може и жегата да има роля, но като че ли е от него самия, не я обича количката и не знам как да я направя приятно място за него.
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines