Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 00:37:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192179 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #285 -: февруари 26, 2012, 21:52:17 »

Ами и аз съм чувала че е за Алергий,но има ефект. Сополите спряха на 3 ден  pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 26, 2012, 22:19:35 »

Не го знаех това за сиропа.Меси за информацията.Мъжът ми го пиеше именно за алергия.Ще попитам на следващата консултация. give_rose
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 28, 2012, 20:59:52 »

Момичета, посъветвайте ме моля ви какво щадящо мога да направя за малкия.
След сън вдигна температура 38.4. От сутринта е сополив и малко, наистина малко кашля. Баща му го зарази явно. Слагала съм му ф.разтвор и кърма в нослето Дадох Панадол по съвет на докторката. Тя каза още капки Виброцил и лек сироп като Проспан или Студал.Няма апетит което е нормално и е по-сънлив.От вчера му давам Осцилококцинум
Предварително благодаря give_rose,
Проспана изобщо не е лек сироп!!!
Ще го кара да кашля все повече и повече!
Мукоплант Лека нощ препоръчвам аз горещо от Стодал полза не съм видяла
Редувай Панадола с Нурофен.Ако вдигне още по висока можеш да дадеш и Хексалгин,но в доста случаи децата го повръщат.Виброцила са силни капки (не лекуват) просто отпушват нослето.По възможност ги ползвай само нощем.Ако имаш още въпроси питай smile .
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 21:03:31 от Данитка » Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #288 -: февруари 29, 2012, 22:13:28 »

Много благодаря Данитка  give_rose
Малкият още кашля и има сополки, но не е вдигал температура от неделя през нощта.Ще имам предвид сиропчето, което си посочила. Проспанът е ужасен на вкус. А кои капки за нос са ефективни при прозрачни сополки. За първи път се разболяваме и нямам опит с лекарствата. И можеш ли да ме посъветваш какво да имам в домашната аптечка за детенце?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: февруари 29, 2012, 22:47:41 »

Аз пак да се включа с моята молба!  blush Няма ли мами, които да имат желание да попълнят въпросника за езиково и комуникативно развитие, за който писах? Дечицата няма да бъдат оценявани и ще бъде анонимно. Спрямо техните резултати ще се определи нормата, т.е. кое е нормалното за децата в БГ. Това е от огромна полза и в помощ за по-нататъшното диагностициране на дечица с проблеми. Не изисква и много време.
Дано има желаещи!  give_rose
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #290 -: март 01, 2012, 07:47:45 »

Къде е въпросника?
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #291 -: март 01, 2012, 09:09:06 »

Кокиче, аз за нослето ползвам единствено морска вода от рода на Стеримар и помичка. Други капки не съм ползвала. Винаги имам Панадол, сироп и свещички Aдол, за бързо сваляне на тепературата.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 01, 2012, 09:45:39 »

Момичета, някой беше публикувал за опасен Стеримар. Сега четох статия от януари месец, че бил изтеглен от Великобритания, имал опасни бактерии :(Та сега се чудя къде е линка, който го видях тук, но не мога да го намеря. Мъжът ми взе Стеримар сега от аптеката, че почна да й тече носа и като го видях отказах да го слагам. Някой да знае нещо повече, дали е само до партиди или всички?
Моля отговорете ми, за да знам какво да правя.
Oh, от бързане забравих да ви честитя Баба Марта, да сте живи и здрави всички.
« Последна редакция: март 01, 2012, 09:50:37 от tweety bird » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: март 01, 2012, 10:06:32 »

kokiche за нищо smile За бистри сополки капки не се слагат - само много промивки с физ.разтвор - Стеримар,Маример,Куикс ( но той е малко различен,но пък е мнооого ефективен),Тонимер (малките ампулки).Можеш да слагаш и разтвор от 10мл. физ.р-р + 5 капки клеева тинктура - лекува и изсушава секрета,може да се слага много пъти и няма ограничения за дните (някои казват,че било алерген,но аз не смятам така,ако те интересува можеш да прочетеш в нета доста по темата ).Ако нослето е запушено може да си позволиш Виброцил или други подходящи капки с ксилометазолин,но мнооого рядко,защото лигавицата привиква.Но при екстремни случаи съм слагала и на двете по 3 пъти на ден такива капки в комбинация с другите с клеева тинктура .
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: март 01, 2012, 10:19:14 »

Момичета, някой беше публикувал за опасен Стеримар. Сега четох статия от януари месец, че бил изтеглен от Великобритания, имал опасни бактерии :(Та сега се чудя къде е линка, който го видях тук, но не мога да го намеря. Мъжът ми взе Стеримар сега от аптеката, че почна да й тече носа и като го видях отказах да го слагам. Някой да знае нещо повече, дали е само до партиди или всички?
Моля отговорете ми, за да знам какво да правя.
Oh, от бързане забравих да ви честитя Баба Марта, да сте живи и здрави всички.
Да,аз го публикувах.
Ето статията,а  тук я видях.Във втория линк има и повече информация с партидни номера и т.н.
Аз бих ползвала само физиологичен разтвор.Много по-евтин е,а е и ефикасен. good
« Последна редакция: март 01, 2012, 10:21:33 от carlyangel » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 01, 2012, 10:47:10 »

Carlyangel, благодаря ти!
Сега ще видя партидните номера. Ние досега сме й давали само физ, разтвор в капкомер откакто се роди, т.е. само в начало, че ми бе трудно да й вадя сополките. Обаче сега той бил в аптеката и тя му казала, това е най-доброто, по-добре вземи това. Най-мразя да агитират за нещо и той естествено, скъпо било, добро било, хайде това ще е .
Оф и ние за първи път сме болнички. Дано мине, довечера пак сме на лекар.
Сега видях партидните номера, не са тези, обаче ме е страх да давам, но щом не е може да се престраша. Може да са изтеглени от аптеките. Да не се окаже после, че и тези са заразни.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: март 01, 2012, 11:05:06 »

Аз за това избягвам да ходя в нашата аптека-има една аптекарка,която раздава непоискани съвети.Ако съм аз,няма проблем,отклонявам любезно предложението и си търся,каквото съм си наумила,но мъжът ми е друга бира-постоянно ми мъкне неща,които изобщо не са подходящи.Още в началото давахме глюкоза на малката заради жълтеницата.Отивам аз да купувам банка с 10% глюкоза и тя ме убеждава как трябва да взема 5%.После ми вика нямам от 10%.Ами започни с това,защо ме агитираш само и само за да си пробуташ стоката.Друг случай-пращам мъжът ми да вземе клечки за уши за малката.Ние ползваме съвзем обикновени,а не онези детските,защото са ми по-удобни,а и са универсални-стават и за нослето и за ушичките.Връща се с една кутия 100бр. клечки от тия тънките,дето се изгъват съвсем лесно и имат минимално количество памук по краищата,с цена 3лв.Много се ядосах.Същата аптекарка беше.
Миналия ден се наложи да купя каши от там.Казвам й какви видове искам,а тя "Детето трябва да се храни с разнообразни каши,не само с тези видове" Направо побеснях.Тя от къде знае дали изобщо детето ми ги харесва и дали ги нямам в къщи?Точно от този вид,който ми препоръча,бяхме хвърлили цяла опаковка,защото не близна и една лъжичка.Съвети тръгнала като на циганките да ми дава/живеем в "Изгрев",Столипиново е близо../.И край-вали,гърми,казах си кракът ми няма да стъпне повече тук.
Сори за дългия пост,но много се паля. biggrin Направи си сам
Пробвай с физ. разтвор,а ако не помогне,капи си Стеримар.Все си мисля,че ако имаше нещо,щяха да го изтеглят от аптеките.И ние в къщи сме болни и се моля да не заразим малката.Няма как да се избегне контактът й с мен.. pardon
« Последна редакция: март 01, 2012, 11:07:41 от carlyangel » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #297 -: март 01, 2012, 16:55:16 »

tweety bird, проблемът със Стеримар е бил само за конкретни партиди.  Аз имам един спрей вкъщи (за моя употреба) и проверих неговия партиден номер. След като не съвпадаше с опасните, продължих да си го ползвам. За бебка имам друг спрей с морска вода - на Нивеа е, но не е купуван от БГ. Все още не съм го ползвала. Няколко пъти съм капала от физиологичния разтвор - пак от бебшката серия на Нивеа (подарък са ми от Швейцария). Питах педиатъра ни за морската вода - дали мога да й пръскам и тя потвърди.
Иначе, била съм на презентация на един от производителите на такива спрейове с морска вода (НЕ Стеримар) и там ни казаха, че всички марки предлагат една и съща вода - от един залив във Франция! Разликата идва в опаковането и използването на различни технологии за впръскване.

Ако все пак те притеснява да ползваш Стеримар, купи си друга марка.
Прецени си също и кое ще ти е по-удобно - дали да капваш какпи в нослето (при физиологичния разтвор) или да пръскаш от спрейче с накрайник за носа (морската вода).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #298 -: март 01, 2012, 16:58:16 »

Във Франция се смята, че ефектьт от двете е един сьщи (и двете са солена вода). Но физ р-р е по-щадящ, от гледна точка на това, че спреят влиза под налягане и дразни лигавицата на носа.

Разбира се и спреят се използва масово, просто споделям инфо, което сьм чула, да го чуете и вие  Wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 01, 2012, 19:56:16 »

Прави си Carlyangel.Благодаря ти Слънце и inaxastra.
Аз бях в аптеката и въпреки че не е този номер я помолих да го сменим, за да не стане после нещо. Та взех и дозатори с физиологичен разтвор. Да ми е по-спокойно. Пък и с капкомерче май ми е по-удобно, спрей не съм ползвала и тя е много чувствителна, като стане въпрос за носа й smile
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines