Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2024, 00:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 192172 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 17, 2012, 22:10:45 »

Мири, може да пробвате наистина с тиква good
За АМ - и аз недоумявам защо пък ви карат да го спирате, при положение, че си има такова и за по-големи дечица, тоест не толкова калорично като това за малките бебета. Аз не спазвам стриктно номерацията и още си давам двойка, макар тя да е до 10 месеца. Тя се води по-калорична и няма овкусители и тем подобни, затова реших да си продължим с нея. Още повече че и Ели си го харесва. Ще й давам АМ поне до към годинка и половина. След това, намеря ли надежден източник на хубаво прясно мляко, спирам АМ и минаваме на прясно мляко good
Та, накратко - давай си му АМ, след като имате такова до 18-месечна възраст и не си усложнявай живота. Пък като искаш, пак му давай допълнително и козе мляко good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: февруари 17, 2012, 22:16:00 »

Благодаря mwpo, ще се оправим, аз не се стряскам много , но баща ми е при нас и в момента и създава само излишна паника, при което изнервя още повече обстановката.
Дани , права си , само си усложнявам живота така. Ще си минем на АМ пак. Добре си му действаше и пълнеше памперсите поне 2-3 пъти на ден.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 17, 2012, 22:19:19 »

И Ели е така с акането. Понякога я наричаме "би-серче", сещай се защо funnytooth Всичко ще се оправи, гуш! friends
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 18, 2012, 22:43:28 »

Момичета, може ли малко инфо да ми дадете?  smile Чудя се по въпроса със залъгалките/бибероните. Какви са вашите съображения защо е по-добре да се пропусне да се дават (освен проблема с евентуалното изкривяване на челюстта)? Просто не мога да реша дали да давам или не в първите месеци. Чета, но навсякъде пише, че просто не бива. А защо?  scratch one-s head Имам си разни там мои си теории, но нещо не са ми много, много обосновани и въобще не съм ориентирана.

Ина, страхотни сайтове си дала!! Особено първият! Благодаря!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 18, 2012, 23:26:05 »

Ами, аз бях от тези, дето са твърдо против бибероните залъгалка. Не че сега не съм, но бях принудена да преосмисля нещата.
Та...изкривяване на челюстта може да се получи след дългогодишно смукане на биберон - над 2 години, например. Освен това, ако е ортодонтски, а не тип "капка", като тези на НУК: , какъвто ние ползваме, няма особена вероятност за нещо такова.
Основен и разумен довод против биберон залъгалка в началото е че може да попречи на успешното кърмене - настървява се на него, а не на зърното на мама. Свиква да пие от биберон, защото е по-лесно и бързо, а сукането от гърда изисква доста повече сили от бебчето. Това се отнася за първите 3 месеца поне.
Втория довод е момента, в който ще се наложи (ако само не се откаже) да отвикне от него.

Аз удържах фронта до 6-ти месец да не дам биберон. Изкарахме дори коликите без такъв. Но, уви, когато зъбките напомниха за себе си, Ели реши, че ще смуче палец при заспиване. Педи ми беше казала, че докато смуче пръстите, не е проблем. Но започне ли тенденциозно да търси един, трябва да се взимат мерки. Започнах да предлагам биберон, но минаха няколко седмици поне, преди да го задържи за няколко минути с уста, после за повече и така свикна. Никога не е ползвала биберон за успокоение, или просто докато е будна. Тя почти не плаче и е спокойно детенце. Само при заспиване. Мисля да изчакам до лятото, и ако сама не се е отказала, да се опитаме да я отучим вече.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: февруари 19, 2012, 10:04:48 »

Аз бях против бибероните,но малката съвсем ясно си показа,че иска такъв-започна да си смуче накрайника на шишето и да не го пуска.Смятам,че определено са по-малкото зло,отколкото да се научи да си смуче палеца. smile Определено са голямо удобство и за мама и за бебе. girl_wink Не мисля,че е кой знае колко трудно махането.Може да има няколко безсънни нощи,но в край на сметка ще го махнеш.Голямо дете с биберон не съм видяла,но смучещо палеца си-да.
Ние ползваме от самото начало едни и същи биберони на Бертони-пчеличката.Те са от 0-3мес.,но мисля да не ги сменям за по-големи.На нея са й удобни и й харесват,по-добре по-малък,отколкото по-голям.Изкривяване на челюстта може да се получи от биберон с неподходяща големина и несъобразен със зъбките. smile
Ето го нашия биберон:
« Последна редакция: февруари 19, 2012, 10:07:41 от carlyangel » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: февруари 19, 2012, 16:04:29 »

sunray, carlyangel, благодаря ви, момичета!  give_rose Помогнахте ми! И аз като че ли бях против залъгалките, но се замислих, че мнението ми е съставено първосигнално и реално не съм имала инфо. Просто майка ми ми го състави като че ли. Та сега се замислям, че май си има полза от тях.  good По-скоро се навивам да ползвам.

Още едно въпросче имам - може ли да ми препоръчате книга, която да ми даде практически съвети относно отглеждането на бебе, относно физ. му развитие - къпане, хранене, биберони, колики, обличане, гимнастика, такива неща... smile
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #277 -: февруари 19, 2012, 20:24:23 »

 Monikamaria, oтносно залъгалките немога да дам мение, ние не ползваме. Имаше един период към 4мес в който смучеше, ама това беше за 2 седмици най-много и край.сега ги дъвче да си чеше венците и то основно пластмасовата част  tease.
За книгата, аз имам ето тази http://www.amazon.co.uk/What-Expect-Year-Heidi-Murkoff/dp/1847379745/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1329674446&sr=8-1
разделено е по месеци и има отговори на доста въпроси, може да разгледаш и вътре. Предполагам я има преведена и на Български.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 20, 2012, 00:58:44 »

prety, благодаря!  give_rose Не я намирам на български, за съжаление - само книга за бременността, в съавторство с други две писателки. А на английски пък съвсем се съмнявам, че ще я има.  sad

Момичета, вижте на какво попаднах : http://www.strategy.bg/PublicConsultations/View.aspx?%40lang=bg-BG&Id=452 Това е новият проекто-закон "Закон за детето". В момента го чета, но колкото повече чета, толкова по-обезпокоителен ми се струва! Поредната милиционерщина май ще бъде. Все още не съм го дочела, така че може и да греша. Ще има някакви ползи от него според мен, но както всичко в БГ, и това ще бъде приложено грешно и тогава...  angry
Ето едно клипче по този повод: http://www.youtube.com/watch?v=PJH1_aSWCUQ
Има доста инфо в нета за него се оказва, аз до сега не бях попадала!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: февруари 21, 2012, 21:52:56 »

Извинявам се много за поредните постове, но никой не е писал!  give_rose
Момичета, включвам се с една молба. Почвам да разказвам на дълго и на широко - в момента екип от моя университет адаптира за България въпросник за езиковото и комуникативно развитие на децата в ранна възраст. До сега подобен у нас нямаше. Проектът е много важен и ще бъде от голяма полза, тъй като досега нямаше такъв подобен, адаптиран за нас, метод, който да установи норма и да "мери" как се развиват дечицата. Аз ще участвам в проекта със събиране на данни. Нужни са ми майки на дечица от 8 до 30 месечна възраст, които да попълнят въпросника. Ще бъде анонимно. Сигурна съм, че ще ви бъде и любопитно, но и ще бъде от голяма помощ. Ще се радвам, ако имате желание да участвате!  smile
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: февруари 26, 2012, 00:22:57 »

Немога да се включа с мнение за бибероните,понеже винаги съм била против тях.Макар,че ако знаех ,че толкова трудно ще ни излизат зъбки,може би щях още малко да помисля по въпроса.
Аз имам въпрос,даже май няколко.Моя дреб от миналата събота е с температура.В събота вечер имаше слаба-около 38 ,а в неделя 40.От тогава сме с зелени сополи и на Панадол и Нурофен редуваме ги.Ходихме в бърза помощ и от там така ни казаха.А след като не мина до четвъртък  ходихме до детския лекар.Той ни предписа капки на билкова основа за бронхитите (въпреки че били чисти-нямало нищо надолу) и пак билкови капки за носа.Та днес пак вдигна 38,а сополките все още леко зеленеят.
Та въпросът ми е нормално ли е една седмица с зелен секрет?Може и да ви звучи тъпо,но мислех че антибиотик ще ни предпишат.С висока Т,зелен секрет и ревящо дете-най- логично ми се виждаше.
Четох в нета,че някой майки смесват алое с физ.разтвор и пръскат в нослето,но ме е страх да експериментирам.
И друго колко дълго мога да давам Панадол?Тук за всяка настинка ни изписват само сироп с парацетамол и солена вода за носа или билкови сиропи.Писна ми с тези настинки,имам чувство,че разчитат само на времето да оздравее човек!
И последен въпрос -колко време може да стои с висока Т (39-40),т.е. преди да стане наистина опасно?
Тъпо от моя страна,че не питам лекаря,но той взлиза вкабинета за 5 мин и го преглежда ,детето започва да вика и аз всичко забравям само гледам да го успокоя,за да не плаче много.
« Последна редакция: февруари 26, 2012, 00:24:51 от matsinka » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #281 -: февруари 26, 2012, 12:59:35 »

Мацинка  Friend

На прьв поглед наистина изглежда странно, че не ти е дал антибиотик, но той е лекар и е видял детето, пьк ние сме в интернет и е трудно да се каже  sad

Цяла седмица с толкова висока Т е кофти. Не знам кога става опасно. По принцип (сигурно не ти казвам нещо ново де) се смята, че не високата Т на скокове е опасна, а ниската и продьлжителна такава. Но пьк при вас е висока и продьлжителна. Та не знам какво да кажа.

Мисля, че му се бори организма, а останах с впечатление, че се поизбистря цвета на сополите, та явно се оправя вече.

Всьщност писах само, за да ти изкажа сьчувствието и подкрепата си, и за да кажа, че Парацетамол приеман вьрху продьлжителен период може да увреди дроба, особено ако има изявени вече чернодорбни проблеми, но пьк децата го понасят по-добре, защото дробьт и бьбреците им са по-големи спрямо тялото, в сравнение с тези на вьзрастните (не знам колко добре го обясних, информацията е от френската Уикипедия, виж и ти какво пише на немски).

Скорошно оздравяване ви пожелавам и ако ти е много притеснено опитай се да се посьветваш с друг лекар.

 give_rose
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #282 -: февруари 26, 2012, 16:48:24 »

Момичета, посъветвайте ме моля ви какво щадящо мога да направя за малкия.
След сън вдигна температура 38.4. От сутринта е сополив и малко, наистина малко кашля. Баща му го зарази явно. Слагала съм му ф.разтвор и кърма в нослето Дадох Панадол по съвет на докторката. Тя каза още капки Виброцил и лек сироп като Проспан или Студал.Няма апетит което е нормално и е по-сънлив.От вчера му давам Осцилококцинум
Предварително благодаря give_rose,
« Последна редакция: февруари 26, 2012, 16:51:59 от kokiche » Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #283 -: февруари 26, 2012, 21:45:52 »

kokiche И при нас беше същата история само без температурата. Сополи в голямо количество и кашляне от стичането на секрети в гърлото. Като ходих на Док ми казаха само Ф.разтвор и с помпата да смуча, предписа Аериус 0.5мг по 2мл, 1 дневно за 5 дни. За изсушаване на нослето, а аз давах и панадол. За тепература знам че свещичките най-бързо свалят. Дано скоро се оправите  give_rose
« Последна редакция: февруари 26, 2012, 21:48:56 от prety » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: февруари 26, 2012, 21:47:55 »

prety,Аериус не е ли противоалергичен сироп?Защо са ви го изписали за хрема?Интересно ми е просто. smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines