Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:50:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 191583 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #105 -: декември 07, 2011, 16:55:16 »

Мамчета,знаете ли къде се организират коледни детски партита в София?Или къде мога да проверя,търся ама нищо не ми излиза.Става въпроз да платим някаква ена и дядо коледа да подари на малката подарък.Тук с мои приятелки мислим да ги караме,ама не намираме нищо!
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #106 -: декември 07, 2011, 17:26:18 »

Мой познати с по-големи деца се организират по между си и един от татковците се облича с костюм на Дядо Коледа и обикаля по къщите да им даде подаръците на децата.Това си го правя в @}->--сяка година и татковците се редуват.За Агенция незнам. give_rose
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: декември 07, 2011, 21:53:56 »

Мамчета,знаете ли къде се организират коледни детски партита в София?Или къде мога да проверя,търся ама нищо не ми излиза.Става въпроз да платим някаква ена и дядо коледа да подари на малката подарък.Тук с мои приятелки мислим да ги караме,ама не намираме нищо!

Свържи се с някоя парти агенция, те обикновено предлагат аниматори, които влизат в различни роли и ще ви свършат работа.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 07, 2011, 22:58:47 »

Аз мислех да събирам оферти да правим в офиса такова, че има много колеги с деца, ама се отказах. И ще си пусна отпуска един ден и ще водя малкия на кукленото представление в яслата, въпреки че е болен. Добрите и на по-разумна цена групи са заети целия декември. Мой познат беше пуснал обява във FB, той е актьор, че прави някаква програма. Ако на някой му е интересно, да ми пише на да му пусна линка. Нищо обаче не знам като подробности. А на моя бебок дядо Коледа искам да му донесе здраве... и да прибере всички болести, сополи и т.н. и да ги отнесе накрай свят.. че ми писна. Два месеца сме вкъщи, финансово ми идва вповече sad
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: декември 07, 2011, 23:31:07 »

minalina, ние сложихме DTaP, HIB, Pc. Точно DTaP е комбинираната полио-дифт-колклюш-тетанус. Не мисля, че се предлага отделно тук. Но не съм на 100% сигурна.

inaxastra, тук ако бебето до 3 месец има 38С - обаждаш се на педиатър. След 3-ти месец трябва да има 38.6, за да се обадиш.

Леа беше с 38.4 и за това действах на собствена глава... Признавам си, че се чувствам виновна, че не свалих температурата с компреси, а дадох Панадол. Леа е добре вече, но ми е тъпа цялата ситуация с поставяне на няколко ваксини наведнъж, доктора казва ОК, и ако не искаш да се случи, родителя трябва да каже НЕ. За какво ли са тези педиатри изобщо?
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: декември 08, 2011, 11:45:03 »

Ани, знам че не е успокоение, но и моята е такава - каквото искам това слага и като я питам за мнение не е особено изчерпателна. Обаче се успокоявам с това, че поне не ми вади някакви евтини и заучени наизуст теории, с кои се цели психологическо въздействие, защото такива бол. За съжаление трябва да се информираме - за много неща съм се доверявала на лекари (що ме касае мен лично, не детето) и сега съжалявам.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #111 -: декември 08, 2011, 14:00:43 »

Видях, че малко по-назад става сума за ротавируса и васкината срещу него. Наскоро бях на лекция и в началото й имаше презентация именно на Ротарикс. Бяха наели лекар-педиатър, която да ни обясни за вируса и за ваксината. Дори самата тя се изпусна накрая и посочи, че има и други подобни вируси, които могат да предизвикат същото болестно състояние, от които обаче Ротарикс не предпазва. Тоест, дори и това не е 100% защита.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: декември 08, 2011, 14:31:33 »

Рубин може да погледнеш този клуб за коледно парти http://www.barbaroni.com/
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #113 -: декември 08, 2011, 15:06:05 »

Зори,благодаря много!Веднага се обадих да попитам как,кога и каквои са условията и ще отидем с приятелка да ги запишем!Много ти благодаря!
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: декември 09, 2011, 15:02:30 »

Aprilka, казват го лекарите. Вярно е това за пръста, и наистина е по-опасно и трудно за отказване.

sunray мерси за инфото, макар че тук лекарите казват малко по-различни неща  pardon (и някакси техните идеи повече ме кефят  girl_wink ). Понякога си мисля, че повечето лекари в България стриктно се придържат към теориите на др. Спок (по възможност издание 70 год). Не става въпрос за твоята докторка, съдя по коментарите на доста майчета във форума. Като почнеш от даването на вода и чайчета на кърмачета та до заместените хранения на 4 месеца. Тъй де не че тук не могат да те изнервят, но доста често съветите, които ти дават са съобразени с някакви световни стандарти (ъпдейтвани регуларно не на 30 години  pardon ). Та затова си се придържам към тукашните съвети, а и както бях писала в предният си пост- Всяка от нас знае какво и как е най-добро за детето ѝ....

А пръста (ужасния) го иска. Изваждам му го, занимавам го с нещо за да го забрави, поскарвам му се леко, но той пак си го помни и лапа.

Малинка тук ме посъветваха НИКОГА, ама НИКОГА да не ѝ вадя пръста от устата, когато е будна. Ако спи с пръст в уста, съвсем лекичко когато е заспал дълбоко го вадиш (Моето човече не спи с пръст в уста, но го използва да се приспи). Кога точно твоето дете си смучи пръста?! Изи го смучи, когато иска да спи и когато е супер отегчена (някой примерно е решил, че иска да я държи на едно място за дълго време). След това по-скоро го хвали и му давай наградки, когато пръста му не е в устата отколкото да му се караш. Тук казват да игнорираш всичко, което те дразни в поведението на детето (макар че мен не ме дразни смукането на палеца, по-скоро се притеснявам)  и да стимулираш всичко, което ти харесва... Също казват, че от към 2 до 4 год това обикновенно се израства смукането (биберон и пръст)...
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #115 -: декември 09, 2011, 19:13:14 »

aprilka, определено за да заспи ползва палеца на дясната ръка. Когато няма какво да прави (ръцете са свободни) - все гледа да го лапне пръста. При прорязването на зъбките времето през което пръста е в устата се увеличава. Ами много ме притеснява това, обяснявам му, че трябва да изкара пръсчето и му казвам браво като ме послуша. В повечето случаи го прави като му кажа, но след малко пак е в устата pardon
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: декември 15, 2011, 12:53:58 »

Момичета, с каква паста (марка ) миете зъбите на детето, и съответно четка?
водата преварена ли трябва да бъде?
По колко пъти на ден - сетрин и вечер или след всяко хранене?
нашата зъболекарка ми препоръча Elgydium, но тя е за 2 г и сега съм в чуденка pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #117 -: декември 15, 2011, 13:54:52 »

Тук до 3 години не се препорьчва употребата на паста за зьби. Само четка и вода. Нашата четка засега е такава:



Но по кьсно ще й взема "истинска". Слагам истинска в кавички, щото и тая е истнска де, направена е специално за почистване зьбите на бебето.

Марката Elgydium е хубава марка  good Бих взела нея или Elmex, но с пастата бих изчакала.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: декември 15, 2011, 16:11:28 »

Боги , на Никола четката е на Аквафреш. Паста рядко му слагам, иначе сутрин ги търкаме и вечер понякога  smile
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: декември 15, 2011, 18:25:20 »

Мерси момичета, четка му взех днес имаше на промоция на Elgydium  в аптеката, от 0 до 2 г.
Значи Лени, ако правилно съм разбрала мокриш четката само с водичка и търкате smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines