Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 14:02:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 4 "  (Прочетена 157958 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #435 -: февруари 08, 2012, 15:00:40 »

Ако трябва тя няма да яде пред детето и готово, то няма да знае от бебенце, че има такова нещо, което може да му се предложи за ядене.

 goodpost Мнооого сьм сьгласна с това изказване и точно така процедирам. Така и на нас ни се поизчисти храненето от боклуци.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: февруари 08, 2012, 15:15:42 »

carlyangel , детето й беше на 9м някъде когато я видях да му дава и даже се радваше и аз я попитах защо му даваш, ама то пишело, че няма изкуствени неща, оцветители, било я гледало и аз онемях. Естествено нямаше как да й кажа как може така, просто й казах да не яде пред него. Обаче тя като че ли нарочно му дава винаги когато се видим, че даже по 3 пакета носи smile
Аз не вярвам на опаковките и на неща, които не са истински , а това са нещата на които няма съдържание, т.е. плодове и зеленчуци ( е и на тях им нямам вяра, но поне знаеш какво, освен броколи в броколите няма какво друго да има, освен нитрати и разни други, но не и такива неща, които като прочеташ отзад съдържанието и не знаеш за какво говорят) .
Да, права си Ина, ако държиш на детенце трябва да се стараеш. То не може да избегне всички тия боклуци, но въпрос на възпитание е да се формират у него здравословните навици.
Когато порасне само ще избира какво да яде, но сега е нужен контрол. smile
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: февруари 08, 2012, 15:39:29 »

Честно казано за пръв път чувам някой да дава зрънчо на толкова малко бебе.Поне не съм виждала.Все са по-големи дечица-над годинката със сигурност. smile

И аз се очудвам.

Аз да попитам - досега съм й давала винаги био храни, но вече освен картофи и тиква друго не мога да намеря от човек, бебе е на почти 8м. и мисля да започна да й давам от храната по магазините, кажете ми обаче пресни ли да купувам зеленчуци или замразени, май пресните са по-добре, но от друга страна знам, че замразените ги пакетират сезонно, т.е. не се отглеждат насилствено или бъркам?

И аз така мисля. Говорихме си да купуваме зеленчуци и се зачудихме за замразените такива. Една от причината, че са замразени сезонно. Другата е, че може би се обеззаразяват (тук трябва да потърся някой специалист да ми каже).

В БГ един познат внася замразени зеленчуци от белгийска фирма. Мислех тях да опитаме.

Вчера реших да дам на двамата банан да ближат.
Наско обаче се прояви и отхапа една голяма хапка с новите си два зъба. Много се стреснах да не се задави и повече няма да правя подобен експеримент.


« Последна редакция: февруари 08, 2012, 15:46:56 от Teo » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: февруари 08, 2012, 15:47:31 »

   Гледам за режима за хранене си говорите  smile И аз ще споделя нашия  blum , Дани е на 12 месеца.
Сутрин давам АМ (часа много зависи от през нощта) - предлагам 240 мл., но изяжда (изпива) само около 100мл.
След, което предлагам други най - различни щуротии - кашкавалчета, моркови, краставички, корички хляб (обожава хляб), хлебни пръчици и т.н.
Обяд (12.00-13.00) 220гр. манджичка (купена на Hipp - единствено тях яде) + натрошен сухар (означава български 2-3 бр.) + 100гр. плодово кисело мляко (детско)  
След обед - кремче отново на Hipp 190 гр. (шоколад+ванилия) или 2бр. кремчета на HEINZ (egg custard - нещо като яйчен крем) те са по 128 гр. Това са единствените 2 вида кремчена от всички съществуващи който яде.
Или кашкавалчета, моркови, краставички, хлябче, хлебни пръчици и т.н., защото често не иска и да чуе за кремчетата.
Основна вечеря ..... хммм май нямаме  sad Каквото си "открадне"от нашите чинии когато вечеряме ние. Просто неиска.
Преди лягане АМ 240 мл. (има дни когато го изпива цялото количество, че даже си мисля че и не мустига, но има дни вкойто изпива и около 150 мл.)
През нощта се събужда да яде - изпива около 180 - 200мл., рядно изяжда всичкото мляко (предлагам отново 240мл.)
Имаме случай (1-2 пъти в месеца, ако не и по - рядко) когато да не се събуди вечер за ядене, което означава че ще стане рано към 6.00 - 6.30 часа и чак тогава ще яде. Но режима на хранене ни е същия, с разлика до 1 час.
На пръв поглед изглежда добре, но единственото му хубаво хранене е на обед и ако откаже да яде, изпадам вужас, защото през останалото време яденето му е никакво. Затова непрекъснато му предлагам някакви дребни неща. Плодове - отказва. Зеленчуци (други освен моркови и краставици) - отказва. Яденето на плодове му е само да нахапе, една слива, ябълка, мандарина, банан и т.н. По - малките плодове само ги стиска с ръци, а ако му ги сложа направо в устата ги плюе. Така,че сега предлагам но не настоявам. А иначе купувам пресни, не замръзени. Единствено съм давала замръзен грах (сега като се замисля).
Anichka, аз също като Ина гледам само дали имат добавена сол или захар. Но някой път купувам и такива, само и само за да яде, но той така или иначе неиска. А за другия ти въпрос, немога да ти помогна. Но аз все още не съм давала такива неща на Дани. Най - малкото защото може да се задави с тях и т.н.
inaxastra, на вас само това ли ви е храненето? През останалото време се кърмите, така ли? Или нещо не съм разбрала blush
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 15:50:34 от *mama Eli* » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: февруари 08, 2012, 15:59:18 »

Тео на колко станаа мъниците?Сестра ми дава банан на Стефан отдавна, от преди да има зъби, той го смучеше, така беше и с ябълката, сега след сдобиването с няколко зъба са му любими плодове.Той се озъби отдавна.

Туйти за плодовете не знам какво да ти кажа.Сестра ми взима пресни сезонни и замразяваше направо на пюренца за него, че да има и за зимата.А сега понеже е почти на една годинка му готви манджички, но без подправки и сол.Човека е доволен.И като се замисля до сега той зрънчо не е опитвал.Това го виждам масово по градинките в Плевен да се дава зрънчо, но колко са големи децата не обръщам внимание, нали не ме вълнува smile

Ели и моя племеник няма точен режим, но той си отказа АМ-то и мина на кисело мляко с детски бисквити от тези дето се разтварят в млякото.Не го знам какво диване е, но не ще АМ и сестра ми се предаде.Плодово кисело мляко детско не му взима, засега май е разбрал какво е сладко само от плодовете и детските бисквити, а и пюретата плодовите.Сладкото не го влече, обаче месото и киселото мляко, очите му се оголемяват,а той е на 11 месеца.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: февруари 08, 2012, 16:22:27 »

По принцип ми носят зеленчуци от село или имаме замразени пак от там,но някои неща ги нямаме-броколи,примерно.Тях ги купувам.Вземам замразени.Съмнявам се да има проблем със замразените зеленчуци,дори гледах едно немско предаване и там обясниха,че в някои отношения са по-полезни от пресните.Много ме учуди,но факт. good
Тео, и мен ме е страх от задавяне и за това давам рядко парчета круша или ябълка като постоянно следя дали няма да откъсне нещо/ние нямаме още зъби/.Има едни мрежички за плодове,в които се слага парченцето и детето си го смуче през нея,без да има опасност от задавяне,но не можах да видя подобна в Карфур,а не ми се разкарваше да търся.Скоро ще я взема,много е идейно и ми допадна. smile Ето какво представлява:


Нашият режим е следния:
 6-7ч.-180мл. АМ;
10-11ч.-попара /направена с 4 сухара/;
14-15ч.-200гр супа или манджичка като за нея,ЗП или месно пюре;
17-18ч.-200гр. млечна каша с добавено плодово пюре;
22-23ч.-180мл АМ;
Естествено,не изяжда винаги всичко,но като цяло се придържаме към тези количества.
Плодови пюрета не й предлагам отделно,защото не ги харесва.За това ги добавям към кашата.
Купувам само месните пюрета,защото нямам доверие на месото в магазина,а и някои видове изобщо не могат да се открият.Останалото приготвям сама. smile
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 16:27:38 от carlyangel » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: февруари 08, 2012, 16:32:36 »

Carlyangel, аз също мислех да потърся в нета да си го купя, но ми казаха, че тези мрежички ги има в Хиполенда.
Е, явно само аз имам такива познати smile Т.е. познавам я около бебетата smile Както и да е и аз се зачудих, това е най-малкото, което съм виждала, но дори и на 1г не бих дала пък и 2г.
Тео, аз й давам банан като го пасирам и прибавям към оризова каша, също й пека ябълка, и я мачкам, така я яде, не смея на парчета, докато не си купя мрежичката. Не знам кога ще се престраша ей така да й дам плодове на дребно и да си яде сама. Тя се опитва като капне да вдигне капката, предполагам, че и плода ще го вдигне.
Маги, аз също имам консервирани праскови, сливи, тиквички, кайсии(още не съм й давала), но това е , аз искам да яде всичко и се зачудих дали да е прясно или пък замразено както каза Тео дано някой даде точна информация. smile
А и чушки и домати имаме в консерва, всичко естествено без сол и захар.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: февруари 08, 2012, 16:46:26 »

Съгласна съм с Туийти за пръчиците, разните там снаксове и джънк фууд NO Дори и над годинка да е, защо му е да се храни с тия боклуци? По-добре оризови бисквитки, домашни соленки и тем подобни нещица за гризкане пак, отколкото тях. Това мисля, че може да се възпита у едно дете от съвсем малко.
Обаче за боровинките не е ли малка Леа? crazy Поне тук не се препоръчват горски плодове, и всякакви със семчици, преди годинката.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #443 -: февруари 08, 2012, 16:54:20 »

Нашето съседче яде Зрънчо /бебе на 10 месеца е сега/. "Виновна" е каката, тя  от детската градина и от дечицата в парка пък се научила, а после дала и на братчето си. Паркът ни е в близост до къщи на роми и може да видите всякакви неща....Сложна работа!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: февруари 08, 2012, 17:24:53 »

Сънрей, не знам то във всяка държава е различно нали знаеш. Конкретно за това бебе на 10м ядеше боровинки белени на 4 разрязани, ягоди и всичко си ядеше, да не каже, че ПЛЮЩЕШЕ lol))) люто понеже е индийче като лудо, аз ако хапна от неговата храна ще изпия литър вода после.
Свекърва , предполагам е много трудно да създаваш навици, а детето да гледа отстрани другите как си похапват.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: февруари 08, 2012, 18:16:30 »

момичета, Благодаря, че се включихте и коментирахте моите въпроси. give_rose
Не става дума за Леа. На нея пъфс няма да дам. Става дума за следното:
майка бута количка с още две баби и видиш ли, аз не давам пюре, аз не давам пъфс, аз всичко грешно правя напоследък  angry  :'( и исках да си сверя малко часовника и с вас да си възвърна увереността. Ина,  give_rose
туити, да тук има всичко, но ще изчакам с боровинките. За сега давам органични плодове/зеленчуци - сурови или на пара.
Леа  даде реакция към броколите - два пъти предложих и двата пъти се обрина в малки пъпчици.

Сънрай - да, на Леа и е ужасно рано за боровинки - към 12 месец мисля да дам. Аз се водя по тази схема:
http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/shema-za-zahranvane-na-bebeta-sled-6-mesecha-vazrast/
Както написах пъфс НЯМА да й дам. Давам й коричка хляб, както и оризови бисквити (от време на време)

За яденето на плодове от детето - Тео, защо се страхуваш? Довери се на момчетата - просто винаги бъди сигурен, че са в столчетата за хранене, както и внимавай със суровата ябълка и морков. Също така се предлагат плодовете/зеленчуците във форма удобна за държане, а не на колелца в началото. Ина беше писала, че храни, с големината/формата на гръкляна са опасни - тя визираше кренвиршите.
Аз давам банан по следния начин - мия кората отвън, режа го на 4 колелца целия банан. Забелвам и отрязвам наполовина кората на всяко парче. Парчето, което е с дръжката на банана е най-удобно за хващане и съответно Леа него го яде първо и с охота. Ще гледам да я снимам уикенда и да пусна. Ето я как яде авокадо - http://www.youtube.com/watch?v=s1Y5Z5Ckw0E&feature=player_embedded
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 18:24:22 от Anichka » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: февруари 08, 2012, 18:46:23 »

Сега на 14-ти правят 8 месеца.

Идеята с мрежичката ми допадна. Ако намеря някъде ще купя една.

Страх ме е, защото му дадох част от банан голямо колкото кибрит, а той ме погледна пъхна половината и го отхапа. След което усмихвайки се, го върна на части. Опасявах се, да не го глътне. Малко се изплаших.

На малки парчета си ги хапват добре. Бях решил, че е време за по-големи парчета.



 
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: февруари 08, 2012, 20:01:23 »

Ани, много сладко яде малката и като гледам, че е само на 6м, браво, аз тогава някъде започнах да я захранвам. Още не съм давала глутен, все още й пасирам нещата, понякога оставам много малки парчета в пюрето, месо още не съм въвела, но след седмица ще почна. Има много хубава якенце за ядене, тук не съм виждала, може да има. Е, друго си е Америка.
BTW имах същите лампи и аз в Чикаго. smile
Да ти е жива и здрава.
Аз също избягвам цитруси и мъхести плодове.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: февруари 08, 2012, 20:11:20 »

   Момичета, да ви попитам за рибата. Знам, че май това е друга тема (не за зъмразените плодове и зеленчуци), но вменюто ни липсва риба. Но мезнам как да я приготвям и каква точно да бъде. Вие давате ли? Как я приготвяте?
 heart
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: февруари 08, 2012, 20:27:02 »

Има много хубава якенце за ядене, тук не съм виждала, може да има. Е, друго си е Америка.
tweety bird, якенцето за хранене е от IKEA - не съм сигурна, но май има вече и в БГ? Много лесно се пере и съхне за 5 мин. Ето линка към него:
http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/70179754/
Ние имаме и тези аксесоари за хранене, но все още не съм ги използвала и не мога да изкажа мнение: http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/40084861/

Коригирам си поста. Ето линковете към БГ Икеа:
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=30470
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=17617
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 20:34:27 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines