Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 03:45:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 4 "  (Прочетена 160786 пъти)
 
titikaka
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #30 -: ноември 03, 2011, 16:43:07 »

rozovka , аз затова казах - аз и Моето бебе . Всяка майка си преценя  *THUMBS*Аз съм на обратното мнение  Wink


извинявам се , аз нещо неразбрах, смяташ , че  за  твоето дете едно парче картоф е по-подходящо като консистенция.Това дете дето до момента на захранването е поемало само течна храна( кърма , АМ)
Хммм мн странно.А сега като не е в къщи  в ясла предполагам е , там какво яде ?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 03, 2011, 17:00:58 »

titikaka , за мен е по-добре детето ми само да избере дали за изяде едно парче картоф, морков, броколи или каквото и да е друго, отколкото да му изсипя 150 гр пюре в гърлото .
Не искам да споря по въпроса и не карам никой да дава на детето си каквото и да е за ядене  good
А относно това какво яде сега на яслата- ами яде си нормална храна. Той още от 10 месечен яде от нашата храна, за него отделно не съм готвила  smile
Активен
titikaka
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #32 -: ноември 03, 2011, 17:08:18 »

Последното което искам е да споря като нова тук.
Но вярвай ми -не можеш да изсипеш храна в устата на бебе , независимо под каква форма е .Идеята ми е , че доста от нещата които твоето  дете не е искало да яде , може да са му били неудобни за хващане, лепкави , прекалено твърди и. т.н.
аз например също няма да ям чист лапад , ама ако си го направя с ориз , с домат ще го хапна.И на мен да ми дадътлапад с хляб ,няма да го искам.Другият вид захранване според мен ти дава по голямо разнообразие.
а въпроса за храната в яслата ми беше продиктуван от това , че там ядът кремчета също.Той там ли се научи да яде крем?
другото което си мисля , е че за дете на 1 година , не мисля че е толкова важно да си има изграден вкус, а по важното е да бъде нахранено с разнообразна храна  съобразена с възрастта му..Има време да порастнат децата , не бързай толкова.
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 17:13:23 от titikaka » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 03, 2011, 17:23:32 »

Ето един линк за Рапли метода http://apps.facebook.com/theguardian/society/2007/jun/17/health.medicineandhealth?code=AQCTNocE4KPjxNYpLAfMGqTD-ECzWd5cMG4y56Ih91rKK26A60oAvBtgZ9WtknucQUG4UKj-xKDMwKBVfVOC2HyGU-3Luh6-ALbwmtaw9lQpUVucVIUZasxRCVD_bIp4Kli8x4ioAdTZz3n2Iatq3FF-35XFp8kQKV7aVF3kO8CR-8lNTNXW5V3qOOP6LcJ5eAE#_=_
Titikaka, всеки си има своята гледна точка по въпроса. Деца са захранвани и по единия и по другия метод. Моето мнение е, че как да дам нещо на детето , което самата аз не бих вкусила. Еми гадни са тия пюрета (имам предвид зеленчукувите и месните), да не говорим ,че са пълни с филъри, т.е. не чисто месо с някакъв зеленчук , ами е набутано с ориз и нишесте.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #34 -: ноември 03, 2011, 17:45:51 »

Моето мнение е, че как да дам нещо на детето , което самата аз не бих вкусила.
Miri, не е точно така... на мен и кърмата и адаптираното мляко са ми блудкави на вкус, но за детето са изключително важни. Аз не обичам и тъмнозелени зеленчуци например, и плодове много не ям, а пък спанак и лапад даже ми е неприятно да помириша - и какво, не трябва да дам на детето ли? Някои избори родителят трябва да направи вместо детето, той затова е по-голям, а то ако плюе спанака (примерно), разбира се, че няма да му го давам, то остана насила да го натъпча с нещо, дето не харесва.

Момичета, само обсъждаме, нали  smile? Без остър тон, плийз  good. На мен Рапли методът ми е много интересен, но трябва да ти идва "отвътре" да го прилагаш. Аз не бих казала, че единият метод е "по-правилен"; в края на краищата след много сложни методи и теории все трябва да опитат от почти всичко и към края на втората годинка все ядат каквото им дадат в яслата smile.
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 17:50:34 от rozovka » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 03, 2011, 17:50:28 »

А защо пюретата да са пълни с нишесте,ако си ги приготвяш сам?Аз до сега не съм купувала готово пюре,всичко сама си приготвям,добавям само мляко или просто го оставям чисто.  smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 03, 2011, 18:05:41 »

аз няма да се включа в спора, според мен и двата метода са правилни и всеки решава как да захрани детето си.
ние сме с купувани пюрета, пълни с нишесте и разни други 'глупости", но по добре така отколкото да купя нещо от пазара и да не знам какво всъщност е. а много късно разбрах за Рапли метода.
Вики много рядко проявява интерес когато ние се храним, ако и дам паче плод тя си играе с него и изобщо не го слага в уста. Пробвах да и дам бишкотка на Пласмон, 2 пъти дадох, 2 пъти се задави и повърна и сега се чудя какво да правя, дали да сменя бисквитите или да отложа даването  crazy
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 03, 2011, 18:22:57 »

а то ако плюе спанака (примерно), разбира се, че няма да му го давам, то остана насила да го натъпча с нещо, дето не харесва.
Именно , моето дете плюе пюретата, единствено ябълковото и някакъв плодов смес яде. Розовка, естетсвено ,че тонът не е остър  smile . Може би и аз не се изразих правилно, смятам ,че няма грешен метод, всеки преценя как да захранва. Линкът който пуснах по-горе беше по-скоро информативен, защото Titikaka, твърдеше ,че пюрето като консистенция е по-добро. Както и да е.

А защо пюретата да са пълни с нишесте,ако си ги приготвяш сам?Аз до сега не съм купувала готово пюре,всичко сама си приготвям,добавям само мляко или просто го оставям чисто.  smile
good good good
Carlyangel , това е най-доброто, ако имаш време и възможност сама да си правиш пюретата.
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 03, 2011, 19:46:50 »

Leni_beni_ , Miri благодря за инфото.

А не може ли да правя комбинация от двата метода???

То детето само ще си покаже де smile

Не мисля, че има смисъл от спорове тук- всеки метод си има предимства и недостатъци smile

На мен ми харесва идеята детето да се храни с нас и само да избира колко и какво, което може да се постигне и с обикновенното захранване.
Лошото, е че нямаме продукти домашно производство (освен картофи, тиква, моркови и ябълка) и в тази посока захранването с пюрета, които би трябвало да са проверени ми се вижда по- добрият вариант.

Активен
titikaka
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #39 -: ноември 03, 2011, 19:50:58 »

Miri- като консистенция имам в педвид , че парчетата са по-трудни за ядене, а не съдържанието и вкуса.
Аз също не мисля , че има грешен метод.Например има мн деца които отказват пюрета , не  заради вкуса ,а заради консистенцията.Предпочитат да си смучат или гризкат  парче например.Естествено , че щеш нещеш такова дете ще захраниш по Бейби лед метода.
Просто навсякъде се агитира ,жалете детето,вършете всичко плавно , кърмете дълго време(всичко подкрепям разбира се ,моето дете е дълго кърмено) и изведнъж ми е странно, след млякото, на ти тук едно парче  морков.Не е моята логика такава.
Всяка майка си знае., ама нали тук се обсъжда , за да може незахранилите майки да преценят плюсовете и минусите на всички методи , ситуации в които могат да изпаднат.
 Не ме разбирайте погрешно, моето дете също яде цели зеленчуци и плодове , но от време на време, основната храна в началото беше по- течна , после с малки парченца , после по- големи и така .....
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 03, 2011, 19:54:54 »

Момичета, недейте да спорите  give_rose
Титикака, Лени Бени още в самото начало на поста си казва, че това си го е избрала тя, като подходящ метод за нея и нейното дете. Всеки има право да решава по какъв начин да си гледа, възпитава, захранва детето и тн. и тн. Тук просто си обсъждаме, даваме си съвети и си помагаме, не се нападаме с това кое е правилно и кое не, защото това всеки си го решава сам за себе си  pardon

 give_rose

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

А не може ли да правя комбинация от двата метода???

Аз се опитвам нещо такова да правя, но не знам дали постъпвам правилно, може би мамите, които захранват с Рапли, ще ми кажат дали има смисъл да го правя, ако не използвам САМО този метод?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 03, 2011, 21:25:20 »

Аз не споря, не мисля и да го правя. Говоря за себе си и моя скромен опит с моето дете.
titikaka , Никола не яде кремове нито у дома, нито в яслата. Не иска и това е. Иначе в началото на захранването и аз пробвах да му дам пюре от тиква, но след първата лъжица започна да "мляска" и да се дави и повърна. Повече не съм му давала пюре.
След 6-тия месец храносмилателната система на бебето е достатъчно развита за да приема  нови и различни храни от кърма/АМ. То е готово само да взима храната и да поднася към устата си. Ясно е, че няма да грабне моркова и да го изгризе половината , а по-скоро ще го оближе и ще го посмуче.
Другото, което притеснява майките е, че като отхапят парченце храна, после тя си излиза почти под същата форма, а като ядат пюре си акат "нормално" . На 6-7 месеца храната още не може да смели, но като яде пюре детето, то така си излиза ...пюрирано, а парченцата и те така . Така че, колкото полезни вещества от парче морков, толкова и от 5 лъжици морковено пюре  pardon

bejkite , alben4ik , по принцип не се препоръчва да се смесват методите. Идеята е, че с Бейби лед детето се научава да дъвче храната, а пюретата направо се гълтат. Особено в самото начало на захранването по-добре да се прилага само един метод, за да не се обърква детето. След като започне да разграничава храните мисля, че няма проблем .
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 05, 2011, 18:10:56 »

Leni_beni_, мерси  give_rose

Alben4ik, а как се справя малката?

Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #43 -: ноември 05, 2011, 21:47:18 »

Мамита имам въпрос, ще започна да давам сокчета на малкия като направим 3 месеца и мисля да започна с морков и ябълка и след това двете в комбинация. Та въпроса ми е какъв друг плод мога да давам и добавям към тези? Тиква кога мога да въведа-към 4-ти месец става ли?

Благодаря предварително girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 05, 2011, 23:14:04 »

Иве,може да дадеш круша.Тя действа разхлабващо.Тиква е ок като за начало.  good  smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines