Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 03:31:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 12 -та част  (Прочетена 175610 пъти)
 
stefania1981
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #180 -: декември 07, 2011, 16:28:09 »

stefania1981, открила ли си такава агенция в Пловдив?
Ако намекваш,че аз имам агенция отговорът ми е НЕ нямам,но цените,които ти пиша са напълно реални.Няма да казвам кой работи на такива цени,защото хората не искат именат им да се споменават тук.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #181 -: декември 07, 2011, 17:29:08 »

Аз съм операционна сестра с висше образование,специализация и .....

Само ще спомена,че сумата за сватбен координатор е 200лв,попитахме я колко струва само това,защото се чудехме дали да го наемаме изобщо.А това било нейния труд да настани гостите по масите,да следи дали гостите се нуждаят от нещо,дали на някой нещо не му се пие и яде,дали му е свършила водката в чашата и не може да си сипе от бутилката пред него.Абсурд просто.Аз асистирам повече от 10 средно-сложни операции за тези пари ...........

Не цитирах целия пост, защото няма смисъл. Добре сте описала всичко, значи сте в час. Пътя  е следния.Обикаляте магазините, губите време колкото сметнете за добре, пазарувате и всичко си правите сами. Ние специално наехме калъфките и панделките от ресторанта, останалите детайли жена ми организира сама. Загубихме доста време, но спестихме парички. Украсата в деня на сватбата, обаче направи (тоест аранжира) човек с много опит. Не виждам как булката ще свърши всичко това в деня на сватбата. Освен това пропускате факта, че за гореспоменатите цени най-вероятно се предлага и проекта на аранжировката. Ако вие знаете какво искате, защо търсите услугите на такава агенция? Вероятно има и хора който не могат да си представят как ще изглежда сватбата им.
 :offtopic:Относно цитата ви, дано не се обидите. На 40г. съм и се моля да не ми се налага да влизам за операция. Не знам как е при вас, но при нас в София това струва доста парички и още доста под масата. Сигурно е, проверено е, налага ми се вече 2 пъти да плащам за роднини. За операция за сливици в държавно учреждение от лице на държавна заплата (доцент)  ми бяха поискани 500лв ( щото било с лазер!). На всичкото отгоре от операцията нямаше смисъл, сливиците изникнаха отново и нещата станаха по-зле. За роднините платих, като дойде моят ред няма да си направя труда  (като вас) да питам във форума 2000 лв много ли са или малко, направо ще отида в болницата с калашника. :hunter:Също така преди години се наложи да се развеждам. Взаимно съгласие, една среща с юрист, едно отиване в съд и това беше 300лв(само хонорара). Съгласен или не, в съд без адвокат не може, а вие поне имате право на избор.Така, че ако някъде има проблем, то бъдете уверени, не е на мястото което вие си мислите, на съвсем друго място е.Може би и вие трябва да си купите калашников но не ходете с него при "кифлата", по скоро в някое министерство.
Активен
longman
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #182 -: декември 07, 2011, 17:57:23 »

Вижте,не съм доцент доктор,нито вземам парите за операциите.Никой не ме пита колко пари искам за да асистирам.
Ако бях от хората,които цитирате нямаше да пиша и да питам къде и как да ми излезе поносимо  да си направя сватбата.За съжаление съм като всяка една работничка в тая държава,която си чака заплатата в края на месеца.
А и не мисля,че е удачно да сравнявате и уеднаквявате труда и уменията на адвокати,които в повечето случаи ви спасяват кожата и доктори,които в буквалния смисъл ви спасяват кожата с "кифлата" с чаршафите и специалните и умения да аранжира и проектира украса.

Писах тук с въпроса нормално ли е или не е нормално да се иска такъв хонорар за такава услуга.За някои като мен явно не е нормално,за други явно е нормално.Вероятно ние на средностатистическите заплати не заслужаваме хубава сватба и не можем да си позволим да ни е красиво щото видите ли красотата струва много пари в днешно време.

И все пак ако някоя от бъдещите или настоящите булки е намерила агенция,която да изпълни гореописаните изисквания за на половина по ниска цена нека да пише координати.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #183 -: декември 07, 2011, 18:06:13 »

Уважаема булка, както виждам от вашите постове, Вие сте достатъчно в час, за да си организирате част от нещата сама. Написах ви го заобиколно, но може би не ме разбрахте. отидете до Джъмбо ( не знам има ли в Пловдив), до Асеновград и още където вие си знаете във вашия град и си напазарувайте сами детайлите. Приятелки навярно имате много, все ще се намери кой да помогне в сватбения ден. Ние така направихме. Част от ресторанта украсихме предната вечер, останалата  - с приятелките в деня на сватбата. Калъфите и панделките , както и официалната маса - платихме на ресторанта. Украса на автомобила, букет и бутониери - това може почти всеки цветар. Икономисвате поне 60% от парите по тази схема. И никъде не съм казал че нямате право на хубава сватба, като не може да е скъпа. Всяка сватба е хубава, просто трябва да си разпределите правилно бюджета.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: декември 07, 2011, 18:57:20 »

longman Мисля,че сама можеш да обиколиш повече агенции в Пловдив има достатъчно много с много разнообразни цени.  good А дали е скъпо или не,това вече всеки сам си преценя според собствения си бюджет. В днешно време човек има хиляди други алтернативи,които колегата е споменал.  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 08, 2011, 08:39:29 »

longman не знам каква е идеята ти за твоята сватба и как искаш да бъде организирана, но аз лично не съм ползвала агенция. за мен този разход е неоправдан. в ресторанта, в който беше моята сватба столовете и булчинската маса си бяха с празнични калъфи и покривки на масите всичко беше в бяло и панделките в залтно-прасковено, менчето и платното - всичко си беше безплатно.Имаше свещници по масите, самия ресторант си беше доста натруфен и сметнах че украса ше му дойде малко повече, наех арка за 20 лева, букета за колата и за булчинската маса беше един и същ и ми излезе 35 лв. Покани и тейбъл картички си купих сама от фирма вносител.чашите за чупене купих  за 5 лв. всяка.
Изобщо, много от нещата, човек при желание може да направи сам.Така че винаги има начин за справяне с всяка ситуация.
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: декември 08, 2011, 16:40:07 »

Агенцията ще си спестя да я спомена за да не и правя реклама-добра или лоша.
На мен ми се стори невероятна цена .Аз съм операционна сестра с висше образование,специализация и един куп изчетени книги и взети изпити  .... с чиста заплата от 550лв.Не искам нищо кой знае какво,по долу ще ви опиша офертата.Платовете са стандартни-сатенен плат,който в нашия малък градски магазин струва от 8 до 20лв метъра.
Просто исках да се допитам до вас,които сте плащали, нормална ли е тази сума.Извинявам се много дами,но не мога да приема изнудването на една наконтена кифла с блестяща агенция да украси с чаршафите си ресторанта,да сложи едни стъклени вази със сезонни цветя за 5лв. букетчето,панделки и арки за многократна употреба,които другия уикенд отново да нареди... и за това да поиска повече от 3 мои месечни заплати.Тези агенции са се самозабравили,не всички хора вземаме по 2-3000лв заплати,че да можем да си позволи лукса да им даваме такъв хонорар.Но явно разчитат да работят един ден в седмицата и да живеят останалите 6 дни клатейки си краката в светлите им офисчета.

Само ще спомена,че сумата за сватбен координатор е 200лв,попитахме я колко струва само това,защото се чудехме дали да го наемаме изобщо.А това било нейния труд да настани гостите по масите,да следи дали гостите се нуждаят от нещо,дали на някой нещо не му се пие и яде,дали му е свършила водката в чашата и не може да си сипе от бутилката пред него.Абсурд просто.Аз асистирам повече от 10 средно-сложни операции за тези пари ,а наконтената кифла ги иска за 5 часа подпиране,все едно в ресторанта няма назначени сервитьори да се грижат за това.

Ето и офертата:
150бр. калъф за стол
150 бр.ленти с панделка
15 бр.покривки за маса
15бр.каре
15бр аранжирани  вази с естествени сезонни цветя
30бр.свещи със свещници
Украса на младоженска маса,фонов параван с арка от изкуствени цветя,прожектор
Сватбен координатор за 5ч
Балони-аранжирани/ с хелии 50бр/50бр
Конфети за първия  танц
Платно с розови цветчета,аранжирани чаши за чупене,менче- за  ритуала по посрещане
Цялостна украса на автомобил
Тейбъл картички с имената на гостите по масите
Общо 1895лв.

Аз не мисля,че цената е висока. За човек с висше образование изказването "кифла" ми звучи крайно нетактично. Ако на мен ми е скъпо нещо,аз просто не го купувам. Моята агентка ми струваше 150лв.,но ходи до ресторанта поне 10 пъти и върши още куп неща. Всичко това с собствената си кола. Беше на цялата сватба и си тръгна в 2 часа посред нощ. Не бива така да се възмущавате от цена само,защото вие взимате по-малко пари. И аз не си позволих сватбена рокля от 2000лв. но не се възмущавам от салона,който я предлага.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 08, 2011, 18:13:37 »

Абе що всички объранхте темата кой колко взима и като ти е скъпо не го купувай. Според мен /не от гледна точка дали е скъпо или е евтино/ да дадеш 2000 лв за покривки на маси и на столове, който са за многократна употреба, не са изработени специално за теб и не си остават за теб след тържеството си е кожодерство. Но това не е съмо за украсата- и в гражданското ти казват дай двойна цена за изнесен ритуал или дай 150 за нормален /все още нямам обяснение какво покрива тази такса/ и в църквата ти казват дай 200 лв, и в сеторанта ти казват по 40 лв на човек и чупливост и т.н Просто това си е една кожодерска система възползваща се от желанието на хората да си направят този ден по-специален!!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #188 -: декември 08, 2011, 18:45:36 »

Не е правилно това крайно тълкувание на нещата. Производителя на Бентли или Мерцедес и той ли е кожодер? С какво трябва да се сравнят цените, с тези на трабанта ли? Искаме да сме специални, купуваме Бентли, сами си режем главата от кръста. Какво ни е виновен производителя?!? И колелото е превозно средство, пеш също може. Всеки сам прави своя избор.
« Последна редакция: декември 08, 2011, 20:10:26 от Deliysky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #189 -: декември 08, 2011, 19:36:04 »


 Много кандидат младоженци забравят, че сватбеното тържество не е задължителен елемент на брачната церемония. Когато човек няма финансовата възможност е съвсем нормално да не организира стандартната почерпка на поканените гости. Не е правилно да обиждате представителите на бизнеса, за тяхната бизнес политика и ценообразуване. Социалистическият популизъм относно това, че всеки трябва да има това ,които и другите имат е нереалистичен. Имаме две страни във всяка сделка - купувач и продавач. Купувачът не му е работа да определя ценообразуването на продавача. Продавачът няма правото насила да продава на купувача.
 
Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #190 -: декември 08, 2011, 20:02:33 »

Като започнах да организирам сватбата си бях 100% за агенция. Все пак, човек 1 път се жени/или поне така смята първия път/. Срещнах се с доста хора, както собственици на именити в града би агенции, така и с управители на ресторанти и фирми за цветя....та изводът ми е : Ако имате достатъчно добър ресторант и ползвате услугите на фирма за цветя с доказани качества - то разхода агенция отпада. Все пак, агентите са преди всичко посредници
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #191 -: декември 08, 2011, 20:41:39 »

 Типично мнение с български привкус. Няма дейност в съвременния развит свят и общество ,което да мине без посредник. Само в България на посредника се гледа с лошо око. На предприемача се гледа с лошо око. Поради тази причина нямаме нито музикален бизнес ,нито търговия, нито производство .... нищо.
 Ако живеем в нормална държава, ако работим в нормална компания, ако времето ни е ангажирано с обществена дейност или труд, няма да имаме време за задоволяване на капризите си, дори по отношение на сватбеното си тържество.
Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #192 -: декември 08, 2011, 21:19:25 »

Типично мнение с български привкус. Няма дейност в съвременния развит свят и общество ,което да мине без посредник. Само в България на посредника се гледа с лошо око. На предприемача се гледа с лошо око. Поради тази причина нямаме нито музикален бизнес ,нито търговия, нито производство .... нищо.
 Ако живеем в нормална държава, ако работим в нормална компания, ако времето ни е ангажирано с обществена дейност или труд, няма да имаме време за задоволяване на капризите си, дори по отношение на сватбеното си тържество.

Не смятам, че мнението ми изразява негативно отношение към агентите. Не мисля също и че използвайки думата посредник, я приравнявам на ненужен. Това което казвам - на чист български език при това, е че перото сватбен агент би могло да бъде съкратено, за сметка на пера като ресторант и цветарска фирма. А и лично време, смея да добавя. Всеки сам преценя според обстоятелствата дали и от кое може да  се лиши и на каква цена.

Така че, философско-аналитичното ви мнение Пачоран, е не на място.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #193 -: декември 08, 2011, 21:37:28 »


 Философско-аналитичното ми мнение подсказва, че когато нямаш финансов ресурс се лишаваш от ресторанта , но не и от сватбената агенция. Така правят всички в Европейския съюз, на юг и север от нас. Ресторантът не е задължителен в сватбеното тържество. В България 50 % от бюджета на сватбата е стойността на фактурата от ресторанта.
Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #194 -: декември 08, 2011, 22:45:46 »

  Ресторантът не е задължителен в сватбеното тържество. В България 50 % от бюджета на сватбата е стойността на фактурата от ресторанта.


Не съм съгласна с вас. Имам наблюдения само върху пазара в Пловдив в България, но тук ресторантът е неизменна част от една сватба, а доколкото за това дали е 50% от бюджета, бих казала че е поредното ви смело изказване
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines