Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 03:32:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 12 -та част  (Прочетена 175614 пъти)
 
longman
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #165 -: декември 06, 2011, 10:14:19 »

Момичета и момчета smile Предлагам наистина вече да сменим темата, защото има хора, които изобщо не се вълнуват от този глупав спор ....
Нека поговорим за цените и обслужването на сватбените агенции в региона.
Смятате ли за нормално хонорар от 2000лв за украса на ресторант.Все пак става въпрос за едни чаршафи и покривки за многократна употреба,които себестойността им не струва толкова за колкото ги дават ПОД НАЕМ.
« Последна редакция: декември 06, 2011, 10:16:16 от longman » Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #166 -: декември 06, 2011, 11:32:44 »

Нека поговорим за цените и обслужването на сватбените агенции в региона.
Смятате ли за нормално хонорар от 2000лв за украса на ресторант...

Ти изби рибата по Никулден (честито на именниците) с тази цена  Oh my ......освен ако гостите са ви 400-500 човека.Коя е тази агенция, пишете за информация на потребителите.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: декември 06, 2011, 12:25:46 »

Хубаво е да уточниш и какво точно се включва в цената. Дали украсата ще е с живи цветя, или не. Всичко има значение.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #168 -: декември 06, 2011, 12:57:10 »

Смятате ли за нормално хонорар от 2000лв за украса на ресторант.Все пак става въпрос за едни чаршафи и покривки за многократна употреба,които себестойността им не струва толкова за колкото ги дават ПОД НАЕМ.

 :offtopic:Вижте момичета, известно време съм работил в Европа, също така и в Русия. Там е нормално  една услуга да се предлага в много широк диаразон.Например украса от 100 до 10 000 евро. В Москва има безплатни фотографи и за 5000 евро . Интересното е че, по тези места хората не задават такива въпроси. В нито един форум  няма такива коментари. Въпрос на време е сами да се усетите, че е нужно да преминете към една по-цивилизована форма на общуване. С риск да си навлека отново всеобщия гняв ще споделя, че според мен е неучтиво да се задават по подобен начин въпроси. Правилният подход е когато не ви харесва нещо, просто да не купувате. Не е необходимо да се създават възможности за спорове.
Интересно проучване съм направил за себе си. Имам няколко бивши клиентки - Булки, в момента собственички на сватбени агенции. Когато се жениха много мрънкаха, навсякъде отстъпки. Сега вече от другата страна на бариерата - предлагат скъпи и прескъпи услуги и недоволни го раздават от клиентите си. И това не е правилно. Всеки има право да поръчва това което може да си позволи. Нямаме право да се сърдим нито на доставчика на услуги, нито на поръчителя.Надявам се правилно да разберете поста ми.
« Последна редакция: декември 06, 2011, 15:56:57 от Deliysky » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: декември 06, 2011, 14:08:29 »

В Пловдив има много агенции. Добре е да отидете поне в три или четири, за да сравните офертите. Съмнявам се да ви искат 2000 лв. само за чаршафи и калъфи, освен ако не сте 500 души. Вероятно в цената са включени и други неща.
« Последна редакция: декември 06, 2011, 14:11:40 от sunset » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #170 -: декември 06, 2011, 15:34:48 »

 Щом има обявена цена на нещо ,което се продава, значи всичко е нормално. При някои видове платове цените достигат 150-200 лв кв.м. Ето едно случайно сайтче, което показа Гугъла http://www.platove-bg.com/index.php  Ако нямате пари не купувайте украса за 2 000 лв.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: декември 07, 2011, 11:20:56 »

:offtopic:Вижте момичета, известно време съм работил в Европа, също така и в Русия. Там е нормално  една услуга да се предлага в много широк диаразон.Например украса от 100 до 10 000 евро. В Москва има безплатни фотографи и за 5000 евро . Интересното е че, по тези места хората не задават такива въпроси. В нито един форум  няма такива коментари. Въпрос на време е сами да се усетите, че е нужно да преминете към една по-цивилизована форма на общуване. С риск да си навлека отново всеобщия гняв ще споделя, че според мен е неучтиво да се задават по подобен начин въпроси. Правилният подход е когато не ви харесва нещо, просто да не купувате. Не е необходимо да се създават възможности за спорове.
Интересно проучване съм направил за себе си. Имам няколко бивши клиентки - Булки, в момента собственички на сватбени агенции. Когато се жениха много мрънкаха, навсякъде отстъпки. Сега вече от другата страна на бариерата - предлагат скъпи и прескъпи услуги и недоволни го раздават от клиентите си. И това не е правилно. Всеки има право да поръчва това което може да си позволи. Нямаме право да се сърдим нито на доставчика на услуги, нито на поръчителя.Надявам се правилно да разберете поста ми.
Мисля,че е много точно казано.  good  В сумата от 2000лв. определено влизат доста повече екстри от споменатите чаршафи. Просто потребителката може би е пропуснала да ги спомене. И в БГ има украси,които надхвърлят суми от рода 5000лв и повече,но това не означава,че след като някой,някъде може да си го позволи не е нормално.  good
Активен
longman
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #172 -: декември 07, 2011, 14:31:39 »

Агенцията ще си спестя да я спомена за да не и правя реклама-добра или лоша.
На мен ми се стори невероятна цена .Аз съм операционна сестра с висше образование,специализация и един куп изчетени книги и взети изпити  .... с чиста заплата от 550лв.Не искам нищо кой знае какво,по долу ще ви опиша офертата.Платовете са стандартни-сатенен плат,който в нашия малък градски магазин струва от 8 до 20лв метъра.
Просто исках да се допитам до вас,които сте плащали, нормална ли е тази сума.Извинявам се много дами,но не мога да приема изнудването на една наконтена кифла с блестяща агенция да украси с чаршафите си ресторанта,да сложи едни стъклени вази със сезонни цветя за 5лв. букетчето,панделки и арки за многократна употреба,които другия уикенд отново да нареди... и за това да поиска повече от 3 мои месечни заплати.Тези агенции са се самозабравили,не всички хора вземаме по 2-3000лв заплати,че да можем да си позволи лукса да им даваме такъв хонорар.Но явно разчитат да работят един ден в седмицата и да живеят останалите 6 дни клатейки си краката в светлите им офисчета.

Само ще спомена,че сумата за сватбен координатор е 200лв,попитахме я колко струва само това,защото се чудехме дали да го наемаме изобщо.А това било нейния труд да настани гостите по масите,да следи дали гостите се нуждаят от нещо,дали на някой нещо не му се пие и яде,дали му е свършила водката в чашата и не може да си сипе от бутилката пред него.Абсурд просто.Аз асистирам повече от 10 средно-сложни операции за тези пари ,а наконтената кифла ги иска за 5 часа подпиране,все едно в ресторанта няма назначени сервитьори да се грижат за това.

Ето и офертата:
150бр. калъф за стол
150 бр.ленти с панделка
15 бр.покривки за маса
15бр.каре
15бр аранжирани  вази с естествени сезонни цветя
30бр.свещи със свещници
Украса на младоженска маса,фонов параван с арка от изкуствени цветя,прожектор
Сватбен координатор за 5ч
Балони-аранжирани/ с хелии 50бр/50бр
Конфети за първия  танц
Платно с розови цветчета,аранжирани чаши за чупене,менче- за  ритуала по посрещане
Цялостна украса на автомобил
Тейбъл картички с имената на гостите по масите
Общо 1895лв.
Активен
stefania1981
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #173 -: декември 07, 2011, 15:23:11 »

1895 лв. си е добра цифра откъдето и да го погледнеш,това са си много пари,аз небих ги дала.Мисля ,че трябва да кажеш коя е агенцията?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: декември 07, 2011, 15:39:11 »

longman, цената е нормална за повечето сватбени агенции в града. И ние сега търсим агенция. Горе- долу искаме същите неща, като изключим калъфи, панделки, покривки и карета, тъй като ресторантът, който сме избрали разполага с такива. Офертите, които получихме са близки до твоята. Моят съвет е, ако ти се вижда голяма сумата, да използваш по- малко от услугите на агенцията и повечето неща да си ги направиш сама. Икебани и тейбъл катички можеш сама да си направиш. Цветя можеш да си набавиш от най- различни места и на по- ниска цена. Не подценявай работата на координатора. Вижда ти се дребна, но аз съм била както на сватби, на които е имало, така и на такива, на които е нямало. Има разлика. Самото обслужване се подобрява, когато има кой да наблюдава сервитьорите. Аз бих била доста по- спокойна, ако има такъв човек на сватбата ми. Още повече, че винаги съм била против ангажирането на приятели, близки и роднини, защото не съм ги поканила, за да ми вършат работа на сватбата, а за да се забавляват.
И аз се възмущавам на ниските заплати на медицинските работници, но това няма нищо общо с агенциите. Всеки има право да си определя цената на услугите и ние не бива да се сърдим, ако нещо ни се вижда скъпо и не можем да си го позволим.
« Последна редакция: декември 07, 2011, 15:42:06 от sunset » Активен
stefania1981
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #175 -: декември 07, 2011, 15:46:24 »

sunset,200лв.за координатор са си много,не казвам,че не е необходим ,но 200 лв.е прекалено.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: декември 07, 2011, 15:57:15 »

sunset,200лв.за координатор са си много,не казвам,че не е необходим ,но 200 лв.е прекалено.

Аз не споря дали парите са много, или малко. Казвам само, че според мен координаторът е важен. С повече търсене може да се намери агенция, която да предлага по- ниски цени. Но разликата едва ли ще е голяма.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: декември 07, 2011, 16:02:29 »

Споделям мнението на sunset! Нашата украса заедно с координатора излезе към 1600-1700 лв., като различното от гореспоменатите неща е, че нашите вази бяха с изкуствени цветя, нямахме балони и украсата на колата ми беше от друго място. Имайте предвид, че естествените цветя оскъпяват! За мен тази цена е нормална, особено ако ти гарантират перфектно обслужване без гафове. Относно координатора- много съм доволна, че имахме такъв и гостите останаха очаровани, пак казвам няма гафове и всичко върви съвсем по-различен начин, още повече, че не натоварваш близки и роднини с различни задачи, а ги оставяш да се забавляват smile Но всеки сам си преценя колко може да даде!
Активен
stefania1981
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #178 -: декември 07, 2011, 16:08:55 »

Аз не споря дали парите са много, или малко. Казвам само, че според мен координаторът е важен. С повече търсене може да се намери агенция, която да предлага по- ниски цени. Но разликата едва ли ще е голяма.

Разликата ще е голяма,защото координатор може да се намери и на половин цена ,защото това е реалната цена.Относно украсата на колата:цената е от 20 до 50 лв.Пълна украса на ресторанта се предлага и за 600-700лв.
« Последна редакция: декември 07, 2011, 16:12:19 от stefania1981 » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: декември 07, 2011, 16:20:44 »

stefania1981, открила ли си такава агенция в Пловдив?
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines