Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:32:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 12 -та част  (Прочетена 175779 пъти)
 
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 16, 2012, 01:54:35 »

doragenova Ресторант Фемили е много хубав,не се тревожи,но сигурно кумовете са ви обяснили.Храната е страшнаа там и е много приятно като обстановка както вън така и вътре.Ами то и моята е далеееече,но и аз почнах с вълненията къде хубавиии ,къде не до там ама........ pardon Каква е тази зелена сватба звучи много хубаво  good

Ами "Зелената сватба" е всъщност сватба, в която основния акцент е зеленото. Имам толкова много идеи за нея, че едвам се побират в главата ми funnytooth (добре че имам тефтери вкъщи  funnytooth). Утре докато съм на работа ще измисля и тейбълки за масите с имената на хората (добре че свекърва ми е шеф, та ме търпи хахахах).
А колкото до ресторанта- само на снимки съм го гледала и ми хареса много от това което видях. Единственото, което ме притеснява е, че е тъмно и ще трябва да кажа на фотографа и видео-оператора (каквито нямам още) да си вземат допълнително осветление. Силно се надявам да не ми искат допълнително пари за това, защото с милото имаме намерение да ползваме услугите на професионален фотограф и видео-оператор, а цените им хич не ниски  Oh my ....
Активен
leona
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #256 -: януари 16, 2012, 02:03:46 »

Никак не са ниски,но до колкото съм гледала на малкото сватби където съм била си имат осветление и си светят с него независимо от това колко е силно или слабо в ресторанта,но за вашия си мисля,че може да стане и по-светло ,ако попитате управителя,или толкова е максималното осветление за ресторанта.Супер ти поне си имаш темичка за сватбата аз още нямам нито ресторант ,нито идея къде да е или пък каква да ми е темата  cray Много искам в Екзотика към Марково,но като гледам май май няма да е свободно за нашата дата  cray И аз мисля да си правя тейбълки ,не намирам смисъл да давам пари ,верно не са скъпи по 30 ст ги гледах някъде ,ама настрана ако оставя парите си е друго за всеки гост да го направиш с внимание и любов  pleasantry pleasantry pleasantry Давай с подготовките и ни дръж в течение  give_rose
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 16, 2012, 02:18:08 »

Никак не са ниски,но до колкото съм гледала на малкото сватби където съм била си имат осветление и си светят с него независимо от това колко е силно или слабо в ресторанта,но за вашия си мисля,че може да стане и по-светло ,ако попитате управителя,или толкова е максималното осветление за ресторанта.Супер ти поне си имаш темичка за сватбата аз още нямам нито ресторант ,нито идея къде да е или пък каква да ми е темата  cray Много искам в Екзотика към Марково,но като гледам май май няма да е свободно за нашата дата  cray И аз мисля да си правя тейбълки ,не намирам смисъл да давам пари ,верно не са скъпи по 30 ст ги гледах някъде ,ама настрана ако оставя парите си е друго за всеки гост да го направиш с внимание и любов  pleasantry pleasantry pleasantry Давай с подготовките и ни дръж в течение  give_rose
Екзотик-а е страхотен. Ние звъняхме там, но първо беше зает, второ куверите ни казаха, че почват от 30лв, а нашата сватба ще е от около 150-155 човека и ми се вижда множко. Във Фемили дадоха цени от 20лв до 25лв, а ако сватбата е над 150 човека падали на 20лв. Това поне ми каза управителя по телефона, но ще видим какво ще е, когато говоря с него на място през март. Другото, което ме грабна във Фемили е че работят с агенция и ще ми предоставят нужния цвят за сватбата. В другите ресторанти където питах ми казаха, че си имат няколко цвята с които работят и нямам много избор, а аз не искам да се ограничавам и съобразявам с тях. В Чановете например ми казаха, че цената им на стол е 2лв, като това включва калъф за стола и панделка, а ако искам могат да ме свържат с някаква жена с която работели и тя да ми предостави зелени панделки за 0.70ст всяка и така стола щял да ми излезне 2.70лв. Това според мен са страшно много пари за един стол с панделка. Може и да не е така, вещите в занаят ще кажат, но според мен са много.
Кога е вашата дата? Аз лесно си избрах тема smile. Любимия ми цвят е зеленото, но това свежото зелено като зелена ябълка. Може да избереш така темата си или пък любимите ти цвята, а може и нещо което харесвате двамата с приятеля ти. Например музикална тема smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 16, 2012, 08:24:20 »

В кой ресторант сте вие?
В Малък Бунарджик е има такса от 2% за сервиз, но това е!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 16, 2012, 10:46:47 »

Относно р-т Фемили, присъствала съм няколко пъти там на рожденни дни и без да искам да обидя никой, но не ми се струва подходящ за сватби. Има нужда от много украса, а бара и хладилните витрини, които се виждат няма как да се скрият. Отделно от това, има две зали и гостите ще са малко или много отделени. Цената, която са дали за стол е ниска, на повечето места са по 3-4 лв. с панделка или без. Хубаво е, щом сте го капарирали, задължително да видите снимки на украсата, която предлага тази агенция, защото това, че ресторантът работи с нея, не означава, че е на ниво! Относно ниския куверт, не съм съгласна, че само там е такъв. Нисък куверт има и в Лайпциг, където започва от 25 лв. и стига до 33 лв., като условията за внасяне отвън са перфектни: внася се всичко , алкохол, ядки, мезета, заплаща се по 1 лв. на човек. Обслужването е много на ниво, ние останахме очаровани!
Наскоро бяхме и в р-т Рачич, тъй като кумовете ни ще се женят там и мога да кажа, че отвън имат невероятна градина с басейн и е страхотен, както за външна, така и за вътрешна сватба. Условията: 23 лв. мин. куверт, няма такса за внасяне отвън на напитки, мезета и ядки, което го няма в никой ресторант! Такса чупливост, има, но тя се заплаща само, ако наистина сте счупили нещо, а не предварително, както е при другите ресторанти! Работят също с агенция за украса, но не са я натрапвали smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 16, 2012, 10:53:03 »

Някой беше попитал за Борислав Чепишев и Димитър Димитров, много пъти са коментирани, така, че прочетете назад в темата. Сега накратко ще споделя, че ги бях наела за моята сватба и съм очарована. Имах определени изисквания за фотосесията и за видеото, спазиха ги на 100 %, нямаше никакви гафове и всичко се получи страхотно! Снимки има в сватбения ми албум, може да ги разгледате, като държа да отбележа, че са с доста намалена резолюция! Пак назад в темата бях качила и трейлъра от сватбата ни. Освен всичко друго, си допаднахме много и като приятели, каквито сме и до ден днешен. Колкото и да бяха заети, преди и след сватбата, постоянно се виждахме или чувахме, което също е важно! Мисля, че няма да сгрешите, ако им се доверите! Успех!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 16, 2012, 11:50:07 »

За реторант Фемили lawyer има право,че е доста тъмен. Освен това вътре светлината е основно червена и със сигурноскт ще ви трябват добри професионалисти с добра техника за да го осветят както трябва и всичко да е ок!  good  Ще е добре да направите подходяща схема на масите,която младоженската маса да не е до фризерите. Гледката е просто ужасна. Колкото до цената 2,70 на стол обличане не е никак висока,защото след това този калъф и панделка отиват за пране и гладене,а това е разход и то не малък. leona не се отчайвай за Екзотик,защото имате време и може пък вашата дата все още да не е заета. Не знам кое момиче ти е била кума септември,но щом вече е минала по този път,това означава,че ще си имаш страхотна помощничка за твоята сватба.  good
Активен
leona
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #262 -: януари 16, 2012, 14:32:35 »

doragenova Виж това за цветятя не се бях сетила,а относно фризерите мисля,че има начин да се скрият или да се преместят не е болка за умиране  pardon датата ни е на 23.09. Вече имам и фотограаф ,който е свободен за датата ,прави невероятни снимки ,само ми остава да си го капарирам  danceg danceg danceg Всяко място става за сватба според мен ,стига младоженците да се обичат и булката или помощниците й да проявят малко творчество и мястото става красиво  Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 16, 2012, 14:43:29 »

Съветът ми е ако можете да ги скриете или както каза Нина, така да си разположите масата на младоженците, че да е далеч от бара и витрините. Гледала съм снимки и видео от сватби, на които се виждат тези неща и трябва да ви кажа, че не са никак за подценяване- просто е грозно на фона на младоженците да се виждат Кола, Фанта, Спрайт и бар, пълен с бутилки! Затова има ресторанти, при които тези неща са на друго място, мисля, че тогава е много по-красиво smile В Екзотик, например, също се виждат, но там има вариант да се скрият, ако масата на младоженците е точно пред тях и се сложи пано. Така, че колкото и да украсявате, съобразете ги и тези неща smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 16, 2012, 16:06:52 »

Съветът ми е ако можете да ги скриете или както каза Нина, така да си разположите масата на младоженците, че да е далеч от бара и витрините. Гледала съм снимки и видео от сватби, на които се виждат тези неща и трябва да ви кажа, че не са никак за подценяване- просто е грозно на фона на младоженците да се виждат Кола, Фанта, Спрайт и бар, пълен с бутилки! Затова има ресторанти, при които тези неща са на друго място, мисля, че тогава е много по-красиво smile В Екзотик, например, също се виждат, но там има вариант да се скрият, ако масата на младоженците е точно пред тях и се сложи пано. Така, че колкото и да украсявате, съобразете ги и тези неща smile
Ресторанта не сме го капарирали. Само бях говорила с управителя по телефона и вечерта с милото решихме  да го капарираме. Днес кумовете ни щяха да ходят, но се обадих и им казах да не го правят. Ще позвъня на още няколко места. Дано да са свободни, защото вече не мога да спя от притеснение с тези ресторанти.
Много се радвам, че ми казахте как изглежда и че има две зали и т.н. Тези неща не ми ги каза управителя....
Ние много искахме в Екзотик, но датата е заета  Mad girl.
Дано днес да открия това, което търся и на сравнително добра цена, защото бюджета на родителите ни не е голям. Ние също ще се включим с наши парички, но ми се искаше да ги похарча за фото и видео и за малки допълнения в украсата, ако има нужда разбира се.
Направо полудявам вече...................
Активен
Natito
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #265 -: януари 16, 2012, 16:20:33 »

И ние се спряхме на фотограф още след първата  среща. Николай Попов,страхотен професионалист и ни направи много добро впечатление.Успех на бъдещите булки.   yahoo.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 16, 2012, 16:25:47 »

doragenova Защо не погледнеш другия ресторант в Марково. Там може и сватба на открито и на закрито. За вън съм сигурна,че събира вашата бройка хора. Куверта е около 25лв и няма никакви такси. Можете да си внесете доста неща.  good Ресторант градина Марково. Така ще го откриеш в гугъл. Natito Честито! Много добър избор!
« Последна редакция: януари 16, 2012, 16:28:06 от Nina Style » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 16, 2012, 16:53:16 »

doragenova, подкрепям мнението на Нина за р-т градина Марково, добавям и сайт на р-т Рачич, защото там също са много изгодни условията, както казах това е единствения ресторант, в който няма такса за вкарани отвън алкохол, ядки и мезета, а куверта е от 23 лв. до 30 лв. Ето линк, от който може да се види прекрасната им градина, украсена за сватби, като изнесения ритуал изглежда чудесно, защото има много зеленина:
http://www.racicbg.com/index.php?func=weddings
Освен това потърси в google и р-т Лайпциг, в техния сайт също има снимки на украсения за сватби ресторант. Кувертите започват от 25 лв. до 33 лв. Има такса по 1 лв. на човек, ако вкарвате отвън алкохол и мезета и по 0,50 лв. за сервиз, което означава, че минималният куверт ви се получава 26, 50 лв., което си е доста добра цена. Тъй като моята сватба беше там, мога да кажа, че обслужването е на ниво, перфектно се справиха, нямаше надписвания на сметки и т.н., а алкохолът, който остана ни го върнаха всичкия. Имах определени изисквания за подредба на маси и нагъване на салфетки, както и да има само по една бутилка от вид алкохол на масата- всичко това бе спазено smile Може да се направи изнесен ритуал в тяхната градина, ние така процедирахме, след което имахме welkome drink и се получи страхотно!
Снимки можеш да разгледаш в сватбения ми албум! Успех ти пожелавам, сигурна съм, че ще намериш твоя ресторант smile
Поствам линк към снимка от фейсбука на р-т Фемили, от която се виждат въпросните хладилни витрини и бара, мисля, че не е много удачно:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=244712222257531&set=a.244689602259793.62847.113374365391318&type=3&theater
Поствам линк към снимка, от която се вижда втората зала, ако успеят да ви съберат само в едната зала е по-добре:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=244703675591719&set=a.244689602259793.62847.113374365391318&type=3&theater
« Последна редакция: януари 16, 2012, 17:07:08 от lawyer » Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #268 -: януари 16, 2012, 17:05:27 »

lawyer в Лайпциг минималния куверт е 30 лв. ние отидохме  ноември месец и ни казаха че минималният куверт е 30 лв.а таксите за алкохол и мезета е по 1,50 на човек smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 16, 2012, 17:10:55 »

Явно са го вдигнали, защото на мен сватбата ми беше септември 2011г., което е нормално като се има предвид, че навсякъде ги увеличават, а и на Лайпциг все пак му правих ремонт. Пак е по-добре от 36лв.-45 лв., доколкото стигат в Ленинград, Екзотик, Новотела.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines