Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:51:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да се справим с нахалните фотографи на &#  (Прочетена 22332 пъти)
 
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« -: октомври 02, 2011, 06:23:08 »

Понеже не видях подобна тема, пускам тази.
В деня на сватбата ни, в ритуалния дом освен нашия фотограф незнайно откъде изскочи друг такъв и започна да снима нас и гостите ни. Всички се учудихме, но и бързо забравихме въпросната личност. До момента, в който същият не нахлу по средата на празненството в ресторанта и не започна да обикаля по масите и да предлага снимки на хората по масите по 5 лв. бройката. Казах му да си ходи, той отначало ми се изрепчи, че „живеем в свободна страна” или нещо от рода, та се наложи мъжът ми и няколко приятели да го изведат от ресторанта. Добре, но въпросния наглец не си тръгна, ами седна в лоби бара на хотела, точно пред ресторанта, разпръсна всичките ни снимки по масата и цяла вечер привикваше гостите ми да ги разглеждат и да си ги купуват. Престанах да му обръщам внимание, за да не си развалям деня. На следващия ден разбрах от гостите си, че, когато излизали навън или до тоалетна, той им изнамирал снимките, бутал им ги в ръцете и започвал да им досажда през цялото време, в което са извън ресторанта и по този начин буквално ги принуждавал да купят снимките. Една част от гостите помислили, че това е организирано от нас (представете си  crazy), докато друга част ми споделиха, че подобни нагли изяви били масово явление по сватбите.
На вашата сватба имаше ли подобни изпълнения? И как се справихте?
« Последна редакция: октомври 02, 2011, 06:25:16 от Evalina » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1 -: октомври 02, 2011, 08:38:33 »

 Няма начин да се справите с тях. Просто не купувайте .
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #2 -: октомври 02, 2011, 08:44:30 »

Здравей Евалина! На всяка сватба и във всеки град е различно. Понякога гостите искат да си имат снимки и да си купят (не всички си носят фотоапарати). Това им остава спомен от вашия сватбен ден. Има и недоволни булки, но това зависи и от и до човека. Не всички сме едни и същи по манталитет. Младоженците по принцип трябва да си празнуват и да не се интересуват от подобни неща. Една потребителка на форума беше писала - трябва и взаимен компромис. Все пак фотографът предлага снимки, а гостите решават сами дали ще дадат от 3 до 5 лв. за снимката, която им предлагат. Има и младоженци предварително се уговарят с външния фотограф за някаква сума и той им носи снимка с имената и датата на дадения сватбен ден и младоженците я подаряват при поздравленията по масите (като събират парите и подаръците от гостите). Затова ти писах, че на всяка сватба е различно, защото и хората са различни.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 02, 2011, 11:25:25 »

И на нас се появиха такива и в ритуалната зала, и в ресторанта и както Стоянов отбеляза не всички от гостите си носеха фотоапарати и са си купили снимките и от двет еместа. След сватбата много мои приятели ми показаха снимките и много се радваха, че ги имат, защото все пак са професионални и бяха наистина хубави. Може и като натрапване да се води, че са се появили такива фотографи, но пък от друга страна ако гостите не искат да купят, те няма да купят, така че поне за мен това не беше проблем.  smile
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #4 -: октомври 02, 2011, 17:37:10 »

хмм, не го бях поглеждала от този ъгъл. Явно все още съм твърде афектирана от начина на предлагане на снимките.
Ето за това е хубаво да се споделя във форума - другите ти помагат да избистриш замъглената си преценка.  smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #5 -: октомври 02, 2011, 18:27:24 »

 Преди години благодарение на подобен фотограф аз имах снимки на сватбата си, защото наетия фотограф /подчертавам личен приятел и колега / след неправилно боравене с техниката направи така, че да нямам и една снимка от сватбата си. Ето една положителна страна да те снимат без да знаеш. Днес нещата не са точно така при експресаджиите, но всичко си има и положителните черти.
Активен
penchevstyle
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 9


« Отговор #6 -: юли 23, 2013, 18:40:09 »

По принцип преди да направят снимки на гостите за да им ги продадат, колегите трябва да питат както младоженците, така и фотографа и оператора дали имат нещо против, в противен случай си е нахалство. Но според мен има смисъл от подобни колеги, понеже както се спомена по- горе не всеки си носи фотоапарат, а ако предварително няма уговорка с фотографа на сватбата да има снимки на всички гости, то има голяма вероятност част от гостите да не присъстват на нито една снимка.
Да подчертая, че това е лично мнение и че не ангажирам никого с него! Поздрави! smile
« Последна редакция: юли 23, 2013, 18:46:05 от penchevstyle » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #7 -: юли 23, 2013, 22:12:27 »

Във Варна такива фотографи си има от 20 години. Няма лошо. Много хора се радват да имат такъв спомен, а и снимките са по желание. Ако харесаш, купуваш! smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 24, 2013, 06:03:57 »

и на нашата сватба имаше такава жена,но ние бяхме предупредили гостите,че си имаме фотограф,че ние ще ги снабдим със снимки,а по-младите си знаят и не купуват,алармирахме основно баби и дядовци,понеже те по се лъжат
Активен
elvenpath
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #9 -: август 18, 2013, 20:55:08 »

Aз съм си купувала такава снимка от такъв фотограф. Ми хубава бях излязла, що да не си я взема  Bravo На нас ни предлагаше наши снимки, не на младоженците, струваха по 3 лв. Не беше и нагъл, просто мина и ги показа и който имаше желание, взе.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #10 -: август 20, 2013, 10:38:46 »

И ДА... и НЕ  danceg

ДА, защото има гости, които са дошли за малко колкото да уважат младоженците и такива снимки са много ценни за тях, защото на "официалните" от наетият фотограф може и да не успеят да присъстват.

НЕ, защото аз кадърни такива снимки досега не съм виждал. Визирам и фотографите пред ритуалното, и пред църквата св. Атанасий във Варна, и на други места, където излагат едно табло с експресно фото.
На тези снимки има само портрети в близък план.
Тази снимка нищо не говори. Аз такъв портрет, но много по качествен мога да си направя във всяко едно студио или на полето, в гората, на казана за ракия ако искам. В кадъра няма почти нищо, което да говори за събитието и да има визия от обстановката, камо ли да съм с младоженците... просто един облещен портрет, нищо повече!

Но пък народа купува... което говори достатъчно.
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #11 -: септември 10, 2013, 00:39:05 »

И ДА... и НЕ  danceg

Но пък народа купува... което говори достатъчно.
Тези, които просто снимат и после на таблото отпред, за който иска - ок.
Но тия, дето подпитват, цитирам....
"Къде е кръчмата после?"
... и после се влачат някакви съмнителни типажи из масите - е, няма начин да е полезно, приятно или да предизвиква по-различни чувства от тези към "свирачите" и просяците преди/след гражданските и църковни ритуали. NO
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines