Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:55:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 9 част.  (Прочетена 184666 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: февруари 05, 2012, 20:57:52 »

Hecate, харесва ми много идеята ти за мидичките и камъчетата. И като каза миди се сетих за една любима декорация, споделям:


 
И още от типа направи си сам (наистина могат да се направят и у дома):




И една уникална идея за деко, която за пръв път виждам - редове зелени плодове и цветя, а стъклото е поставено върху обърнати чаши.  Oh my ...
« Последна редакция: февруари 05, 2012, 21:13:11 от Ariel » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #406 -: февруари 05, 2012, 21:27:48 »

 Модератори, изключително ми е неприятно, когато триете постове " Ей така за .....! ". Триете или нетриете постове, ресторантите се категоризират. Има създадени правилници за това и норми. Вдигнете си .... , поразходете се по ресторантите, елате и изразете мнение. Неприятно ми е, когато се крие обективното. Няма как в 70 % от ресторантите в София / провинцията е аут по дефолт с много малки изключения / срещу съществуващата стойност на куверта да получите това, което се дискутира по-напред. Има КАТЕГОРИЗАЦИЯ. На табелка пред всеки ресторант има "категорията". Традиционните за сватби ресторанти най-често са до категория 3 звезди. Говоря за по-големите градове в страната. В същност става въпрос за едни 20 % върху стандартната цена на куверта, по-точно почти 10 лева на куверт в повече. И естествено меню с още 20 % по-скъпо. Това е, просто и ясно !
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: февруари 05, 2012, 21:37:20 »

Pachoran на всички ни е ясно ,че има категоризация.Напиши го в темата на ресторантите и ако обичаш по внимателно с изразите какво да си вдигнем.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #408 -: февруари 05, 2012, 22:01:34 »


 gucci  Напротив - на този , на който трябва да му е ясно не му е ясно / визирам младоженците /. Украсата на ресторанта е в пряка зависимост от категорията на ресторанта. В същност истаната е ,че плащаме едно, а очакваме да получим друго, което е 2 или 3 пъти  повече от платеното. Това няма как да се случи.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #409 -: февруари 06, 2012, 00:32:03 »

http://www.youtube.com/watch?v=yZEfm7gXCQY&feature=related
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: февруари 06, 2012, 00:53:58 »

Ето една красива, морска официална маса..


* table4 (200 x 272).jpg (16.1 KB, 200x272 - видяно 3396 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 06, 2012, 08:48:22 »

gucci  Напротив - на този , на който трябва да му е ясно не му е ясно / визирам младоженците /. Украсата на ресторанта е в пряка зависимост от категорията на ресторанта. В същност истаната е ,че плащаме едно, а очакваме да получим друго, което е 2 или 3 пъти  повече от платеното. Това няма как да се случи.
Извинявай ама няма ти да ги научиш.Всеки очаква да плати малко а да получи много.Но просто няма смисъл от поучения.Тука потребителите влизат да извлекат полза как да се справят с организацията на сватбата си и да получат малко информация.Но надали с постовете си ще направиш нещо друго освен да предизвикаш спорове от които няма нужда.Всеки си знае бюджета и се простира спрямо него,независимо колко сайтове и форуми е разгледал.Украсата в повечето случай се прави от агенция.И ако ще ресторанта да е 5 звезди,ако агенцията не струва резултата ще е плачевен.Напиши поста си в темата за ресторанти и от там няма да е изтрит.Айде стига сме спамили темата,няма смисъл от поредния спор.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: февруари 06, 2012, 10:47:05 »

Ето няколко предложения и от мен. Изсушени клонки също се вързват (такива, каквито има обикновено изхвърлени от морето по плажа)...







Ето една лестна според мен декорация- един от органза тишлойфер (тюркоазен или светло син), върху него няколко стъклено вази или някакви стъклини съдове, пълни с мидички и пясък...

Ако ти трябват мидички, има много складове, които предлагат такива неща
http://www.suveniri-dar.com/morski_suveniri.html
http://nautilus5.com/
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 10:56:51 от anelcka80 » Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #413 -: февруари 06, 2012, 12:57:30 »

Привет на всички,
За мое съжаление и аз ще трябва да правя украса за ресторанта (от ресторанта ни предложиха тяхната, обаче на мен не ми хареса, като видях ресторанта украсен е нея за друга сватба) И сега ще започне едно мислене и чудене. Ресторанта е в бордо, а аз още в началото си мислих за червено и оранжево pardon, и сега ........... angry
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: февруари 06, 2012, 13:23:15 »

Съжалявам ако предизвиках спор.А за ресторанта,не мога да си наложа мнението,понеже в моя град това е най-подходящия ресторант за сватба...и колкото и да ми се иска,няма друг.Толкова много условия са ми поставили,но съм длъжна да се съобразя....в 1 часа трябва да напуснем ресторанта,не можем да платим за да останем още 1-2-3 часа,понеже музиката пречела на гостите на хотела.Единствения вариант да останем до 2 е да запазим целия хотел и да платим допълнително 150-200,т.е за да останем до 2 трябва да платим общо около 2000лв за всички стаи.Нямаме право да закачаме нищо по стените и по тавана,не можем да използваме цветя от рози,за да не се боядиса теракота...не може да ме вземат от младоженския апартамент,за да не притесняваме гостите...и още какви ли не малки подробности....Последното е разбираемо...но останалите неща....нямам думи sad sad sad За това се опитвам да измисля нещо за бутилките за безалкохолно....Не мога да повярвам че поне разрешиха алкохола да е на 2 помощни маси...
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: февруари 06, 2012, 13:33:56 »

Bulka88,ако не е тайна кой е този ресторант и в кой град е?
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: февруари 06, 2012, 14:02:07 »

В Хасково...а името не ми се иска да споменавам smile
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: февруари 06, 2012, 15:53:40 »

Съжалявам ако предизвиках спор.А за ресторанта,не мога да си наложа мнението,понеже в моя град това е най-подходящия ресторант за сватба...и колкото и да ми се иска,няма друг.Толкова много условия са ми поставили,но съм длъжна да се съобразя....в 1 часа трябва да напуснем ресторанта,не можем да платим за да останем още 1-2-3 часа,понеже музиката пречела на гостите на хотела.Единствения вариант да останем до 2 е да запазим целия хотел и да платим допълнително 150-200,т.е за да останем до 2 трябва да платим общо около 2000лв за всички стаи.Нямаме право да закачаме нищо по стените и по тавана,не можем да използваме цветя от рози,за да не се боядиса теракота...не може да ме вземат от младоженския апартамент,за да не притесняваме гостите...и още какви ли не малки подробности....Последното е разбираемо...но останалите неща....нямам думи sad sad sad За това се опитвам да измисля нещо за бутилките за безалкохолно....Не мога да повярвам че поне разрешиха алкохола да е на 2 помощни маси...

Не се тревожи,имаш вариант.След 1 часа запазете места в някоя дискотека или бар и там може да довършите купона.Те са забранили да те вземат от младожеческия апартамент,но това не значи че бъдещият ти мъж заедно с 1-2 приятели и видеоператора не могат да го изимитират вътре в апартамента вземането-със затискането на вратата от шаферките и "културни напъни" от младоженеца, с ядене на лимончета и др неща. Вие ще сте вътре,никои няма да безпокоите. А и това е сватба,всеки се радва на булката и младоженеца,на никои няма да му хрумне да ви се кара.
За украса на тавана може да пуснете 10тина балона които да се залепят на него, децата тъкмо ще има с какво да си играят после.
"Това ми звучи най-безумно от всичко-"не можем да използваме цветя от рози,за да не се боядиса теракота..."]-ами ако някои гост изпусне чинията си и вътре има кетчуп,сос или недай боже лютеница-какво,ще го карат да сменя теракота ли? pardon crazy
Ето снимки на които и безалкохолните са на масата и салатите:

-Това е др вариант за украса,на масата да има камъчета и нещо малко и нежно,а на нейният край кдето няма да пречи да е по-обемна украсата. pleasantry 
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: февруари 06, 2012, 16:29:35 »

Bulka88 оооооооойееее, този ресторант наистина попрекелява с изискванията си... ама какво да се прави, ще измъкнете най-доброто от ситуацията  smile . ellimink ти е дала много хубави предложения, особено това с балоните. Аз лично не обичам въобще балони, но в случея е добро решение. Колкото до шишетата, добро решение си намерила, мисля даже оптимално!  good
rady17 аз бих държала тогава украсата в бяло или шампанско, ако наистина стените и подът са в толкова тежък цвят. Ако имаш снимки бихме могли по-добре да преценим...
Ето какво намерих в интернет, не по темата май на никой тук, но би могло да послужи за инспирация  Love girl
http://theantiquedoor.blogspot.com/2011/04/burlap-and-bling.html
http://www.squidoo.com/wedding-centerpieces-floral-arrangements-and-boutonnieres
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 16:31:53 от anelcka80 » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: февруари 06, 2012, 18:03:51 »

[Ето няколко идеики от мен:
[/img]

Според мен бордото си отива и с жълто.Една хубава панделка в бордо, би седяла чудесно:






« Последна редакция: февруари 06, 2012, 18:06:21 от ellimink » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines