Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:29:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 9 част.  (Прочетена 184665 пъти)
 
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 04, 2012, 22:20:26 »

Според мен  лесно могат  да  се  заменят  с  хартиени или  да  поръчаш на  някоя шивачка илипозната  да  ти  ги ушие.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 04, 2012, 22:25:02 »

Ами за територията североизточна България май, ще ви излъжа, има един представител, бях се свързала стях за нашата сватба. Мисля че ги има и в Метро. Трябва да проверите, аз не съм в Бг...
Ето фейсбука на представителите
http://bg-bg.facebook.com/pages/Duni/131377470261811?sk=info
така е bamce, би могло да се ушият. Колкото до обикновени хартиени- не могат да се сравнят със сатенираните...
« Последна редакция: февруари 04, 2012, 22:38:14 от anelcka80 » Активен
magi1
Любопитен
*
Публикации: 29



« Отговор #392 -: февруари 04, 2012, 22:33:16 »

Още веднъж благодаря  smile
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #393 -: февруари 05, 2012, 03:41:02 »

Подходът при украсата на ресторанта обикновено започва от това какви на цвят са стените и допълващите интериора елементи. Попаднах на няколко цветови схеми, които може би ще са от помощ при съчетаването на това, което е налично и това, което ви се иска:


* palettes.jpg (71.03 KB, 680x541 - видяно 223 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #394 -: февруари 05, 2012, 10:12:27 »

Малко лилави идеи от мен:





Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: февруари 05, 2012, 14:29:55 »

Момичета,вчера ходих в ресторанта и ми казаха че мога да помощни маси да поставя само алкохола,безалкохолните ТРЯБВАЛО да са по масите на гостите.Помолих поне салатите да се сервират след като гостите се настанят но и това не можело,защото ставала голяма бъркотия...Много се ядосвам понеже ще хвърля много усилия и средства за украсата,а накрая бутилките и салатите ще загрозят всичко sad
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 05, 2012, 17:51:58 »

А ти можеш ли да не им платиш накрая, как така това не можело и онова не можело?  beating
Все пак не ти правят сватбата без пари, трябва да се постигне някакъв компромис и от двете страни.
Ако те натрупат безалкохолните по масата, украсата ще се слее. Какви са масите в ресторанта-кръгли или правоъгълни?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: февруари 05, 2012, 17:59:58 »

Абсолютно съм възмутена от ресторантьорите....Как може такова несъобразяване с желанията на клиента.  nea Вече има такава голяма конкуренция, не мислех, че все още си позволяват условията.  crazy Според мен Bulka88  трябва да водиш преговори или ако не се съгласят просто не се престаравай с някаква особена украса. Просто няма да се види. sad
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #398 -: февруари 05, 2012, 18:05:58 »

 Гостите ви обикновено влизат около половин час преди вас в ресторанта. Включете и времето между ритуалите и отиването в него, както и това, че вече са уморени. Нормално е да имат нужда да пият по чаша минерална вода или безалкохолно. Не всички ресторанти разполагат с необходимия като брой персонал, за да си позволят да отделят по един сервитьор за всяка маса. По тази причина е удачно бутилките с минерална вода и безалкохолно да са по масите.
 Спомнете си как сте се чувствали като гости на сватба.
 Друг е въпросът, ако от ресторанта са ви обещали предварително, че няма да има нищо на масите освен украса, и после са се отметнали.
 Не се ядосвайте, не е фатално. Невинаги се губи напълно ефекта от украсата.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 05, 2012, 18:34:00 »

Булка, на нас също така казаха, но аз настоях, казах, че трябва да е така и няма да има проблем, защото хората не са дошли да ядат веднага, няколко пъти говорих и накрая склониха. така че дръж на своето си. smile
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #400 -: февруари 05, 2012, 18:38:53 »

Момичета, според мен украсата не трябва да пречи. Аз и преди казах, че според мен претрупването на масите с украса е ненужно и неудобно. Аз съм била на няколко сватби, на които след 15 минути дърпаме настрана всякакви цветя, балони и други финтифлюшки. Може би трябва да се помисли за нещо, което не е по масите и създава празничност, а не да не смея да си оставя вилицата, защото ще се налепи с 3 вида брокат и камъчета  diablo
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: февруари 05, 2012, 18:41:46 »

Pachoran съгласна съм с теб, ние бяхме в 5 звезди ресторант- нямахме никакви проблеми в това отношение.
Наистина не се притеснявайте, в каря на карищата никой няма да му направи впечатление, че бутилките са по масите.Сега на вас ви правят тези неща впечатление, но на този ден ще имате още по-малко време да ги видите и да им се ядосвате  blum Повярвайте ми, като минала през този път, толкова неща се случват около вас, че не можете да преработите всичко...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: февруари 05, 2012, 18:55:26 »

Е хайде сега, дайте който не може да си позволи петзвезден ресторант, да не се надява на хубаво обслужване ...Това са малко прекалени изказвания...според мен.  pardon Съжалявам за  Offtopic Абсолютно всички булки искаме да имаме хиляди левове за услуги, но ги нямаме pardon

При мен украсата ще е семпла, с малко живи цветя, но държа да се вижда. В ресторанта въобще не направиха въпрос за всичките ми желания.  give_rose
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: февруари 05, 2012, 20:16:40 »

АЗ  също  съм  съгласна  ,че  не  зависи  само  от  звездите н а ресторанта.Миналата  година  бях на  4 сватби,една  от които  моята  ,и  трите  беше  моята,и  4-те  в ресторанти  с  2  звезди,е  разликата  беше  от  небето  до  земята при  всичките.Аз  съм  работела  в  ресторант,в който  се  държеше  изключително много  на обслужването и  знам какво  е   и  аз  това поисках,добро обсужване  и  го получих,и  съм доволна  от ресторанта,хотела и  най-вече  от  управителката.Имаше  ресторанти,които  гледаха на  теб  като  парче  месо,без  да  се  занимават  с  теб  и т.н.Такива  хора,ресторанти  и  т.н  не  заслужават да  работят  и  да  съществуват.Ти  си  отишъл  там като  клиент и  те  трябва  да  са  хората,които  да  те  предразположат за  да  изхарчиш  най-много  пари  при  тях,а  не   за да  ти поставят  условия,все  едно  зависиш  от  тях.В  крайна  сметка оборота  който правят  за  1  вечер  е  трудно постижим  за  др  части  от годината.Така че момичета  отстоявайте  своето и  не им  се  давайте,щом  са  ви приели  ще  изпълняват.Все  пак важи  максимата  клиентът  винаги има  право.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: февруари 05, 2012, 20:23:53 »

Аз чак сега като седнах да чета започнах да се притеснявам, че каквато и украса да измисля няма да се вижда, защото съвсем забравих да обсъдя този въпрос. А сега като гледам снимка от началото на сватба, в крайна сметка и безалкохолни, и алкохолни, че и салати си виждам по масите. Не че ще правя драма от въпроса, просто трябва да реша какво ще инвестирам в украса за масите на гостите. За сега обмислях гербер, който или да плува в сфера или да е в тънка, елегантна ваза и чаени свещи, вдигнати в чаши с подложки камъчета или нещо интересно, както и тейбъл картички с малко камъчета около тях. Само че като влезнем в ресторанта още ще е светло, после ли трябва да се запалят свещите?
За нашата маса още не съм си изчистила концепцията, искаше ми се да има камъни и миди, събирани от нас през годините, напук, че не е морска сватба или нещо подобно, както и не ми се искаше от големите букети - жарданиери, а нещо по-раздвижено.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines