Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:21:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117829 пъти)
 
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #315 -: април 25, 2012, 11:10:08 »

fibi, не знам дали при вас на тези болки, които описваш им казват "нестабилност на таза", но според мен са си от разширението на родовите пътища и не че искам да те плаша обаче въобще не се влияят от преумора и поза в моя случай (аз на работех също, така че не съм се преуморявала и не съм се изкривявала в недуобни пози, само леки разходки). Ако се върнеш малко назад в темата, ще видиш и аз откога мрънкам, че тези болки ниско долу ми бяха най-големият проблем след седмия месец, а сега в деветия месец и особено в последните две седмици са страшни. Oh my ... Нищо не помага. Не мога да спя, изнервих се, като започне да се стъмва и чак да ми се плаче, защото знам какво ме чака - цяла нощ мятане и почти викам от болки, пък не съм глезла и търпя на други неща. Знам, че при някои жени този процес е по-лек, дано при теб да е така! Иначе що се касае до ремонтите - съгласявам се напълно със svekarva, че ако не всички, то поне повечето минаваме през това smile. И ние шпакловахме, боядисвахме, лакирахме пода и изработихме и сглобихме изцяло нови мебели. Всичко направи мъжът ми с помощта на двамата бъдещи дядовци, но нямаше как да не се проточи във времето и да не го направи малко сприхав. През тези седмици никъде не сме излизали и сега с огромно удоволствие се радвам отново на съвместните ни разходки. А стаята стана страхотна Girl_hide! Да не говорим той колко се гордее, че е негово дело и по негов дизайн. Май най-много се гордее с детското легло Wink. И като стана дума за леглото - при нас бебчо още се бави sad. Уж трябваше да е дошъл вече, но се инати. След Великден с лекарката щяхме да правим даже секцио, защото се беше обърнал седалищно, но само два дни по-късно отново беше главично и оставихме нещата в ръцете на природата. Ама не ще и това очакване ми се струва по-дълго, отколкото всички изминали месеци досега! lola_bunny, как така объркаха пола при вас? На 4D ли видяха последният път, че е момиченце? Досега все ми се струваше, че момчетата по-рано и по-точно ги определят, но ето ти при вас изненада! smile Каквото и да е, да е живо и здраво. И цветът на покупките няма значение, въпрос на вкус. Ние на нашия бебок му купихме количка в червено, сиво и жълто, както и леглото му е бяло с червено (с таткото обичаме този цвят), така че традициите не са това, което бяха good! Хубави и слънчеви дни ви желая!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 25, 2012, 16:37:46 »

fibi, La_Fleur е права. Тези болки, които описваш са по-скоро от разширяването на родовите канали и таза. Така ми казаха тук в болницата и казаха, че нищо не може да се направи. Ако болката била много силна, да пия парaцетамол и да слагам топъл компрес. На мен ми се появява обаче от преумора, особено като вървя повече пеша. Много е неприятно и първия път не можах да стана цял ден от леглото, а като се движа ме реже като с нож отзад. После болката изчезна за около месец и половина, но сега пак започва и чувствам като пробождане ниско в ляво и като някаква тежест долу и вече върви в комплект със стягане на корема. Вървя ли повече и ми се стяга. Като съм отпочинала или си лежа ми е добре. Затова и вече броя дните когато ще спра да ходя на работа и няма да имам толкова много движение.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #317 -: април 26, 2012, 11:38:09 »

Прави сте и двете La_Fleur, Princess, и на мен акошерките ми казват точно това, разширяването на родовите пътища, дори нагледно ми го показваха как става, но колко месеци тези кости се местят, до сега трябваше да са се разширили. След страшните болки миналата седмица, моя се беше ошашавил (представям си като почнат родилните), взе да търси из интернет как да ми помогне, с абсолютно същите симптоми излезна и това за нестабилността на таза (то не означава буквално нестабилност както е писано), но и разочарованието че пак нищо не може да се направи.
Аз работих до 23-та седмица, постоянно права и вечно все на лявата страна налягах и съответно бодежите и болките сега са повече от лявата страна, може да е съвпадение.
Цитат
след седмия месец, а сега в деветия месец и особено в последните две седмици са страшни. Не мога да спя, изнервих се, като започне да се стъмва и чак да ми се плаче, защото знам какво ме чака - цяла нощ мятане и почти викам от болки, пък не съм глезла и търпя на други неща. Знам, че при някои жени този процес е по-лек, дано при теб да е така!
. Аз бях така в началото, докато свикна с болката се въртях по цяла нощ, за да стана до кенефа моя ме буташе отзад, така по малко болеше, като не използвах мускула, сега му хванах цаката и не се налага да го будя, макар че той е буден и като се върна в леглото редовните думи "добре ли си" и пак захърква.
Хич не ми е по леко, на същото дередже съм, а предната седмица беше кошмарна, сега като съм с познатата, търпима болка ми е като в рай. Видях че може да е и по зле!
Цитат
и вече върви в комплект със стягане на корема. Вървя ли повече и ми се стяга. Като съм отпочинала или си лежа ми е добре.
и това ми е познато от скоро (месец някъде), иначе болките са си постоянни при ходене, но по магазините вече ми се налага да "пробвам" по някое фотьойлче (Боже, збравила съм как да пиша, не се смейте ако имам грешка)
La_Fleur , дано бебчо скоро ви зарадва с появяването си. Леко раждане
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #318 -: април 26, 2012, 11:50:02 »

да допълна, че топлите компреси хич не ми помагаха, облекчават на момента, а като изстинат "ела да видиш - старата песен на нов глас", че и повече боли.
Аз имам или по точно имах нисък праг на болка, не можех да търпя и ми беше много трудно тези месеци.
« Последна редакция: април 26, 2012, 11:54:24 от fibi » Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: април 26, 2012, 18:45:31 »

La_Fleur, хайде мила, вече те  чакаме  с хубавата новина. Пожелавам ти  да не  те  мъчи  вече  бебчо и да излиза по-бързо  и  безпроблемно smile
 
lola_bunny, как така объркаха пола при вас? На 4D ли видяха последният път, че е момиченце? Досега все ми се струваше, че момчетата по-рано и по-точно ги определят, но ето ти при вас изненада! smile Каквото и да е, да е живо и здраво. И цветът на покупките няма значение, въпрос на вкус. Ние на нашия бебок му купихме количка в червено, сиво и жълто, както и леглото му е бяло с червено (с таткото обичаме този цвят), така че традициите не са това, което бяха good! Хубави и слънчеви дни ви желая!
не  са  ни  гледали  на 4Д последния  път, а просто  друг  д-р. След  това  като  отидох  при  моята  д-рка бебчо  се  беше скрил, но  пък какво  толкова.. такмо  така  с  още  повече  вълнения  чакам е  денят. Иначе за покупките  се  двпумя  само за  комплектите  за изписване за цветовете, защото тези  неутралните  не ми  допадат  много. Но  сега реших  да  взема един за  stork-gurl  и  един  за   stork-boy.  На фона  на  всички  пари  които се  дават 50  лв  повече  или  по-малко... А  след  като  родя  ще  набавяме  още  дрешки smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 26, 2012, 23:34:55 »

fibi като ме започнаха първите болки така в кръста, си купих от специалните колани за корем и не знам от това ли, но като цяло болката намаля и се появява само като се преуморя. Коланът помага да се разпредели тежестта и поддържа корема. Днес забравих да си го сложа през деня и веднага почувствах, че ми беше по-трудно движението и корема някакси по-отпуснат го чувствах. Съветвам те да си вземеш един да го носиш през деня, може и при теб да облекчи. Другото, което съветват е упражнения. Аз правя тези на Пилатес и по-специално Standing Pilates, което е 10 минути и фитнес инструкторката казва, че някои от включените упражнения са за гърба и таза. Упражненията засега ги правя 2 пъти в седмицата, просто през останалото време съм много изморена вечер, но живот и здраве като изляза в майчинство ще ги правя по-често. Иначе и моят мъж вечер когато е буден и ме види, че ставам от леглото да ходя до тоалетна, ме повдига, доста улеснява. Но и при мен при въртенето от лявата на дясната страна става все по-трудно с всяка измината седмица, но ще потърпим още има няма десетина седмици, пр теб по-малко даже.  smile

La_Fleur и аз ти пожелавам леко раждане и то съвсем скоро. Ще стискаме палци.  smile

Вчера наобяд са приели в болницата една позната, с контракции през 5 минути. И още нищо. Болките били много силни, ама се чудя нормално ли е така да я държат толкова време, защо не предизвикат раждането. А може да има и други причини, за които не знам.

А като чета как са объркали пола при lola_bunny почвам да се чудя и аз при нас, ако стане така какво ще правим, като количката, която съм харесала е в лилаво. При нас имаме само два ултразвука в 12-та и 20-та седмица и после няма, освен ако няма някакви усложнения, така че няма да имам възможност да видим пола отново. Иначе ми казаха с почти голяма сигурност, че ще е момиченце, защото се виждали вътрешни женски полови органи - яйчници, матка. Та да видим.  smile
« Последна редакция: април 26, 2012, 23:37:14 от Princess_of_the_Dawn » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #321 -: април 27, 2012, 10:53:47 »

Принцес и коланче си имам, но и то не ми помага, носих го и аз на работа, тъй като стоях все права и акошерките ми го препоръчаха за болката.
Цитат
че ми беше по-трудно движението и корема някакси по-отпуснат го чувствах.
това искам да ти кажа, го разбрах в последствие и се радвах че не съм го носила редовно (така или иначе не помагаше). Този колан един вид ти поддържа матката, а матката не си създава или тренира мускулните връзки (незнам как им викат) за да задържа тежестта на плода, а тези мускули са важни като започнат контракциите (нали трябва да избуташ бебето), а да не говорим че като спреш да го носиш повече ще те боли.
Ти вече си видяла разликата, за това тези колани които придържат не се препоръчват на всеки, иначе обикновените с отпечатани ръчички, крачета, такива за кеф, за тях няма проблеми
Мила напатих си след онова плуване и неща и да помисля за упражнения, остават 8 седмици, ще ги изтърпя, както до сега. Но тези болки от предната седмица съм "Мерси".

За пола на бебчетата и объркването при lola_bunny и аз малко се позамислих, че и на нас ни казаха 99% момиченце, дори 2 пъти го потвърди ехографката в 15-та и 20-та седмица, повечето неща са ни розови, стаята е в лилаво и лилави цветя. За леглото не знам, защото ще е изненада, но като се замисля за този 1 процент. Аз тъкмо свикнах с мисълта че е момиче, дори картичките за новороденото с имената са на чакаща позиция за отпечатване в магазина.
Замислям се за резервен план ако случайно се окаже момченце
Майка се скъса да плете розови пантофки, елечета, шапчици, май трябва да и кажа да оплете и нещо синичко за всеки случай pardon
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 27, 2012, 23:28:15 »

fibi наистина си права. Без колана усещам повече болка, но ще го нося още малко докато ходя на работа, защото ще ми е трудно и после ще спра да го нося. През останалото време така или иначе не го нося. Засега нямам толкова силни болки, но виждам, че с всеки изминат ден ми става и на мен по-трудно.

Исках да попитам дали знаете за някакви по-специални упражнения на мускулите, които ще трябват за раждане. Този Пилатес, който правя аз включва упражнения на Кегел, но пак ако някой знае и някакви други, ще е от полза.  smile

fibi, за резервен вариант за пола, аз си мисля основните неща, които смятам да купя и ще са в лилави или розови цветове да ги оставя с етикетите и после да разменям за други цветове евентуално.  blush
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #323 -: април 28, 2012, 12:25:23 »

Нали уж заради такива упражнения тръгнах на плуване и какво си докарах, 2 дни на легло и цяла седмица болки.
Не съм раждала, първо бебче ми е,но не мисля че има достатъчно добро упражнение което да те тренира за тази важна част в живота на една жена.

Нека адреналина да помпа и любовта към бъдещото новородено да ни дава сили и естествено да слушаме акошерките какво ни казват с двете уши, това е според мен.
За това повече няма да се занимавам с упражнения, ще релаксирам и събирам сили за важният момент.

При мен ще е трудничко, етикетите ги няма вече. Успокояваме че количката и кошарата са в неутрални цветове,но столчето за колата е розова (но какво да направя, като го видях столчето и сърчица прелетяха пред очите ми - любов от пръв поглед), а за стаята - това ще е трудно, но бебчето едва ли ще разбере първата година дали стаята му е синя или лилава
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: април 29, 2012, 00:38:47 »

fibi, преуморила си се сигурно на този басейн, колко време ги прави упражненията? Особено и ако не си правила упражнения преди това, ако започнеш в 30-та седмица, дори и 15 минути си е натоварване. Аз правя упражненията не повече от 10 - 15 минути. Дори на няколко пъти се опитах едни други, но много сложни ми идваха и се отказах и правя само това, с което се справям. И ми действат много добре - разтоварващо, идва ти енергията. Но пък в крайна сметка трябва да правиш това, от което се чувстваш добре.  good
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #325 -: април 29, 2012, 16:40:14 »

30 мин са упражненията. Бях ходила вече няколко пъти преди злощастната седмица, като спрях работа започнах с плуването 24-та - 25-та седмица.
Работата ми беше доста натоварена, стоиш прав, постоянно в движение, вдигаш, сваляш, безбройни навеждания, така че не може да се каже че не съм във форма, а и упражненията във водата ми се струваха елементарни.
Живея в 3 етажна къща, всеки ден ми се налага по няколко пъти да изкачвам стълби, особено сега с ремонтите.

Не знам защо се случи така предната седмица, но не ми се експериментира, за да разбера.
По добре да го карам внимателно, още малко остана
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #326 -: май 09, 2012, 10:45:19 »

Момичета, на 2 май се роди нашият син Павел, 52 см и 4,150 кг! baby_boy Раждането беше естествено, мина като по учебник, много добре проведено от екипа на частна клиника "Хигия". От приемането ми до първия плач минаха около 3 часа, което казаха, че е сравнително бързичко като за първо раждане. Не че не болеше, определено не беше като вадене на зъб, както едва ли не си бях внушила pardon, но това наистина е най-бързо забравената болка. Поради факта, че бебчо се роди и с ръчичката напред, освен с главичката, настъпиха и повече разкъсвания, а и размерът му си каза думата, та възстановяването протича по-тежичко, но ще мине. Може би ще разкажа повече в темата за ражданията. Иначе бебокът е лаком като сибирска мечка и също така се дере като мечка, та 6 дни в болницата ме подлуди, а от снощи вече върти и цялата къща на малкия си пръст. smile Леко раждане на останалите пролетни мами и здрави бебчета на финала!
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #327 -: май 09, 2012, 11:02:59 »

Честито La_Fleur!!! Да е жив и здрав малкият Павел и много да ви радва. Избрали сте прекрасно име, а ти си мама героиня да родиш такова голямо бебче естествено. yahoo
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: май 09, 2012, 22:13:01 »

Честито ви бебче La_Fleur! Да ви е жив и здрав малкия Павел и много усмивки да ви носи!  smile
На теб бързо възстановяване ти пожелавам и наистина 3 часа от приемането до раждането си е направо бързо, браво на теб! Ще се радвам и аз да споделиш за раждането в съответната тема като имаш свободна минутка, защото и аз мисля така да раждам.  smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #329 -: май 10, 2012, 14:26:06 »

Честито ви бебче La_Fleur!Да ви е много жив и здрав малкия Павел.Да ви носи много радост и много положителни емоции!На теб ти пожелавам бързо възстановяване и чакаме твоят незабравим разказ smile  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines