Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:24:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117834 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 27, 2012, 21:45:21 »

Да, и на мен така ми минават, а все си мислех, че с масаж ставало!  pardon Е, добре че го налучках накрая!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: февруари 27, 2012, 23:06:11 »

Още един начин, който работи за крампа е като станеш се облягаш с двете ръце на стена и опъваш назад кракът, със схванатия мускул.

А аз да се похваля днес болката отзад почти ми беше минала - вчера си сложих съвсем леко топъл компрес на кръста за малко, накарах мъжа да ме масажира леко с евквалиптово олио и също направих това йога упражнение от линка, който пуснах вчера. И днес бавничко вървях до работа, да не се напрягам. И така, дано поотмине, а аз ще внимавам с физическото натоварване за всеки случай. Ще сведа упражненията до 20 минути не повече от 3 пъти на седмица засега.

Също исках да ви попитам следното: Чувала съм, че мултивитамините е добре да се пият само в началото на бремеността, че бебето можело да стане много голямо / не зная колко е вярно това/, но аз продължавам да си ги пия, тъй като не мисля, че приемам достатъчно в плодове и зеленчуци, въпреки че се опитвам. Тук лекарите ми казват, че мога да си ги пия по време на цялата бременност и дори по време на кърмене. Вие пиете ли такива витамини докрая на бременноста?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 27, 2012, 23:20:38 »

Аз пия Пренатал от втория/третия месец. Аз пък четох, че майката била напълнявала от тях. При мен такова нещо няма.  pardon Дори съм с много малък корем и като цяло си вървя слаба за месеците, самият лекар го казва. Бебо пък върви по-голям, но мен това не ме притеснява. Майка ми казва, че и аз съм се родила отгледано бебе направо. По-добре по-голямо бебе, от колкото по-малко. Според мен поне. А и ние с таткото сме дългокраки и бебо няма как да е малък. Та не знам дали е от витамините - според мен не е. Иначе мисля да ги пия дори след бременността, докато кърмя, защото съм на твоето мнение - не мисля, че плодовете и зеленчуците, които поемам са ми достатъчни.  smile
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 28, 2012, 19:15:40 »

Здравйте бъдещи  мамчета. Току що  се  върнахме  от  преглед и  съм  още  развълнувана... Бебчо  е  толкова  променен и  порастнал.  DANCE Да  се  похваля, че  си  имаме  снимка н а  лицето  от  4Д. Най- накрая успяхме  да  го  хванем за  снимка, че  все си  крие  личицето, но  този  път  се  смя, плезеше  се, смучеше  пръсти...Ох  искам такъв  апарат  в  къщи , за да  си го  гледам  всеки ден ... yahoo  На  18.03 ще  ходим на ехокардиография. Иначе  вървим една  седмица  по- малки, но дано  да  си  наваксаме до  другата  консултация...
 Monikamaria, продължаваш ли с  Пренатала? Аз още  си  го  пия( ама  не  много редовно)., но  понеже  имам  проблем  с щитовидната  жлеза и  ендокриноложката  ми  каза  да  го  пия след  като  родя  няколко  месеца. Та си  го  взимам,  то  има  и  витамини така че  мисля  че  е добре.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 29, 2012, 15:58:37 »

lola_bunny, можеш ли да ми кажеш каква е зависимостта м/у пренатал-а и проблемите с щитовидната, понеже евентуално и аз имам. Трябва да си пусна сега едно изследване, но ендокриноложката чрез опипване предположи, че нещо не е съвсем в ред. Та, можеш ли да ми кажеш на теб какво ти казаха за тези витамини.  scratch one-s head
Иначе - да, аз си ги пия и мисля още доста време да ги пия.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 04, 2012, 16:29:40 »

Момичета, от снощи изпитвам спазми в корема, най-вече много ниско долу, но понякога и по-нагоре. Не са болезнени, но са чести, така че не може да е бебе. Ту е като свиване на мускул, ту като къркорене на черва, пукане на балончета. И аз съм една смотана, че се записах при лекар на който нямам личния номер(но има от кого да го взема) и се срамувам да се обадя, защото той никога не ми е казвал "обаждай се, ако има нещо". А знам че има стотици пациентки и може да му е писнало да го безпокоят за щяло и нещяло. Какъв съвет ще дадете? Може ли да са фалшиви контракции и кога ще спрат ако са такива?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 04, 2012, 18:45:40 »

angel4e, първо не се безпокой!  smile Макар че знам, че е бесмислено да ти го казвам.  blum Аз също съм имала подобни усещания и още си ги имам. Знам, че не е нищо ненормално да ги имаш. За тях лекарят ми изписа Магнерич. Не те съветвам да го взимаш без да си питала, само казвам аз какво пия.  good Не бива обаче да се колебаеш да му звъннеш на твоя лекар. Все пак затова му е такава професията. Не се притеснявай и се обади! Все пак по-добре, от колкото да се притесняваш и съответно и бебо да притесняваш - от тази гледна точка набери кураж!  smile Ако много се тревожиш мисля, че можеш и Но-шпа да пиеш. До колкото съм чела - няма проблем. Но пак ти казвам - обади се най-добре! И наистина не се тревожи! Стискам палци всичко да си е ок! И съм сигурна, че си е!  good

Момичета, аз влизам да пиша по друг повод. Разглеждах по сайтовете нещата, които съм си избрала да купувам на бебето! Ами то всички цени са се вдигнали!  shok В Пакостник, например, цените на мноооого от нещата са повишени с между 25 и 10 процента! На повечето други места също!  bqsnasym Харесала си бях кошарка - вдигнаха й цената (само с 10лв., слава Богу!), тъкмо да поръчаме шезлонгче - и на него цената му вдигната. Взехме го с 20 лева по-скъпо. Днес отварям сайта да видя кога работи магазина, от който щяхме да купим количка - вдигната със 100 лева!!!  Oh my ... Направо са откачили тези хора!!!  crazy Защото идва лято ли??? Не виждам да имат някакво основание! абсолютна спекула. Та наложи ми се да търся спешно количката, която сме харесали, по другите сайтове и само в един (!!!) беше вдигната цената с 10лв. Във всички други със 100. Та се обадих и на бегом отидохме и я платихме! Утре ще си я вземем (  yahoo ), че нямаше от нашия цвят в магазина. Но просто колкото повече се ровя, толкова повече вдигнати цени срещам! Така че, ако сте си харесали определени неща и си искате точно тях - купувайте, докато е време, защото после не се знае на какви цени ще бъдат нещата!  sad
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #277 -: март 06, 2012, 12:38:14 »

Здравейте момичета, честита Баба Марта със закъснение, желая ви да бъдете много здрави и усмихнати. Не бях писала скоро тук, но преминах през доста сериозно премеждие и искрено се надявам да е останало зад гърба ми, та и бебе да се успокои, защото в унисон с мен и той беше много неспокоен тези дни. Преди това напрежение да ни се случи обаче бяхме добре на последната консултация, върви си едричък и още не се е обърнал, та отново не стана дума за вида на раждането и сигурно ще се решава в последния момент, макар че аз исках да се подготвя теоретично и практически. Поне разбрах, че в клиниката, в която ще раждам оставят бебчетата в стаята при майката и се надявам това да ми помогне по-бързо да свикна, че колкото повече наближава моментът - толкова по-неподготвена се чувствам. В събота, живот и здраве, вероятно ще посетя една лекция по основи и проблеми на кърменето, а от другата седмица ще започна училище за бъдещи майки. Физически аз самата не мога да се похваля с кой знае колко добро състояние, изпитвам невероятно силни болки от това разширение, имаше моменти, в които при преместване или дори минимално помръдване чак ми избиват сълзи на очите и ми иде да викам, а по принцип нямам нисък праг на болка. Не знам защо е така и не знам до кога ще продължи, но явно нищо не може да се направи. Колкото до покупките - Monikamaria, мисля си, че на пазарен принцип цените на много стоки винаги с пролетта леко се увеличават. Ние имахме късмет, че аз отдавна започнах да пазарувам - количката я взехме от "Хиполенд" на някаква промоция и дори беше с 50 лв. по-евтина отколкото на сайта на фирмата - производител/вносител. Преди 2-3 седмици купихме и сгъваема кошарка за сън и игра ( за у моите родители като ходим на гости), пак от магазин и беше по-евтина отколкото в "Пакостник", снощи вече видях, че и там са изравнили цената. Като цяло ми правеше впечатление, че по бг сайтовете, в които влизах, стоките са поне с малко по-скъпи от тези в магазините в нашия град, включително дрешки, спални комплекти, шишета и т.н. Така че аз всичко си накупих обикаляйки няколко магазина без да поръчвам по интернет, беше ми удоволствие, сега вече би ми било по-голямо физическо затруднение да обикалям. Но пак подчертавам, че аз основно пазарувах в месеците на т.нар. ниско потребление - януари и февруари. Вече друг е проблемът, че се олях с покупките на дрешки, колкото и да си повтарях, че не трябва, защото бебе бързо ще ги израсте и някои дори може да не облече, обаче не можех да се спра като видех нещо хубаво. Добре, че поне предимно купувах българско производство и техните цени са доста ниски, поне 2-3 пъти по-евтини от другите на европейски фирми, които взех, ще видим дали това не е за сметка на качеството след изпиране. Някой, ако има впечатление за ванички, да сподели, че само тя ни остана за купуване и се чудим дали анатомичната или обикновената е по-удобна специално за момченцата.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 06, 2012, 13:42:10 »

Май аз най-редовно пиша.  sad Къде ли са всички?
La_Fleur , права си за традиционното пролетно покачване на цените, но мисля, че и традиционно се забравят с него!  crazy Ти добре си постъпила, че си си накупила всичко!!!  Bravo И аз мисля, че така е по-разумно!
За ваничката - опит нямам, знаете  Wink, но ще ти кажа аз какво съм харесала. Дали е сполучливо ще разбера дори по-късно от теб.  blum Избарала съм една ваничка на Sevi baby с отвор да оттичане и не е анатомична. Ще ползваме и мрежичка. Мисля, че така е най-разумно. Ето ги и ваничката и мрежичката: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11121&cat=59
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=7088
 smile
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: март 06, 2012, 14:52:10 »

Ей мамита,

аз взех анатомична ваничка и беше мноооого удобна, бебо си полягва и се кефи smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: март 06, 2012, 15:05:32 »

То си има темичка за покупките и май ще ни се скарат модераторите, но да си кажа аз ползвам обикновена ваничка, но си взех шезлонг ето такъв и първите месеци докато малкия започне да сяда ми беше много удобен. После детето само си показа кога му е неудобно на него. И го махнах.

Monikamaria, според мен тази мрежа ще ти е удобна само първите два-три месеца най-много. Стане ли детето по активно да е няма да ти е удобно да го къпеш и в същото време да внимаваш да не се обърне от мрежата. Все пак някой деца доста рано се обръщат от гръбче по коремче, а и прави опити. Нашия не спираше да се мята в коритото, то и сега е така де.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 06, 2012, 16:32:23 »

Мрежичката е чудесна покупка.Абсолютно съм за.Ние имаме такава и съм страшно доволна.Ползвахме я много дълго време.Дори и сега понякога й мия косата на нея/за да не й влиза шампоан в очите/ като й поставям там главичката,за да е над водата.Определено си заслужава. good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 07, 2012, 01:55:29 »

carlyangel, аз точно от теб се запалих за мрежичката!  blum
Рени, не се бях сетила за момента, когато бебо започне да се върти!  scratch one-s head А когато това стане и в случай, че не се получава с мрежичката, няма ли да ми е удобно и без мрежичка, и без да има вътре разни "хълмчета" (така им викам на тези издатини в анатомичните ванички  blush ).
Майче, при теб как е?  smile И сега ли са ти удобни "хълмчетата"?
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #283 -: март 14, 2012, 00:12:53 »

Хайде да побутна темичката ни малко, че съвсем залиня, вече започвам да се чудя дали нямаме някоя избързала мама pardon?! Monikamaria , много е хубава ваничката, ще се огледам за такава, дали ще стават всякакъв вид стойки към нея само се чудя crazy. Аз тази седмица на поредната консултация ще си получа първия болничен лист 45 дни преди термин и ще се отдам на заслужен мързел blum...или почти, че започваме ремонт на стаята, в която ще гледаме бебето и ще сме на полеви условия поне 2 седмици, докато сменим визията и мебелите, та тия дни ще трябва да събирам вещите  tease...а вече много, ама много лесно се уморявам, коремът често ми се втърдява, за болките нощно време и безсънието пък хич не ми се коментира. Вече наистина ми се иска да съм на финала. Как е положението при вас? girl_wink
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 15, 2012, 17:55:05 »

Здравейте и от мен!
Аз от доста време не съм писала, но имам малко проблеми с компютъра ии... пък и покрай покупките за бебка нямам време за нищо. Вече всичко е готово, купено, подредено и изпрано. Вчера бях на поредната консултация може би е последна, не се знае. Всичко е наред и вече чакаме да се появи. Дано е по-скоро,че нещо ми е доста тежичко вече  sad
Това е за сега от мен  smile Чао и целувки на всички мамчета.  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines