Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 04:15:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117898 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: февруари 26, 2012, 18:56:19 »

Princess_of_the_Dawn, и аз имам подобни болки от доста време.  sad Оказва се, че се дължат на разместването на костите, разширяване на таза, разпъване на сухожилия и т.н. подготвяне на организма за раждането. Нещото, което ме ядосва е, че навсякъде четох, че понеже било нормално трябвало просто да се изтърпи. Аз поне друго инфо не намерих (ако някой открие, ще съм му благодарна, че ми писна вече). Та ядосвам се, понеже това, че сме бременни защо трябва да значи, че трябва през най-различни болки да минем??? ОК, нормално е да ги имаме, но толкова ли никой не си е направил труда да бъдем облекчени по някакъв начин. В смисъл, не че някой ми е длъжен, но навсякъде да чета "майка не се става лесно, търпи", просто ме побърква!
Колкото до топлите компреси - не ти ги препоръчвам, нали не е добре нищо да затопля тази област.  sad Просто не мога да ти дам съвет как да се облекчиш, за съжаление.  sad И аз доста се мъча - едва ходя, боли си ме, схваната съм...абе, кофти работа!  NO
 lola_bunny, радвам се, че бебо е активен и те поздравява редовно!  Bravo Успешна консултация и да пишеш как е минало!  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #256 -: февруари 26, 2012, 19:28:32 »

Спомням си ги и аз тези болки, имах ги при първото дете. Единственото, което правех, беше да си сменя обувките- стабилен ток от макс. 3см. височина. Ходенето задължително е с почивки на всеки 15 мин. трябва да се сяда /или поляга/. В последните дни ми идваше да си измисля някакви презрамки да си повдигам корема при ходене. Дано поне в легнало положение сте добре и да можете да спите нормално. Няма и аз да ви казвам, че ще си го изтърпите...Все пак се казва бременност /от бреме  Wink/, не лекост  Wink. Мислете си за хубавите неща, които ви предстоят!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: февруари 26, 2012, 20:04:06 »

Благодаря ви много за бързите отговори.  give_rose
Просто аз си мислех, че тези болки се появяват в по-късните месеци и затова малко се шашнах днес, но явно това не е така. Какво да се прави, ще търпим както казва svekarva.  Аз се надявах, че ще работя още поне 2 месеца, но ако болката се влоши или продължи да е така както днес, едва ли ще успея, понеже стоя на стол 9 часа на ден. В статиите, които прочетох пише, че тази болка може да се появи при продължително ходене, качване на стълби, стоене на крак или стол, но също така, че не се препоръчва леженето на легло. За момент било добре, не усещаш болката, но в дългосрочен план, не било добре. Препоръчват определени упражнения, които намаляват болката. На няколко места в други форуми, четох, че топли компреси на кръста помагали. И аз знам, че горещо не е добре, но нали не е на корема, знам ли. Ще пробвам имам една от тези лавандуловите овчици, които се загряват в мирковълновата, но съвсем леко топла, не гореща, да видим дали ще има подобрение.  sad
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #258 -: февруари 26, 2012, 20:24:30 »

Ако седнеш после как се става, все едно имаш мускулна треска на задника, а като те прореже изведнъж и крака ми буквално се подкосява, как боли. Започнаха преди 2 седмици, мислех че е заради работата нали стоя права цял ден.
 Тази седмица трябваше да ми е последна, но спрях работа кажи-речи принудително. Беше ми много лошо сутринта, отидох да повръщам в тоалетните и докато повръщах, познайте -  от напаните се подмокрих.
Та направо напуснах работа, оставаха ми 3 работни дни.

Вярно че Бременност произлиза от бреме, но не е ли достатъчно бреме да вървиш с големия корем и т.н. 
 Интересното е, че преди да забременееш никой не ти казва какво следва и какво да очакваш, а разбираш всичко в последствие.
 Корема те боли - матката растяла;
гърдите те болят ( а зърната ме убиват, осбено ако ми стане студено и настръхнат )- мажи ги с олио;
мускулна треска на задника - кокалите се местили;
повръщам и се напишквам в гащите.
За тези неща се сещам в момента, а колко има още и колко ни очакват, раждане, доколкото разбрах и кърменето боли.
Нека да сме силни, та да търпим и да се радваме на нашите съкровища
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 26, 2012, 20:44:41 »

Прочетох за оплакванията ви и не можах да се въздържа да не пиша. blush
Имах абсолютно безпроблемна бременност,но точно около вашите седмици ми се появяваха същите болки,и то при вървене.Точно същите,които описвате.Обясняваха ми ги с разтягането на матката и разширяването на таза.На моменти,ако не се свиех,не можех да направя и една крачка повече. angry
Отминаха за около месец някъде и после все едно е нямало нищо.Другото,което ме мъчеше бяха крампите в мускулите/схващания на прасците/ и киселините. diablo Ужас... Трябва да се изтраят и това е. pardon
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: февруари 26, 2012, 21:55:02 »

И аз да  споделя  болежките  като  сме  започнали...Също  имах проблем с кръстта и  дори  понакуцвах,  но  аз  пък  си  мсилех, че не е от  бременността тъй като  по  принцип  имам струпване  на прешлени и  си  имам и  други  травми  по  гръбнака. В  момента проблема ми е  гърба... Ужасно  много  ме  боли. Дори  се  чувствам  по-добре права и  вървейки от  колкото да  стоя  сенала. Сега започвам  лекции и  нз как  ще изкарвам по  цял  ден  на стол, ама  ще гледам да  ссе справя.... pardon
Колкото  и  лека бременност  да  се  кара, не  виждам  нищо  леко  след 5-я  месец...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: февруари 26, 2012, 22:41:54 »

Оооо, carlyangel, спомена крампите!!!  angry Оооо! Днес се събудих от зверска крампа на единия прасец! Направо съм викала! И нито масаж, нито нищо не помогна! Чак когато успях да се изправя ме отпусна. Получавам ги, когато се протягам. Голямо зло е това!
По принцип са ми казвали, че вторият триместър е най-сладък и най-лек. Така че, момичета, дръжте се! Почна се!  sarcastic sarcastic
lola_bunny, аз по време на лекции се намествам на стола по 15 минути и по пет пъти за този час и половина, който трае едната! Чак срам ме хваща от колегите, та взех да сядам най-отзад! sarcastic
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: февруари 26, 2012, 22:54:09 »

Monikamaria, и на мен в началото няколко пъти така ми се схвана крака сутрин при опъване на тялото. Ужасно е, и аз крещя. Единият път 2 дена не можах да ходя от болката. Но вече тази грешка не правя. Никакво опъване особено в леглото. След като станеш тогава много леко се разтягаш първо единия крак, после другия, и после цялото тяло. При крампа най-добре действа топла вода, за да се отпусне. Или в леген потапяш крака, или с душа, ако е по-нагоре и после леки масажи през целия ден, ако мускулът е все още стегнат. Ако се случва много често, обикновено лекарите предписват магнезий на хапчета.

За болките в кръста единственото, което намерих за намаляване на болката е тази статия, има 13 начина описани, като повечето включват упражнения, масаж на гърба, но също и акупунктура за по-смелите. Аз ще опитам с упражненията от утре, но тези на Пилатес, те включват такива за болката и масажа на гърба и да видим дали ще се получи някакакво подобрение. Статията е на английски: http://www.babyzone.com/pregnancy/photos_back-pain-relief/

Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 26, 2012, 23:03:01 »

Princess_of_the_Dawn, и аз бях чела, че крампите са в следствие на липса на магнезии.  sad Но лекарят тъкмо ми предписа Магнерич, че нещо ми се стяга коремът при качване на стълби и т.н. Та реши една седмица да го пия и да видим как ще се чувствам. Та дано и за крампите помогне!  sad
Статията звучи интересно - почвам я.  smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #264 -: февруари 26, 2012, 23:53:16 »

Така, като ви чета, аз май поне от крампите съм спасена до този момент, не знам дали не е, защото от близо 3 месеца приемам магнезий. Болки имам в кръста, най-вече вечер и са сравнително поносими. Обаче долу ниско наистина сериозно ми тежи при ходене. Много често нощем болките са доста силни и едва се обръщам от едната страна на другата. И на мен ми обясни джи пи то, че било нормално, заради разширяването на родовите пътища. Добре, че от 2 месеца не ми се налага да работя активно, а след около 2 седмици ми започва и болничният преди раждане. Все се опитвам да се успокоявам, че не остана много да се търпи, но като си помисля, че тепърва влизам в 8-мия...има накъде още! Бебето не ме рита толкова активно, колкото преди, вероятно мястото започва да му отеснява. А днес в един магазин за малко да припадна, не ми се беше случвало до сега - усетих как ме обля вряла вълна, изпотих се рязко, прилоша ми и пред очите ми започна да притъмнява, добре че бързо излязох на въздух и поседях известно време на една пейка. Въпреки всичко се опитвам, ако не всеки ден, то поне през ден да изминавам известно разстояние пеша.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #265 -: февруари 27, 2012, 13:02:43 »

Упражненията и масажите помагат, бях забравила за тях. Едно врем май повече ни обгрижваха като бременни, вероятно, защото работех в голям комбинат. Имахме АГ кабинет и до излизането в майчинство ни викаха всеки ден след работа за гимнастика. Имахме и курсове "за безболезнено раждане", но там само се смеехме и нищо не научихме /или е било само отбиване на номер/. Без да ви плаша, другата екстра по врем на бременността са зъбите. Падат пломби на поразия и се появяват кариеси. Ако имате възможност, направете си преглед при стоматолог. После, като се роди бебето, трудно се намира време.
La_Fleur , припадъците са много неприятни, на мен ми се случиха 2 пъти с второто. Тогава нищо не ме болеше, но ми падаше много рязко кръвното, та се наливах с течности.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: февруари 27, 2012, 15:51:32 »

La_Fleur, и не мен ми се случва това, помислих си че умирам, щях да се сбогувам с мъжа си като ми се случи 2 пъти за една нощ. На мен винаги ми се случва през нощта, събуждам се от непоносима жега, отварям врата и стоя на студа, а от мен тече пот 2-3 мин, след това все едно нищо не е било. И аз четох че  е кръвното и започнах най-накрая да пия вода в големи количества. 
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: февруари 27, 2012, 19:31:30 »

Момичета, искам да споделя опита си с крампите - имах такива почти всяка нощ, за съжаление по няколко. Не е приятно, да. Не съм пила магнезии.
Това, което на мен ми помогна е да НЕ се боря да масажирам, протягам и тн. При настъпване на крампата оставах неподвижна и изчаквах да мине. Мускулът се отпуска сам и бях ОК след няколко минути.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: февруари 27, 2012, 21:20:19 »

Явно наистина магнезият има значение за тези крампи!  good Ще видим дали ще спрат при мен.
Тази топли вълни и почти-припадъци явно са си плашещи!  sad Дано повече не ви се случват или поне рядко! При мен само от време на време ми става по-топло и задушно, но ако течностите имат значение, аз се наливам сериозно с вода и мляко! Вода пия по литър и половина-два поне! и по около литър мляко. А това за мен е много, понеже преди не можех да пия по толкова вода. Обаче сега без шише не мърдам ни-къ-де!  good
Това за ходенето и движението е много хубаво, че го правите!!!  Bravo Аз сега мързелувам!  sad Просто на този студ, с това мъкнене и придвижване като патица въобще не ми е до ходене! А не трябва да се обездвижвам! Само да се постопли мъничко и ще се старая да се разхождам вече до парка, че така не бива както я карам!  nea
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: февруари 27, 2012, 21:44:03 »

Аз не съм бременна ,но само да кажа че като има крампи не се размачква а се става на крака и бързо отминават.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines