Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:23:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117833 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 18, 2012, 20:05:42 »

La_Fleur sad мъка си е да си болничка в това състояние! Няма две мнения! Дано по-скоро приключи всичко, че сигурно се тормозиш!
Каква нощница си взе за родилното? Аз още дори не знам дали ще ми трябва, че нали във всяка болница не дават, но все пак се замислям, а идея си нямам какво да взема!  scratch one-s head
За легълцето - сигурно таткото наистина иска да вложи нещо от себе си в цялата история! За мен това е много готино!  heart 100% ще се старае страшно много и ще останеш доволна на края!  smile
За термините в началото на темичката трябва май към модератор да се обърнем. Аз моя още не го знам (м/у 15ти и 19ти май ще е, че 20ти е събота и отпада) и не мога да се включа, но вие ако искате пишете. Може и всяка тук в поста да си добави датичката, за да знаят модовете какво да впишат.  smile
vilinka__, не се притеснявай мила - знаеш, на мнооооого мами се случва да са така. Лежи си, почивай и всичко ще е наред! Пък и по-добре така, че после какво тичане те чака. Мен от сега ме боли главата като се замисля!  sarcastic
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #241 -: февруари 22, 2012, 19:55:43 »

Monikamaria, нощницата е памучна, в сиво и розово, с копчета отпред, над колената ми е (но аз съм и висока, а и с този голям корем  pleasantry). Кумата ми ме посъветва едва от двете, които да си купя, задължитено да е с дълъг ръкав ( заради времето) и да са с повечко копчета отпред, ако ще кърмя. И аз не съм сигурна дали ще ми влезе в употреба, защото в клиниката, в която смятам да родя предлагат нощници и не знам точно какви са им изискванията, но после и вкъщи може да ми свърши работа, защото е много удобна и не е от онези бархетни "твърди" нощници. Иначе при мен нещата са нормални за периода, чувствам се вече тежичка, не мога да ходя на дълги разстояния ( но това не ме спира поне през ден да се поразходя), появиха се по-сериозни болки в кръста и т.н., вече ми се иска бебето да идва smile...макар че не знам колко съм подготвена. Купих си една книга за първата година от майчинството, която чета и доста се поувлякох, въпреки че рядко ми се случва да се увличам от разни наръчници и специализирана литература, но тази ме грабна от първия ред. Написана е от руска авторка и я предпочетох пред наличните западноевропейски и американски, защото изпитвам респект към разработките на руската медицина, психология и педагогика. Е, засега се оказа, че не съм сгрешила, макар и името на авторката нищо да не ми говореше. Върви ми толкова увлекателно и естествено, защото после научих, че авторката освен психолог е и филолог и си личи по стила на писане - достъпен, интересен, а не скучен и "сухарски". Та, вече по-малко ще се ровичкам из нета, където всичко ми е разхвърляно и противоречиво и се обърквам все повече, та започвам да изпитвам още по-голям страх от предстоящото събитие.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: февруари 22, 2012, 20:29:19 »

И аз горе-долу към това се насочвам относно нощницата. Обаче за сега нещо не съм срещала такава, която да ми хареса. Не че много съм търсила, или пък много трябва да ми хареса, но... smile
А за книгата, авторката да не е Татяна Аптулаева?  smile Аз имам книгата й за бременността. И на мен ми прави впечатление, че е написана много увлекателно! А в момента си издирвам книга с практически съвети за отглеждането на бебето относно къпане, обличане, гимнастики, хранене и т.н. Та тази, която ти имаш съдържа ли такива съвети?  smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #243 -: февруари 22, 2012, 21:11:57 »

Да, тя е авторката smile, книгата е "Вече съм майка", съдържа именно такива съвети - от първия до дванадесетия месец: физическо развитие, грижи за бебето, здравето на бебето и медицинския преглед, психическо и емоционално развитие, игри с детето. Втората глава е изцяло за храненето на бебето. Има глави за педиатъра и ваксините, за болестите. В отделна част на книгата се разглежда жената след раждането - възстановяване, хранене на кърмещата майка, комплекси от упражнения за фигура, психология на майчинството, взаимоотношенията с околния свят и т.н. Книгата е придружена и с илюстрации, което мен лично доста ме улеснява във възприемането на информацията, която не е излишно претрупана (даже на някой може да му се стори всичко простичко поднесено, особено на челите много или вече отгледали едно дете, но за начинаещи като мен е страхотна!) Другото, което ми харесва е, че Т. Аптулаева по някои от спорните въпроси представя двете (или повечето) гледни точки, без да налага своето мнение, а оставя жената да избере индивидуално, съобразено със себе си и потребностите на своето дете (визирам споровете да се дава или не вода, на твърд или свободен режим да се храни бебето и др.). Та, така, засега съм очарована, докъдето съм я прочела, надявам се да си запазя мнението до края на 600-те страници girl_wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 22, 2012, 23:08:59 »

Другото, което ми харесва е, че Т. Аптулаева по някои от спорните въпроси представя двете (или повечето) гледни точки, без да налага своето мнение, а оставя жената да избере индивидуално, съобразено със себе си и потребностите на своето дете (визирам споровете да се дава или не вода, на твърд или свободен режим да се храни бебето и др.).
Страхотно!!!  good Това и на мен ми харесва като подход! Ще я потърся и аз книгата, тогава!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #245 -: февруари 23, 2012, 11:59:02 »

Monikamaria, наистина се надявам да ти хареса, но за всеки случай те съветвам да отскочиш до някоя книжарница и сама да я разгледаш по-обстойно преди да я закупиш, за да си сигурна, че ще ти допадне и на теб. У н ас даже и таткото започнал да я чете сутрин, докато спя  pardon. Много ми се искаше да посетя и един практически курс за отглеждане на бебче, но този месец заради грипната епидемия и обилните снеговалежи не го организираха тук и ми остава само да се надявам, че през март ще има, защото най-силно се притеснявам дали ще се справя с кърменето, ако имам кърма, а имам нужда наистина от визуално представена информация за позите на кърмене, държене при кърмене, как точно се наглася устичкат ана бебето, изцеждане и т.н. И постоянно си мисля колко много практически неща не знам!
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 23, 2012, 15:46:32 »

Относно кърменеето препоръчвам книжката "Азбука на кърменето" на д-р Гру Нюландер.


ако имам кърма
Кърма има всяка жена. Ще се справиш  good

P.S. Извинявайте, че "нахълтах" така.
« Последна редакция: февруари 23, 2012, 15:49:58 от bejkite » Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #247 -: февруари 23, 2012, 19:49:25 »

и на мен ми допадна вашата книжка, но няма как да си я набавя, майка ще идва за раждането, но как се прочитат 600 страници на тъгъдък.
Исках да се похваля за 20-тата седмица на ехографа.
Бях свикнала все да сме на долната линия във растежа и т.н.( поне сме в границите и е в норма ), но като измериха крачетата на малката ми принцеса, ударихме горната черта, за малко да я минем.
Сега разбирам защо коремчето ми е толкова голямо ( питат ме да не би да съм с близнаци ), с тези пергелчета, моделка ще я правим. Wink
В килограмчетата също вървим седмица напред. Bravo
Този път се виждаше много по ясно от преди, малката има чипо носле, взела го е от моя мъж, за останалото ще почакаме, тъй като свършихме с Ехографите, нямало повече да ме гледат. pardon
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #248 -: февруари 24, 2012, 11:45:24 »

bejkite, благодаря за информацията, ще потърся книгата! Относно кърмата, непоравилно се изразих, имах предвид, че не на всяка майка се удава да кърми успешно - визирам случаите с мастит още от първите дни или тогава, когато според някои майки кърмата им рано-рано изведнъж секва ( а вероятно просто не са успели да проведат процеса правилно). На мен ми се иска да направя нещата, както трябва, но опасенията ми идват от там, че темата я възприемам по-лесно, когато ми се показва нагледно (чрез картини, клипове и т.н.). Срам, не срам - с четене не мога да си представя всичко правилно blush.
fibi, радвам се, че твоята малка перличка се развива добре, колкото до книгата - ти пак можеш да си я поръчаш по майка ти и да я четешв процеса на отглеждане на бебенцето, месец за месец, тя така е написана. Така че може и избирателно. Или пък съм сигурна, че и там можеш да си намериш добро четиво и да разчиташ на практическите съвети на жената, която е родила теб. Макар че ето, моята ме е гледала по книгата на д-р Спок, като цяло безпроблемен е бил процесът, изключвам факта, че съм била малко болнава. Но ,например, се оказа, че не знае, че бебетата не се слагат да спят на възглавници от раждането (нещо, което съм чела на доста места) и дискутирахме с нея или че вече повечето майки (да не кажа всички) не слагат по мъничко сол във водата за къпане на бебето и други от този сорт. Нещата наистина се менят доста с годините, но въпреки това аз вярвам и на майчиния и опит.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: февруари 24, 2012, 21:32:34 »

 La_Fleur, и на мен много ми се ходи на тези курсове! Обаче и аз не смея още! С тези непочистени улици!  sad Едва стигам от входа до колата! Тръгнах на лекции и ми е страшно трудно. А и имам болки в основата на бедрата и таза и трудно ходя. А постоянно следя какви лекции има в няколкото безплатни училища и нямам търпение вече да се пооправи времето Sunshine и да ги посещавам! Иначе и аз се притеснявам и много искам да получа повече инфо и практически съвети относно гледането на бебето в ежедневието. Ами че аз дори не знам как правилно да му държа главичката.  girl_impossible То е ясно, че после повечето неща ще ни дойдат отвътре, но друго си е да си понаучил нещо предварително.  good

fibi, страхотни новини за дългокраката мадама!!!!  Bravo Какво по-хубаво от това!  Girl_hide
А да те питам - защо повече няма да ходите на ехограф - нали си 20та седмица или се бъркам? Нали има още една фетална морфология, а и още много контролни прегледи, особено последните седмици. Или имаш съображения заради теорията, че ехографът не е много полезен. Ако е така, извинявай за любопитството!  give_rose

Ние две вечери не сме ритали много, много, а по-слабичко. А до преди това беше просто неспирно блъскане. И аз като се притесних ... Звъннах на лекаря. Уж на 7ми март ни беше консултацията, обаче човекът като ме чу колко съм притеснена и веднага отреагира - каза, че ще ни изчака колкото е необходимо в болницата и да идваме, че да не се притеснявам напразно събота и неделя. Страхотен лекар! Просто ми напълни душата!!! Прие ни в петък, в 5 вечерта! Любезен и отзивчив както винаги - 1 час се занимава с нас. А на бебо всичко си му е наред! По закона на Мърфи се разрита точно когато легнах до ехографа!  sarcastic И другото - вървим с две седмици напред! Тежим кило и сто вече! А аз вървя пък доста по-слабичка според лекаря и с малък корем и на бебо явно доста му е тясно! Ще видим как ще се справяме по-натам. Сега ритаме отново с пълни сили и се надявам повече да не ме плаши бебо, че ще му се обидя!  blum sarcastic

Целувки на всички коремчета и да се пазите много!!!!  kiss2
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #250 -: февруари 25, 2012, 19:52:12 »

и аз мислех че са 3 ехографа или поне бях останала с такова впечатление, но се оказаха 2 (платени). Нямам съображения с ехографа, напротив, но тук са доста скъпички ако си плащаш, за това се отказах от 4Д-то, по добре да и купя нещо на малката с тези пари.
 Започна и мен да ме ритка, някой път повече, друг път изобщо, но като се притесня и тя самичка ме подбутва, за да покаже че е добре. Даже последните 2 седмици като по часовник 7:30 сутрин ме взима за барабанче, докато не стана от леглото, свикнала е по това време да започвам работа и да се люшка в коремчето, а като почивам искам да си се пооспя.

Иначе на всеки 4-ри седмици съм на контролен преглед при акошерка,да ми мерят матката, тоновете на бебка, кръвното и т.н. Те усещат с опипване как е легнало бебето и ако нещо не е наред, тогава ще ме пращат на ехограф, иначе не.
Аз много се радвам че мамчето ще е при мен и ще ми помага, тя е медицинска сестра и работи доста с бебчета, свекървата също ще помага, 3 големи сина е отгледала.
Отделно държавата осигорява помощ първите седмици след раждането за по няколко часа на ден, в зависимост как се разберете с жената. Помага за кърмене, къпане,дори може да ти сготви, каквото си поискаш. Те са специално обучени за тази необикновена помощ след като родиш и това е единствената държава която дава тази помощ безплатно.
Даже майка малко поизревнува като и казах че ще идва жена да помага.

Какво става с Вилинка, не е влизала отдавна, нещо я болеше кръста, дано да е добре
Гушки и много много цунки на всички
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 25, 2012, 22:59:56 »

fibi, феталната морфология не е просто, за да видиш бебето на 4D, а за да се следи как се развива и да се види има ли нещо, което да не е ОК (да пази Бог!). 4D-то си е просто за глезотийка на родителите - да му се нарадват.  smile
Това, че майка ти има опит с бебенца и ще има кой да ти помага е страхотно!  good А и жената, която ще идва, също ще ти е от голяма полза! Измислили са го хората!  Bravo Моята майка също ще бъде в отпуска и ще помага, ама тя казва, че всичко е забравила и как ще се оправяме - не знам! Смях ще пада!  sarcastic
Темичката нещо наистина опустя!  sad Къде ли са всички момичета? Не им се пише явно!  sad
Хайде целувки по коремчетата и от мен!  blum
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 26, 2012, 00:20:58 »

Здравейте и  от  мен! Аз  от  много  време  не  съм  писала, но все още  съм шокирана от  случилото  се с Боби и не  ми  беше  до  писане cray
Иначе ние  с  бебо  уж  сме  добре. Във  вторник  мисля да ходим на консултация, че  не сме  го  виждали  от  месец и  нямам  търпение това  да  стане. Бебчо  е  много  активен  вече smile Почти  по  цял  ден си  ритка и  шава профилактично... Вие  как  сте, бебоците риткат  ли?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: февруари 26, 2012, 18:39:44 »

Да се вмъкна малко във вашата темичка, понеже в нашата повечето мами са в по-ранна седмица от мен и вие може би по-добре можете да ме посъветвате.
Значи вчера излязох на разходка и без да усетя съм извървяла около 2 километра пеша, в ръката носех и чанти 2-3 кг, но на връщане изведнъж като ме преряза болка в кръста и по-скоро седалищните мускули, все едно с нож ме прерязваше при всяко движение. Прибрах се с автобуса, но едва се дотътрих до вкъщи. Днес се чувствах добре, даже и къщна работа свърших сутринта и решихме да излезем на разходка. Като тръгнахме, след няколко крачки пак тази болка, не мога да вървя и трябваше да се върнем. Излиза, че при ходене се получава. Дали съм се преуморила вчера и затова така, дали просто вече е нормално да има подобни болки /влизам другата седмица в 6ти месец/. Как мислите и какво препоръчвате за подобрение на болката? Някъде чета, че топли компреси са добре, другаде не. И така, малко се притесних днес.  sad
« Последна редакция: февруари 26, 2012, 18:46:40 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #254 -: февруари 26, 2012, 18:52:30 »

Принцес с растежа на плода таза ти се разширява, костите променят положението си една спрямо друга. Понякога се притискат нерви, има случаи на бременни, които почват да накуцват.

Ако състоянието ти те притеснява, а и за всеки случай - лекар.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines