Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 04:15:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117902 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: февруари 09, 2012, 23:00:24 »

Здравейте и от мен, коремчета!  give_rose
И аз отдавна не съм се включвала! Затворила съм се вкъщи и ровя като луда за бебешки нещица из нета. В междусеместриална ваканция съм, слава Богу, че много ме е страх да излизам. Нали са ни много добре изчистени улиците!  bqsnasym
Утре сме на консултация да видим как е бебчо.  danceg
La_Fleur, хубаво си взела зехтин да се мажеш. Аз на друго нямам доверие. Мажа се почти от както разбрах, че съм бременна, че това стриите са някакъв ужас и много ме е страх да не получа!  angry Смесвам зехтина и с няколко масла на Икаров. А за да убия миризмата на зеленилки, както аз им казвам  sarcastic, слагам от ванилийките на Йоткер - тези ампулките. Самите те миришат страхотно, но не успяват съвсем да намалят онази специфична миризма на маслото, което ми се получава след всичкото смесване.
Относно целулита, като се стисна и на мен ми се вижда, че имам.  sad Ужас! Но какво да се прави - после ще влизаме във форма!  smile
Относно пазара - ние имаме само едни бебешки дънки, едно боди, шапчицата, която първо купих и три чифта чорапки. Само това. Ще чакаме още около месец и ще почваме да пазаруваме и ние. Иначе общо взето всичко сме избрали. И аз като La_Fleur съм с много списъци - с цените, от къде кое да се вземе и т.н. Нямам търпение вече да пазаруваме иначе!  yahoo И нямам търпение и бебчо да идва. Вече и на мен ми омръзна да съм бременна!  sarcastic Искам да го гушна, да го видя...знаете как е!  smile
angel4e, не се притеснявай, мила. Те лекарите изписват лекарства за застраховка вече, не е задължително да имаш проблем. Колкото до лекаря ти - защо не пробваш да си останеш при този от твоя град. Той може би не е толкова "преуморен" от професията си и човекът явно е по-отдаден. Това май по-скоро е най-важното! smile
vilinka__, аз ти видях снимките и да ти кажа не ми изглеждаш като бомбичка!  smile По-скоро ти тежат на теб самата при движение килограмите, отколкото на вид да си качила толкова. Аз вече качих 7 кг. и също ми е трудно, понеже съм свикнала и аз да съм слабичка. А всички казват, че не съм мръднала, освен че коремче расте. Явно за това така се чувстваме. pardon
pinkbird, добре дошла, мила!  give_rose Радвам се да се засечем тук!  Girl_hide
Целувки на всички коремчета и да се пазите много, бъдещи мамчета!!!  give_rose give_rose give_rose
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: февруари 10, 2012, 10:52:27 »

La_Fleur, Monikamaria и аз си имам едни такива дъъълги списъци с всичко необходимо за мен и бебе, и нямам търпение да започна с покупките.Мъжо много ми се радва като взема списъците и започна да добавям нови неща   sarcastic Най-хубавото е, че остава още малко и ще си гушкам принцесата! yahoo  heartkiss

Monikamaria , чакаме да пишеш как е минала консултацията blum give_rose
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #227 -: февруари 10, 2012, 17:42:47 »

Момичета, помощ! shok Снощи забелязах ситни червени пъпчици по корема, предполагам е от зехтина. Досега не бях чувала за такава реакция на кожата от него, ама знам ли?! Купих студено пресован на "Коста Д'оро", по принцип не си падам по зехтина и не знам дали това е добра марка, вие преварявахте ли го на водна баня предварително, защото аз директно започнах да се мажа и да не би да е от това? Monikamaria, ти кои масла на "Икаров" ползваш за тялото, защото аз съм употребявала само бадемово и кокосово за коса и жожоба за лице? Не знам какво натурално и мазно да пробвам вече girl_impossible
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: февруари 10, 2012, 19:07:00 »

La_Fleur, аз също използвам същата марка и до сега не съм забелязала някакви странични реакции по кожата.Не съм го преварявала, директно така си го мажа.Пробвай някоя друга марка зехтин или наистина го превари на водна баня.Явно кожата ти не го понася  sad
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: февруари 10, 2012, 23:37:19 »

La_Fleur, аз ползвам само екстра-върджин - до толкова са моите познания относно зехтина, честно казано.  blush Иначе на Коста д'оро и аз ползвам. Но също не съм преварявала, въпреки че знам, че така е най-добре, а и също маслата се смесват така. Ами, не стигнах до тази процедура.  blush Иначе ползвам задължително масло от пшеничен зародиш, в тази партида сложих и от гроздови семки и арганово. Бадемовото също е добро за кожата - и от него слагах преди. Отделно слагам и самото масло на Икаров за стрии. Пробвай наистина с друг зехтин - дано е от марката само.  sad

Днес лекарят ме похвали за кожата ми, че си личало, че се грижа за нея. Дано така да си остане и да ме подминат гадните стрии.  good
Иначе на ехограф не ме гледаха - само кръвно мерихме, пита ме дали съм ок и ми прегледа и записа всички резултати от последните изследвания и такива неща. Не можах и да си взема направленията за офталмолога и хирурга, които трябва да ми дадат писмено мнението си за секциото.  sad Нали днес бях в държавната болница при моя лекар, а парите от здравната каса са свършили и сега трябва да чакам другия месец. То при мен е повече от сигурно, че ще е секцио, но все пак документите трябва да се оформят, а ми се искаше поне тази грижа да отпадне. sad Иначе другата ми консултация ще бъде в частния кабинет на доктора и там вече ще се гледаме на видеозон и ще видим актуални размери, ще чуем сърчицето с апарат и т.н. Сега обаче много добре се чувствам, а и бебо е толкова активен и толкова добре го чувствам и него, че въобще не чувствам нужда да ходя на лекар. Само ме потискат тези болници.
Разбрахме се и кога ще плануваме раждането горе-долу - между 15ти и 20ти май.  yahoo Само че за окончателна дата искам да се изчака, за да видим все пак бебо как се движи и т.н.
 
vilinka__, на теб наистина още малко ти остава!  danceg Олелелее! Страхотно щастие е това! Аз също ужасно много искам да доближи по-скоро, но колкото повече наближава и толкова повече осъзнавам какво предстои и сърчицето ми се свива! Представям си какво ти е развълнувано и на теб!!!  Eeager Хайде поне някоя от нас вече да ни зарадва с новината, че това нетърпение ме побърква!  Girl_hide
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #230 -: февруари 12, 2012, 20:50:37 »

Здравейте момичета
На мен отново ми се случи най-лошото с бебо и затова ви напускам с голяма болка и мъка cray
Искам да ви пожелая лека бременност и успешен финал на всички мамчета,дано всичко е наред при вас,прегръщам ви силно и ще ви следя good
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: февруари 13, 2012, 08:19:44 »

Боби, миличка, какво се е случило shok cray Докато четях, се разплаках ... А оставаше толкова малко време до срещатата ти с бебо :'(Бъди силна, мила!Наистина много съжалявам за загубата ти.Силни прегръдки и кураж!  huhhuh.gif heart
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #232 -: февруари 13, 2012, 22:00:16 »

Ох, Боби, настръхнах, трябваше да прочета писаното няколко пъти, за да осъзная ... Много съжалявам, нямам думи, в шок съм.  cray
« Последна редакция: февруари 13, 2012, 22:02:12 от fibi » Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #233 -: февруари 14, 2012, 12:05:45 »

bobi, ще ни липсва, но ще и стискаме палци за по-добро! Дано на всички ни се случи малкото чудо, за което мечтаем! А аз се разписвам в "клуба на болните", този път не можах да се опазя. В неделя 2-3 пъти се закашлях леко и като знам колко ускорени са при мен процесите на другия ден вече бях на лекар и бинго - за нула време бях успяла да  развия фарингит-трахит. Моето джи пи ми назначи изцяло хомеопатични продукти - "Инфлуцид", "Тонзилотрен" и сироп "Ен ти тус", но изкарах кошмарна първа нощ, сигурно съм на 2 часа сън. Силно се притеснявам, че това лечение няма да е успешно, защото досега само веднъж съм се лекувала с хомеопатия и си докарах двустранна пневмония. Просто при моя организъм 90% от простудите водят до бронхит. Дано сега ми се размине, защото много се безпокоя за бебето sad. Пазете се и вие или поне избягвайте контакт с болни хора. И ако празнувате днешния празник - честит Ден на влюбените, обичайте се! girl_wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: февруари 14, 2012, 18:52:45 »

От два дена искам да споделя някакви дреболийки, но след поста на Боби просто не мога!  cray
Влизам само да пожелая на La_Fleur да се оправи възможно най-бързо и дано помогнат хомеопатичните лекарства!!!! Оправяй се, мила! И не се притеснявай за бебо - всичко ще е наред!  smile
Честит Св. Валентин на всички момичета и на техните половинки! Обичайте се и дано бъдем все по-влюбени!  heart
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #235 -: февруари 14, 2012, 22:06:52 »

angel4e, аз по същия начин като теб имах болки в корема от самото начало. Аз си бях спокойна като си мислех, че може да е от разширяването на матката. Обаче след като установиха бременността със сигурност и като започнах женската консултация, се почна изписването на лекарства. Аз също имах чувствителна матка, впоследствие и контракции (които аз не усещах до края на втория триместър). Затова ме плашеха с преждевременно раждане. Ти видя колко преждевременно родих  blum Но все пак си внимавах много. Важно е да се почива повече в легнало положение. Аз пиех но-шпа и магнезий в големи дози (Нутри-Маг - според моя лекар бил по-ефикасен от магнерот и магнерич). Мисля, че и Бусколизин са ми изписвали, но аз се придържах към другите две като по-безопасни.

bobi123
, съжалявам много! Желая ти сила и спокойствие. Когато си готова, потърси истински специалисти, за да установите причините и да вземеш адекватни мерки следващия път. Дано да е скоро  give_rose
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: февруари 16, 2012, 17:00:16 »

Здравейте момичета!  smile
Не знам дали това е повод за притеснение, но все пак....
От 2-3 дни имам ужасни болки в гърба, от вчера след обяд имам едно такова чувство, все едно ми се ходи до тоалетна(по голяма нужда  blush), а като отида-нищо..само ме напъва и това е.Получавам леки контракции, но наистина са леки, даже почти не ги усещам.Не мога да кажа точно на колко време са, защото интервалите между едната и другата са неточни.Например одеве имах една, след 30 мин. друга, после след 1 час още една...Не знам какво да мисля и да правя.Рано ми е да раждам, а четах, че това, което изброих са ранни признаци на раждане.Мисля да отида утре при гинекола ми да ме прегледа и той ще каже какво е полужението.
Поздрави на всички!  give_rose
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 16, 2012, 20:37:09 »

vilinka__, аз адекватен съвет не мога да ти дам, но наистина отиди както си решила на лекар! И бъди спокойна! Всичко ще е ок!  smile
Ние накупихме малко дрешки за бебо!  yahoo Много съм щастлива! Най-много купих от един сайт и да ви кажа много съм доволна. Реших да рискувам понеже имаше много сладки модели, а и много изгодни комплектчета и не сгрешихме! Хавлийка, одеало порт-бебе, гащеризончета, бодита, панталончета и блузки, терлички, ръкавички - всичко 100% памук, супер мекички и най-важното- не са шити с найлонови конци! Че забелязвам, че много дрешки ги шият точно с такива.  angry И сега само си ги премятам дрешките (още е рано да ги пера) и само си ги гушкам! Голяма радост са първите покупки!
Вие до къде стигнахте?  smile
Как са коремчетата в този студ? Аз носа не си подавам навън!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #238 -: февруари 17, 2012, 18:22:59 »

vilinka__, и аз не мога да се включа по темата, защото си по-напред и нямам впечатления от този период, най-адекватно, разбира се, ще се произнесе лекарят, така че да пишеш скоро как си! give_rose
Monikamaria , благодаря ти за пожеланието, днес бях на проверка, не съм се влошила, но и не съм оздравяла pleasantry, още 5 дни ще си пия лекарствата. Честити първи покупки girl_wink, много е мило да пазаруваш за малкото човече. Аз като купех нещо и след това най-малко един час не можех да спра да се усмихвам, защото само си представях как то ще изглежда в тази дрешка (или вещ) и нищо друго на този свят не можеше да ме развълнува. Ние купихме и количка, порт-бебе и комплект за изписване, та даже днес стигнах и до нощница за родилното, така че списъкът сигурно е вече на 90% изпълнен. Чак ми стана изведнъж едно такова свито на сърцето, притеснено, задето толкова бързо се накупиха и приготвиха нещата, а има още време, но ще се опитвам да мисля позитивно и да не допускам черни мисли. Сега таткото ще се заема с легълцето, много държи той сам да си го прави, въпреки че аз неколкократно се опитах да го разубедя и просто да отидем да си купим, но може би и на него му се иска да даде нещо от себе си в посрещането на детенцето. Бъдете здрави и нека по-бързо минава времето, за да може всички успешно да стигнем до първата ни среща!
P.S. Към кого трябва да се обърнем или какво трябва да направим, за да си нанесем термините всички на първа страница на темата, тъй като някои момичета са вече в 8-ми месец и току виж се сдобие скоро с бебче?
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 18, 2012, 09:09:42 »

Привет маминкии  Wink Как са коремчетата?
Прочетах, че Monikamaria и La_Fleur вече са си накупили доста неща за бебоците.Много еи се кефя момичета!  yahoo Азззз нямам НИЩО, освен един комплект за изписване и той е подарък.Чакам началото на март, да влезна в 9 месец и тогава започвам и аз.С нетърпение чакам да купувам, набелязала съм си многооо неща. Wink
Вчера ходих при доктора, прегледа ме за разкритие, но слава богу няма.Изписа ми магнерот и каза колкото може повече да лежа, че с тези болки е опасно да не родя сега.Имало риск от преждевременно раждане sad Дано няма проблеми.Иначе бебка е добре, вече е в правилна позиция-с главичката надолу, че последния път беше напречно.Главичката е малко ниско и заради това имам едни бодежи ниско долу.Успокоявам се с това, че остава малко и трябва да изкарам ако не до края, то почти до него. smile

La_Fleur , скорошно оздравяване, мила!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines