Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 04:16:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117904 пъти)
 
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #210 -: януари 26, 2012, 19:06:26 »

Браво Виле,много се радвам за вас,че толкова добре сте сега и сте наддали супер Bravo
Сега бъди спокойна,за да е спокойна и бебка,много хубава новина yahoo,аз бях сигурна,че всичко ще е 6,но мамата си е мама и няма как да не се притеснява,знам  good
Прегръщам те мнооого СИЛНО   give_rose  danceg
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 26, 2012, 20:08:40 »

Bobi123 благодаря ти много, миличка!  give_rose Гушки и на тебб !!
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #212 -: януари 26, 2012, 20:58:58 »

Та нали сме затова,да си помагаме и успокояваме,за нищо мила Виле give_rose Всяка една от нас изпитва това чувство по една или друга причина ,така,че всички сме съпричастни една към друга good
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 27, 2012, 09:23:55 »

Здравейте момичета!
bobi123 - още веднъж едно сърдечно БЛАГОДАРЯ!  give_rose
Вчера се чувствах просто прекрасно след добрата новина, а днес се събуждам с адски болки в гърлото  angry.Направо съм ужасена! Уж все гледам да се пазя, ям плодове, обличам се дебело, като излизам и изведнъж - БОЛНА!  cray Пратих мъжо да ми купи чайчета и някакви ментови бонбони, пък дано се оправя и да не се стига до лекар.Говорих с майка ми и тя каза, че по-добре е да отида до личната лекарка, да ме прегледа, но нещо не ми се иска.Ще ме натъпче пак със сумати видове хапчета, а аз се притеснявам, че ще навредя на бебче с тях. sad И за сега не смятам да ходя, ще си пия тук чайчетата и да се надяваме, че всичко ще отмине бързо и безпроблемно.  good
Вие как сте мамчета, риткат ли бебоците? blum
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #214 -: януари 27, 2012, 18:15:47 »

vilinka__ ,мила и аз не обичам да ходя много по лекари,но сега не рискувай,отиди просто да те прегледа,да чуе гърдите,защото нали слушаш сега новините колко усложнения има след грипа,затова моят съвет е да отидеш,защото с чайчета и ментови бонбончета може да не стане,мойта колежка беше супер много болна и тя така отначалото с болки в гърлото,после взе да кашля и накрая чак до антибиотик се стигна,дано при теб не се стигне,но затова вземай мерки навреме,пък и не мисля,че ще те тъпчат с хапчета,след като знае,че си бременна твоята лична,поне аз като бях много болна в 3 месец се съобразяваше и не ми изписа АБ.
уСПЕХ МИЛИЧКА,но не експериментирай ,защото не забравяй,че сега сте ДВАМА good
Аз мога да ти кажа,че пих парацетамол 2 по 1 таблетка по лекарско назначение,тантум верде за гаргара обаче/което супер много ми облекчава болките в гърлото/,много чайчета с лимон и мед,за смучене на Д-р Тайс те са много видове,и капки за нос "Куикс".Това беше моето лечение,продължи много дълго време/около седмица/,много се мъчех,2 нощи не бях спала,ужасно беше,но мина,слава Богу.
Желая ти бързо оздравяване и те гушкам сииилно give_rose
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 30, 2012, 18:39:05 »

Боби, и аз в 4 месец се бях разболяла доста сериозно, но минах без антибиотик.  sad Днес бях при личната и се оказа, че имам бронхит - направо се побърках! Изписа ми АБ и то доста силен по думите на гинеколога ми."Зинат 500" е така наречения антибиотик.Личната ми каза да го пия 10 дни   shok, а гинеколога изрично ми забрани да го пия повече от 5 дни.  crazy Направо ужас, не знам на кого да вярвам, но май повече клоня към гинеколога ми. smile За кашлица пия "Стодал", а за гърлото "Тантум лимон". Надявам се да има ефект от всичките тези лекарства и всичко да мине безпроблемно за бебка, че много се притеснявам!Да не дава господ да стане някоя беля! cray Това е за сега от мен момичета. Чао и много прегръдки!  give_rose
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #216 -: януари 30, 2012, 22:04:49 »

Скоро не бях влизала във форума, ама викам я да видя какво има в бебешката тема и много се зарадвах, че има толкова много бъдещи пролетни мами smile Да се запиша и аз при вас. През май месец очакваме нашата малка принцеса, а пък може и принц да се окаже в последствие, но засега казаха момиче. danceg
За запека може да пробвате с фурми.
Болничките, да оздравявате бързо!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #217 -: януари 30, 2012, 22:32:42 »

vilinka__, "Зинат"-а е наистина доста силен антибиотик, аз съм с хроничен бронхит и често правех пневмонии, та са ми го изписвали веднъж за пневмония, но за 5 дни не можа да ме излекува и трябваше да продължа още с лечението. Дано си с по-лека форма и оздравееш по-бързо. Слушай и гинеколога си, ако след 5 дни нямаш подобрение, пак се консултирай с него как да процедираш, а може пък при положителен ефект да ти се продължи лечението с по-лек антибиотик. Стискам палци на теб и на останалите мами, пазете се и бъдете на топличко. pinkbird , добре дошла и на теб сред нас! smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 31, 2012, 12:02:44 »

vilinka__, съчетай го с бабини илачи-например налагай си компрес с мед на гърдите.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #219 -: януари 31, 2012, 16:05:08 »

Виле,според мен ,ако се доверяваш изцяло на гинеколога си послушай него,всеки антибиотик повече от 5 дена не е за предпочитане особенно в сегашното ти състояние,няма да сбъркаш ако наистина си приложиш и някоя бабина рецепта,моя съвет е много,много чайчета за да пишкаш повече,да се изчистят бъбреците от АБ,мед,лимони,макар,че знам,че почне ли те сериозно няма оправия с бабините девитини,но все пак ако имаш нерви можеш да ги пробваш,няма да ти навредят *THUMBS*знам само,че да си топлиш краката във вода с морска сол не е хубаво да не стане някоя реакция от топлата вода.Ти ще усетиш най-добре дали се пооправяш.За АБ немога да ти кажа нищо защото не съм го ползвала и дано не ми се налага де NO
Стискам палци да се оправяш бързо give_rose
Добре дошла на pinkbird,лека бременност и само положителни емоции,хайде мадамите/бебчета/ нарастват във форума yahoo
Прегръдки на всички и умната ,че е наистина адския студ,дано успеем да се увардим от бацилите,които толкова много върлуват сега blum
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #220 -: февруари 08, 2012, 22:38:16 »

Здравейте, момичета! Напълно в тон с времето навън и нашата темичка "позамръзна" pleasantry, та реших да я раздвижа споделяйки с вас. Днес бях на поредна консултация, хубавото е, че продължаваме тенденцията да вървим с около 2 седмици напред и тежим към 1,400 кг. Bravo Не толкова доброто е, че от снощи изпитвам стягане на корема и в амбулаторния ми лист след прегледа вписаха на "придружаващи заболявания и усложнения" - лъжливо раждане, а матката - болезнена при пулпация. В първия момент малко се стреснах, но се поразрових да прочета по темата и се успокоих, защото ако имаше нещо нередно щяха да ме задържат в клиниката. Даже започнах да се шегувам, че съм взела да раждам, а не съм разбрала pardon. Момичета, вие как сте с кожата, стриите и екстрите от този род? Аз от тази седмица забелязах, че под дупето на краката ми е цъфнал целулит  Oh my ...! Кожата на корема също взе да ме сърби от опъване, дано поне там ми се разминат стриите. Започнах да се мажа със зехтин, защото от немското кремче, с което се цапотех явно няма ефект, ама пък този зехтин ми мирише на салата  smile, някакви идеи какво да му добавя, за да не ми дразни така обонянието? И накрая - как сте с покупките? Мен грипната епидемия и бедствените положения не ме спряха да обиколя тези дни магазините, добре че мъжът ми се връзва на акъла girl_wink. От "Хиполенд" взехме комплект олекотено юрганче, чаршафче, възглавничка и обиколници сини с мечета и харесахме количка, която тези дни ще отидем да купим. А днес от детската борса на "Вис Виталитис" напазарувахме малко дрешки и дреболии като вещи за хигиена, та със списъка за бебето съм на 70% изпълнен. Подариха ни кошче за автомобил и ваничка, на мен ми дадоха и помпа за кърма на "Avent" и остава таткото да се заеме с направата на легълцето, защото държи да бъде той майстор, да видим изобщо какъв ще е резултатът blum. Ще ви чакам с нетърпение да се включите всички и да разкажете за вашето състояние и емоции!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: февруари 09, 2012, 11:23:20 »

При мен още от 16 седмица ми опъва кожата, та се притеснявам малко, мажа се с бебешко олио, ама засега няма ефект. Повече ме тревожи друго-всеки месец пътувам 110км, за да ме следи прехвален лекар, който ме преглежда за 2 мин и ме праща да си ходя. Боли ме корема откакто съм заченала, тъпче ме  с магнерот и но шпа и нищо не казва. Днес отидох при лекар от моя град( а лекарите тук се славят с некомпетентност), такъв преглед ми направи човека-един час ме оглежда. И понеже ми била чувствителна матката реши да ми прибави и папаверин(ама ме боцкат). При положение, че никой не вижда нищо нередно защо ми изписват толкова много лекарства. Някой приемал ли ги е трите наведнъж?
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: февруари 09, 2012, 13:42:20 »

angel4e и аз като бях бременна последните три месеца съм пила магнерот, папаверин и още два вида хапчета. Ако имаш болки и контракции се налага да приемаш медикаменти.
Това пътуване всеки месец не е много препоръчително, ако си с болки. Трябва повече да си почиваш и лежиш и всичко ще наред, но се пази. За това което са ти изписали да приемаш не се притеснявай, т.к. много бременни в твоето положение пият същите хапчета.
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: февруари 09, 2012, 14:33:30 »

Здравейте мамчетаа!  danceg Нещо яко ни замря темичката, трябва да я раздвижим малко.  blum
В понеделник бях на консултация и ме зарадваха с добри новини - беба вече тежи 2000г. и е 44 см. yahoo.Много се кефя, че не са и се отразили всичките хапчета, които се наложи да приемам.Та такааа...аз от друга страна съм вече 72 кг., т.е. 18кг. съм качила от началото и вече приемам кантара за враг номер едно!Не знам защо качвам толкова много килограми, уж гледам да не ям толкова калорични храни, разхождам се всеки ден ако времето позволява ииии пак съм като бомбичка funnytooth Да се надяваме,че след раждането ще си възвърна фигурата.Коремчето взе да ми натежава все повече и повече, и с нетърпение очаквам края на бременноста.Не ми е интересно вече да съм бременна, искам да бъда майка pardon heart

La_Fleur много е хубаво,че бебче се развива даже доста по-напред от колкото трябва.Дано все такива добри новини да чувате. give_rose Като чета вие много рано сте започнали с покупките за бебчето.Ние с мъжо още чакаме да наближи термина и тогава да започваме с пазаруването. smile А колкото до целулита - и на мен ми се появи по дупето и бедрата.Поне стрии по коремчето нямам, за разлика от гърдите-под зърната точно са се понацепили малко, макар че се мажех с какви ли не кремове, но като си купих зехтин се родих!Стриите се появиха преди да започна да се мажа с него, но сега нямам проблеми. Wink

angel4e аз те съветвам да си намериш доктор, който не е толкова далеч.Ти сама казваш,че е прехвален и не си доволна, тогава няма смисъл да ходиш при него.А за хапчетата наистина не мога да ти кажа дали трите в комбинация вредят, но щом като докторите са преценили, значи трябва да ги пиеш.Аз в 5 месец получих болезнени контракции, но магнерод не съм пила.Пиех само но-шпа за болката.От тогава не съм имала подобни проблеми.Не се притеснявай, ще видиш, че и твоите проблеми ще отшумят така бързо както са и дошли!Стискам палци и те гушкам силноо  give_rose
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #224 -: февруари 09, 2012, 16:59:09 »

angel4e, не се притеснявай много, аз също съм пила "Но-шпа" и "Папаверин" в комбинация, "Дуфастон", а на малко по-късен етап и "Магнерот" (него все още го пия). Знам, че ги изписват при прокървявания, контракции, чувствителни матки (явно твоя случай е такъв) и т.н., така че на доста бъдещи майки се назначават такива медикаменти. Няма ли възможност във вашия град да се намери поне един добър гинеколог?! За всички лекари може би ще чуеш и положителни, и отрицателни мнения, най-вярна е собствената преценка. Аз си направих труда да обиколя доста гинеколози преди да се спра на настоящата ми, но това беше още преди да забременея и по съвсем други причини, просто в повечето случаи оставах разочарована, но все пак попаднах на двама свестни сред множеството, така че си мисля, че може би и ти би могла да попаднеш на такъв и в родния ти град.
vilinka__ , хубаво е, че си здравичка вече Bravo! И почти не ти остана, и аз искам да съм вече мама. А като започнете да пазарувате съвсем ще си в еуфория girl_wink. Знам, че аз съм малко прибързала в това отношение, но съм си такава за много неща - все да направя списък, все да организирам, все да знам, че всичко е ок...май просто ми е хубаво да съм ангажирана blum. Иначе за кантари на мен не ми говори, защото аз цял живот съм била доста слаба и сега изведнъж ударих 65 кг, а има още 2 месеца nea (добре, че е за хубаво!). И аз се чувствам като клатушкащо се пате, не мога да си намеря какво да обличам, довечера сме на откриване на фотоизложба и фестивал и в момента гледам с отчаяние гардероба bqsnasym
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines