Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 08:15:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 118036 пъти)
 
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 23, 2012, 12:15:23 »

Абе няма лошо в безплатните съвети, но разни "капаци", подмятания за "важността на тези решения след години" и т.н. са определено неприятни, мисля че от там дойде проблема, а не от сблъсъка на гледни точки.

Моето мнение е, че веднъж с месеца е много добре да се гледа бебето.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: януари 23, 2012, 13:23:13 »

lawyer,поздравявам те за избора на лекар. good Аз лично съм с много добри впечатления от д-р Минев.Не ми  водил раждането,но мина няколко пъти на визитация и беше много внимателен с мен и момичето на другото легло. smile
Ти къде смяташ да раждаш?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #182 -: януари 23, 2012, 14:02:04 »

Колко много е изписано след последната ми визита, цели 2 страници.
На места ми се дигнаха "хормоните" от спора около видеозона, няма да влизам в подробности, само искам да кажа на вече мамчетата, че и те са били на нашето място и те са имали същите или подобни притеснения и вълнения като нас, а и в крайна сметка в този сайт не е забранено да се пише от "не бременни", но ако погледнете името на сайта е красноречиво "Очаквани бебета - Април Май Юни", така че позволете ни да изпишем нашите вълнения в момента, а не вашите, защото в тези писаници не виждам никакъв съвет, а упреци и заяждания.
Относно видеозона, тук са също 3, ако искаш повече се плаща, за 15-тата седмица платих 30 евро тай като го водят екстра ( както казват за нетърпеливи родители да видят пола на бебчо, ееее аз само исках да го видя пак, тъй като бях и съм много щастлива, че съм бременна), а за синдрома на Даун 160 евро, тъй като съм под рисковата възраст си го заплащам сама, а не държавата, ( пиша синдрома на Даун, защото пак те гледат на видеозон).
През останалото време като ходиш на преглед само слушат сърчицето, не със "обикновени слушалки", а на същия принцип както с видеозона, само че без екран (прегледите не са в ехографския център, където те гледат на видеозона).
 Последните 3 дни много ме боля корема, не можах да спя петък срещу събота,много се притеснявах, така че като чух сърчицето на бебчо днес се успокоих, беше като музика за ушите ми.
Вие момичета пишете че пиете хапчета, за какво ги пиете, тук е забранено всякакво приемане на каквито и да било таблетки, седиш и търпиш, както се изразиха матката растяла, но ако болките продължaт, че ще ме изследват по подробно, за да се установи на какво се дължи, но както казах беше 3 дни. Вас боляло ли ви е толкова, че да не можете да спите.
поздрави и гушки на всички бременни и "Не бременни",  малка шегичка, все пак съм в настроение след като чух сърчицето на моето дребосъче
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #183 -: януари 23, 2012, 14:54:33 »

fibi, мила не вдигай адреналина от споровете, на мен близките все ми се карат да не съм толкова емоционална, така че няма да пиша повече по "онази" тема, за да ни е приятно на всички тук:girl_wink:, достатъчно ми е, че има и хора, които са ме разбрали и нямам за цел с никого да се заяждам. Аз лично пиех "Дуфастон" ( заместител на прогестерона )в първия триместър заради прокървявания, "Но-шпа" и "Деган" за гадене и повръщане. Знам, че това в някои западноевропейски страни не се практикува. В момента, в който това отшумя, терапията ми беше прекратена. Някъде в около 5 месец пък получих силни и болезнени контракции (в първия момент не разбрах, че са контракции, събудих се от болката през нощта и буквално не можех да си намеря място, а беше съвсем различно от пробожданията покрай нарастването на матката). На прегледите се установи, че матката ми е напрегната, затова и ми назначиха "Магнерот" (магнезиев оротат) 3х1. Сега приемът ми е сведен до един път на ден. До момента ми се е налагало веднъж да пия и антибиотик за няколко дни, което не е препоръчително, но понякога се преценява на база полза/риск. И други хапове ми се е налагало да пия, и упойки да ми поставят, за съжаление, така че радвай се да не стигаш до такива мерки и бременността да ти е спокойна. Надявам се дискомфортът при теб да не се повтори, да е бил само временен и все така да се радваш на бебето!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 23, 2012, 15:06:52 »

carlyangel, благодаря за поздравленията smile Както казах и по- назад, това е човекът, който е гинеколог по призвание, просто толкова много се раздава и така кара всички жени да се отпускат при преглед, че не бих го сменила за нищо на света! А и е доказал се специалист, толкова бебета е "направил" lol
Ти къде раждаше твоето момиченце, защото аз ще съм в клиниката на Минев- "Селена", за да може той да си ме изражда smile
Fibi, в кой месец си, че чак сега са ти пуснали да чуеш тоновете на бебето? Питам, защото на мен в края на 6-та г.с. ми ги уловиха, а съм останала с впечатлението, че ти си доста по-напред  crazy
Иначе за тези болки, ако беше в БГ със сигурност повечето щяха да ти изпишат но шпа. Аз съм нямала досега такива и не мога да споделя повече, но е възможно и да е нормално smile На мен са ми изписвали да пия от установяване на бременността до 12-та г.с. дуфастон, но не защото съм имала проблем, а превантивно, за да няма контракции и плодът да се задържи. Знам, че всичко е божа работа, но при мен работата е много натоварваща умствено, от време на време и физически, когато трябва да пътуваме и затова така се чувствах по-спокойна. Вече ми ги спряха, продължавам единствено с витамините- Омега 3 и фолиевата. Довечера сме на преглед и дано да видим личицето, че миналия път ни беше дало гръб, а ако може и пола да се установи ще е супер smile На вас момичета, в кой месец ви казаха какво ще е бебето и при мен не е ли малко рано да искам такова нещо (в 14-та г.с. съм)  crazy
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: януари 23, 2012, 15:14:55 »

lawyer,и аз там родих.Просто разкошна клиника,няма да съжаляваш.Всяка стотинка си заслужаваше. smile Ще се радвам,ако имаш някакви въпроси,да ти бъда от полза.Дори да ти се сторят тъпи,питай ме. Wink
Някоя от вас има ли вече киселини?На мен май по това време ми се бяха появили.  angry
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: януари 23, 2012, 15:21:47 »

И аз така мисля carlyangel, моя колежка също ражда там и видях за какво става въпрос smile Такова отношение на лекари, сестри и анестезиолози, че просто нямам думи! Дано всичко е наред и да стигна дотам smile Относно киселините, аз още нямам, но си мислех, че се появяват по-нататък  crazy
Carlyangel, ти по естествен път ли ражда в тази клиника или със секцио и ако си по естествен в цената нали влиза и епидуралната упойка?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: януари 23, 2012, 15:30:59 »

Родих със секцио.В цената влиза всичко-упойка,манипулации,престой и избор на екип. good
За киселините е нормално по-късно,да.Аз може би,защото съм ниска и ме започнаха по рано. girl_wink
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: януари 23, 2012, 15:58:37 »

Момичета, пожелавам ви успех на всички, аз се местя в другата тема за очаквани бебета през юли smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #189 -: януари 23, 2012, 16:15:24 »

първо ще отговоря на lawyer,
 в 18 седмица съм, 4-ти месец мисля се води, аз тоновете си ги слушам вече 2-ри път, т.е. на всеки 4 седмици имам обикновен преглед, казвам ако имам оплаквания, въпроси, мерят ми кръвното, теглото, после на кошетката да чуят бебчо или по точно тоновете, а днес ми мереха матката дали отговаря на седмицата ( отговаря ). Както писах по рано, тук не потвърждават бременност както в Бг, тук чак като направиш 10 седмици ти е първия преглед и то да ви кажа аз нищо не разбрах от този преглед, взеха ми данните, информация за семейството ми и на мъжа ми (болести и такива неща), казаха ми какво да ям и какво да не ям, не сам чула тонове на бебчо, нищо, даже тогава се чудих каква им е работата точно.
Моята работа е също тежка, права съм с часове и вдигам неща постоянно, ееее не надвишавам 6 кг на дигане, но като го правиш постоянно си е тежко. Чак на 11-та седмица видях бебчо и чух бебчо за първи път на видеозона, за изчисляване на термина.
La_Fleur  аз съм си емоционална по природа, бързо паля, но и бързо гасна.
 Не знам какво представляват контракциите, не сам раждала, но болката е различна от едно боцване, тях ги имах между 9-та - 12-та седмица, много обичаше да ме пробожда в магазина, свивах се на 15-сет ката. Тази болка е различна, продължителна в областта на яйчниците, сякаш започва от едната страна и завършва на другата. Винаги съм имала нисък праг на болка, може би за това ме боли толкова. Много съжалявам че ти се е наложило да пиеш хапчета, на мен ми се наложи да се мажа с крем преди месец който бил на хормонална основа и трябваше да го ползвам стриктно и точно 2 седмици на много тънък слой, тъй като от кошетката при видеозона от много кючек (за синдрома на Даун)пипнах кожна инфекция, та сега си нося хавлия на всеки преглед. Благодаря за пожеланията и аз се надявам да не се повтори тази болка, ужасна е
 Дори Парацетамол не са ми предлагали за болката.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #190 -: януари 23, 2012, 16:35:45 »

Стига бе lawyer , къде се местиш, имали вече такава тема, карай си тук, докато вашата тема се напълни, повечето сигурно не знаят все още че са бременни. Аз тъкмо се радвах че има някой след мен (за термина говоря),че се чувствах все едно съм сред "какички", най малкия термин е 3 седмици преди мен ако не греша, но не помня на кое мамче беше.
 Някой пита за киселини, аз вчера имах, но в гарлото,а не стомашни киселини, така че би трябвало да са от бременността. Не им обърнах внимание да ви кажа честно, радвах се на първия ден без болка и с повечко спане. Сега нищо ми няма
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #191 -: януари 23, 2012, 17:22:21 »

fibi , наистина lawyer е права, ако беше тук може би щяха да ти изпишат "Но шпа" или "Папаверин". Но това е форум и сме само "частни случаи", обменящи мнение, така да се каже и ако болката продължава настоявай да ти направят по-обстоен преглед. Причини може да има, а може и да няма и всичко да си е наред. Важното е да не се притесняваш, доколкото ти е възможно. А по въпроса за киселините, май и на мен започнаха да ми се появяват, но засега не са толкова дразнещи, колкото други са ми споделяли, carlyangel , ти как се справяше с този проблем? Мен повече ме притесняват болките в краката sad и опъването на корема, който ми тежи ли, тежи, та чак има моменти, в които не ми е удобно и на стол да седя, а има още 2 месеца и нещо до финала, живот и здраве!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 23, 2012, 20:47:23 »

Момичета, ще продължавам да ви чета и ако мога с нещо да ви помогна като мнение, ще пиша smile при нас прегледа мина много добре, огледахме всички органи и няма отклонения, следващият път ще се изследваме за синдром на Даун.
Fibi, в чужбина направо ме изумяват и друг път съм чувала, че те преглеждат толкова късно, но мисля, че е прекалено. Защо, ако може да се спаси едно бебе, да не се направи, що за логика? Аз имам поне две познати, които имаха проблемна бременност и до третия месец пиеха лекарства за задържане, та даже едната и лежеше нон-стоп. Но сега си имат живи и здрави бебенца, благодарение точно на тези усилия, положени от лекарите. Ако беше навън, щяха да пометнат и дотам, ужас  girl_impossible При положение, че медицината е напреднала, защо трябва да се върви по първобитния начин, каквото покаже природата едва ли не?!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #193 -: януари 24, 2012, 12:37:59 »

Незнам  lawyer защо е така, аз също много се учудих, когато звъннах с положителен резултат (теста за бременност) бях 2 седмици и половина, та ми казаха че трябвало да чакам до 8-мата седмица за да си запиша час за прием, а четох че в Бг ти потвърждават бременността и колкото по рано я откриеш, толкова по добре.

Единственото което ми казаха по телефона беше да започна фолиевата киселина ако не съм, и какви храни да не ям.  голямото чакане започна 8 седмици, за мой късмет нямах никакви симптоми и бях в постоянен шок, бременна ли съм или не съм?
 
сега се сетих че моята приятелка беше направила аборт, после пак забременя, помня че беше под лекарски контрол и сега има 3 годишно момченце. Изглежда че гледат колкото може по малко да се намесват в делата на природата
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #194 -: януари 24, 2012, 21:06:20 »

Аз съм в 23Г.С. и пия все още фолиева киселина,в 8 Г.С прокървих и лежах в болница,там пиех Дуфастон ,след като ме изписаха го продължих и вкъщи още 2 месеца някъде мисля,че беше първо 3по1т. след това 2по1т..правиха ми и Но-шпа и папаверин в болницата 3по1 ампула,в 4 месец аз си купих 1 опаковка витамини Мamavit без да ми ги изпише лекар по мое желание,понеже мойта гинеколожка не изписва витамини на бременните,сега малко ще прекратя приема им след първата опаковка и по-нататък може пак да си купя,но аз ям всеки ден плодове и незнам дали има нужда.Киселините ги имам отвреме на време,но не са постоянно.Утре съм на консултация и след това на работа blum Ние не сме всеки ден много активни с ритането,понякога е доста шавлив понякога не чак толкова и малко се притеснявам,но може би си е нормално както всеки жив човек неможе постоянно да е в движение,е,то си е най-вероятно просто аз не го усещам,вие как сте с ритничетата,всеки ден ли ви риткат сиииилно danceg
Галки по коремчетата и гушки give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines