Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 04:19:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117926 пъти)
 
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #165 -: януари 22, 2012, 18:27:46 »

Здравейте, момичета, ние с бебето се върнахме от командировка в Търново, к-с Арбанаси, но мисля, че това беше последното ни пътуване на по-далечно разстояние. Дори обмислям варианта след някоя и друга седмица да си взема отпуска до средата на март, когато пък започва платеният ми болничен преди термина. Единственото, което ме разколебава е, че не съм свикнала да бездействам и да не съм ангажирана с нищо, а и времето е такова, че не става дори за разходки. На вас как ви се отразява работата? Преди да тръгна бях на поредната консултация, за моя радост ми намалиха "Магнерот"-а до 1 хапче на ден, всичко е наред и бебето продължава да върви около 2 седмици напред. Започнаха да ми отичат пръстите на ръцете и леко да ме наболяват краката, което за състоянието е напълно очаквано. Колкото да по-горното изказване, че 3 прегледа за цяла бременност, нормално протичаща, били "пре-предостатъчно" и че ежемесечното гледане на видеозон едва ли не било нещо като прожекции за наше удоволствие, не бих се съгласила в никакъв случай. Най-малкото защото никоя бременност, пък  била тя и нормално протичаща, не е застрахована от успешен край и жените, които са го преживели знаят, че фатални случаи има и в осми, и в девети месец и няма излишно в по-честото проследяване. Мотивът, че в много западноевропейски страни било така също не ми е убедителен, защото колкото и добри здравни системи да имат на Запад, те притежават също и своите съществени пропуски. Това, че нещо някъде си се прави не означава, че на всяка цена е добро. То там, ако става дума и майчинството им е по няколко месеца само, така че сравненията не са основателни. Хубаво е просто всеки да намери своя добър гинеколог, на който истински  да му се работи заради самата професия, а не за да си пълни джобовете и да му се има доверие. Оттам-нататък, както неведнъж съм казвала е Божа работа!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 22, 2012, 18:43:15 »

Съгласна съм с La_Fleur по отношение на прегледите с видеозон! Какво значи, ако е нормално протичаща три са достатъчни, ами, че то за две седмици могат толкова неща да се променят и както всичко е нормално, така да стане и проблемно. Не го пожелавам на никой, но не сме застраховани. А освен всичко друго това, че се чувства бременната добре и всичко е ок на единия преглед, означава ли, че до следващия нещо няма да се промени, все пак бебето се развива постоянно, оформя се, то не е винаги в едно и също състояние и позиция. Ами, ако пулсът е спрял? Как ще го установите без видеозон? Аз лично съм чувала за такива случай, единият от които беше с известна личност, на която плодът е нямал сърдечна дейност и съответно майката нищо не е усетила поне 2-3 седмици си е ходила с мъртъв плод. Чак след това са започнали симптомите. И това се е случило при започнали с нормално протичане бременности. Най-добре е, колкото е възможно по-често да се преглеждат бременните с видеозон, защото това определено помага и то много! И другото, което споделям от предния пост е, че наистина е важно гинекологът да е такъв по призвание и да обича работата си, защото това си личи дори и при обикновен преглед. Аз поне моят гинеколог така го открих преди години, след като вече се бях нагледала на всякакви, просто той беше единственият, който ме накара да се отпусна и да се чувствам спокойна в ръцете му. Мисля, че това е най-важното smile Успех на всички бъдещи мами и на финала по едно здраво бебе smile
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 22, 2012, 21:18:15 »

Няма да се впускам в обяснения зазащо да не кажа всички странив в Западна Европа , дори и в Северна Америка ултрасоунда по време на бременност е сведен до минумум , защото има толкова много статии в Интернет и повечето публикувани в медициснки научни списания, и ако някой все пак иска може да прочете, а не да разчита само на собственото си мнение. Предполагам че има причина за това и то доста основателна. Не мислите ли?

Lower, ами по твоята логика трябва всяка бременна да стои с един закачен ултрасаунд, защото недай си боже детето умре в утробата на майка си, дори и на следващия ден да е на ултрасаунд пак ще е късно. То за тва се следи дали бебето рита в корема на майката, и това е ваша задача.Ако не го усещате, ядете сладко, бутате леко корема за да се събуди ако случайно спи и много още други изпитани методи.

Но хайде, няма да се изказвам повече, от позицията на жена преминала през тези вълнения, всеки има право на свое мнение, само ще ви кажа внимавайте с тва си желание да погледате бебчето всеки път.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #168 -: януари 22, 2012, 23:04:15 »

Виж, сега Gery79 , нито аз, нито lawyer сме споменали за ползването на видеозона като система за домашно кино. И честно казано най-много ме дразнят мнения тип "аз съм чела, вие не сте" или "аз като преминала през тези вълнения". Позволи ни и ние да сме чели тук-там нещичко или да сме запознати с нещичко или пък да сме преминали през нещичко, защото не ни познаваш, за да ни квалифицираш. Крайните мнения за видеозона са противоречиви, има теории, касаещи твърде честата употреба, а ние не говорим за такава! Аз заставам зад мнението (което е и на медицински лица), че 3 пъти не са достатъчни и ползата от разумната употреба на видеозон надвишава рисковете. Пък ти си имай твоето и така.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 22, 2012, 23:24:35 »

Има и други начини да се чуят тоновете на бебето....  huhhuh.gif Старата акушерска слушалка върши същата работа, само че без "картина"  blum Тя би трябвало да е задължителна на всяка консултация, ама нали е безплатна защо да не ви сложат на един видеозон  pleasantry

И не се впрягайте толкова, защото ако поне за малко погледнете встрани от капаците ще видите че всъщност Гери е абсолютно права... Уморена съм и не ми се влиза в излишни спорове  nea
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 23, 2012, 00:12:49 »

И защо да е толкова вредно да се гледат на УЗ бебчетата всеки месец?Това не са старите УЗ от преди 2-рата световна.За мен  е напълно нормално за успокоение на майката и при нейно желание да се направи такъв преглед.Мен също ме гледаха почти всеки месец и изобщо не съм се притеснявала.Чела съм статии,но ги намирам за неоснователни.
Това,че еди къде си е прието за норма да има 3 УЗ прегледа,не е показателно за тук.В Б-я много неща са различни,за добро или зло.Мен не ме грее в Англия примерно колко прегледа има.И в предната темичка имаше момичета,които се възмущаваха колко често ни гледали на ехограф/само 1 го направи,де/.Не го намирам за редно да се съди така. NO На който не му харесва,нека не ги прави,но нека не набива канчетата на другите. smile
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 23, 2012, 00:24:35 »

Ами то в България нещата не са по-различни, защото по здравна каса си имаш 3 видеозона и след като на толкова много места това е прието, съгласете се, че явно е достатъчно, все пак се раждат хиляди здрави бебчета всяка година, нали?!?!?

А пък без значение в коя държава си /дадох пример с Англия, защото съм най-запозната с нейните здравни норми в момента/, ако си плащаш, могат и по два пъти на ден да те гледат!!! Грешното е, че в България това се насърчава от самите лекари и то до толкова, че бременните стават параноични на тази тема!

Гери, Герганчето  goodpost
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 23, 2012, 08:42:36 »

По здравна каса наистина са само 3 видеозона за цялата бременност, но мен всеки път ме гледат и една стотинка не съм дала! Никой не ми е и поискал. Аз обаче всеки месец си ходя с направление от личния лекар и до сега доктора не ми е казал " трябва да платиш еди колко си за видеозон".
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 23, 2012, 08:55:16 »

carlyangel  наистина това не са старите видеозони от преди 20г, но и новите не са цвете.Знаеш ли принципа им на действие, какво се излъчва от тях, за да се визуализира бебето.

За мен лично след като Световната здравна организация е разписала толкова прегледи задължителни, а повече само по изключение при тежка и рискова бременост, значи има смиъл от това правило.Все пак там са доста по-умни и запознати от нас.Но това си е личен избор, като това дали ще родиш секцио по желание, дали ще кърмиш или ще даваш адапте(защото познавам майки с кърма, който не кърмеха а даваха АМ) и разни подобни.От спор смисъл няма, всеки родител сам решава кое е полезно за детето му.Лошото е понякога, че след години се осъзнава важноста на тези решения.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #174 -: януари 23, 2012, 09:06:09 »

Gergancheto, като не ти се спори, не оспамвай темата и хайде да не говориш кой бил с капаци, защото за разлика от теб поне сме изказали мнение, след като и ние сме чели нещо, без да обиждаме никого. Ако имате да споделяте нещо за очакваните си бебенца - споделете, ако не - направете си тема "За и против видеозона" и си спорете колкото искате в нея. Пак казвам - има различни теории за апаратите и нормално е да има и различни мнения по въпроса. Аз приемам и вашите, ако вие не можете да приемете нашите си е ваш проблем.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 23, 2012, 09:48:18 »

Брей, не знаех, че след като не сме бременни, ни е забранено да пишем в темата  girl_impossible Леле колко на сериозно се взимате!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 23, 2012, 10:02:27 »

Никой не се е взел на сериозно и никой не е казал, че е забранено да пишете в темата, но в един момент всички скочиха, защото решихме да изразим мнение, че трите посещения на видеозон са малко като брой. Просто темата се превърна в нещо различно от това, което е и последните няколко поста са излишни. Мисля, че момичетата, които са от по-дълго време в този форум трябва да се по-толерантни и да уважават мненията и на другите, за съжаление виждам нещо различно. В повечето теми винаги се поражда спор и винаги тези, които са от преди нас тук са прави, а ние нищо не разбираме. Всеки има мнение и трябва да го уважаваме, а когато не го споделяме, нека тонът е нормален,  не заядлив!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #177 -: януари 23, 2012, 10:06:51 »

магито, никой не ви е забранил да пишете в темата, давам предложение с цел да не се оспавма темата, ако искате дискусията да се премести другаде, в което няма нищо лошо или обидно, даже може на някой да му е полезна! Тук просто определено се измени фокусът и се започнаха квалификациите и интерпретациите и то не от моя (наша страна), така че не знам кой всъщност се взима насериозно?! Защото ние никъде не написахме, че искаме да ходим закачени с видеозони, нито че здрави бебета не се раждат без тях и т.н., както ни бяха тълкувани мотивите. За сметка на това, ако трябва да вляза в тона ви, излезе, че ние ще родим бебета с увреждания, защото ни преглеждат по-често от 3 пъти, лоши майки сме, защото един ден ще си дадем сметка за последствията, за които вие сте ни предупреждавали, ама нали ние сме с капаци и на всичко отгоре богохулстваме, 'щото сутрин и вечер не си казваме молитвата към Световната здравна организация! Мисля, че за никого остротата в спора не е полезна, така че нека се уважаваме взаимно, за да се запази приятелският дух в този форум! girl_wink
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 23, 2012, 11:21:01 »

Всъщност всичко тръгна от моето мнение, което, ако се върнете една страничка по-назад,. ще видите, че нито е заядливо, нито обижда някого, дори е приятелско. Просто исках не да променям мнения или нещо повече, а само да накарам поне една от вас да се замисли, че има и друга гледна точка и да се информира и за нея. Повечето момичета, които вече бяха споделили, че 3 видеозона им се виждат малко дори не се и намесиха, но тогава La_Fleur реши, че аз едва ли не смятам, че всички искат "прожекции за удоволствие", което всъщност беше първото заядливо изказване  good, Гери и Герганчето просто влязоха в нейния тон!!

Ако модераторите смятат нека изтрият всички мнения по въпроса или да ги преместят в друга тема, за да не "нарушават" вашата  good

 give_rose
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 23, 2012, 11:23:41 »

Е айде стига де. Все някой скача все някой се бърка. Имам чуството,че копирате едни и същи постове и едни и същи грешки се правят- най важната от които е липсата на толерантност. Значи каьвате ме имало 3 прегледа с видеозон и тва по логични за вас причини е малко. После някои момичета изказваме мнение за обратното, ми свят шарен мнения много- четем замисляме се и тва е- обмяна на информация.

Престанете едни и същи хора да натрапвате мнението си за война едва ли не между стари ,нови и какви ли не. Просто ви се дава безплатен съвет , приемете го и ако не ви изнася,както постовете ви покават го подминете.

Не случайно има толкова конфликти между свекърви снахи.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines