Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 06:19:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 117965 пъти)
 
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #105 -: януари 04, 2012, 17:16:12 »

Хайде мила fibi дано бебчо е толкова игрив и показлив,че да му се нарадвате на макс danceg
Аз съм ходила сам с моя мъж засега.
Виж,то няма как да го забравиш,просто се бориш напред,защото нямаш друг избор.Опазил ни Господ този път всички мамчета,които сме тук  good
Надявам се,че всички останали сте добре,галкам ви и ви гушкам give_rose give_rose give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #106 -: януари 05, 2012, 15:43:24 »

Да бе показливо, това малко инатче  laugh, помня какъв зор беше за теста на Даун, 1 час се мъчих да го накарам да легне по гръбче, за да му измерят вратлето.
Ехографката каза да си движа ханша като на салса, аз цял кючек изкарах на кошетката  danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: януари 05, 2012, 18:38:38 »

Monikamaria, тъкмо се чудех къде зачезна и хоп....в темата по законите и те открих! Много се радвам, дано всички момичета имате леко раждане и да дадете на Родината здрави и силни момци  Wink! Малко в ретро стил smile от социалистическите времена. Много хубави имена сте замислили - Давид и Никола  Bravo Хем ги има като български, хем няма да звучат необичайно, ако децата ви идат в чужбина. Ще ви следя, бъдещи свекърви! diablo
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 05, 2012, 21:04:57 »

За много години и от мен! Пожелавам на всички ви и на вашите семейства много щастие и здраве!  nazdrave
Аз вече усещам малките ритничета!  yahoo Всеки път направо ми се пълнят очите със сълзи от щастие! Иначе усещането не е от най-приятните, но когато човек знае на какво се дължи и направо крила му поникват! Днес бях на лекция относно едиповия комплекс и тъкмо преподавателят обяснява за отношенията м/у майката и малкото момченце неща, които биха шокирали много хора и бебо като се разрита!  sarcastic Чудех се да се смея или да плача!
Майка ми ни подари един бебешки дневник и мъжът само настоява да започнем с попълването, викам му "Чакай, бе човек! Има време!". Обаче и аз нямам търпение. Вие ще купувате ли такъв?  smile
fibi, това с кючека ме разби!  sarcastic
bobi123, не знаех, че си имала премеждие, но важното е, че си била силна и сега всичко ще бъде наред и живот и здраве, до няколко месеца ще гушкаш малкото ангелче!!!  heart
svekarva, пожеланието ти си е страхотно! Аз точно това си искам!  good А относно това, че съм бъдеща свекърва, знаеш ли, че чак сега се усетих!  shok Хихихихиххи!
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: януари 06, 2012, 14:30:52 »

Здравейте мамчета!  blum Днес бях на преглед и доктора каза, че бебка върви по-малка  sad Аз съм в 27 г.с., а тя отговаря на 25 г.с. Изписа ми някакви протеини "Nutrical" и витамини. Каза ми да отида пак в началото на февруари, за да видим дали има ефект от протеините. Много се притеснявам, защото доки каза, че ако не помогне това, ще трябва да влезна в болница  angry, а не ми се иска да стигаме до там! Но все пак съм готова на всичко, само и само бебче да започне да се развива според нормата.
Поздрави и целувки на всички!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #110 -: януари 06, 2012, 16:03:16 »

За много години, момичета! smile Страхотно е, че нашата темичка е толкова раздвижена и всеки има какво да разкаже! Vilinka, аз съм обратният на теб случай, днес бях на редовната консултация и изглежда бебето върви напред с материала pleasantry, защото лекарката ме разпитва колко едър е бащата и ми заговори за термин 22-ри април?!?! При условие, че в началото ми бе изчислен термин за 1-2ри май! И сега не знам да се притеснявам ли, какво ли! girl_impossible Знам, че във втори и трети триместър на ултразвук се допускат сериозни неточности за термина, но това си е 10 дни разлика! Чували ли сте за случай на познати, при който има такава промяна? Иначе бебето е много активно, на мен се е метнало girl_wink, и почти ни е облечено понеже майка ми и тя взела, че направила един ми ти шопинг (а уж на мен говореше да не бързам danceg)...нооо остава един сериозен списък за още неща, на пръв поглед все дреболии, но като ги пресметнах - едно 400 лв! Без по-крупните покупки като количка, кошче за автомобил, легълце и ваничка! Знам, че имам предостатъчно време, но аз съм си такава, все искам всичко да ми е предварително организирано. На всичко отгоре започва да ме обхваща лека параноя от типа на "Ами аз не знам как се ползва носов аспиратор за бебе..." и "Чорапките под ританките ли се слагат или не..." Girl_hide Май трябва един клуб Взаимопомощ да си направим, където майчетата с опит да ни съветват...или свекърви! Svekarva, благодаря ти за милите думи, Давид беше нашият първоначален вариант за име, но както казах се спряхме на друго, което съчетава нашите имена, а и е на светия - Павел. Държахме на име, свързано с вярата, защото съм убедена, че Бог помогна да се задържи бебето въпреки проблемите в началото и дано все така му помага. Както и на вас всички! give_rose
П.С.Monikamaria и на нас ни подариха такъв сладурски дневник за НГ обаче аз си го пазя за след раждането! smile
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #111 -: януари 06, 2012, 18:19:22 »

Здравейте момичета blum
Vilinka,миличка,не се притеснявай,ще стискам силни палци всичко да е наред и следващият път бебчо даже да е по-голям отколкото трябва good мисли само хубави неща,понякога и лекарите бъркат,на моя приятелка и бяха казали,че бебето е с мозъчни аномалии и тя само дето не откачи,но сега си има една прекрасна дъщеричка,така че спокойно,всичко ще се нареди,сигурна съм/гушкам те силно/
Monikamaria ние нямаме такъв днесвник не съм се и сетила даже за такова нещо да си купувам.
La_Fleur ти пък въобще не мисля,че има за какво да се притесняваш,напротив-радвай се,че бебчо върви по-голям,аз на последната си консултация излизах с термин 10 май а той ми е на 27 май,смятай колко разлика-17 дена,но това е толкова относително,аз пък даже се радвах,че върви голямо бебе,сега незнам как се движи на 10.01 съм на фетална морфология и ще видим как се развива бебчо yahoo
Ритничетата и аз ги усещам от 2 седмици вече и е нещо неповторимо,много съм щастлива yahoo
За името нашето ще е Евгени,понеже ние нямаме избор в имената,аз също исках да е свързано с вярата,но то да е живо и здраво ,какво да се прави,понякога се случва и така,искаш едно но става друго,Господ да ни пази и закриля във всеки един момент,а той знае кой вярва в него и го Боготвори smile
Желая ви много приятно изкарване на почивните дни и много ритничета от нашите слънчица danceg
Галкам ви по сладките коремчетаааа  danceg
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 06, 2012, 19:08:00 »

Bobi123, благодаря ти, мила и аз се надявам на същото! Поздрави  smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #113 -: януари 06, 2012, 22:16:12 »

Bobi, дано си права и бебокът да върви просто едричък, че и без това предпочитам овенче blum, а и ще ни зарадва по-рано. А вие защо така нямате избор за име, някой ви го наложи ли? Евгени е също хубаво име, свързано е с християнството и ще си празнува имен ден на Света Евгения, май беше на 24 декември Bravo.
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #114 -: януари 07, 2012, 16:06:43 »

Le_Fleur,не мила,никой не ми го е наложил,просто свкъра ми се казва Генчо и аз мислим с мъжа ми,че това е най-подходящото име,свекървата е Елена и тъкмо ги съчетаваме Bravo
Аз тъкмо гледах "Такъв е живота" и с мъжо се просълзихме,толкова вълнуващо,даваха как се роди бебче със секцио,беше danceg yahoo Вие не го ли гледата,на мен от години ми е любимо предаване пък сега щом се отнася за бебчета още повече blum
Поздрави на всички от мен и бебчо danceg give_rose give_rose
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 07, 2012, 21:46:25 »

Здравейте, бъдещи мами!  smile
Как вървят коремчетата? Сигурно вече всички от темата усещаме ритничетата.  danceg При нас татко нещо не може да усети и той потупванията отвътре като си държи ръката на корема и се ядосва много. Но има време. Моята дата за ФМ наближава и направо ще изперкам вече докато дойде!  insane Само броя дните! Толкова пък да съм нетърпелива!  sarcastic
vilinka__, ти не се притеснявай! Дори да се наложи, ще полежиш малко в болница и всичко ще е ок! Просто ще е по-фина мадама мъничето!  smile
La_Fleur, при теб пък обратното - всяко бебе си е с негови индивидуални мерки!  blum Аз не знам моето точно сега как е с развитието, но знам, че не е лошо да не върви точно пък по разписание! Важното е да са ни живи и здрави! А пък и ти щом предпочиташ овенче - чудесно!
Иначе и аз като теб обичам всичко да ми е подготвено в подробности. Ако ви кажа какъв файл имам със списъци с всичко необходимо за бебето и за багажа за в родилното! Около 50 страници уърдовски файл. Но това е защото съм копирала абсолютно всички списъци, които намерих в нета, а те знаете са страшно много! Сега в почивката между семестрите ще седна и ще ги обединя в един, който естествено няма да е толкова дълъг.  sarcastic Ще махна всичко излишно и ще си запиша всичко, което мисля, че ще ми е нужно. Щях и да ви питам дали и вие ще си правите такива списъци и ако искате да обменим инфо.  smile
bobi123, това предаване и за го харесвам и исках да го гледам, но ти ми напомни, че съм забравила! Ще трябва да гледам в нета. А и щом казваш, че са давали секцио! Аз така ще раждам и много ще ми е интересно да видя.  smile
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #116 -: януари 08, 2012, 11:50:46 »

Monikamaria аз още не съм си правила списък за нищичко,мисля че още има време,доста от моите приятелки трябва да раждат януари,февруари и покрай тях гледам, излизаме заедно,но така сериозно не съм се задълбочила още,на мен ще ми дадат помпа и стерилизатор good
В петък мъжи ми донесе одеалцето и вече и то си е в нас blum
Коремчето ми се е понадуло,изпъкнало малко,ама имам чувството,че много бавно расте,даже понякога се чудя дали расте Wink Иначе съм добре,ходя на работа,гледам да не се притоварвам и ядосвам good
За ритничетата и нашия татко си слага ръката,ама и той не усеща,пък за тази фетална направо и аз съм като теб,ти не беше ли на 11.01? Само броя дните-остават 2 дена,аз ще съм уморена понеже от работа като се прибера и направо отиваме,но съм сигурна,че ще ме събуди бебчо много бързо,като си го видя heart
Незнам вие как сте,ама аз като стане 1-2:00 и почва зверски да ми се приспива и едва гледам на работа,кръста ми се схваща и само се чудя каква поза да заема,че уж да е по-добре,но докато не си дойда да си легна в къщи не става NO
Съгласна съм да си обменяме онфо за приготовленията,само кажете и съм насреща,сега Мони ме зариби и ще се поразровя и аз да видя в нета какво пише yahoo
Много галки и гушки по коремчетата,мили мамчета give_rose danceg give_rose
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #117 -: януари 08, 2012, 16:10:31 »

Момичета, а моят бебок като ме ритне и направо ми мести корема danceg, така че баща му не само го усеща с ръка, но и го вижда и страшно много му се радва, даже все иска да прави клипчета на точно тези моменти, но са доста бързички. Списък с неща за бебето ( и за мен в болницата) съм съставила преди повече от месец, взаимствах от списъка на една позната и от няколко, които намерих в нета, така че може да се каже, че ми е систематизиран. Старая се да са само най-необходими неща, а да не изпадам в разточителност. Не очаквам никой нищо да ми даде (приятелки, близки с бебета нямам), така че всичко ще се купува. За дрешки по 5 бр. от вид даже може да се каже, че съм попълнила "колекцията". Все ме съветват да не взимам повече от 6 бр., защото много бързо ги израстват бебетата и може да останат неносени. Но това се оказа най-лесната част, оказа се, че има куп други дреболии, които даже струват повече пари от дрехите. Засега се ограмотявам на темата как се гледа новородено, защото както вече мисля бях споменала - малко ме е страх Girl_hide. Така че може да обменяме инфо и за списъците, и за гледането на бебета. А за предаването, което споменавате, не съм го гледала, но аз си бях изтеглила две филмчета с естествено раждане и секцио, за да мога да реша как бих искала да родя и след като ги изгледах реших, че ако всичко е наред и не се налага моят избор е естествено раждане.
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 08, 2012, 16:13:04 »

И аз съм си направила един списък с всички необходими неща за болницата.Чета из интернет питам познати, които са минали по този път и постоянно изникват нови и нови работи. smile Но пък не смея още да купувам нищо, а уж не съм от суеверните! Имам само един комплект за изписване, който ни е подарък от кумовете и това е. Обаче смятам в най-скоро време да излезна да поразгледам и да накупя това-онова.  smile Все си казвам, че има време, но това време минава тооолкова бързо!  heart
Цунки на всички!!
Активен
vilinka__
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 08, 2012, 16:25:30 »

La_Fleur - и моето бебоче ритка доста силно, даже по някога е болезнено, но както казват хората - " Лесно майка не се става"  smile На мен има кой да ми даде дрешки за бебето, но аз искам всичко да му е новичко! Като гледам ти доста от раничко си започнала с покупките, което разбира се е много хубаво, защото така ще имаш достатъчно време да набивиш всичко необходимо за малкото слънчице навреме. heart Аз горе/долу знам как да се справя с новородено, поради причината, че имам брат и сестра на 6 годинки, и бях достатъчно голяма за да помагам на мама в грижите за тях. А колкото до раждането аз също предпочитам естественото раждане и дано не се наложи секцио, че малката е с дупето надолу. Надявам се да се обърне до края и да родя по естествен път.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines