Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:01:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани бебета АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ "  (Прочетена 112775 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #345 -: май 23, 2012, 22:58:34 »

Princess, още ли работиш, не ти ли намериха заместник?
Цитат
Ще взема да му дръпна един рев най-накрая и да се оправя.
Поплачи си и аз така направих тогава и да ти кажа честно ми поолекна
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: юни 03, 2012, 09:25:51 »

Здравейте, мамчета. АЗ  да  се  похваля,  че  си  имам  бебка. Казва  се  Нелия. На  25.05  се  роди 2850кг.( финна  дама)    със  секцио,  че  имаше  проблем с  тоновете  й. Но  важното  е,  че  всичко  мина  добре с  изключение  на  престоя  ни  в болницата. Това  беше  най- големият  кошмар. Но  по-късно  ще  разказвам. Айде  поздрави  от  нас.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: юни 03, 2012, 09:54:15 »

lola_bunny,
Честита малка красавица, да ти е жива и здрава,да кара цялото семейство да се усмихва от щастие и радост.
В коя болница ражда?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: юни 03, 2012, 12:51:47 »

lola_bunny
Честито! Да ви е жива и здрава малката принцеса Нелия и много да ви радва! smile На теб бързо възстановяване ти пожелавам! Важното е, че всичко е минало добре, трудното се забравя.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: юни 03, 2012, 13:51:03 »

fibi, виждам вече влезе в 37-ма седмица, приготви ли багажа, как сте?  smile
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: юни 03, 2012, 16:17:04 »

Благодаря ви!
ellimink, в Бургас в " Дева Мария". Болницата  като  цяло  е  много  хубава, все  едно  си  на  хотел- чистичко, ново, условията  са  добри. Но  проблема беше, че  бяха почивни  дни и  имаха  недостиг  на  персонал, а  и  в  момента  ще  откриват  нова  болница в  града  и  масово  персонала се  мести  в  новата  болница и си  карат  последните дни  в старата и  така  са  го  ударили  на  уволнение всички. Важното  е  , че  всичко  вече мина и  малката  бебка  е  при  мен Momy
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юни 03, 2012, 19:44:22 »

Честито! Да ви е здравичка!
Ако искаш ни разкажи за раждането, защото някой ги хвана вече шубето smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: юни 03, 2012, 20:26:30 »

Честито! Да ви е здравичка!
Ако искаш ни разкажи за раждането, защото някой ги хвана вече шубето smile

angel4e то и ти скоро влизаш в 37-ма, готова ли си с багажа?  smile
Аз да ти кажа се притеснявах повече преди за самото раждане, а сега колкото повече приближава, толкова по не го мисля вече.  smile
Ти как смяташ да раждаш?

 
« Последна редакция: юни 03, 2012, 20:40:13 от Princess_of_the_Dawn » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: юни 03, 2012, 22:09:19 »

Багажа не е стегнат и аз не знам какво чакам още. Все си мисля че няма да е скоро. Но имам писмен списък, по който мъжа ми трябва да подготви багажа, ако малечка почука по-рано. Искам да родя нормално, с нормалните му симптоми да започне и всичко по книга да протече. Проблемът е че искам да родя в болница на 120км от града в който живея, утре съм на среща с лекаря, който искам да ангажирам, дано ми потвърди, че няма причина да не родя естествено.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юни 04, 2012, 07:51:29 »

angel4e, аз пътувах 2.5 часа от нас до болницата, защото беше време, в което има нормален трафик. Бях с леко пукнати и изтичащи по малко води от преди 16 часа и непериодично контракции. Не беше толкова лошо. Според мен при първо раждане събитията не се случват толкова бързо и ще си ОК 120км.
Бих искала да си позволя съвет - да говориш с доктора си кога и при какви ситуации да тръгваш. Тоест да си сигурна, че си разпознала симптомите за раждане, а не да биете 120 км по фалшива тревога.

Например на мен ми бяха казали да не се появявам в болницата, ако контракциите не са на 2-1-1 - тоест на всеки две минути имам контракция с продължителност 1 мин.... Но всеки си има правила.

Пример за фалшиви болки - ако имаш болки, вземеш душ и легнеш и всичко отшуми - значи не е ден за раждане  girl_wink

Имаш време за багажа за болницата - има 2 седмици до 39 седмица например give_rose
« Последна редакция: юни 04, 2012, 07:53:58 от Anichka » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юни 04, 2012, 10:43:40 »

angel4e болницата, в която раждах е на 80 и нещо 90 км. Пътуването отне 1 час. Тръгнахме, когато контракциите ми бяха на 5 мин и докато пристигнем си бяха пак толкова. Лекарят каза, че сме отишли съвсем на време. При първо раждане наистина не се случват бързо нещата, но пък и трябва да се "ослушваш" за симптомите girl_wink Аз се притеснявах от зимния сезон, но за щастие нямахме проблеми. При теб ще е лято, така че не го мисли, ще стигнете на време със сигурност. Пожелавам ти леко и бързо раждане!  good
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #356 -: юни 04, 2012, 16:42:22 »

lola_bunny честито за малката мома, да ви е жива и здрава
Принцес честно казано багажа още не ми е готов, но днес бях на преглед и ми казаха да си го стягам че ще раждам в болница (не че съм тръгнала в къщи да раждам, но както и да е имам забрана за домашно раждане), дори ще ми излезе безплатна болницата, a аз и това не знаех, че се плащало.
Тази вечер ще го стегна, всичко е изпрано, само да се изглади и в чанта.

Прегледа мина добре, кръвното нещо си поигра малко, първо го измериха 130 на 89(долната граница не помня добре), но на края на прегледа го измериха пак и беше добре 115 на 65.
Бебка е добре, главичката си е в таза свряна както винаги, ритка си както винаги, май няма намерение да излиза.

Само ме притесниха, че можело да се наложи да ме гледат отново на ехо, притеснявало ги последните резултати и че главичката излезнала малка, трудно ставало измерването и не било надеждно заради положението на главичката и че е между кокалите в таза но при опипване вика че изглежда с нормални размери. Щели да го обсъдят между тях си и да решат дали да ме пратят на ехо, още не са звъннали, та май ще се размине.
Ми то в крайна сметка аз съм един вид на път за родилното вече, какво се зачекнаха сега за главичката, през цялата бременност върви мъничка и досега беше наред
като гледам размерите които са измерени и тогава ги сравних с Бълг сайтове в същата седмица и беше в норма, поне според Бг размерите

При теб Принцес как са нещата, намерихте ли си нов дом, преместихте ли се, предполагам че вече доста се уморяваш

Аз пък съм обратното, колкото повече наближава момента, толкова повече се паникьосвам и нервнича, особено сега болките във вагината са повече от ужасни, има моменти в които не се търпят, отгоре на това се присъедини долната част на коремчето предимно като се движа и ниско в кръстта, някаква пулсираща болка която се качва чак до врата.
А бе нямам нерви вече, като инвалид съм, чувствам се безпомощна, не мога да сготвя, нищо вече не мога да правя, освен да се обливам с вряла вода, дори за душа си имам столче за да не стоя права.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юни 04, 2012, 18:50:35 »

Anichka, точно снощи четох разказа ти за твоето раждане smile Разбрахме се с доктора, всичко според него е ок, обаче аз снощи имах много контракции и всяка придружена с натиск и болка в дупето, все ме караше да ходя до тоалетна. Сега лекаря като ме гледа каза, че бебето е високо, плацентата 1-ва степен, околоплодните води в норма, шийка на  матката 4см. Аз го разбирам като няма изгледи да е скоро, ама какво да ги правя тези болежки?
Имам номера на лекаря, евентуално да го питам дали да тръгвам, а иначе си знам, че болки за раждане са засилващи се болки, които не отшумяват от нищо.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: юни 04, 2012, 22:13:53 »

Здравейте, момичета!  smile Влизам набързо, за да пиша и тук, че ние вече се гушкаме с бебчо, добре сме и сме много щастливи заедно. Изненада ме доста по-рано, роди се на 1 май.
Искам да честитя и на всички останали момичета, които вече са щастливи мами и на всички, на които им предстои да пожелая всичко да мине като по вода! Пожелавам ви и много кураж, че аз като легнах на масата и се тресях като лист!  sarcastic
« Последна редакция: юни 04, 2012, 22:35:21 от Monikamaria » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: юни 04, 2012, 22:26:46 »

fibi, angel4e, нищо май не може да се направи с тези бодежки и болки, ще се търпи няма начин. Накрая вече е най-тежко със сигурност. Може да има някакви начини за временно отпускане при болките знам ли - да се лежи, някакви масажи, топла вана, но едва ли има кой знае какъв ефект. Ето една интересна статия бях прочела как да познаем истинските контракции: http://www.moetodete.bg/rajdane/kontrakcii-falshivi-ili-istinski.html

fibi щом не са ти се обадили за ехограф, значи са преценили, че всичко е наред. Така че не се притеснявай сега, мисли си колко малко време остава докато гушнеш малкото човече в ръцете си.  smile

angel4e, щом бебчо е високо още, значи няма още изгледи така е, но ти имаш време още. Доколкото знам, когато бебчо се премести много ниско, ти ще усетиш, как ти се смъква корема дори.  smile

Monikamaria радвам се много, че ти и бебчо сте добре. Следя ти темичката също.  smile

Иначе аз официално съм в майчинство от миналата седмица, но се наложи пак да отида за 2 дена. Тази седмица пак за 2 дена ще ходя да свърша едни неща, че са малко по-сложни и междувременно обикаляхме за нова квартира. На всичкото отгоре цяла седмица се случи и една жега по 27 градуса и не ми понесе хич, та какво да разправям.  crazy Слава Богу харесахме място, сравнително бързо и сме в процес на документацията сега. Най-рано обаче можем да почнем местенето средата на месеца, тъкмо ще влизам в 37-ма седмица.  girl_impossible Май до последно ще съм в движение аз. Моля се само болките, които и мен ще ме почнат да поизчакат малко, ама каквото е. Ако не мога да помагам поне с подреждането на багажа, ще седя и ще ги гледам, аз само кафето ще правя.  smile Иначе засега болки нямам, единствено като ставам вечер до тоалетна и леко като че ме дърпа ниско под корема, но не е болезнено. Също с покупките леко по-леко почнах /най-накрая/ - поръчах количката и някои дрешки за бебчо. Останалите неща вече като се преместим смятам. И така, това общо взето. Поне не е скучно.  pleasantry
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines