Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:16:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Еда и Жеко (jekolev82)  (Прочетена 57430 пъти)
 
jekolev82
Любопитен
*
Публикации: 36


« -: септември 07, 2011, 12:00:34 »

Здравейте всички,

Макар и да не съм бил никога активен участник във форума, той ми помогна страшно много при организацията на моята сватба. Мненията за различните доставчици на услуги също ми бяха изключително полезни. Поради тази причина, бих се радвал да обогатя и аз форума и да върна услугата.
Тук обикновено сватбите се представят от булките, но моята е чужденка, а сватбата беше в БГ и следователно я организирах аз заедно със сватбената агенция.
Видях, че също така темите за сватбата трябва да се постнат преди сватбата, така че това е втора точка по която не спазвам правилата и поради тази причина искам да ви попитам дали желаете да публикувам информация за моето сватбено тържество. Мисля, че ще ви хареса това, което ще видите, така че ви моля да ми простите закъснението и факта, че не съм редовен участник.

Ще чакам вашето решение!

Поздрави!
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #1 -: септември 07, 2011, 12:06:35 »

Давай смело  smile и честито!
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #2 -: септември 07, 2011, 12:12:47 »

Честито и от мен! Желая ви много семейно щастие! Ще се радваме да споделиш с нас подробности около сватбата ви, а и ми е много интересна мъжката гледна точка около организацията good
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 07, 2011, 12:15:58 »

Ще чакаме подробности и снимки от големият ден.
Активен
jekolev82
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #4 -: септември 07, 2011, 14:23:59 »

Сватбата ни се състоя на 09.07.2011 година в РИУ Правец Ризорт, Голф и СПА. Сватбен агент ни беше Ади Цанова и трябва да кажа, че тя се справи повече от блестящо. Претендирам, че сватбата ми е една от най-трудните за организиране сватби състояла се някога в България и след много разговори с Ади след събиране на информация от различни източниците, реших че няма на кого да я поверя освен на най-опитния сватбен агент в страната, който и на мен лично ми вдъхна доверие и спокойствие с начина си на мислене още от самото начало на запознанството ни.

Ако си мислите, че се изхвърлям, почакайте да довърша и ще разберете какво имам в предвид.

Първоначалният план беше гостите да са около 350, но в последствие установихме, че на практика ще трябва да организираме събитие за 500 човека. Въпреки това, аз бях твърдо решил, грижата за детайлите и обслужването, което всеки гост ще получи, да бъде не по-различно от това на сватба за 50 човека. И тук идва моментът, който прави нещата още по-сложни – от тези 500 човека, поне половината бяха чужденци, от които 180 човека дойдоха от Албания, а останалите представители на над 15 нации (с голям брой италианци) дойдоха от различни краища на света, включително от презокеански дестинации.

Не искам да ви казвам какво ми костваше, но бях организирал така нещата, че гостите само трябваше да кажат с кой полет ще се появят на летище София и от там нататък всеки биваше специално посрещнат и обгрижван по време на целия му престой в България. Естествено имаше и много закъснели и пренасочени полети, та драмата беше пълна, но бяхме направили страхотна организация, която успя да бъде достатъчно гъвкава, за да успее всеки да бъде посрещнат и закаран до мястото на събитието. Като изключим едно семейство, което трябваше да кацне едва час преди началото на събитието на летище София, но в действителност пристигнаха в 9 вечерта – 2 часа и половина след началото на церемонията, всички останали около 500 човека бяха на време за събитието.

Второто нещо, което направи събитието голямо предизвикателство, беше желанието ни, сватбата да е на открито с шатри за всичките 500 гости и дансинга, като това да не навреди на качеството на звука на музиката и на нейната сила, на пространството, което гостите ще имат, на обслужването, на храната и на качеството на настаняването, където гостите от чужбина трябваше да нощуват. И за наше щастие се оказа, че съществува това място до Правец с този огромен двор, с тази страхотна гледка, с този готвач г-н Шишков, който е на световно ниво, с тази страхотна администрация, с възможност да получим необходимото обслужване и пет звездно настаняване. Вече как този двор ще се превърне в декора на една приказка и от практическа и от естетическа гледна точка, беше въпрос на нашето въображение и на качествата на Ади Цанова, като сватбен агент. С много общи усилия, смелост и въображение, подкрепени от рутината на Ади, нещата се получиха извънземно и дори прекрасните снимки не могат да дадат представа за усещането, което събитието носеше на присъстващите. Добрата новина е, че при 500 гости имате добри шансове да познавате някой който да е бил там и той да ви разкаже smile

В крайна сметка, тъй като се реши сватбата на практика да не е в София и тъй като беше вечерна, 80% и от българските гости останаха да нощуват и следователно на практика бяхме заели почти цялата леглова база на хотела.

Как минаха нещата в хронологичен ред:

От четвъртък, започнаха да идват гости от чужбина, които биваха посрещани от микробуси от рент-а-кара на „София Ауто”, които бях наел да посрещат и изпращат единично пристигащите гости. Свършиха си отлично работата, микробусите бяха нови, шофьорите бяха отговорни и любезни, гостите бяха доволни. За гостите от чужбина, които идваха няколко дни по-рано биваха настанявани в хотел Централ Парк до НДК, с който имахме договорка. Бяха избрани заради супер локацията, съчетана с качеството на хотела, доброто обслужване и съвсем приемливата цена, която ни бяха дали за тези условия (50% намаление от цените на рецепция). Всичко точно и с тях – нямаше неприятни изненади.  

В събота по обяд пристигна чартера от Тирана с около 160 човека от Албания (останалите 20-тина бяха дошли в предишните дни – шаферки и някои приятели). Пред летище София ги чакаха 4 големи автобуса наети от Sixt rent-a-car. И те си изпълниха точно ангажимента. През това време микробусите от София Ауто продължаваха да разкарват гости от Централ Парк до РИУ Правец и да посрещат гости от други дестинации на летище София.

ПРОДЪЛЖЕНИЕ...
Активен
jekolev82
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #5 -: септември 07, 2011, 14:25:35 »

Около 3-4 часа следобеда реших, че е крайно време да си отида в стаята (апартамента, който ни бяха дали от РИУ Правец, като комплимент), за да ме подстригват. Като влезнах ми стана лошо – 8 шаферки, кума, булка, тъща насядали по столове и хвърчат разни фризьори и гримьори, които ги натъкмяват. За работата на фризьорите и гримьорите, можете да съдите от снимките – не съм експерт и не мога да коментирам, но бяха със сигурност точни с всички поети ангажименти. Всъщност те бяха част от задълженията на Ади, така че нямаше как да не бъде всичко точно с тях - няма как да работиш с нея и да си непрофесионален, наистина няма как да се случи.

Подстригаха ме, бях доволен, облякох се и заедно с шаферите, решихме на бързо да се разкараме от онова бойно поле. Костюмът ми е смокинг от CANALI в центъра на София и честно казано беше малко прекалено скъп, но просто исках смокинг, а в София няма достатъчно предлагане и в крайна сметка реших да платя тази скъпа цена с мисълта, че така и така се облича веднъж на сто години, поне като е качествен ще ми изкара доста години.

Роклята на булката беше от един известен бутик в Милано, но съм чувал и за много по-скъпи рокли на доста по-непретенциозни сватби, така че мисля там цената беше в рамките на нормалното. Не мога да си спомня името, ако някой се интересува да пита и ще проверя.

Отидох при шатрите на двора на уелкъм дринка с останалите гости – всички бяха зяпнали в захлас обстановката, за която можете да добиете представа от снимките, но просто не е същото, когато сте там на място и виждате нещата в истинския им мащаб.
Едно много добро мое решение беше НОНА Бенд – духов оркестър, който можете да видите на снимките. Направиха страхотна атмосфера за начало на събитието – СТРАХОТНИ. Свиреха мелодични евъргрийни с леко класическо звучение… няма как да ви го пресъздам. Бях чул част от тях в Мол Сердика и бях взел телефона на единия. Той ми предложи да докара разширения състав и аз приех, като мисля, че това са едни от най-добре похарчените 1000 лева за сватбата.

Цветята, шатрите, сцената, арката и други неща от оборудването са заслуга на Ади, като ние само избрахме от различните варианти, които ни предложи. Излишно е да казвам, че не сме имали никакъв проблем въпреки големия мащаб на всичко това, което виждате. Не знам как са стигнали до хотела и как са си заминали – само ги избрахме.
Същото важи и за осветлението, озвучаването и големите музикални инструменти. Просто и казахме на Ади, че искаме нещата да са на ниво, тя ни предложи различни ценови варианти, като ни обясни какво включват едните и другите и от какво трябва да се лишим ако предпочетем нещо пред друго и после я оставихме да действа.

Поканите са от violet-bg.com и не знам какво ви е мнението, но на мен страшно ми харесаха, а този аромат на канела, който идва от канелените пръчици, беше черешката на тортата. Ръчна изработка, качествени материали, отлично общуване със Силвия, никакви грешки, въпреки че трябваше да ги правят на няколко езика и в кратки срокове.

Тейбъл картичките - www.napravihmezavas.com – всичко точно и там. Като рядко някой се захваща да прави и после да подрежда тейбъл картички за 500 човека, но както ви казах бях решил и детайлите да са изпипани.

Цветята с тези бонбони вътре са от италианска фирма. Бонбоните се наричат „Конфети” и са традиционни за сватбите в Италия където дълги години сме живели със съпругата ми. Фирмата се казва www.confettisulmona.net и е същата, която е подготвила „конфетите” за сватбата на Уилиям и Кейт. И там всичко точно, въпреки че куриерът UPS създаде малко нерви.

Традиционните български сувенирчета, бяха за чуждите гости.

Церемонията мина добре с изключение на някои проблеми с превода иначе можете да видите на снимките подредбата на нещата.

Ансамбъл Огнена Сила беше поканен да покажем на гостите от чужбина, малко от нашата култура и се справиха отлично.

ПРОДЪЛЖЕНИЕ...
Активен
jekolev82
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #6 -: септември 07, 2011, 14:26:34 »

Пяха и от група Камино, която може би някои от вас познават от пиано бар Камино в столицата.

Бяхме довели и група от Албания с вокал Юлиана Паша – финалистка от конкурса Евровизия преди две години.

Зарята беше от фирма Огнена Хризантема и беше страхотна. И Ади Цанова и РИУ Правец работят предимно с тях, защото се оказа, че са малко надеждните фирми в България  в тази област, а си е опасно, за да го оставиш в ръцете на някой, който не е наистина експерт.

Тортата беше от 100 грама сладки. Аз исках нещо по-пищно, но булката твърдо заяви, че иска не много голяма и по-скоро семпла торта. Тя си я хареса по една снимка в интернет и от българския изпълнител я направиха едно към едно.

Брачните халки бяха от Tiffany Лондон, но се издъниха – сбъркаха името на булката. На практика уж най-известната в световен мащаб марка, която имаше нещо общо със сватбата е единствената, която се издъни сериозно, но за щастие реално този проблем не е от значение за самото събитие. Просто е малко парадоксално, баш те да се издънят и то при трибуквено име smile

Вината на сватбата бяха италиански и бяха доставени от CASAVINO България – много добра комуникация, точна доставка, супер качество на добри за такъв продукт цени.

Събитието даде такъв заряд на хората, че дори след 7 сутринта още се пееше и танцуваше. Аз де предадох някъде към 7.30 а ми казаха, че са останали хора до след 11 сутринта, като накрая охраната на хотела е трябвало да ги вади от езерото да не се удавят smile

За настроението голяма заслуга има и ДиДжей Пламен, отново препоръчан от Ади, който си свърши перфектно работата и музиката беше точно както си я представях.

Операторите бяха от филмова къща Виктор Попов и съм също много доволен. Монтажистите са си играли страшно много с клиповете и резултатът е впечатляващ.

В неделя 10-ти следобед, 5 автобуса, събраха всички чуждестранни гости и им направиха разходка из София с екскурзоводи.

Пропускам страшно много моменти и трудности при организацията, но е ненужно да ви отегчавам. В крайна сметка резултатът е това, което е важно и мисля, че той беше отличен.
Надявам се снимките да ви харесат и подобаващо да илюстрират думите ми.

Сега предполагам, че много хора ще кажат „Е, този пък е доволен от всички”, при положение, че чета и гледам постоянно оплаквания наоколо от всички младоженци.
Истината е, че вината често е у самите тях. Трябва да подхождаш прагматично, да си оцениш реално възможностите като финансов ресурс, да си направиш точен самоанализ на това какво искаш и какво ти харесва и после спрямо това да си подбереш изпълнителите и доставчиците, които също трябва да проучиш много внимателно.
След това договори, коректно отношение и нещо много важно – мотивирайте хората с които ще работите, а не ги правете на салата. Това, че сте им клиент уж трябва да е достатъчно като мотивация, но нали знаете, че ако един клиент ви допадне и чисто човешки, се стараете много повече за него. Показвайте отношение сякаш сте отбор, а не клиент изпълнител и ви гарантирам, че от една страна резултатът ще е страхотен, а от друга като свърши всичко, ще имате и няколко приятеля в повече сред хората към които сте се обърнали първоначално просто като клиент към доставчик.

Това е моят съвет, надявам се да бъде полезен на някой от четящите.

Можете да изтеглите снимките от събитието от този линк:

http://www.megaupload.com/?d=FTDZ0JFV

Сега нямам време, но по-късно ще добавя и подбрани снимки в профила ми.

Поздрави!
Активен
Емилия
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #7 -: септември 07, 2011, 15:33:33 »

Здравей! Аз също съм нова, приветствам те, добре дошъл (вече като потребител)! Сватбата ти е била величествена, уникална и неповторима, като кралска. Направо умирах от възхищение докато четях. Ако имаше конкурс за най-интересна сватба сигурно щеше да го спечелиш. Браво!Браво!Браво!
Моите възхищения към изискаността и стилът, които лъхат от теб, а това за мъж не е малко!
 give_rose Трябва да има повече потребители като теб!
Активен
Емилия
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #8 -: септември 07, 2011, 17:25:47 »

Само искам да добавя, че сега след като изгледах всички снимки останах тотално без дъх! Пиша ти ЛС, защото съм полудяла по твоята сватба и искам да взема някои елементи.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #9 -: септември 07, 2011, 18:50:40 »

Цитирам автора на темата -
Сега предполагам, че много хора ще кажат „Е, този пък е доволен от всички”, при положение, че чета и гледам постоянно оплаквания наоколо от всички младоженци.
Истината е, че вината често е у самите тях. Трябва да подхождаш прагматично, да си оцениш реално възможностите като финансов ресурс, да си направиш точен самоанализ на това какво искаш и какво ти харесва и после спрямо това да си подбереш изпълнителите и доставчиците, които също трябва да проучиш много внимателно.
След това договори, коректно отношение и нещо много важно – мотивирайте хората с които ще работите, а не ги правете на салата. Това, че сте им клиент уж трябва да е достатъчно като мотивация, но нали знаете, че ако един клиент ви допадне и чисто човешки, се стараете много повече за него. Показвайте отношение сякаш сте отбор, а не клиент изпълнител и ви гарантирам, че от една страна резултатът ще е страхотен, а от друга като свърши всичко, ще имате и няколко приятеля в повече сред хората към които сте се обърнали първоначално просто като клиент към доставчик.


Един от малкото наистина много смислени постове, написани в този форум. Незная , защо другите не се сещат за тази дребничка но важна подробност.Оставам с впечатление, че вие сте делови човек, работата на когото е свързана с много хора, може би бизнесмен, а може би просто имате някъде висок пост и доста преди вашата сватба сте открили, че това е правилния подход!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 07, 2011, 18:56:42 »

Първо искам да поздравя младоженеца и да му кажа, че сватбата му е била меко казано невероятна! Всеки мечтае за такава!!!  Bravo
След това искам само да вметна моя горчив опит относно част от услугите, които аз ползвах и да кажа, че формулата за отношението не винаги е вярна!  sad За огромно мое съжаление. Просто зависи, на кого ще попаднеш! При мен с агенцията за украса и с ресторанта твърдо не проработи!
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #11 -: септември 07, 2011, 20:09:47 »

Оставам с впечатление че или доста добре сте проучили нещата за подготовката на една сватба и наистина имате добро въображение и много идеи и както прочетох по-горе човек който работи с хора и знае как да се отнася с тях. И явно наистина сватбената ви агентка си разбира от работата (не съм чувала за нея) личи си по думите ви колко е опитна.

 Дори когато започнах да чета разказа ви се замислих дали това не е част от някой "сериал" с "хепи енд" защото до сега такова нещо от мъж не съм чувала да се прави "в реалния живот" (надявам се не приемате думите в кавички буквално). Да наистина останах очарована от разказа и човек би завидял за идеалната сватба и за подготовката изобщо за всичко...

Поздравления и дано много дълги години този ден ви кара да се усмихвате и спомняте какво сте изживели...
« Последна редакция: септември 07, 2011, 20:14:12 от Ивето » Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #12 -: септември 07, 2011, 22:40:57 »

jekolev82, приемете моите поздравления и сърдечни пожелания за щастлив, семеен живот!!!
Моите адмирации за невероятно красивата и стилната сватба, която сте организирали! Бъдете винаги така лъчезарни и запазете този усет към красивото, който притежавате!!!
Активен
jekolev82
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #13 -: септември 08, 2011, 02:09:58 »

Здравейте всички,

Предлагам да минем на „ти” защото онлайн общуването мен ме предразполага да бъда по-неформален.

А сега нека отговоря под ред:

Еми, благодаря ти за милите думи, радвам се че си харесала снимките. Ще ти отговоря на личното съобщение след като приключа тук.

Г-н Делийски,

Много съм млад, за да се нарека бизнесмен, но бих се радвал един ден да образът ми да се вписва в този етикет с добавката „от европейски тип”. Иначе съм имал щастието от рано да натрупан житейски опит и да общувам с хора от различни култури, което ми е помогнало да обръщам внимание на този аспект.

Здравей Моника-Мария,

Не бях разделил това, което казах на точки защото бързах малко, но подредбата е следната:

1.Самооценка и самоанализ – звучи лесно, но не е, и на повечето хора им е изключително трудно да преценят собствените си възможности, собствените си желания и изобщо собствената си същност.
Тук бях започнал да обяснявам на дълго и на широко, но ще го кажа по-просто, а всеки да прецени какво стои зад примера:

И Митьо Пищова и Росен Плевнелиев, могат да си позволят най-скъпия сватбен агент в България (или ДиДжей, флорист, ресторант). Но първият, ако види украсата на моята сватба, вероятно ще му се стори блед и безинтересен евтинджос и следователно трябва ясно да си даде сметка, че неговият агент трябва да е Златка от „Острова на изкушенията”, на която би й дошло на ум да му направи аранжировки с рози напръскани със златна боя и леопардови покривки.

Втория би се втрещил от леопардовите покривки и със сигурност би предпочел нещо в стил Ади Цанова. Затова е много важно да видите, кой какво предлага и дали това нещо е в хармония с вашето светоусещане, защото не можете да се ориентирате по цената. Нона Бенд струва 1000 лева, а Азис 10 000 и въпреки това за мен евтиният вариант е единственият удачен, дори да не се водя от желание да спестя, както за Митьо Пищова може да се окаже по-удачен един начинаещ и по-евтин сватбен агент.

В това отношение този форум е много полезен – благодарение на него не се налага да обикаляте всички доставчици на сватбени услуги и материали, за да добиете представа за работата и продуктите им.

2. „и после спрямо това да си подбереш изпълнителите и доставчиците, които също трябва да проучиш много внимателно.” Тази стъпка също е много важна, за да има смисъл от третата, за която говоря или именно формулата, която считаш, че при теб не е сработила. Ако имаш пропуск тук, няма как да сработи формулата или има, но трябва да разчиташ на късмета да си попаднала на точните хора.
Ако едно магаре не е читаво, нито 100 тояги, нито 100 моркова ще го накарат да свърши работа. Ако попаднеш на мърлячи, оправия няма каквото и да правиш. Затова четеш, питаш, разговаряш с хората и се опитваш да ги прецениш много внимателно преди да се ангажираш с тях. Дори с Ади, въпреки че е легенда, имахме дълга кореспонденция и бях изчел всичко по форумите за всички агенции, преди да се реша да работим заедно.

3. Само ако предходните две точки са изпълнени става валидно, това което казах или именно: „След това договори, коректно отношение и нещо много важно – мотивирайте хората с които ще работите, а не ги правете на салата. Това, че сте им клиент уж трябва да е достатъчно като мотивация, но нали знаете, че ако един клиент ви допадне и чисто човешки, се стараете много повече за него. Показвайте отношение сякаш сте отбор, а не клиент изпълнител и ви гарантирам, че от една страна резултатът ще е страхотен, а от друга като свърши всичко, ще имате и няколко приятеля в повече сред хората към които сте се обърнали първоначално просто като клиент към доставчик.”


Здравей Иве,

Благодаря ти за пожеланията и за милите думи, поласкан съм. Наистина се постарах да се подготвя, за да се получи всичко добре.

Здравей Тонина,

Благодаря и на теб за милите пожелания, ще се постарая да запазя и усета към красивото и лъчезарността smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #14 -: септември 08, 2011, 09:11:46 »

Позволи ми и на мен да поднеса най-искрените си адмирации за подготовката и осъществяване на това мащабно и грандиозно събитие. Все още не съм разгледала снимките, но самият ти разказ ме впечатли наистина невероятно, първата ми реакция беше "Аз никога не бих се захванала с подобно нещо", но колкото повече четях, толкова повече ви свалях шапка smile Определено е интересно да се види гледната точка на един младоженец - изчистена от прекалените емоции, които ние, жените, влагаме във всичко и максимално рационална и стегната. Още веднъж поздравления за начина, по който сте обмислили всеки детайл и сте създали един истински празник за гостите, без да им позволите да бъдат натоварени с каквито и да е организационни въпроси - представям си колко е било трудно да се постигне това.
Сега, след като видях снимките, ми е трудно да си поема дъх smile Мястото, атмосферата, украсата, всеки дребен детайл - покани, тейбъл картички, подаръчета, бенда, гостите и дрес-кода, вие с булката, артистичността, цялата светлина, която блика от снимките - всяко парченце от пъзела е на мястото си! Ето какво можело да се направи с много вкус, премереност, желание, професионализъм и финансова подплатеност. Едно огромно благодаря за вдъхновението, което получихме и най-искрените ми благопожелания животът ви да бъде толкова бляскав и вълшебен, колкото е била и сватбата ви smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines