Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:30:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 176235 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: май 28, 2012, 08:55:44 »

Благодаря за инфото Маги , ще и предам написаното от теб.Явно просто е раничко като цяло за тест независимо дали кръвен или уринен.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: май 29, 2012, 15:26:04 »

Здравейте. И аз малко по малко започвам да се приготвям за писането си в темичката. Плануваме това да стане през септември, когато напиша и защитя дипломна работа, но все пак се ориентирам в нещата! Другата седмица имам час при гинеколога да видим как са нещата, тъй като преди две години преживях операция от ендометриозна киста, пък и си е време за годишната профилактика. Трябва ли да направя някакви специални изследвания, при положение че преди месец и нещо изследвах всички възможни хормони?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: май 29, 2012, 15:56:31 »

По принцип хормоните са динамични и е хубаво като се захванете с опитите да пуснеш пак едни-тоест септември.Важно е да ти е регулиран цикъла.Пуснете и хламидии,цитонамазка-и ти и мъжа ти.Както и една спермограма-в специализирана клиника.Просто да видите картинката как е.Ако има нещо да се регулира да то направите докато още не сте започнали с опитите.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: май 29, 2012, 16:05:22 »

Аз бих изчакала малко със всичките изследвания, може би само хламидия за всеки случай.От там нататък секс.Ако не стане в рамките на година изследвания.Но има едно нещо което си написала ендометриозна киста.Имала ли си други, при операцията имало ли е ендуметриум около яйчниците, засегнат ли е яйчника при операцията, видели ли са състоянието на тръбите?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: май 29, 2012, 16:11:02 »

Така, описвам по-подробно ендометриозата. Голяма киста на левия яйчник, изгорени огнища. Кистата е манхата без да е засегнат яйчника, нищо не е рязано от него. Тръби - проходими. Претърпях 6 месечно хормонално лечение. Оттогава не съм имала проблеми, слава Богу! Следим нещата редовно! Няма нови кисти, изследванията са в норма, засичаме овулация. Ако има още нещо, на което трябва да обърна внимание, моля споделете.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: май 29, 2012, 22:04:56 »

И аз съм на мнението на Магито. Успокойте нещата, само любов и разбирателство. Ако след година не стане тогава започнете вече с изследванията и т.н. Не е лошо наистина да пуснете една хламидия и стандартен гин. преглед + микробиология на влагалищен секрет smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: май 30, 2012, 07:43:03 »

След като ендометриозата е овладяна и се наблюдава просто правете секс.Но в мига в който се усъмните, че може да имате проблем в специализирана клиника по стерилитет.

Успех smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 10, 2012, 17:47:12 »

Момичета,бих искала да попитам две три неща, понеже още сме в Москва, а тук първо, че ми е сложно ходенето на лекар, после,че като цяло не се обяснява много и аз не разбирам съвсем всичко  give_rose
Сега ми започна първия цикъл след аборта,предизвикаха го с Дуфастон.
1) Нормално ли е да толкова обилен и болезнен? Попринцип винаги съм имала болезнен цикъл, но чак такова чудо не е било.
2) След като е предизвикан с лекарства, да очаквам ли следващия цикъл да има овулация? Изобщо как стои въпроса с овулацията в случай като моя?
3) Нормално ли да очаквам следващия си цикъл - смисъл, както до сега ми е идвал на 32-35 дни, би трябвало да се възстанови сега,нали?
Ами,това най-много ме интересува в момента. Прибирам се началото на юли и ще отида при моята си АГ, надявам се всичко да е наред и да възстановим идните месеци опитите за бебе.
Благодаря предварително за отговорите  smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юни 11, 2012, 07:06:42 »

beb4eto_na_me4o по принцип след аборт дават дуфастон преди да настъпи овулация, за да я подтиснат, добре е че ти едошъл цикъла, защото можеше да се появи киста или нещо от сорта. Следващия цикъл би трябвало да си е нормален и да си има овулация, абортът беше в рнна седмица. Относно болките не мога да ти кажа. Не мисля, че има повод за притеснения.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юни 11, 2012, 07:41:11 »

beb4eto_na_me4o нормално е да е по- обилен и болезнен цикъла, това да не те притеснява. Не се притеснявай и ако следващият ти цикъл закъснее повече от 35 дни това е свързано с промените в организма ти, които са настъпили, първо проследи как ще ти се нормализира цикъла и след прегледа при докторката ще прецените за нови опити. Успех give_rose
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юни 11, 2012, 09:20:31 »

Благодаря за отговорите, момичета.
Аз получх кръвоизлив сутринта, сега лежа в къщи,ама с уговорката,че при най-малката промяна към влошаване ще звъннем на лекарите.  sad Надявам се да отмине по-бързо, беше плашещо,да си призная.
« Последна редакция: юни 11, 2012, 10:13:30 от beb4eto_na_me4o » Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юни 11, 2012, 09:55:33 »

Бебче  само мога да ти кажа ,аз не разбирам ,но това което са ми казали на мен след прекъсване на бремеността.
До 40 дни след аборта трябваше да ми дойде,така и стана точно на 40 тия ден ,н са ми давали никакви хапчета,само едни капки за контракции на матката за да може да изхвърли остатъците ,ако има такива,казаха ми ,че първата менструация след кюртажа или слаба или много силна,при мен беше нормална ,но с много силни болки,втора и трета менструация се нормализира цикъла на 35,33 дни и 4та нямах,понеже забременях отново.
Пожелавам ти съвсм скоро да се възстановиш! give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юни 11, 2012, 09:57:45 »

може би е по-добре да отидеш на лекар тогава, но щом си говорила по телефона, лекарите би трябвало най- добре да знаят.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юни 11, 2012, 18:17:35 »

" Клуб на БЕБЕправещите - 22 "
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines