Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 06:40:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179585 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: април 06, 2012, 21:31:50 »

Аз пак с едно въпросче  blush
решили сме във вторник да ходим да тормозим гинеколога ми да ме прати на изследвания и да се заеме малко в ръце, че цялата тази безотговорност вече взе тотално да ми писва. Точно една година стана след втория аборт- без резултат, така че ще му се наложи да ме чуе.
Та кто си гледам изследванията от миналата година, ми никъде не виждам да са му пуснали хормони на щитовидната жлеза...как така решиха че всичко е на ред  huhhuh.gif
Сега смятам да му кажа директно какви хормони искам, за да не пропусне някой  pleasantry случайно  pleasantry
Та питанката ми е освен ТСХ трябва ли да ми пусне и други хормони, за да е по ясна представата или след като излезнат резултатите на ТСХ  се пускат вече други  crazy

За цервикалната слуз не знам какво става, но днес започнах да си меря БТ, малко така по никое време, но реултата беше 36,8. Ще следя още няколко дни и ако не се покачи значи мога да съдя че ову е нямало Нали?

А за д-р Даскалови, къде ли не им писах и никой от двамата не ми отговаря  sad явно нещо не ме харесват  pardon

както и да е...дано успея да се преборя във вторник за качествени изследвания...предвид ситуацията...ще са си повече от напредък  tease

 Good luck Good luck Good luck
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: април 06, 2012, 21:51:54 »

ТСХ, фТ3, фТ4, ТАТ и МАТ, това са хормони и антитела на щитовидната жлеза.Всяко едно е показател за различна болест или в комбинация де.

За Даскалови и аз не съм засичала док. Даскалова напоследък, та или са по семинари или са наистина заети с нещо.Ти писа ли и в Зачатие, на Мели?Защото там отговаря, може да се забави, но отговаря.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: април 06, 2012, 21:52:20 »

Хормоните на щитовидната жлеза са следните
ТСХ
ФТ 3
ФТ 4
Пролактин
Тат
Мат
И само да напомня че ТСХ трябва да е под 3 и най хубаво да е около 2 въпреки граничните стойности,които обикновенно се дават за този хормон.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: април 06, 2012, 23:43:59 »

Маги, Гучи благодаря ви за бързите отговори сладурки  give_rose

На д-р Даскалова и писах в Зачатие да...но мина вече доста време, около две седмици. Като не ми отговори писах и на д-р Даскалов на мейла който е посочен в сайта им. Възможно е да са заети. Аз понеже като писах на д-р Даскалова в Зачатие и обясних на дъъълго и на широко за ситуацията и и споделих въпросите които ме вълнуват, та като не получих отговор си помислих че съм прекалила с въпросите или с обясненията  crazy , понеже гледах че всеки ден влиза в сайта, но на д-р Даскалов бях доста по спестена и карах право, но и от него никакъв отговор...явно наистина са заети...ще изчакам, не че бързам за някъде, време имам, но трябва и да си организирам нещата докато имам време  smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: април 07, 2012, 17:29:05 »

Bera, понеже разбрах, че става въпрос за д-р Даскалов от Пловдив, който работи и в АГ Селена, си позволявам да ти дам съвет да му звъннеш по телефона. Миналата седмица се видях с него, тъй като трябваше да ми се пусне болничен от клиниката. На работа и на разположение е. Успех!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: април 07, 2012, 17:44:28 »

lawyer до колкото знам в Селена работи д-р Асен Даскалов , а д-р Васил Даскалов работи в Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов" - Пловдив.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: април 07, 2012, 17:48:16 »

Извинявам се, май не съм разбрала точно за кой Даскалов става въпрос. Да, аз бях при Асен Даскалов и понеже видях, че се обсъжда по едно време, май ти го беше споменала или бъркам. Още веднъж се извинявам!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: април 07, 2012, 18:18:41 »

lawyer няма проблем не се притеснявай  give_rose

Слънчице стана ми интересно за сиропа за кашлица...за какво точно се пие, за подпомагане на агентите ли?  То ако не помага поне няма и да вреди предполагам и не пречи да се пробва  Girl_hide
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: април 07, 2012, 18:23:35 »

Извинявам се, май не съм разбрала точно за кой Даскалов става въпрос. Да, аз бях при Асен Даскалов и понеже видях, че се обсъжда по едно време, май ти го беше споменала или бъркам. Още веднъж се извинявам!

Да аз го споменах и за това реших да уточня ,защото стават и грешки.Аз самата в началото си мислех че е един и същи в Селена , особено защото с моя братовчедка преди време, която вчера роди при Асен Даскалов, говорехме ей така само по фамилиите им и си мислехме че говорим за един и същи лекар.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: април 08, 2012, 19:02:27 »

lawyer няма проблем не се притеснявай  give_rose

Слънчице стана ми интересно за сиропа за кашлица...за какво точно се пие, за подпомагане на агентите ли?  То ако не помага поне няма и да вреди предполагам и не пречи да се пробва  Girl_hide
Казват че помага за цервикалната слуз-прави я по обилна.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: април 11, 2012, 13:14:49 »

мацки супер доволна съм  yahoo yahoo yahoo
преди малко се връщаме от болницата и наааааааай накрая ни пуснаха пълни  изследвания и на двамата. Пуснаха и така исканата от нас спермограма,  danceg
Жива и здрава да е една приятелка, която ми съдейства и говори с гинеколога ми да ни обърне внимание, понеже ако разчитам на личния лекар , трябваше да си чакам до евентуален 3-ти аборт  angry
Гинеколога ще ни прекара през разни вратички  girl_wink и в резултат на изследванията, евентуално ще ни пусне и още. Пуснаха ми най накрая и за щитовидната жлеза, на 5тия ден от менструацията ми каза да отивам за прогестерон, после ми каза около 24тия ден пак да ида на прогестерон.
Пусна ни и на двамата за кариотип, което ако не се лъжа са гинетични...или се лъжа  crazy Няма да ми прави фоликулометрия, но аз ще се опитам да хвана ову с тестове и БТ, а ако има съмнения след втория прогестерон, вече може и фоликулометрия да направим  danceg макар че с това е малко сложно...

Място не можем  да си намерим с милото от кеф,  Dance и ни е някак си супер по спокойно, че поне в края на май ще имаме някакви резултати и напредък.
Другата седмица съм на кръвни, а на 9-ти май ни е спермограмата. Ходихме на инструктаж, какво трябва и какво не трябва да правим преди самото изследване, как се прави, какво представлява, като на малоумни малко  crazy но...хората искат да са сигурни че сме разбрали...

Е...излях си щастието...  Girl_hide


Приятен слънчев и позитивен ден на всички и много много  Good luck
« Последна редакция: април 11, 2012, 13:16:59 от BeRa » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #401 -: април 11, 2012, 16:25:13 »

BeRa, чудесни новини! Страшно много помага за спокойствието и успеха да знаеш, че вземаш необходимите мерки. А дава и резултат  PREGQ  Girl_hide
Относно сиропа за кашлица - идеята е, че втечнява ЦС, по начина по който втечнява бронхиалния секрет. Целта е ЦС да стане по-обилна и разтеглива. На мен и лекар ми го е препоръчвал, но аз не съм ползвала и не мога да споделя личен опит.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: април 11, 2012, 16:45:29 »

BeRa много се радвам че  най накрая има развитие всичко и че сега се чувствате по спокойни.Желая ти резултатите от изследванията ти да те радват още повече , а току виж от това спокойствие ти се отрази толкова добре че скоро видиш  PREGQ
Аз по празниците се очертава да правя хормонални изследвания , но още не знам кога точно ще се падне , дано резултатите са добри.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: април 18, 2012, 11:05:20 »

Къде сте сладурки та никакви ви няма в тази темичка .
Май пак аз ще занимавам със себе си  blush
таа...вчера с швейцарска точност си ми дойде леличката, но нали доки ми каза на 5-ти ден като ми дйде да ида на изследвания за прогестерона, но 5-тия ден, за мой огромен късмет се пада в събота, а в събота никой не ти прави изследвания  pardon
Личния ми лекар ми беше казвал пък, че се правят на 3-ти ден след като ми дойде  crazy
Мога ли да ида на 3-тия ден или да изчакам по добре другия месец  huhhuh.gif
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: април 18, 2012, 11:21:59 »

В БГ прогестерон се пуска на 7 ми ден след доказана овулация.В чужбина пускат и във фоликулярна фаза.Дали има значение за съжаление, аз не мога да кажа.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines