Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 09:22:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179629 пъти)
 
Лилияя
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #345 -: март 28, 2012, 08:28:00 »

Бих те оправдала само ако "учех" е 9ти клас в гимназията. Макар че един здравомислещ човек не би направил бебе тогава. 

Някои хора предпочитат да го махнат, вместо да подлагат новият живот на мизерия. Не всеки има възможност да гледа бебе, това си иска пари... някои хора не могат да завържат двата края и все пак съвсем нормално е да се случи бременност,дори ако не си я желал.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: март 28, 2012, 08:38:15 »

Момичета има контрацептиви, колкото искаш.

Мен не ме шокира толкова аборта(според мен е абсолютно личен избор), колкото думите, че ще им се смеят ако роди преди сватбата.Това като причина ме шокира.

Не извинявам абсолютно никой, който не знае как да се предпази.Има кондоми, хапчета анти бебе, хапчета за след секс.Какво друго искате?Превенцията е на първо място, и ако когато аз бях тийн се говореше за секс с половин уста, майка я беше срам да ми каже, че има презервативи и аз го научавах всичко от улицата, то сега информацията е навсякъде.Стига да искаш можеш а се предпазиш.И неща от рода "с презерватив не чувствам нищо", са най-скапаното и тъпо извинение, което съществува.И ако едно момиче се върже, или е много отчаяно или глупаво.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 28, 2012, 09:23:26 »

Някои хора предпочитат да го махнат, вместо да подлагат новият живот на мизерия. Не всеки има възможност да гледа бебе, това си иска пари... някои хора не могат да завържат двата края и все пак съвсем нормално е да се случи бременност,дори ако не си я желал.



Не съм съгласна. Контрацепцията далеч не е над възможностите на повечето хора и ако един аборт ти струва 200-300 лв, една опаковка Логест на месец ти е 10;) Който не иска бебе се пази. А и момичетата са прави, че мястото на този пост изобщо не беше тук. Кажи ми, не искам да се заяждам, не го приемай така, но ти лично би ли направила аборт, за да не ти се смеят хората?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: март 28, 2012, 23:20:47 »

Момичета има контрацептиви, колкото искаш.

Мен не ме шокира толкова аборта(според мен е абсолютно личен избор), колкото думите, че ще им се смеят ако роди преди сватбата.Това като причина ме шокира.

Не извинявам абсолютно никой, който не знае как да се предпази.Има кондоми, хапчета анти бебе, хапчета за след секс.Какво друго искате?Превенцията е на първо място, и ако когато аз бях тийн се говореше за секс с половин уста, майка я беше срам да ми каже, че има презервативи и аз го научавах всичко от улицата, то сега информацията е навсякъде.Стига да искаш можеш а се предпазиш.И неща от рода "с презерватив не чувствам нищо", са най-скапаното и тъпо извинение, което съществува.И ако едно момиче се върже, или е много отчаяно или глупаво.


Не съм съгласна. Контрацепцията далеч не е над възможностите на повечето хора и ако един аборт ти струва 200-300 лв, една опаковка Логест на месец ти е 10;) Който не иска бебе се пази. А и момичетата са прави, че мястото на този пост изобщо не беше тук. Кажи ми, не искам да се заяждам, не го приемай така, но ти лично би ли направила аборт, за да не ти се смеят хората?


 goodpost goodpost goodpost
Мен също ме шокира думата аборт. Палечка, има много хора, които чакат и искат да осиновят дете , това също е вариант. Сори, ама з амен аборта е равносилен на убийство.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: март 29, 2012, 09:13:33 »

Здравейте от една малко поизчезнала съфорумка  cap, аз доста време не съм писала тук , но пък наминавам да ви чета периодично.Много се радвам че някой от попълненията тук вече са в другите теми и дано всички скоро се озовем там.
Около мен новото е че посещаваме д-р Даскалов в Пловдив , предстои ми цветна снимка другия месец, но мъжът ми е с лоша морфология и за сега ни насочват за инсеминация.Правим и фоликулометрия в неделя си имах фоликулче 13мм, а вчера като отидох вече се пукнало, лекаря при който бях каза че или ову е била сутринта или предния ден.Това от мен за сега успех на всички жадуващи за  PREGQ.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 29, 2012, 09:32:18 »

Plamak, добре дошла отново.
 Можеш ли да споделиш впечателнията си от Даскалов, какви изследвания ти назначи и на каква стойност. Може и на лични.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: март 29, 2012, 16:16:56 »

Пламък Даскалов е много добър специалист и проявява внимание към всеки отделно и аз го посещавах, а преди 4 дни след 2 години и 3 месеца борба видях моите 2 чертички, хем се радвам, хем ми е свито под лъжичката blush надявам се след 2 седмици като идем отново на преглед да чуем най-хубавия звук - как бие сърчицето на нашето бебе blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: март 29, 2012, 19:41:01 »

 Offtopic

Пламък Даскалов е много добър специалист и проявява внимание към всеки отделно и аз го посещавах, а преди 4 дни след 2 години и 3 месеца борба видях моите 2 чертички, хем се радвам, хем ми е свито под лъжичката blush надявам се след 2 седмици като идем отново на преглед да чуем най-хубавия звук - как бие сърчицето на нашето бебе blush

Много се радвам за вас, ама много.Дано всичко е перфектно и имаш най-хубавата бременност.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: март 30, 2012, 09:19:24 »

rafaeLa много се радвам за вас , дано всички ни споходи тази радост съвсем скоро.Наистина ми прави впечатление отношението му и ние тъй като сме далечко, винаги се опитва така да направим ,че да не пътуваме постоянно.Сега още правим изследвания , но силно се надявам да не излезе нищо толкова сериозно.Успех на всички!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 30, 2012, 13:46:32 »

Рафаела, честито, много се радавам за вас.
 Беше писала, че посещаваш и д-р Минев от Селена, можеш ли да споделиш от кой си по-доволна Минев или Даскалов, всяко мнение ще ми е полезно.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: март 30, 2012, 22:35:44 »

Руми честно да ти кажа значително по-доволна съм от Даскалов по няколко причини:

1. заради персоналното отношение .. като цяло не съм на мнение, че лекаря трябва нон-стоп да те гали с перце и да те щади включително и от лоши новини и да ти ги спестява, а с това да спъва лечението ти, но при Минев се чувствах точно като предмет, за 8 месеца /и прегледи почти всяка седмица/ той нито ми запомни името, нито какъв е конкретно случая ми, което не само че ме издразни, но и не ме накара да се чувствам сигурна в него и прилаганото лечение .. прегледите ми траеха в наааааай-добрия случай не повече от 10 минути, бяха прекъсвани многократно да му съобщят, че примерно закъснява за друга манипулация, или че някой го търси по телефона, или каквото друго се сетиш .. случвало ми се е да ми напише грешна рецепта и после да ме гони сестра, за да ми даде друга ..
2. за 8 месеца Минев не ми пусна нито едно, ама нииииито едно изследване дори цитонамазка, а да не говорим на хормони, а аз освен всичко друго съм и със СПКЯ и като цяло при мен главно хормоналния дисбаланс е проблематичен
3. Минев започна да ми говори за ин-витро от 3 или 4тия преглед, когато попитах няма ли да опитаме да забременея по естествен път, евентуално със стимулация, той ме погледна буквално като натровен и каза, ами щом искаш .. поисках и някаква аргументация, защо според него при мен естествено зачеване няма да се получи и съответно не я получих ..
4. от един момент нататък Минев нямаше абсолютно никаква ясна представа и програма, по която да работим .. правеше само това, което аз поискам .. беше се стигнало до там, че нямахме реална представа какви са нивата на хормоните ми, въпреки високите дози стимуланти, или нямах фоликули или те започваха да регресират, в момента в който станат около 10-12мм., питах го няма ли да ми изпише някакви лекарства, той твърдеше, че нямам нужда /въпреки очевидното/, да се успокоя и т.н. пак започна да ми развива теории за ин-витро, при това платено от нас, а не да ми изготви документи за ФАР, някак си успя да ме навие за инсеминация и след като тя се оказа неуспешна, просто повече не се обадих за преглед при него и започнах да диря друг лекар ..

моя приятелка ми препоръча Даскалов, а там наистина нещата изглеждаха просто толкова различни, че нямаше база за сравнение .. първичния преглед трая повече от час, още тогава ми взеха цитонамазка и материал за изследване за хламидия, назначи ми поне 40 кръвни изследвания /още пазя листчето, мога да ти го покажа/, изписа един ферман буквално с въпроси, който да предам на ендокринолога ми, за да могат да се стиковат двамата и когато се обадих няколко дни след първичния преглед, за да му кажа какво е казал другия док. той определено си спомняше коя съм, без да има нужда от хиляда жокера и припомняне .. знам, че доста черногледо се изказах, надявам се да не засегна никого персонално, но това е моя опит с въпросните лекари и това са ми впечатленията .. ако някой нещо друго го интересува, винаги съм насреща да ви дам отговори, благодаря ви много за съпричастността и пожеланията, надявам се и вие да имате моето щастие! мисля ви, милички! give_rose
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 31, 2012, 08:48:25 »

 Без да се заяждам, рафаела, но ми направи впечатление, че си ходила цели 8 месеца при Минев, защо? След като не си била доволна още в началото и си виждала неговите грешки, защо си продължила да го посещаваш?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: март 31, 2012, 09:13:41 »

Момичета, здравейте на всички!
Аз пиша с един въпрос, надявам се на мнения, че вече ми се плаче просто....
След едно безумно закъснение (моя цикъл е такъв от години, случвало се е да прескочи месец, после пък да е като по часовник цяла година...) имах тестове за овулация в къщи от комплект 5+1 тест за бременност. Тъй като тестовете за ову показваха в продължение на седмица положителен резултат (две еднакво наситени чертички), направих един следобед и теста за бременност, ей така, уж на шега. Теста се оказа с много бледа втора чертичка, едва видима.След 2 дни направих още един, на Клиър,касета,нямаше Шуър в аптеката - още на 3тата минута се появи втора ясна чертичка, съвсем малко по-бледа от контролната, но достатъчно ясно видима.
Обадих се на АГ-то ми, тя настоя за Шуърчек, понеже не вярвала на други тестове...с първата сутрешна урина вчера правих Шуърчек - отрицателен.Престо -и той отрицателен. В същото време  си спомням как с Митко Шуър отчете положителен след 28 дни закъснение,с едва видима втора чертичка...
Във вторник съм на преглед, обаче до тогава ще лудна от нерви - сега на кой тест да вярвам? Може ли два теста да сбъркат, или пък просто другите два да не са толкова чувствителни?
Извинете, ако въпросът ми е за темата за тестовете, просто тази е много по-посещавана give_rose
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: март 31, 2012, 09:18:00 »

Не знам кои тестове са най точни , но съм чувала лоши отзиви за уж положителни тестове от Клиър, аз съм улучвала на дефектни на Престо, но пък всичко е относително според партидата може би.Трудно бихме те ориентирали ние , защото най сигурно е на прегледа.Успех и дано има причина за радост. smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: март 31, 2012, 09:51:40 »

beb4eto_na_me4o, аз мога само да ти кажа, че преди време една приятелка ми беше казала като тръгна да си правя тест да си купя от най-обикновените на лентички, че тези тестовете показвали по-вярно и по-рано. Аз като ми закъсня си купих  някакви най-обикновени на Clear choice http://apteka.framar.bg/30024038/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D1%8A%D1%80%D1%87%D0%BE%D0%B9%D1%81-%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-1-1 за 2 лв 2 броя. Направих ги на седмия ден от закъснението - единият следобяд и беше с бледа черта, другият следващата сутрин, пак беше с бледа черта, но малко по-наситена от вчерашната. До колкото знаеш, в повечето случи няма грешен положителен тест, но все пак има и изключения винаги, така че не мога да ти кажа друго освен  да запазиш спокойствие до прегледа, не се притеснявай и ще видиш, че всичко ще е наред good good
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines