Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:17:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 185239 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: февруари 05, 2012, 11:49:30 »

red_roses ужас.А какъв проблем диагностицира тя при теб?Съжалявам сигурно си казвала, но не помня всички.Много е трудно да намериш добър гинеколог в днешно време за съжаление(то май за всички лекари е така).Дано всичко се регулира с цикъла ти и няма нужда от повече хапчета.Аз прогестероновите препарати ги мразя, действат ми ужасно на настроението, на желанието ми за храна, на всичко.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 05, 2012, 12:09:11 »

И този месец реших да направя тестове заради объркването на цикъла през миналия месец (закъснение от 9 дена). Досега, когато съм правила тестове за овулация съм я засичала по-късно, около 17-18 ден. Днес ми е 14 ден и тестът показа две еднакво наситени черти. Утре ще направя пак, да видим. Възможно ли е въпреки завишения тестостерон и ДХЕА-с да си имам овулация?
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #287 -: февруари 05, 2012, 13:49:28 »

Magi , уж ме лекува от прогестеронова недостатъчност. Кървенето каза , че е от нея. Прати ме на ендо - там завишен ТСХ без да има проблеми с антителата. Пих тироксин , оправих се , за сега е ок всичко. Ендокриноложката твърдеше , че хипофункцията понякога вървяла с извънциклично кървене. Пих утрогестана 5 месеца и както вече казах цикъла ми след спирането му полудя. Отделно , че докато го пиех псоледния месец ми дойде малко преди да го почна , т.е. на 16 ден. Обадих се на докторката и тя каза , че това е овулаторно кървене. Обясних й , че имам всички признаци на цикъл , кървенето е силно като при цикъл и тя каза - не не това не е цикъл продължавай с утрогестана. Продължих го аз , като го спрях пак ми дойде съответно. Отидох при нея на преглед веднага след като имаше часове и тя ми каза - ама защо си продължила приема на утрогестана като ти е дошло? Замълчах си и нищо не й казах , а тя се сети , че съм й звъняла. Изобщо...После ок видяла полип , нямам нищо против , напълно е взъможно при това кървене , но ходя месец през месец при нея. До сега как не го видя или поне не предположи. Забелязала съм , че лекарите веднага изписват прогестерон и след това ако не стане почват да предполагат други неща. В момента от Агнес - а съм изключително доволна. Само искам да видя как ще ми се отрази на идването на М.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 05, 2012, 21:15:04 »

Аз имам Хашимото, ТСХ-то ми е било много високо, понякога, не е нужно да имаш високи антитела, това е началото.Следи си ТСХ-то, за да знаеш как се движи може да се качи пак, защото тръгне ли веднъж да се разхожда нагоре надолу няма да се спре лесно.Аз едно извън менстурално кървене не съм имала, с високото ТСХ(изживявам де жа вю, май това съм го писала) напротив цикъла ми стана дълъг, обилен, и много болезнен.Виж за прогестерона не мога да говоря, но като пиеш хапчета изследване на хормона правят ли ти да видят влиза ли в норма?Отиди на друг гинеколог и виж там какво ще ти кажат без да им обясняваш какво си правила до сега.Най-вече за да се успокоиш за полипа, има ли го няма ли го smile Успех smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: февруари 05, 2012, 21:20:03 »

Аз знам че лекарствата за щитовидната жлеза не се почват и спират а се пият за постоянно.Аз също съм с Хашимото но не съм имала зацапвания извън цикъла освен един месец но тогава причината се оказа друга.Аз имах нередовен и когато искаш идваш цикъл-обикновенно на доста голям период.Откакто вкарах щитовидната и инсулина в норми ми се нормализира и цикъла.Знам ,че щитовидната може да разбърка сериозно другите хормони.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #290 -: февруари 05, 2012, 21:27:03 »

Magi , определено ще ходя при друг гинеколог. От тази в началото бях много доволна , но нещо се изложи накрая. Мислех , че съм намерила моят лекар ,но уви... ТСХ скоро пак ще го пускам.За сега , както казах съм спряла ходенето по лекари , но веднага щом реша да ги възобновя ще потърся друг. Дано той ми даде яснота поне имам ли полип или нямам. Поне се радвам , че до този момент кървене извън М нямам,а за мен толкова чисти дни направо са си балсам за душата  smile. Преди ми цапаше когато си поиска и както дойде , дано продължат така нещата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: февруари 06, 2012, 09:36:45 »

Дано, пожелавам ти го.Но отиди на ендокринолог да ти пусне ТСХ, не заради нещо друго, а вкарването му в норми си отнема време и не става за един месец.Може както е при теб след 40 дневен прием на лекарство да се регулира, но след още 40 дни да падне ниско, а при спиране на лекарствата пак да се качи.Общо взето щитовидната играе голяма роля и разбърква половите хормони, бърка овулацията абе всичко.

Успех smile
Активен
mi6on4e
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


Love,love.love....


« Отговор #292 -: февруари 08, 2012, 09:13:34 »

Здравейте от мен! При мен все още няма цикъл, утре ще отида да си направя кръвен тест, а след това ще отида и на преглед.  Не бързам да си мисля каквото и да било, не искам да се настройвам. Ще пиша като излязат резултатите от кръвния тест smile Успех!
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: февруари 11, 2012, 19:01:01 »

Реших да драсна 2 реда, макар че надали мога да се похваля, но все пак.. Последният ми цикъл беше на 15.01 - днес ми е 28 ден. От две седмици някъде ме болят гърдите (обикновенно само ден-два точно преди М), и то доста. Вчера имах съвсем леко зацапване по салфетката след туалетна, реших че ми идва, макар и озадачена от липсата на каквито и да било симптоми за ПМС (освен гърдите), днес зацапването е точно 2 капки. Момичета възможна е липса на симптоми при бременност, нали? Решила съм да чакам до сряда и ако не ми дойде ще пусна ЧХГ, а вие стискайте палци smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: февруари 11, 2012, 19:11:28 »

Възможно е, при всеки е различно.Стискаме палци smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #295 -: февруари 11, 2012, 19:20:19 »

plesure , при мен симптомите на бременност - гадене, болка в гърдите, сънливост и т.н. се появиха някъде около 6та г.с. Иначе около цикъла имах само доста силно изразено ПМС - кръст, корем. Така че е възможно и стискам палци!  good
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #296 -: февруари 11, 2012, 20:51:30 »

Ей, момичета, 2012 била благодатна за зачеване - тъй че пожелавам ви скоро на всичките коремчета smile

Така като ви чета май имаме един два подранили щъркели вече smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: февруари 11, 2012, 22:10:32 »

 Offtopic Искам да ви попитам в тази тема се засяга много щитовидната жлеза Искам да попитам дали мога да си пусна сама ТСХ и ако има някаква аномалия тогава да ходя на ендокринолог че с малката ми е много трудно пътя през личната  Аз имах кисти на щитовидната жлеза преди да забременея но сега си мисля че проблема е станал по-сериозен И като отида в лабораторията казвам само ТСХ или има и нещо друго което да пусна
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: февруари 11, 2012, 22:29:31 »

m_eleva19 принципно хормоните на щитовидната жлеза са ТСХ, фТ3 и фТ4, а антителата са ТАТ и МАТ.От касата се поема ТСХ и фТ4, а другите три си ги плащаш ти, около 15 лева на хормон/антитяло.Може да отидеш във всяка лаборатория и да сипуснеш всички тези хормони без направление, но си е цифра.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #299 -: февруари 12, 2012, 19:28:41 »

plesure, аз нямах абсолютно никакви симптоми, дори нямах и като твоето имплантационно зацапване. Изобщо недей да се самоизследваш и да търсиш някакви. Обикновено виждаме симптоми, когато няма бременност, заради силното желание. А когато стане, даже някой път не се разбира smile Стискам ти палци  Good luck

Дано, както казва kiwi, 2012 да е благодатна за зачеване и да има прилив от тази тема в другата  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines