Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 22:15:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 185250 пъти)
 
mi6on4e
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


Love,love.love....


« Отговор #270 -: февруари 01, 2012, 14:12:15 »

Бибси, да - винаги е бил такъв. Правила съм си изследвания, ходих и при една от най-добрите ендокриноложки в страната, пила съм и хапчета - според лекарите и изследванията всичко е наред, а с хапчетата ефекта е само, докато ги пия. За това и казвам, че не се притеснявам вече, и тримата гинеколози, с които съм се консултирала, и ендокриноложката, казаха, че явно си е до организъм, имало много жени, които са с дълъг цикъл като моя. 
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: февруари 01, 2012, 15:24:11 »

Момичета и аз още съм в темата vivasvat vivasvat Сега в началото на месеца ще видим дали ще е за последно, но да ви кажа не ми се вярва много. При нас малко ситуацията е обратна на тази на Мишел - аз гледам графици, таблици, а мъжа ми ми се чуди и не вярва какво му говоря crazy crazy. Уж много иска и той, ама нещо в "бебеправенето" не е много сериозен, а пък аз не искам да го пришпорвам и едва ли не да правим секс, само и само заради бебето. От друга страна месеците си минават....и вече толкова ми се иска да съм pqz Какво мислите вие - лошо ли ще постъпя като му дам малко зор на любимия?Да не би това да го отблъсне по някакъв начин? Решила съм другия месец да си купя тестове за овулация и поне с тях да следя подходящите дни. Можете ли да ми препоръчате някакви? Уж ми е редовен цикъла, но това знам, че не винаги е точен критерии за времето на овулацията.  И така - стискайте палци, другия месец вече да имаме положителен  PREGQ
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #272 -: февруари 01, 2012, 15:32:08 »

Веси не го пришпорвай ,все  едно е на маратон защото в един момент става досадно и тягостно състояние.Аз ползвам тестовете на CLEAR OVU TEST те са американски ,но пък в никаквъ случай не съм вгъбена в това.Не следя нищо друго освен овулацията ми (просто исках да видя дали я има въобще).
Дай го по спокойно и нека това не става фикс идея ,че тогава има обратен ефект.
Казваш месеците си минават - да минават мила ,но пък не сме хванали последния влак нали така:)
И стискам с все сила палците на краката и ръцете за да видите така мечтаните две чертички
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 01, 2012, 15:37:58 »

Здравей Веси. Първи да ти кажа, да не пришпорваш нещата. Не е задължително веднага след като се ожените да забременееш. С търпение и желание всичко се постига. Имаше една сентенция: "Ще дойде хубаво време, за този, който умее да чака!" Аз много я харесвам. Тестове за овулация е хубавомда си направиш. Препоръчвам ти Oview. Другите не се виждат добре. Колко дни е цикълът ти? От това зависи в кой ден трябва да започнеш тестването. Макар че пак трябва да се сестваш доста дни, понеже моята овулация се оказа, че е изместена чак към 20 ден при цикъл около 30. Да ти кажа - за положителен тест се брои, когато втората черта е наситена поне колкото контролната, а даже и повече от нея. (За разлика от тестовете за бременност, където дори да е бледа, почти сигурно показва бременност) Аз не че съм опитвала да забременявам, но заради проблеми съм направила доста тестове.
Да кажа за мен - нали напоследък само мрънкам, че имам проблем за високия тестостерон и бла, бла дали ще мога да забременея и тем подобни, даже бях изпаднала в някаква криза и моето момче ми вика: Защо се притесняваш като не сме пробвали? Дай да пробваме!
Ама аз си мисля, ако вземе че стане, не ми се иска да съм бременна на сватбата. Абе луда работа...
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 01, 2012, 15:41:14 »

Бибси, благодаря  give_rose- аз определено не искам да стане маратон и  за това търпеливо си чакам Girl_sing Точно заради това другия месец ще си направя такива тестове, за да знам, че със сигурност има овулация и после пак ще чакам girl_wink Просто си мислех като видя, че според теста в следващите ден-два ще съм в овулация, да му кажа, че трябва да опитваме тези дни по-сериозно и това е. Предполагам, че не е много пришпорване това blush Колкото да последния влак - разбира се, че не сме го изпуснали, съгласна съм напълно с теб good

Весе, - първо благодаря и на теб за подкрепата give_rose За цикъла - моя е на 30 дни, а за тестовете четох доста и това за цвета на чертичките го знам. Ще чакам да ми дойде този месец и после на десетия ден някъде мисля да пробвам. Ще видим какво ще стане - ще пиша пак girl_wink
« Последна редакция: февруари 01, 2012, 15:49:10 от V_e_S_i » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #275 -: февруари 01, 2012, 15:43:21 »

Бибси, благодаря  give_rose- аз определено не искам да стане маратон и  за това търпеливо си чакам Girl_sing Точно заради това другия месец ще си направя такива тестове, за да знам, че със сигурност има овулация и после пак ще чакам girl_wink Просто си мислех като видя, че според теста в следващите ден-два ще съм в овулация, да му кажа, че трябва да опитваме тези дни по-сериозно и това е. Предполагам, че не е много пришпорване това blush Колкото да последния влак - разбира се, че не сме го изпуснали, съгласна съм напълно с теб good
Да след като видиш двете чертички - тоест наличие на ову можеш да му споделиш и съм убедена ,че няма да ти откаже или направи физионмийка smile Успех миличка и ти предлагам  другия месец да се махаш от тази тема  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #276 -: февруари 01, 2012, 15:55:54 »

  Може ли да си кажа мнението ?  smile
  Веси, момичетата по-горе дадоха прекрасни съвети  smile Особено Маги беше много права, че трябва да си общуваме с човека до себе си и заедно да вървим по пътя към създаване на дете. Ти познаваш съпруга си най-добре и можеш да прецениш как ще му се отрази да си по-настоятелна по тези въпроси. На мен лично графиците и плановете не ми се отразиха добре и имаха обратен ефект. Не се "пренавивай" в желанието си, така тормозиш себе си  sad Ако не се лъжа, опитите ви не са от много време, а и ти си съвсем млада и здрава, така че няма страшно.
 
« Последна редакция: февруари 01, 2012, 16:19:58 от michelle » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: февруари 01, 2012, 16:02:31 »

V_e_S_i, ти най- добре си познаваш съпруга, но аз си мисля, че и без да му споменеш за чертичките, ще намериш начин да го "направиш" по- старателен.  heart Опитай без приказки, по женски  Wink. Мъжете са доста чувствителни на тема "сега и в момента". Напред в темата имаше рецепти с мед, може да ги предложиш като "противогрипно" средство, пак за да не го притискаш видимо. И не му споменавай за близнаци, може наистина да се изплаши  Wink! Това е шега, разбира се.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 01, 2012, 16:38:06 »

V_e_S_i поне в началото моя съвет е да не го пришпорваш.Като видиш че си пред ову просто го съблазни-всяка жена знае как.Не е нужно да му казваш ,че си в овулация и трябва да правите секс.
mi6on4e мила определено не е много добре този цикъл и определено има причина просто не сте я открили.Дано стане бързо при вас бебечето.
Аз вече се чувствам ветеран в тази тема.Но и на моята улица ще изгрее слънце някой ден.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: февруари 01, 2012, 16:50:45 »

michelle, svekarva , gucci, - много ви благодаря за ценните съвети. Много ми помогнахте всички  kiss2 kiss2 Аз точно това се чудех - от една страна съм такъв човек, много чувствителна и както не искам да съм наранена, така и много внимателно подхождам към другите  да не ги наранявам и да не ги отблъсквам. За това си мислех, че е по-добре да си продължавам така "по женски", но от друга страна няколко месеца няма резултат и просто маааалко се поизнервих. Да, знам че има жени, които години на ред чакат да им се случи това прекрасно нещо и на фона на тях моите 4-5 месеца са нищо, но все пак всеки месец я има надеждата и като не става, малко или много се разочароваш. Въпреки че се чудех дали да не го "пришпоря" (много грозно ми звучи) малко, това все пак съм аз и знам, че едва ли ще го направя. Вие ми помогнахте да се замисля точно над това и съм ви благодарна.  @}->--Пожелавам успех на всички очакващи добрата новина и в най-скоро време никой да не пише тук!!!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: февруари 01, 2012, 16:57:46 »

V_e_S_i, за да имаш притеснения трябва да сте пробвали поне година. Не се тревожи излишно. така не си помагаш. В горния си пост забравих да спомена, макар че сигурно го знаеш де, че психическото състояние е много важно в такъв момент. Вземи си тестове за овулация и давай смело. Не каза колко е дълъг цикълът ти или не си прочела целия ми дълъг отегчителен пост? smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: февруари 01, 2012, 17:08:57 »

V_e_S_i 3-4 месеца са малко като период,но винаги го има стресирането.Опитай се да се средоточиш над нещо друго и да не мислиш само за това ,защото и това не помага.А ако недай си боже се бориш например като мен 3-4 години наистина емоционално ще се побъркаш.Дай си един срок от 8 месеца опити /тоест още 4-5 месеца/ в които ти е все едно какво ще стане и след това почни да се говориш със съплуга ти.Просто намери нещо друго и се съсредоточи върху него.
И дано никоя от вас не следва моя път.Пожелавам ви бързо да имате хубави новини.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: февруари 01, 2012, 17:29:47 »

Веси, момичета вече са ти дали най-добрите съвети, не мисля да ги повтарям- просто се отдайте на момента и както се казва, правете любов, а не бебе.
Много важно е също да знаеш кога точно ти е овулацията, когато ние опитвахме с моя съпруг, не ни се получи 2-3 месеца. След това, по стечение на обстоятелствата решихме да го отложим до лятото, но аз посетих гинеколожката ми за профилактичен. Поговорихме си с нея и тя ми каза, че овулацията ми е изместена много близо до началото на цикъла, тоест не е като общия случай - около 14тия ден. Изписа ми Дуфастон, който аз не си купих, защото още не ни е дошло времето за бебе.
Ако искаш посети твоя гинеколог за лично успокоение, една профилактика да си направиш, а след това се успокой и не го мисли толкова. В крайна сметка постави се на мястото на твоя мъж - ако той то каже - "лягай, 23:45 е, време за секс", няма да си много ентусиазирана, нали? И това според мен е грешка, която масово се допуска, включително и аз се усетих по едно време, че я правя.
Успех на всички  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #283 -: февруари 02, 2012, 09:37:31 »

 Offtopic днес е "петльов ден" - ден на мъжката плодовитост и по традиция се коли петел. Може и само пилешко да се приготви за вечеря. Да ни са живи и здрави мъжете, да ни налитат като петли на кокошки /ама само на нас/, по- младите да са и плодовити като пернатото  Wink, че да са пълни къщите с пиленца!
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #284 -: февруари 04, 2012, 20:59:35 »

Привет. Аз спрях за момента всякакви посещения при лекари и тем подобни. Последно се тъпках с прогестерони , но явно или дозата или схемата не улучи докторицата и цикъла ми съвсем полудя. Уж да го регулираме , а той взе да идва на средно 20 дена (това след като спрях утрогестана). Отделно от него ми се засили кървенето извън М , което ако преди утрогестана е било 3-4 дена в цикъл , сега е след ову постоянно зацапване , което ме подлудява. Накрая от няма и какво друго да се измисли по моя въпрос лекарката ми заключи - ами най - вероятно имаш полип. Взе да ме гледа на вагинален и хоп - ауу имаш полип или всъщност може да не е полип , а някакво удебеляване на тъкан, която прилича на полип или може би нещо физиологично. Питах я как така чак сега го видя тоя "полип" при все , че си ходя редовно при нея на прегледи , а тя не знаеше какво да отговори и каза - ами аз не твърдя , че е полип за това те пращам на абразио. Ядосах се , казах си спирам с лекарите , че тази беше поредната дето не знае какво да прави. Купих си Агнес Витекс и го почнах. Да чукна някъде нямам никакви кървенета , само вчера розово зацапване , което си го имам около ову. Пу пу дано за сега се задържат така нещата.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines