Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 06:03:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179576 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 25, 2012, 11:01:19 »

Аз съм с отрицателен резус фактор, а милото е с положителен. Ние все още не правим бебе, но скоро и това ще стане. Консултирай се с лекаря си. С днешно време това не е никакъв проблем за износване и раждане на здраво и хубаво бебче. Успех!
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #256 -: януари 25, 2012, 11:10:46 »


Здравейте, най-накрая се престраших и  да пиша  Hide.
От близо три години съм заедно с половинката си.Почити веднага заживяхме заедно и от известно време се заговорихме, че искаме да си направим едно малко и пухкаво бебе.Пожелавам на всички много бързо да видим двете чертички.
Искам да попитам, има ли някоя бъдеща маминка, която да е с отрицателен резус фактор и дали знае какво трябва да пие през бременността?
Благодаря на всички и ви прегръщам искренно smile

veseto_87 е права това не е проблем в днешно време - ще си под по голямо наблюдение по време на бременоста си ,а относно това какви добавки и лекарства да приемаш твоят лекар ще ти обясни най добре .Ще ти правят тестове за антитела .
След раждането след като си с отрицателен резус фактор ,а съпругът ти и бебчо са с положителен ще ти се бие АНТИ Д ГАМАГЛОБОЛИН до 72 час след раждането.
Не се тревожи излишно !Успех
« Последна редакция: януари 25, 2012, 11:25:54 от Bibsi8792 » Активен
Rali83
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #257 -: януари 25, 2012, 11:22:55 »

Много ви благодаря момичета.Дано след няколко дни ви се похваля с  PREGQ
Успех на всички  и по-скоро stork-boy stork-gurl
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 25, 2012, 20:34:59 »

veseto_87 доколкото знам, както са казали и момчетата по-нагоре в постовете, това не е проблем за забременяване. Вече след като се стигне до бременност, тогава лекаря при когото ще ходиш на консултации ще реши какво да правите, какви инжекции, кога... Ти пак говори с лекаря ти за това. Може да има нещо ново, което да ти предложи smile. Стискам палци всичко да е Ок и скоро да пишеш в другата тема   smile
michelle, радвам се да те видя и в тази тема  give_rose. За жалост ми е доста познато такова поведение, но при нас като че ли беше на обратно - аз припирах и подтисках половинката. И маги е много права - разговори. Това е ключът към разбирателството на тази тема. Поговорете си, обясни му как се чувстваш. А на приятелите ви - кажете им толкова, колкото искате те да знаят. И нашите приятели псотоянно подмятат: Айде вие няма ли да ни зарадвате вече, Айде какво става, няма ли новина покрай вас.... Но ние сме си научили репликите наизуст и не им казваме нищо конкретно поне засега. Поне според мен е трудно хора, които нямат такива проблеми да ни разберат. Как да им обясним, че има проблем, че правим процедури, че..бла бла. Затова и сме решили да бъдем много резервирани в отговорите си. Преценете и вие двамата заедно smile Ще стискам силно палци много скоро да пишеш и в другата тема smile Прегръдки и кураж!
« Последна редакция: януари 25, 2012, 20:38:05 от StAsSi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 25, 2012, 20:52:36 »

Стаси ние сме абсолютно откровени до болка.Казвам им имаме репродуктивни проблеми и повярвай повечето не знаят какво да кажат, съчувстват, интересуват се, но с граница и ни оставят на мира.Аз съм много по-спокойна при срещите си с познати и приятели от както започнах да казвам какъв ми е проблема.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 25, 2012, 21:01:19 »

Rali83Отрицателният резус фактор не е пречка за забременяване или износване на здраво бебе. След установяване на бременността се прави задължително изследване за кръвна група на жената, ако тя е отрицателна, вече се иска такова и на мъжа (то вече не се поема от ЗК). Ако той е положителен, на жената се прави изследване за антитела няколко пъти по време на бременността. Ако такива бъдат открити се бие инжекция Анти Д Гамаглобулин и отново се следят. Ако на изследванията не излезе нищо, както се случва в над 95% от жените с първа бременност, се изследва кръвната група на бебето след раждане. Ако то е отрицателно отново не се прави нищо. Ако е положително, на жената се бие горепосоченото лекарство до 72-рия час след раждането.
При жени, които са имали антитела в кръвта си при предишна бременност, следващата бременност се следят кръвните показатели по-често. При тях възможността за образуване на антитела е много по-голяма. Ако през първата бременност не е имало проблем, но бебето е било с положителен резус фактор и не е поставено лекарството, вероятността за проблеми при втора и следваща бременност е много висока.
Не е нужно предварително или още при установяване на бременността да се взимат каквито и да било специални лекарства. Всичко се случва с проследяване на антителата в кръвта и чак тогава, ако е необходимо се назначава лечение.
Вероятността да имаш проблеми при първа бременност е по-малка от 5%. Опасно е, ако не се вземат мерки при аборт и амниоцинтеза например, които са процедури, при които е възможно да се случи смесване на кръвта на майката с тази на бебето. Тогава майката започва да образува антитела. За това в такива случаи задължително поставят лекарството.
Всички горни факти ги твърдя със сигурност. Успокой се и си направете бебе, а после ще ходиш малко повече от другите бременни на кръвни изследвания  girl_wink
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 25, 2012, 22:32:36 »

veseto_87 доколкото знам, както са казали и момчетата по-нагоре в постовете, това не е проблем за забременяване. Вече след като се стигне до бременност, тогава лекаря при когото ще ходиш на консултации ще реши какво да правите, какви инжекции, кога... Ти пак говори с лекаря ти за това. Може да има нещо ново, което да ти предложи smile. Стискам палци всичко да е Ок и скоро да пишеш в другата тема   smile

Благодаря ти, но въпросът не беше зададен от мен, а от Rali83. Иначе понеже и аз съм с отрицателен резус фактор, както и майка ми, та съм се интересувала как стоят нещата. Все пак благодаря за хубавите пожелания. smile
Активен
Rali83
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #262 -: януари 25, 2012, 22:39:02 »

svetli
Много благодаря, да се надяваме всичко да е ок.Днес не издържах иси направих тест макар, че трябва да ми дойде на 27.Излезе 1 чертичка, но се чудя дали сега толкова рано може да се засече евентуална бременност-как мислите?
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 31, 2012, 18:33:47 »

Здравейте отново мили мои. Исках да се отбележа, че все още съм с вас, зачезнах, защото реших да не мисля за бебенца известно време (не че се получава де). От както не съм влизала не се е случвало кой знае какво - пих 1 месец метизол, чувствах се не просто зле, ами ужасно зле; както се оказа впоследствие - ендокриноложката ме била предозирала. Смених докторката, пуснах наново кръв - новата лекарка каза да изчакам малко с лекарствата, да видим каква е реалната картина след като се изчистя от метизола. Сега очаквам следващият цикъл (може би около 15.02) и ще пусна наново кръв за ТСХ, ТАТ и МАТ. Килограмите продължават да си се качват лека полека, така че явно ще се наложи отново някаква медикаментозно лечение. Мъжът ми вече сам предлага да ходи на спермограма, милият мисли че може от него да идва проблема, макар че му обяснявах на няколко пъти за хормоните ми и т.н. Това е общо взето от мен, надявам се при вас, момичета, всичко да е наред  Good luck
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 31, 2012, 20:10:04 »

Важното е че мислите в една посока, така всичко става много по-лесно.Късмет ти пожелавам и сподели после какви са ти резултатите на хормоните.
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 31, 2012, 20:54:51 »

Здравейте мацки и аз съм тук lol))))) записах се lol))))))
Много се радвам, че има такава тема много би било полезно за всички
Активен
mi6on4e
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


Love,love.love....


« Отговор #266 -: февруари 01, 2012, 10:53:01 »

Здравейте и от мен! Аз най-сетне се престрашавам и аз да се запиша тук, надявам се, че няма да е за дълго и ще се преместя в онази другата, хубавата темичка с честитките!
Ние правим опити за второ бебе, имаме вече едно детенце. Реално не се пазим от януари, сега чакам да ми дойде лелката, която отново закъснява..както всеки месец последните 3-4 цикъла. Реално, когато спряхме да се пазим, по мои сметки би трябвало да сме изпуснали овулацията, но пък с моя нередовен цикъл е малко трудно да се каже. Трябваше да ми дойде на 19ти, ама..както казах, с моя нередовен цикъл датите са леко абстрактно понятие.
Хайде, успех на всички!
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #267 -: февруари 01, 2012, 10:57:14 »

Здравейте и от мен! Аз най-сетне се престрашавам и аз да се запиша тук, надявам се, че няма да е за дълго и ще се преместя в онази другата, хубавата темичка с честитките!
Ние правим опити за второ бебе, имаме вече едно детенце. Реално не се пазим от януари, сега чакам да ми дойде лелката, която отново закъснява..както всеки месец последните 3-4 цикъла. Реално, когато спряхме да се пазим, по мои сметки би трябвало да сме изпуснали овулацията, но пък с моя нередовен цикъл е малко трудно да се каже. Трябваше да ми дойде на 19ти, ама..както казах, с моя нередовен цикъл датите са леко абстрактно понятие.
Хайде, успех на всички!

След като си с нередовен цикъл защо не си вземеш тестове за овулация???
Успех от все сърце и всички в тази тема да се махнем час по скоро !! give_rose give_rose give_rose
Плесурче спокойно мила всичко ,ще се нареди smile
Активен
mi6on4e
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7


Love,love.love....


« Отговор #268 -: февруари 01, 2012, 13:09:05 »

Ами, честно казано не искам да обръщам правенето на любов в правене на бебе, ако ме разбираш... give_rose Първия път не съм ползвала такива неща, просто си правехме любов, когато имаме сили и желание, и си стана. Надявам се и сега да е така, но ние реално не се пазим от няколко седмици, така че изобщо не очаквам този месец да съм бременна.
Просто не искам идеята за бебе да обсебва и двама ни, това с меренето на БТ, тестове за овулация и тн, поне за мен е оправдано, когато има някакъв проблем, двойката опитва от много време, примерно...А и ние не бързаме да стане веднага - когато му е писано, тогава. Иначе рискувам да се напрегнем и да превърнем нещо толкова красиво в нещо, което да ни носи излишен стрес.
А за цикъла - казвам нередовен, но не е съвсем така, имам предвид, че често се случва да е с продължителност над 45 дни, което все едно ми пропуска месец, но според моята АГ няма проблем, щом идва. Интересното е, че миналата година баш по същото време пак не ми дойде изобщо януари, после февруари бях на преглед - оказа се задържан фоликул, и накрая пих Дуфастон, ако се не лъжа, за да ми дойде. Дано този път да не е така, но все пак, ако не ми дойде до края на тази седмица, следващата ще отида на гинеколог, да не се окаже пак някой фоликул...
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #269 -: февруари 01, 2012, 13:26:56 »

Разбирам те напълно да.Относно цикълът ти - страно как за твоят лекар няма проблем след като ти идва на 45 дена или те пропуска и още повече ,че вече си раждала жена- странно .Според мен е хубаво да се консултираш с друг специалист.
Аз имах проблеми с цикълът и нередовното му идване и пих доста хапчета за да го регулирам .Лично за мен си е леко казано притеснително
А когато бебчето реши то само ще си стане в това няма съмнение.
А с първата бременост цикълът ти пак ли беше такъв???
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines