Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 07:57:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179598 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #240 -: януари 03, 2012, 08:12:00 »

Слънце , благодаря за отговора. Ами честно казано приличаше на менструация , но хем беше хем не беше. Продължи 4 дена , като 2 от тях беше по - обилно , а останалите два само капчици. Моята лекарка ми каза , че трябва да приемам утрогестана от 11-ти ден този месец , а не от 16-ти. Добре, но аз съм чувала , че подтиска ову ако се взема преди нея, но не всички лекари "вярват" на това твърдение. Тази или другата седмица ще ходя пак на преглед , но така или иначе на мен курса ми с утрогестана приключва този месец (трябваше да направя курс от 6 мес.). Сега срам не срам мисля да попитам гинеколога си какво мисли за Витекс понеже много инфо иззчетох за него и все доволни има , но искам да се допитам до лекар първо.
Активен
migelkkk
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #241 -: януари 03, 2012, 22:59:24 »

Здравейте, момичета едвам Ви намерих...  blush
Имам и един въпрос към темата, тъй като в някоя от темите видях следния въпрос: "Не съм се изказала правилно,имах впредвид изследванията при започване на бебеправене,а не при регистриране на бременност!"- Та въпроса ми какви са изследванията които са нужни? Благодаря Ви предварително. heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 04, 2012, 10:42:50 »

Цитонамазка и микробиология на влагалещен секрет, от там нататък всичко е любов.Повече изследвания се правят ако бебето се забави повече от 1 година при жени под 35 годишна възраст и повече от 6 месеца при жена над 35 години.
Просто си правете секс и се наслаждавайте на любовта си smile
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 07, 2012, 09:47:11 »

Здравейте момичета, макар и рядко да успявам да пиша и влизам след като отмина сватбата и еуфорията покрай нея, ви следя с интерес и пожелавам на всяка от вас мечтата за желаното бебче да се сбъдне през тази година.  smile
 Момичета, при мен май ще е вярна поговорката таз година булка(2011) и догодина люлка- БРЕМЕННА СЪМ.  PREGQ PREGQ PREGQ danceg danceg danceg Girl_hide
Не съм Ви писала ,защото исках да мине малко време и да видя дали всичко е наред, вече сме в началото на 3тия месец.
За да не ме изгонят модераторите, се местя в темата за бъдещи майки Love girl
Пожелавам на всички ви много скоро всяка да ни зарадва с такава новина.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 07, 2012, 14:43:12 »

ellimink  браво сега бързо се запиши в тази темичка, за да могат момичетата да ти честитят. http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,26467.165.html Лека бременост от мен и честито.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #245 -: януари 24, 2012, 15:56:43 »

 Здравейте, момичета  smile Бих искала да споделя нещо и да потърся мнение от ваша страна. Може някоя от вас да е била в същата или сходна ситуация.
 Даваме си възможност да имаме дете (умишлено не използвам изразите "правене на бебе" и "бебеправене", понеже не ги чувствам близки) от около 3-4 месеца. Оставили сме нещата да се случат естествено без следене на каквото и да е. Поне аз.
 От около 2 месеца забелязах, че половинката ми подхожда леко резервирано към "успеваемостта" ни. Появяват се реплики от типа на "ако имаме някога дете", "е, при някои хора не се получава, но пак са си щастливи". Това ме притеснява  sad Забелязах и, че си следи точно както правят някои хора кога са подходящи дни за зачеване и т.н. В това няма нищо лошо, но мен леко започна да ме стресира и да се чувствам притисната.
 Добавям факта и, че кажи-речи всички близки и приятели откакто сме женени (повече от година) при всяка среща ни обясняват как сме се "ослушвали". Жените ме придърпват и "на ухо" дават съвети за проблеми с имането на деца...
 Честно да ви кажа при така описаните обстоятелства никак не ми е комфортно  sad Буквално излиза, че когато се събере една двойка е редно незабавно да се заеме със създаването на деца. А ако недай си боже не се получи до няколко месеца, обезателно имат репродуктивни проблеми  crazy
 Съжалявам, ако ви се стори глупав и повърхностен този разказ. Ще ви бъда благодарна да изразите мнение  give_rose
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 24, 2012, 16:01:32 »

Начин на мислене в обществото, това е и спасение няма.Поговори със съпруга си и му обясни, че се стресираш.Да се шашкате след 3-4 месеца без предпазни средства е смешно, кажи му го.И си правете любов, защото дори и да има проблем най-отдалечаващо(лично мнение) е следенето по часовник, правенето на тестове за овулация и т.н. методи.И не слушайте другите, говорете си, това си е нещо ваше и лично, а на приятелите им обяснете или в прав текст им кажете, че просто изчаквате, така сте решили.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: януари 24, 2012, 16:06:31 »

Аз пък многоискам след като се оженим да поживеем малко като семейна двойка без деца. Ей така, да видим как ще е. Не че не искам деца, напротив. И двамата го искаме, но когато стане. smile Не слушайте другите. Живейте си както на вас ви харесва.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 24, 2012, 16:12:09 »

Според мен това си е Божа работа и колкото повече не мислите за това, толкова по спокойни ще бъдете иии ще видиш, че бебето само ще дойде. Не се оставяй някакви подмятания да те притесняват smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #249 -: януари 24, 2012, 16:18:10 »

 Маги, много ти благодаря!  give_rose Напълно споделям мнението ти.
 Може би при нас се случва така, понеже макар и с много малка разлика в годините (аз съм с около 2 години по-голяма), има разлика в поколенията. Много от моите връстници не са семейни, някои дори нямат връзки и деца. Нещо, което приемам за напълно нормално - това е личен избор. При съпруга ми е точно обратното - без изключение всичките му приятели са с поне едно дете, а всичките му съученички чакат второ. Прави ми впечатление, че този факт много го потиска  sad
 Ще продължа да правя опити с разговори. Предполагам, че досега подходът ми не е бил правилен  sad
 Благодаря и на Весето и Цвети!
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 24, 2012, 18:56:44 »

Мишел, не се притеснявай, бебчето ще дойде когато само прецени. Поговори с половинката ти, обясни му, че така се чувстваш притисната, което допълнително може да ти навреди. Ако искаш му предложи за негово успокоение да отидете на обикновен гинеколог, за да си знаете, че всичко ви е наред. Успех ти желая  smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 24, 2012, 19:22:55 »

michelle, не се притеснявай, мила! Явно твоята половинка малко повече се е повлиял от чуждите предразсъдъци. Обясни му наистина колко неоправдан страх е неговия, все пак е мъж и може да не е толкова добре информиран. Почти на всички мои близки им е отнело по 1-2 години да се получат нещата, на някои от тях и повече, като не са имали абсолютно никакви проблеми. Относно хорските приказки, ти ги режи директно, че от остарели разбирания не се влияеш! И наистина така трябва да е! Въобще не се притеснявай, а се наслади на мига!  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: януари 24, 2012, 19:27:22 »

Мишел, можеш да подходиш с факти ако така по-се впечатлява.Първо той няма как да знае кога ти е овулацията, второ до 6 месеца при жени над 35 и до една година при жени под 35 е нормално да опитвате без да се получи.Ти си по-чувствителна в това отношение и му кажи, че те стресира.Аз не веднъж съм споделяла, че моя мъж се беше стресирал от тестовете за ову и юркането за секс по часовник и отказваше да прави секс в тези моменти.И седнете и поговорете, ще стане, по един или друг начин бебетата стават, но не се вкарвайте във филми без да има нужда.Живейте си живота и се обичайте  give_rose

За хората всеки индивидуално решава как да постъпи, така и вие решете как да отбивате ударите и хората ще ви разберат smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #253 -: януари 24, 2012, 19:34:19 »

 Чери, Моникамария, Маги, благодаря ви за милите думи!  give_rose
Активен
Rali83
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #254 -: януари 25, 2012, 10:41:26 »


Здравейте, най-накрая се престраших и  да пиша  Hide.
От близо три години съм заедно с половинката си.Почити веднага заживяхме заедно и от известно време се заговорихме, че искаме да си направим едно малко и пухкаво бебе.Пожелавам на всички много бързо да видим двете чертички.
Искам да попитам, има ли някоя бъдеща маминка, която да е с отрицателен резус фактор и дали знае какво трябва да пие през бременността?
Благодаря на всички и ви прегръщам искренно smile
« Последна редакция: януари 25, 2012, 10:54:57 от Rali83 » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines