Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 06:03:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179575 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: декември 02, 2011, 11:03:14 »

Аз също попитах за ТСХ-то, защото като Лени съм с теоритит на Хашимото.В момента ТСХ-то ми е 2, но когато открих проблема беше 8.18.При мен проблема беше и липса на овулация в следствие на високото ТСХ.Иначе ако вкарате бързо хормона в релси можете да правите опити, а и аз да съм честна нито един лекар никога не ми е казвал да се пазим дори когато ТСХ-то ми беше 8.Та затова се зачудих на тази забрана.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: декември 02, 2011, 11:10:58 »

И аз имах преди проблеми с ТСХто. Последно си правих изследване юли и ТСХ е 2.33, сега го погледнах, фт4 17.04, което мисля е добре. Само не зная, тогава още бях на Логест, дали сега като ги спрях може да ми ми се променят драстично стойностите.
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 02, 2011, 11:24:02 »

здравейте! Виждам, че  не само при  мен докторите са подходили със заплахи и уплахи относно  ТСХ. От 4 години съм със завишени  стойности на ТСХ и първата  докторка на която  отидох постоянно  ми натякваше, че докато не  се  нормализират нещата не мога да забременея, а ако това случайно се  случи ще е едва  ли не голяма трагедия. Така в продължение на година и  половина така и  не можа да ми уцели  дозата на хапчетата. Приех  нещата много зле, тъй като бях на 18 и това, че  няма да мога да имам деца ме  съсипваше. Това беше причината да се  консултирамс  друг  доктор и това беше светлината в  тунела. Толкова надежда  ми  вдъхна тази  жена и каза, че просто нещата може да се  случат малко  по-трудно, но  случат  ли се няма място за  притеснение. И в  момента  мога да се  похваля с един 4 месечен  малък  бебок в  корема ми.  yahoo Пожелавам  го на всички . В момента правим  всеки  месец  излседвания и гледаме  единствено да е под 3 стойността на ТСХ.  
Така, че не  си  го  мислете толкова. Надявам  се все по- малко момичета  да  пишат  тук.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: декември 02, 2011, 11:35:29 »

В същност проблемите със щитовидната жлеза са често срещани и ако преди се е смятало, че може да не забременееш или детето да има малоформации, то сега се знае, че забременяването и износването не е проблем, стига да се следи хормона и да се приемат правилните лекарства, но най-важното е да намерите коректен лекар.На мен ми отне страшно много време.Първата лекарка ме направи на луда калинка, накрая стигнах до там, че прочетох страшно много за жлезата и започнах сама да си ригулирам дозите.Е намерих си и моя лекар, но защо трябваше да мине толкова време?

cherry_dream пусни си едно ТСХ за всеки случай, за забременяване то трябва да е под 2.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 04, 2011, 11:51:35 »

Момичета, правя тестове за овулация OView. И вчера и днес имам две еднакви черти. Как да тълкувам този резултат?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 04, 2011, 22:25:51 »

Васе и двата дни резултата би следвало е коректен, обикновено такъв резултат има в случая, когато се хване пика на ЛХ съвсем в началото
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: декември 04, 2011, 22:35:23 »

Ами аз ги правя вече 6-ти ден поред.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #202 -: декември 04, 2011, 23:20:25 »

И имаш 6 поредни положителни теста?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 04, 2011, 23:23:49 »

Не, не. Исках да кажа, че правя тестове от 6, даже от 7 дни всъщност. Та не знам дали съм хванала пика на ЛХ съвсем в началото.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #204 -: декември 05, 2011, 08:08:26 »

Момичета , какво значи ако тестовете за ову показват в рамките на 4-5 дена все положителни? Май ще ги броя за невалидни crazy.
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: декември 05, 2011, 09:10:59 »

В същност проблемите със щитовидната жлеза са често срещани и ако преди се е смятало, че може да не забременееш или детето да има малоформации, то сега се знае, че забременяването и износването не е проблем, стига да се следи хормона и да се приемат правилните лекарства, но най-важното е да намерите коректен лекар.


Това с хормоните е наистина ужасно, може и да не знаеш че нещо не е наред с месеци. При мен се оказа ТСХ-то почти на 0 (0.012), а МАТ затова пък е в абсолютно ненормалните над 800.. След 2 седмици съм на повтрони кръвни и много се надявам да са се нормализирали нещата (пия по 5-6 хапчета метизол на ден). Стискайте палци smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: декември 05, 2011, 09:16:09 »

За да ви показва коректно теста за овулация трябва тестовата черта да е по-наситена от контролната тъй като хормона който тези тестове, засичат си го има в човешкия организъм и теста го засича дори когато не сте в овулация.Затова следете тестова черта по-наситена от контролна.

plesure моите ТАТ и МАТ са много над нормите, говорила съм с няколко ендокринолога това което ми казват, че свалянето им е много трудно и не е сигурно, че ще стане.Важното е ТСХ-то да е в норми, той е показателния хормон в този случай.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: декември 05, 2011, 09:50:47 »

На упътването пише, че щом са еднакво наситени също е положителен теста.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #208 -: декември 05, 2011, 11:41:00 »

Ние се потрдунихме доста през изминалия месец ,тестове не ползвах ,но май ще трябва че една какафония crazy Искренно се надявам да не ми дойде този месец ,но само ще се надявам до 16 декември...Успех момичета и дано по скоро всички се махнем от тази тема smile  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: декември 05, 2011, 12:14:08 »

За мен в момента целта не е бебеправене. Може би догодина, след сватбата. smile Но понеже миналата година претърпях операция на ендометриозна киста и след това хормонално лечение, исках да видя дали всичко ми е наред.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines