Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 09:30:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179633 пъти)
 
Галатея
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17


мечтателка


« Отговор #180 -: ноември 17, 2011, 22:14:34 »

Спермограмата се прави в клиника по стерилитет ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.може дори във вашия град да няма, това значи път за съжаление.Сега ще обясня защо, обикновенните микробиолози не разбират нищо от сперматозоиди и когато направите спермограма в такава лаборатория тя не е коректна, така в момента в който се насочите към клиника по стерилитет и им покажет тази спермограма те ще ви поискат нова в лицензирана клиника.

Спермограмата е добре да се направи с Морфология по Крюгер.Цената в зависимост от мястото на което се пуска е от 80-100лв, също така трябва мъжът да има въздържание от 3 до 5 дни.Записвате час предварително, отива на място, влиза в една тъмна страничка и дава материал.Или още същия ден или на другия резултата е готов.За лош или добър резултат всичко зависи от референтните стойности, но морфологията трябва да е около 14%, а подвижността 55%.Това е много общо казано
Много ти благодаря за подробното обяснение и помоща give_rose, в града има само една клиника където спермограмата отговаря на изискванията на моя лекар и там ще я направим. Той наистина каза че в обикновенна лаборатория не става, там резултата не бил точен. В клиниката в която моя лекар работи също правят добра спермограма, но за съжаление няма как и двамата с мъжъми да отсъстваме цял ден от работа.
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 22:16:29 от Галатея » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: ноември 18, 2011, 09:01:17 »


Ванеса, вие подадохте ли документи по фонда с тази морфология сте директно за фонда.


Маги, подадохме документи още август месец, сега чакаме... и междувременно се надяваме на успешна инсеминация...Все пак да не забряваме, че аз имам три спонтанни бременности.  Обмисляме и варианта да си самофинансираме едно ИКСИ.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: ноември 18, 2011, 10:26:41 »

Нашата спермограма с морфология по Крюгер струваше 55лв във Вита Инвитро.

Магито,  морфологията е 14%, но подвижността 45% - може би затова ни препоръчват инсеминация на естествен цикъл? Иначе на нас също ни изглеждаха добри резултатите и затова малко се изненадахме, като доки каза че си има проблем   crazy
« Последна редакция: ноември 18, 2011, 11:20:45 от kala » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 18, 2011, 10:55:46 »

Подвижноста се подобрява, морфологията много по-трудно.Моя мъж например беше с 35% подвижност, сега е 55%, така че винаги има вариянти.Аз лично го карам да пие всеки ден чай от бабини зъби и магарешки бодил плюс по една лъжица от великата бърканица с мед, ако те интересува ще ти дам рецептата.Иначе е пил и хапчета, но при нас действат зле, мъжът миима проблемен стомах, а цинка който трябва да се пие действа много зле на лигавицата на стомаха.

Ванеса, а вие правихте ли генетичнии имунологични, заради трите ти спонтанни аборта?
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 18, 2011, 11:22:25 »

великата бърканица с мед, ако те интересува ще ти дам рецептата
Много ще се радвам да ми пратиш рецептата, за да му забъркам елексирче  give_rose
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: ноември 29, 2011, 11:43:42 »

И този месец съм тук. Закъсняваше ми с 12 дни, но реших да изчакам, тъй като минали месец пак ми дойде на 38 ден. В неделя вечерта имах зацапване и реших, че окончателно ми е дошло. Но вчера нищо цял ден и една капка нямаше. Четохме с него, че такова зацапване е често срещано при начална бременност около датата на цикъла. Даже като казаха на съпруга ми, той искаше да иде до денонощната аптека да ми вземе един тест. Но решихме да изчакаме до днес, за да не се разкарва в 12 вечерта. На сутринта обаче се оказа, че няма смисъл. Дойде си ми и то стабилно.

П.С. Ако може и на мен да дадете рецептата с меда, май я бях виждала назад във темата, но нещо не можах да я намеря  pardon

« Последна редакция: ноември 29, 2011, 11:58:41 от cherry_dream » Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #186 -: ноември 29, 2011, 18:15:14 »

Ето ме пак тук. Спрях хапчетата и не се пазихме, но... явно не става веднага (противно на много мнения) или поне при мен не стана Wink Дано този месец да стане Wink
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 29, 2011, 19:45:50 »

Подвижноста се подобрява, морфологията много по-трудно.Моя мъж например беше с 35% подвижност, сега е 55%, така че винаги има вариянти.Аз лично го карам да пие всеки ден чай от бабини зъби и магарешки бодил плюс по една лъжица от великата бърканица с мед, ако те интересува ще ти дам рецептата.Иначе е пил и хапчета, но при нас действат зле, мъжът миима проблемен стомах, а цинка който трябва да се пие действа много зле на лигавицата на стомаха.

Ванеса, а вие правихте ли генетичнии имунологични, заради трите ти спонтанни аборта?

Маги правихме разбира се. Доста изследвания направихме и всичко изглежда наред. Предполагат , че проблема е в лошата морфология. Иначе с витамини и въпросния чай успяхме да подобрим някои от показателите на спермограмата дори са си в норма вече, но морфологията не мърда повече от 4%....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 30, 2011, 10:04:32 »

Да морфологията си е проблем.А ходихте ли при Кацаров?И той какво каза за инсетата?Защото с 4% морфология в малко клиники ще се навият да ви правят инсе и за мен е малко обречена работа.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 30, 2011, 21:31:07 »

Маги, не сме ходили при Кацаров. Правим консултации с д-р Бъчваров. Не си спомням неговото мнение относно инсеминациите, но лекуващата лекарка е оптимист. Тя е доволна, че останалите показатели са наред и  мисли че имаме шанс с инсе. Това обаче ще е четвърта последна инсеминация и минаваме на ИКСИ!!! Да ти кажа честно аз не съм оптимист и не вярвам много в тази процедура, но ще поживеем , ще видим. Поне да знам, че всичко съм направила и че вече наистина е време за нещо по- сериозно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 01, 2011, 08:57:44 »

Аз не съм лекар, но замен правенето на ИНСЕ с тази морфология си е като стреляне в тъмното.Не е важно да имате количество и бързина, защото като сметнете от количеството колко остава с дибра морфология и намаляват доста.Но лекарите решават.Дано се получи и така.
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #191 -: декември 01, 2011, 17:33:28 »

И аз да се запиша в клуба smile Не съм писала отдавна във форума, но ви следя редовно blum.
Та така ходих аз на еднокринолог (нали имам високо ТСХ). Предписаха ми терапия и трябва да се пазя до март. Честно да си призная се изплаших и малко натъжих. Искаше ми се по-бързо и безпроблемно да се сдобием с бебе, но уви... 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 01, 2011, 19:55:02 »

Защо ще се пазите до март?
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #193 -: декември 02, 2011, 10:09:21 »

Заради ТСХто. Шанса за бременносто бил много малък преди да съм на заместителна терапия. Плюс това имало и риск от увреждания на плода. Наплаших се с една дума.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: декември 02, 2011, 10:43:26 »

Susito , аз също съм с високо ТСХ (имам тиреоидит на Хашимото) . Какви лекарства  са ти изписали ? Относително е да се каже дали до март ТСХ ще влезе в норма, още повече , че сега започваш с лекарствата и не се знае как ще ти повлияят. Препоръчително е ТСХ да е около 1,5- 2 при забременяване и износване на плода. Аз забременях с ТСХ- 8 и чак след около 3 месеца достигнах до 2 и нещо.
Искам да ти кажа, че ако нямаш друго проблеми, не бива да се тревожиш и плашиш, защото не е толкова фатално, а и 3 месеца до март не е толкова много време  Wink
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines