Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 06:05:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179577 пъти)
 
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 02, 2011, 16:42:10 »

Кала, желая ти успех мила, както и на всички ви момичета  give_rose
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 03, 2011, 07:49:56 »

Влизам да ви пръсна малко бременлински бацилчета на всички и ви чакам в моя темичка smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: ноември 03, 2011, 08:45:34 »

plesure, честито!! леко бременеене ти пожелавам!! yahoo

Аз не се сдържах да изчакам повече дни и  в неделя си направих тест. След като прочетох колко се е повишило ЧХГ-то на plesure в неделя, при положение, че нейния последен цикъл е бил на 30.09, а мо0я на 27.09 и си помислих, че може и при мен да е по-високо нивото и да ми отчете теста, но уви....имаше само една чертичка и вчера ми дойде blush

Злати, бутам се по-близко до теб и дано добре да ме поръсиш, че този месец явно не сме се потрудили достатъчно blush
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 03, 2011, 09:25:22 »

Kala първо се насочете към клиника по репродуктивно здраве, ако правите спермограма само в лецинзирана клиника по репродуктивна медицина с морфология по Крюгер.Излседванията при жената се правят на определени дни.Общо взето много малко от обикновените АГ-та знаят за какво става на въпрос.Ако имаш въпроси съм насреща, но за да не губите време, нерви и пари се насочете директно към клиника, може да се окажа че не сте за АРТ, че проблема е малък и лесно отстраним чрез лечение.
Мерси за съветите и подкрепата, момичета. Моята АГ е във Вита, където има и Инвитро център, в който ще правим спермограмата т.е. мъжа ми вече е минал и ще чакаме резултати. Чудя се дали при лекарката ми да отида да разчете резултатите, или при някой друг специалист, знаете ли нещо по въпроса?!
 Иначе с моята докторка мислим да правим цветна снимка да видим какво е моето положение. До сега правихме фоликуметрия миналия месец и установихме че имам ову.  Ако спермогармата и цветната снимка е добра и продължат да не се случват нещата мисля да пробваме с инсеминация, но естествено първо ще се консултираме и с доктор в специализирана клиника. Във вита инвитро работи д-р Вакрилов, който има 20г стаж в асистираната репродукция и мисля на там да се насочим.
Злати , Pleasure -леко бременеене милички и много сладки пухкави бебочета накрая!   baby_girl baby_boy
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 09:28:45 от kala » Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 03, 2011, 09:25:37 »

Vesi, има истина в това, че като престанеш да го мислиш - и се получава. Аз бях 100% сигурна, че този месец не е станало нищо, даже, признавам, като бях веднъж на кафе с приятелка си запалих една цигара. Доки-то просто ни каза от 13 до 17 да кексим и ние така и направихме, то взе че стана. Желая ти успех с бебеправенето, и не забравяй да се наслаждаваш на семейният живот по пълна програма Wink
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #125 -: ноември 03, 2011, 10:01:56 »

plesure честито много се радвам за теб, хайде леко  pqz ще следя какво става с теб...много много се радвам че се е получило girl_wink
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 03, 2011, 10:51:34 »

plesure, аз не съм се вманиачила или нещо подобно. Напротив - даже бях почти сигурна, че ще ми дойде и като мина дата започнах, признавам си  badgirl, леееко да се съмнявам, че може и да съм забременяла. Прокраднаха ми се разни такива мисли из главата и предполагам всички тук знаете, как съм се чувствала няколко дни докато ми дойде. Иначе, чак толкова да го мисля - не! Когато стане тогава.  Все пак това е първия по-сериозен опит след сватбата pleasantry , а и да си призная не бяхме изключително активни в бебеправенето pardon Другия месец - повече!

Искам само да ви попитам нещо crazy Понеже малко преди сватбата  бях на профилактичен преглед и гинеколожката ми каза да започвам да пия фолиева киселина и аз преди месец горе-долу започнах. Ta, ако да речем в близките 2-3 месеца не забременея да продължавам ли да пия, в смисъл, предполагам, че няма да ми навреди, но все пак да питам, защото никой не знае кога ще забременее и може да се случи прием от 5-6 месеца без да има бременност crazy
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #127 -: ноември 03, 2011, 11:01:38 »

Веси попринцип фолиевата киселина се пие преди да има бременност така, че не се притеснявай а си я приемай няма да ти навреди, някой жени започват да я пият година преди зачеване...на мен ми я предписаха веднага щом ми се потвърди бременността и до 3-ти месец я пиех girl_wink
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #128 -: ноември 03, 2011, 11:05:20 »

Хей Вес я по оптимистично моля те ... какви 5-6 месеца ... черни мисли не искам да чувам .Пий си Фолацида- другия месец ще ни се похвалиш с 2 черти!!
И не ти пречи да го пиеш и 1 година /ако не си бременНа/ ,някои лекари казват че е хубаво през цялата бременост ,други отричат това .Аз моята вече я пия почти 3 месеца ,и ако не се получи този месец ,зашото възобновяваме опитите ,ще продължа да си я пия ...
Ако се страхуваш от предозирване няма как да стане спокойни ,виж този цитат
"...Американската Национална Здравна Служба препоръчва всички жени, които планират бременност да поемат по 400 микрограма (0.4 mg) фолиева киселина дневно..." а това всъшност както знаеш е Витамин от групата на витамин В  give_rose

 :offtopic:Съгласна съм с Ивето
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 11:06:57 от Bibsi8792 » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 03, 2011, 11:33:44 »

Иве - благодаря за  отговора  kiss2
Биби, благодаря и на теб за информацията и за подкрепата kiss2 kiss2 Аз не искам да се самонавивам и за това така си пиша, иначе тайно, тайно и аз се надявам още другия месец да съм  PREGQ  За фолиевата киселина - и аз така си предполагах, ама да питам все пак pleasantry Желая ти успех и на теб!!!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 03, 2011, 15:44:02 »

Еххх, че хубави новини има в тази темичка smile Айде момичета, местете се в другата, да можем да ви честитим както трябва...

Веси - спокойно си пий фолиевата киселина и не го мисли. Аз моята я пия без спиране вече 2 години  cray и нищо не ми е станало. А ти за 1-2 месеца предварително пиене се притесняваш  blum Wink

Аз този месец оставам в темата. Утре съм на преглед и ще се разбере, дали ще може да направим стимулация или ще трябва да изчакаме малко. Стискайте палци всичко да е наред и да започнем от сега, че нямам търпение да възобновим ходенето по правия път към целта smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 04, 2011, 10:17:44 »

Kala, пусни полови хормони и хормони на Щитовидното жлеза също.За спермограмата в Клиниката където са ти я правили би трябвало да има лекари които да ти я разчетат, защото гиниколозите не разбират от мъжки проблеми.Успех.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 04, 2011, 11:25:00 »

Kala, пусни полови хормони и хормони на Щитовидното жлеза също.
Магито, за тези изследвания при ендокринолог ли е по-добре да се отиде?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 04, 2011, 14:09:02 »

Да взимаш направление от личния за ендокринолог и на него му обясняваш.Но от касата се поемат при щитовидната само ТСХ и ФТ3 мисля, ФТ4, ТАТ и МАТ не се поемат.За половите не мога да ти кажа кои се поемат.Друго част от половите се пускат на 2-4 ден от месечния цикъл, а пролактина май беше на 7-ми ден след доказана овулация, но тук е добре да се отиде при гинеколог, защото ако имаш задържан фоликул, не се пускат хормоните тъй като няма да са меродавни.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 04, 2011, 17:13:00 »

Пролактина може по всяко време.Прогестерона е на 7 ден след доказана овулация.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines