Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 08:01:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 179599 пъти)
 
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #30 -: септември 09, 2011, 14:05:05 »

благодаря ви, момичета! ще помисля и ще видя... ако не ще се обадя на гинеколожката ми по телефона и тя ще каже жената, много е мила! ;-)
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #31 -: септември 09, 2011, 14:08:02 »

благодаря ви, момичета! ще помисля и ще видя... ако не ще се обадя на гинеколожката ми по телефона и тя ще каже жената, много е мила! ;-)
Всички стискаме палци и се молим всичко да е наред   give_rose  give_rose give_rose .. а то ще бъде ... не падай духом никога smile Прегръдки от мен Wink
« Последна редакция: септември 09, 2011, 14:12:24 от Bibsi8792 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 09, 2011, 14:14:51 »

Моя съвет е отиди на лекар.Дори да не се види сега точката, лекарката, знаейки твоята история може да ти предпише лекарства за задържане , за да предотврати евентулно нов спонтанен аборт, а и така ще си под наблюдение и ще се чустваш ти самата по-спокойна.

Момичета не ходенето на лекар е голяма глупост, независимо дали вашата лекарка я няма отивате на друг лекар.Важно е проследяване на развитието на фетуса в първите седмици.
Активен
teoDorra
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #33 -: септември 09, 2011, 14:27:01 »

Здравейте и от мен момичета..следя темата от два месеца, но ето че едва сега се престраших и аз да пиша  blush
Ние сме бебеправещи от юни, но към момента нямаме успех  sad миналият месец ми закъсня с 5 дни и почти бях убедена, че имаме резултат, но уви беше фалшива тревога.. дано стане скоро smile късмет на всички ..smile

П.П. от около три дни ме болят страшно много зърната и чувствам голяма умора..четох че по принцип това са симптоми, но може в основата на всичко да е внушение или моята малка "лудост" smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 09, 2011, 14:52:05 »

Аз мисля,че и предния път пак те посъветвах да идеш на лекар възможно най-скоро.Както и маги ти е писала,това е много важно.Не знам кой те съветва да не ходиш(май беше споменала ,че е твоя близка),но за мен това си е лудост,особено ако си с оплаквания.Видиш ли чертите-веднага на лекар. good
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #35 -: септември 09, 2011, 15:17:59 »

carlyangel, права си, наистина ме съветваше... и май този път наистина ще ви послушам...
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #36 -: септември 09, 2011, 19:17:01 »

zvun4e , да се включа и аз. Тест макар и с много бледа втора черта е положителен тест. Моят съвет е да се консултираш веднага с лекар макар и да не се вижда нищо на ехограф понеже е рано. Той ще ти даде съвет как да избегнеш повторна случка като предната . Много стискам палци и аз да се получат нещата. Само се консултирай с лекар.
При мен нищо ново няма. Слагам си утрогестан и пия тироксин. Чакам да мине и тоя месец и да почваме с опитите.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 10, 2011, 09:26:41 »

Момичета и ние се преместваме в тази темичка на бебе правещите,досега не опитвахме мн усърдно,но сега се захващаме... smile Надявам се скоро да има резултат.......
Тези дни ще се запиша при моята гинеколожка за консултация и ще поговоря с нея и за фолиевата киселина и за всичко др,което е препоръчително или не да се взима. Някоя от вас ползва ли тестове за овулация?Има ли ефект от тях?
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #38 -: септември 13, 2011, 09:34:46 »

Здравейте, момичета! Като видях всички как ми пишете да отида на лекар чак се стреснах. Днес бях, гинеколожката изобщо не видя нищо. Каза ми, че е възможно да е в съвсем ранен стадии и за това. Може да се каже едва, когато съм поне в 6 г.с. Каза ми да изчакам 3 седмици поне и тогава да ходя.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 13, 2011, 09:37:40 »

zvun4e а защо не пуснеш един кръвен тест.Да видиш как се движи ЧХГ.Тя пусна ли ти някакви изследвания при положение,че предния път е имало проблем.Нормално е да не се види ако е рано.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #40 -: септември 13, 2011, 10:25:23 »

zvun4e, наистина е прекалено рано, за да се види на видеозона. Но ти можеш да отидеш в най-близката лаборатория и да си пуснеш ЧХГ - не ти е нужна бележка от лекар. Ако тестът е положителен, ще е добре да си провериш и прогетерона, a също така и факторите от предишния ти случай (ако са установени такива - антитела, хормони...)
Но така или иначе най-лесното и първо нещо, което можеш да направиш, е да потвърдиш или отхвърлиш вероятността за бременност.
Като цяло се препоръчва да се изчака с прегледи и ехографи, докато не минат поне 15-20 дни от закъснението. НО това се отнася за жени без установени проблеми.
Идеята не е да те плашим или пренавиваме. Всичко зависи от това доколко са известни предходните ти проблеми и дали могат да се проследят и сега за по-голяма сигурност. Иначе ти гледай да си почиваш и да се занимаваш с приятни неща, за да си обзета от положителни емоции. Аз имам добро предчувствие за теб  give_rose
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #41 -: септември 13, 2011, 14:16:51 »

Слънце, нямам представа защо е станало предния път... тогава ми казаха, че е нормално да се случи и най-вероятно е проблемът е бил в самия плод. Днес разпитах докторката подробно и тя ми каза да изчакам поне 2-3 седмици и тогава да правя каквото и да е, защото не е ясно какъв е самия плод и дали е здрав. Не искам да се притеснявам от сега... Ще видим... Днес си направих още един тест  PREGQ smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #42 -: септември 13, 2011, 15:56:30 »

В такъв случай ти пожелавам търпение, спокойствие и положителни мисли  give_rose Наистина за ехограф е по-добре да се изчака, за да може точно да се види има ли плод, къде е разположен, тупка ли сърчицето... Успех! Good luck
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 13, 2011, 16:17:02 »

zvun4e, стискам палци и на краката и на ръцете всичко да е ок Good luck
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #44 -: септември 13, 2011, 18:33:42 »

Благодаря ви за хубавите думи!  give_rose give_rose give_rose Аз се чудех... днес забравих да поитам гинеколожката, аз ходя на народни танци от доста време и се чудех дали да не престана... Много трудно решение, защото след това не мога да продължа... А вече съм напреднала... Но ако стане нещо заради това няма да мога да си го простя... Вие как мислите? Навсякъде чета, че ако преди да забременееш си тренирала не е нужно да го спираш, но с оглед на ситуацията... Кажете си мнението...
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines