Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 19:06:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 176656 пъти)
 
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #420 -: май 01, 2012, 21:52:05 »

Гери, силно гуш и от мен. Дано всичко е добре  съвсем скоро give_rose. Пожелавам това и на всички други момичета, които чакат 2те чертички. Аз влизам често и ви мисля, макар че май не съм за тази тема макар че много ми се иска heart, но изпитанията на живота са за да се преодоляват cray
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 01, 2012, 22:36:51 »

Много ви благодаря за подкрепата  cray give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 25, 2012, 20:11:19 »

какво става с тази темичка...така замря...
тука усещам заговор май  crazy
или сте се изнесли по терлички в бременелските теми и ме оставихте сама  beating  или осърдно се трудите и не ви остава време за отчет  twohearts

 blum blum blum

е...аз да си споделя сднешното развитие на събитията  LOVING

та бяхме при гинеколога да видим резултатите от изследванията, спермограмата и прочия и при мен доки каза че всичко е в граници. да не се притеснявам от завишения пролактин, за ТСХ каза че е в норма и въобще не го притеснява. Аз му казах уж че личния ми лекар е казал че го вижда завишен и за забременяване трябва да е по нисък, а той се учуди и вика...ооо не...в норми си е  pardon
Пусна ми кръвни за да види нивото на тромбоцитите ли ,съсирването на кръвта ли...нещо тромбоци-не знам си какво каза...каза че много често това е причина за спонтанни аборти и ако има нещо нередно там ще ми изпише някакъв аспирин да пия.
Каза че като види резултатите и ще ми изпише някакви хапчета за стимулиране на узряване на фоликул и ще следим как нараства и да ни каже кога да се обичкаме  twohearts

Като видя спермограмата и  shok каза че милото имал сперматозоиди в изобилие, дори и за раздаване  funnytooth броя им е 316,20 при 250 максимум  danceg и че е мн вероятно да хванем близнаци  Wink
но пък има 64% анормални  sad . За това ни прати на повторна спермограма за да види там положението какво е. Съмнява го някаква инфекция на урината ако не се лъжа. То след толкова инфо дето ни наръси днес, къде запомних къде не  crazy . Та на 13-ти юни сме на спермограма пак, и преди това трябва да даде първата урина и след спермата следващата урина пак.


Попаднах на ето това кремче  http://www.fertilaid.bg/index.php?p=5&ptype=89   и питах доки дали мога да си го купя, понеже ЦС нямам от сумати време, а това благоприятствало средата на сперматозоидите. Каза че няма как да нямам ЦС, но явно е в по малки количества и че няма проблем да ползвам тозо крем.

та...станах много подробна, за това спирам.
Много съм доволна от развитието ни, макар и да не е кой знае какво, но в предвид че скоро никой не ни обръщаше никакво внимание, си е направо напредък  yahoo


много  Good luck Good luck Good luck и  air_kiss air_kiss air_kiss на всички
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 26, 2012, 08:51:40 »

Браво Верка, задвижвате нещата. Внимателни трябва да следите морфологията на сперматозоидите. При мен това се оказа причината.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 26, 2012, 09:37:30 »

Това което аз видях не е занижена морфология, а занижена подвижност, морфология въобще не е пускана, от СГ в Зачатие говоря, която си постнала.Поне това което си писала е за подвижноста, което пък няма нищо общо с морфологията.Това с урината не го разбирам, наистина при мъжете както и жените нещата с пикочните пътища са свързани, но ако се съмнява за инфекция, освен урина трябва да се пусне и микробиология на еякулат например.

За кръвните дето ти ги е назначил мисля, че са за тромбофилия.Наистина при нея има често повтарящи се спонтанни аборти.

Ванеса, вие до къде стигнахте, какво правите?
« Последна редакция: май 26, 2012, 12:28:59 от магито » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 26, 2012, 16:34:32 »

Маги, този месец ще правим ИКСИ на спонтанен цикъл. Във вторник, или сряда ще е пункцията. Чакам всеки момент обаждане и от фонда, така че се ако не стане сега следващия месец съм със стимулация. Много сме зле ние с морфологията и от нищо не се влияе....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 26, 2012, 16:46:03 »

Има такива моменти когато не се влияе.Ще ти стискам палци много силно, дано извадите хубава яйцеклетка и се оплоди и всичко е 6.Успокоителното е че поне знаете какъв е проблема.С теб съм  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 26, 2012, 17:22:23 »

Маги за подвижността не ни каза нищо  crazy
Каза за лоша морфология за сперматозоиди с две опашки, или с две главички, или с много дълга опашка или малка главичка и тем подобни...
Стойностите специално за това са :

Нормални – 36%   (15-100)
Анормални – 64%  (0-85)

И като цяло ни остави с впечетления че е добра спермограмата и ние вече доволни  angry Каза че било относително това за морфологията и не било притеснително  huhhuh.gif

А за това с урината, ще разпирам пак по подробно като идем, но просто искаше да изключи съмнение за инфекция която често била причина за лоша морфология. За това ще даде орина преди и след спермата. Втората спермограма е на 13-ти юни и да видим.

Според теб значи са със занижена подвижност. Оффф...а ние се самоуспокояваме тука че при този брой 12%  нормалнодвижещи се и 41% бавнодвижещи няма да са малко  angry колко сме заблудени...

а добре...с тази лоша морфология ако са...оплождат ли...и може ли примерно да е причина за спонтанен аборт заради тази морфология...или въобще не успяват да уплодят такива сперматозоиди...



vanessssa дано скоро се поддадат на подобрение вашите агентчета  Good luck

В Зачатие видях тема за Корена Мака...не знам дали сте го чували...аз си взех да го пия заради силната отпадналост от която не можех да се оттърва и много съм доволна. Казват че помагал и за подобрение на сперматозоидите. Вчера си купих втора опаковка  и милото да започва да ги пие да видим до следващата спермограма дали ще има ефект. На билкова основа са и ако не помагат поне няма да навредят. Та да видим...после ще споделя как е подействал.
« Последна редакция: май 26, 2012, 17:38:16 от BeRa » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 26, 2012, 17:43:39 »

Сега я прегледах пак спермограмата, и да ти кажа, морфологията ако това е морфология ви е прекрасна, защото по Крюгер трябва да е над 14%, а при вас излиза много повече, но това ме кара да се съмнявам до колко е достоверна самата СГ, защото просто е много висока морфологията.За справка ние сме със 16% по Крюгер и е повече от прекрасна СГ.Иначе подвижноста ви горе долу добре, тя е сбор от нормално подвижни плюс бавно подвижни.

Ще ти кажа кое ме съмнява в Спермограмата и в доктора.Първо морфологията се влияе много трудно.За да се настъпи подобрение в нея трябва да се приемат добавки около 72 дни.Така че това не е нещо относително.Относителна може да е скороста т.е различноподвижните.Аз не съм чувала за уринарни инфекции и те да причиняват проблеми с морфологията, но може да греша, наистина.По принцип морфология се прави или по Крюгер или по СЗО, поне аз за такава знам.

Просто не ви е лоша мирфологията, за да се шашката аз затова се подведох, че е подвижност защото са много високи числата за морфология,  но направете и втората и ще видим какво ще покаже.А къде я правихте тази?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: май 26, 2012, 17:58:11 »

Значи може и ние да сме разбрали нещо по грешно за инфекцията на урината. Той ни обяснява с едни термини , дето къде разберем , къде не, и на всяка дума питахме и разпитвахме та вече ни беше неудобно да искаме подробно обяснениое, но следващия път ще питам, че иначе се вкарваме сами в някакви филми  blush
Спермограмата я правихме в болницата.  Тук да ти назначат спермограма е супер трудно по принцип...то кое ли е лесно де, но лекаря ни даде лист с направление, отидохме, дадоха ни ден и в самата болница където вземат всички изследвания за кръв урина и прочия си дадохме материала и така. Дори не съм сигурна дали следващата е по крюгер. Тук имат други названия и като не съм запозната с тях оставам със съмнения докато не видим резултатите ид а разберем за кавкво всъщност е била. Но предполагам че то и друга няма...или аз бъркам.
А възможно ли е самата урина да е с някакви показатели дето да предизвиква инфекция на спермата  crazy  сега ми влизат редица съмнения относно това какво сме разбрали, но нещо спрямо урината и спермата е.

ПП. аз като гледам референтните стойности на анормалните - които лекаря смята за такива с лоша морфология, идва в граници. юможе би за това не е бил много обезпокоен от резултата  huhhuh.gif
« Последна редакция: май 26, 2012, 18:01:50 от BeRa » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: май 26, 2012, 18:07:54 »

Принципно всичко влияе на спермограмата, и да една инфекция може да повлияе, но да намали морфологията не знам.ДОколкото аз знам, морфологията е нещо което се формира още в торбичките, там се формират правилните сперматозоиди, и тези с изменения на главта, на шийката или опашката.Наистнина не знам, това може да ви каже само лекар.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: май 26, 2012, 18:14:04 »

Благодаря ти за помощта Маги  air_kiss
Ще видим какво ще стане като идем другия месец. Нищо чудно да сме разбрали ние по грешно.
Дано пък до тогава чудото стане от смосебе си и този път всичко да е на ред.  pardon

Всичко е в Божиите ръце  Good luck

Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: май 27, 2012, 19:28:38 »

BeRa стискам палци всичко да ви е наред на втората  спермограма.Ние сме с проблем с малка подвижност открита още в началото на ходенето ни по лекари , тогава се откриха бактерии  пихме АБ и след това се изчисти инфекцията, успоредно с това пиеше и добавки .Подвижността се подобри , но не се оправи на пълно , преди 2 месеца правихме последно и пак подвижността не е перфектна , но като брой сперматозоиди не липсват.Лошото при нас е че сме с 2% морфология ,при минимум 4%.Пускаха и хормонални на мъжът ми .
Сега да пусна отчет и за нас към този месец. :PПроследихме ову имах 2 прекрасни фоликула по 18мм на 10 ден, на 12 ден имах назначен Прегнил и от 16 ден съм на Дуфастон , фоликулите на 16 ден вече ги нямаше.Сега остава да чакаме резултатите, стискайте палци да са добри и да видим двете чертички съвсем скоро.
Ванеса успех.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 28, 2012, 08:32:57 »

Здравейте момичета , реших да се допитам до вас , след като не можах да дам точен отговор на една дружка.Минала и е ову и след като е била нетърпелива да разбере резултата и имала под ръка тест за овулаци и била чувала че и той показва бременност , решила да го направи .Теста показал втора чертичка но доста светла , но то и е раничко още.Възможно ли е наистина да покаже бременност тест за овулация?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: май 28, 2012, 08:37:00 »

Не, той отчита съвсем друг хормон.

Тестовете за овулация отчитат хормонба Lh, мисля(не ми се рови сега да търся), който се съдържа естествено в женското тяло и точно поради тази причина, за да отчете вярно, новата черта трябва да е по-наситена от контролната.Напълно нормално е такъв тест да покаже положителен резултат по което и време от месеца да го направите поради съдържанието на хормона в организма ви.От своя страна тестовете за бременост отчитат хормона Бета cHg, който се произвежда само при бременност.Тест за бременост се прави най-рано 11 дни след доказана овулация, и то се прави кръвен.При трансфер на 5-ти ден при ин витро/икси, това е най-ранния възможен тест, т.е при нормално забременяване някъде около 15-ти ден ще отчете.Затова лекарите казват да се изчака закъснение, ако има.
« Последна редакция: май 28, 2012, 08:41:15 от магито » Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines