Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:40:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 176615 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 08, 2011, 14:43:58 »

Хайде да се запиша и аз в тази тема. Виждам, че не е толкова страшно.  blush
За мен беше много трудно да взема това решение и го отлагам от 3-4 години, а от една година се настройвам психически, че е време да започнем да мислим за дете. От 3 седмици вече започнахме и физически да се трудим по въпроса. Така че стискайте палци.  smile

Исках да попитам за фолиевата киселина дали трябва да я пия отсега или не? По принцип знам, че в България се предписва, но тук където аз живея не съм чувала за това. Ще попитам и моето Джипи, но като ги знам как са против всякакви лекарства, се съмнявам, че ще ми я дадат.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #16 -: септември 08, 2011, 20:00:06 »

Фолиевата киселина е витамин Б9, така че не е някакво силно лекарство. Но ти, ако искаш, се посъветвай и с лекаря си.
Иначе се препоръчва да се започне даже 3 месеца преди започване на опитите, а в твоя случай - направо сега можеш да започнеш да я пиеш.

П.С. Напоследък много се говори за значението на селена - коментира се, че е дори по-голямо от това на фолиевата киселина.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 08, 2011, 20:39:27 »

Аз не съм пила фолиева к-на до преди да забременея.За пръв път чух,че се пие преди това,чак като започнах да чета из форумите. pardon Все пак е само добавка и не би навредила,така че си е в реда на нещата.Дори не бих я нарекла лекарство.   good
Слънце,дай малко инфо за селена? За какво е полезен?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 08, 2011, 20:46:47 »

Благодаря за отговорите.

Сега се поразтърсих за този селен. Пише, че е антиоксидантен минерал, който подсилва имунната система. Аз всъщност приемам мед манука, който също подсилва имунната система, но той има и антисептично действие.

Може би могат да се вземат и двете добавки едновременно. Преди бременността мисля, че едва ли има някакъв проблем, след като са витамини, но вече при установена бременност, задължително мисля, че лекарят трябва да каже дали да се вземат.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #19 -: септември 09, 2011, 10:04:03 »

Аз не съм пила фолиева к-на до преди да забременея.За пръв път чух,че се пие преди това,чак като започнах да чета из форумите. pardon Все пак е само добавка и не би навредила,така че си е в реда на нещата.Дори не бих я нарекла лекарство.   good
Слънце,дай малко инфо за селена? За какво е полезен?

И аз също не знаех че трябва да пия Фолиева киселина преди забременяването ...започнах да я пия когато вече бях бремена.Стискайте палци всикчо да е нормално ...  във вторник съм на преглед smile
Мони ,а ти се успокой и това което казваш, че случайните бебета стават по бързо - до някъде си права,но ние с моя съпруг започнахме опито за бебе 10 дена след сватбата ... искахме много ..аз бях обсебена от тази мисъл , само за това мислех ...е в края на юли бях заченала smile Така че понякога има и изключения и пожелавам на всички да бъдете част от това изключение smile give_rose give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: септември 09, 2011, 10:05:41 от Bibsi8792 » Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 09, 2011, 11:01:05 »

Фолиевата киселина е хубаво да се пие около 2-3 месеца преди бременността, както и след започването на такава. Идеята е, че тя се нуждае от време, за да се натрупа в организма, а тъй като е най-необходима за плода през първите 2-3 месеца се започва и по-ранния й прием. По мои спомени, но не съм на 100% сигурна, тя се приема за правилното оформяне на гръбнака и мозъка на бебчето както и формирането на плацентата
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #21 -: септември 09, 2011, 12:31:05 »

Момичета, аз исках да разпитам евентуално дали някой знае нещо по един въпрос... Значи, предишния път, когато забременях и трябваше да ми е цикъла имах много малко кафяво течение, след това разбрах, че съм бременна, в последствие и спонтанния... тогава лекарката ми каза, че кървенето не е индикатор... Въпросът е, че този месец отново имах такова слабо течение и сутринта направих тест, на който се появи много бледа 2-ра черта... и си мислех следното, дали мога да се надявам това да е проблем с организма ми или има отново проблем... на лекар не искам да ходя от сега, защото и предишния път пак така стана и само надежди. сега съм решила изобщо да не мисля за това пък ще видим, след 3-тия месец, когато мине 8-мата седмица, от която така съм уплашена... вие момичета, как мислите?
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #22 -: септември 09, 2011, 12:38:14 »

zvun4e, не разбрах това течение дали се е появило вместо цикъла или е било преди датата, на която е трябвало да дойде? Подобно течение може да означава спукан фоликул или загнездване на оплодена яйцеклетка (когато се явява преди датата на цикъла), или евентуален проблем, ако е след датата на пропуснатия цикъл. Иначе знам, че отрицателните тестове може да грешат, но не се случва положителен тест да се е оказал грешен smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #23 -: септември 09, 2011, 12:40:16 »

Слънце,дай малко инфо за селена? За какво е полезен?
За селенът предимно съм чувала и чела. Аз самата не съм приемала като отделна добавка. Но пък комбинираните ми витамини съдържат някаква минимална доза, така че бях спокойна.
Идеята е, че селенът, подобно на ФК, помага срещу спина бифида, енцефалия и т.н. Освен това се счита, че подпомага оплождането, тъй като повишава подживността на сперматозоидите. Също така и нямалява вероятността от спонтанен аборт. Слелнът е и антиоксидант и подсилва имнунната система.
Малко допълнителна информация:
http://greenjotter.org/selenium
http://greenjotter.org/immunity-foods
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528938.0

Всичко това го пиша като обща информация. Изобщо нямам за цел да агитирам някого за употребата му. Както вече казах - аз самата не съм приемала специално селен (освен съдържащото се във витамините ми).
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #24 -: септември 09, 2011, 13:18:19 »

once_upon_a_time, течението е цикъла. Аз за това се бях заблудила, че пак не сме успяли. На мен първите дни ми текат само няколко кафяви капчици, след това идва един по-силен ден и след това още един с капчици. този път силния го нямаше и аз за това се усъмних. По същия начин беше и предния път...
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #25 -: септември 09, 2011, 13:20:07 »

Момичета, аз исках да разпитам евентуално дали някой знае нещо по един въпрос... Значи, предишния път, когато забременях и трябваше да ми е цикъла имах много малко кафяво течение, след това разбрах, че съм бременна, в последствие и спонтанния... тогава лекарката ми каза, че кървенето не е индикатор... Въпросът е, че този месец отново имах такова слабо течение и сутринта направих тест, на който се появи много бледа 2-ра черта... и си мислех следното, дали мога да се надявам това да е проблем с организма ми или има отново проблем... на лекар не искам да ходя от сега, защото и предишния път пак така стана и само надежди. сега съм решила изобщо да не мисля за това пък ще видим, след 3-тия месец, когато мине 8-мата седмица, от която така съм уплашена... вие момичета, как мислите?

По време на имплантация е възможно такова кафяво течение.Бледата черта колкото и да е бледа си е черта.Няма логично обяснение да се появява ако нямаш наличие на ЧХГ в организма.
Изчакай....направи втори тест ... аз правя вече 6 теста, с напредване на времето втората черта става все по тъмна...
Ще се радвам всикчо да е наред около теб и около всикчи бъдещи мами lol
« Последна редакция: септември 09, 2011, 14:38:40 от Bibsi8792 » Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #26 -: септември 09, 2011, 13:29:04 »

Аз пък бих дала противоположния съвет, но изхождам единствено от темперамента си smile Не мога да си представя да съм бременна и да не отида на гинеколог до третия месец  pardon. zvun4e, на твое място бих изчакала  още 2-3 дни, повтарям теста и ако е пак +, отивам веднага на лекар, като му обяснявам за това кръвенисто течение. Още повече, че вече имаш един спонтанен аборт. Не искам да те плаша, но ако нещата се повтарят, трябва да вземеш мерки. Прегръдки от мен, бъди спокойна и се погрижи за себе си smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #27 -: септември 09, 2011, 13:56:51 »

zvun4e, и аз бих те посъветвала в скоро време да се консултираш с лекар. Все още е много рано, за да може да се види нещо на ехограф, но поне можеш да си пуснеш кръвен ЧХГ тест, както и кръвно изследване за прогестерона. Имаше и още нещо, което можеше да се проследи с кръвни изследвания в самото начало на бременността, но не мога да си спомня. Дано да успееш да намериш внимателен лекар, който няма да ти говори общи неща, а ще те прати на необходимите изследвания, още повече имайки предвид предишния ти опит.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #28 -: септември 09, 2011, 13:57:59 »

Bibsi, не казвам, че не постъпваш правилно, а само, че аз не бих могла да изтърпя  give_rose Не е нужно да ми даваш на мен или на който и да е обяснения smile Просто представяме гледните си точки пред zvun4e-то.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #29 -: септември 09, 2011, 14:03:19 »

Bibsi, не казвам, че не постъпваш правилно, а само, че аз не бих могла да изтърпя  give_rose Не е нужно да ми даваш на мен или на който и да е обяснения smile Просто представяме гледните си точки пред zvun4e-то.

Разбира се ,нали затова е форум в който да си помагаме.smile
При zvun4e нещата са малко по различни и аз искрено се надявам да не изпитва отново онази болка.
А по въпроса как съм изтърпяла....нямаш си и представа как чакам да дойде вторник за да видя онази мърдаща топтяща  точица  на монитора на ехографа....И знаеш ли само се моля всичко да е нормално..както всички искаме да бъде..
А и да си призная умишлени може би не се доверих на друг лекар поради това, че малко се страхувам от вагиналния ехограф...някакви мои си съображения!
« Последна редакция: септември 09, 2011, 14:09:29 от Bibsi8792 » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines